• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Droplet

Most kepeket nem hoztam, ha lesz idöm, este keszitek 1-2 telefonos fotot nektek.
Alapvetöen rendben lenne az akvarium, ha nem ütötte volna fel a fejet a staghorn alga. Legutobb, mikor a vizparametereket mertem, ammonia es nitrit nulla volt, tehat ezeket kizarnam.
Egyszer mar, tavaly, elöjött ebben az akvaban a staghorn, akkor perlon cserejevel, es talan szürötisztitassal, meg heti ket vizcserevel megszünt. De most masszivabbnak tünik...
Hetvegen kipucolom a szüröt, a vizcsereket megduplazom, mit lehetne meg tenni szerintetek?
Kevesebb a növeny az akvariumban most, lehetseges, hogy ezaltal az erösebb aramlas felkavarja a mulmot? Levagom majd meg a fertözött leveleket is, elsöre most ennyire gondoltam. Egyeb javaslatotok?
 
Mar jo regen nem irtam a naploba, de szerencsere nem törtent komoly problema a kis nanoval.
A staghorntol sikerült megszabadulnom, kipucoltam a szüröt, csereltem perlont, levagtam a staghornos leveleket, es 1 honap alatt szepen eltünt az akibol. Itt-ott talan meg akad 1-2 levelen, de nem növekszik, stagnal az is.
A Cryptocoryne szepen megnött, olyannyira, hogy a felszint is befedte mar levelekkel, most hetvegen mar ritkitottam, majd lövök 1-2 telefonos kepet is nektek.
Ami erdekes, hogy a zöld pont alga, ami az elözö setup-ban folyton jelen volt-kisebb nagyobb mertekben, itt most alig tapasztalhato. Valoszinüleg köszönhetöen a PO4 adagolasnak. Merni mar nagyon regen mertem a szintjet, inkabb csak a tapasztaltakra hagyatkoztam, es beallt rendesen az akva. Heti 30-40% vizcsere megy, azon kivül semmi. Tapozgatok es neha kerteszkedek kicsit benne.
 
Üdv!
Újabb akva képeket nem hoztam, mert minden változatlan. Alga nincsen, most a staghorn akarna itt-ott feltűnni, de nem lesz esélye. Kitakarítottam a szűrőt, perlont cseréltem. Már jó ideje nem volt, erősen csökkent a flow is. Most minden pörög újra. Viszont hoztam telefonos garnéla fotót nektek. Egy ideig voltbenne kettő kék Neocaridina, aztan "összeismerkedtek" a többiekkel odabent. Megvolt egy tigris garnéla is vagy 1,5 évig, ő nemrég távozhatott a vadászmezőkre, mert nem látni már. Viszont az utódok gyönyörűek!
IMG_0928.JPG
IMG_0929.JPG
 
Huhh, jó régen írtam ide is...
Változás nincs. Alga, kopp-kopp-kopp semmi.
Néha tápozok, meg egy kis Carbo.
Néhány friss Endler utód...
Csak egy képet hoztam.
Ba(kacsin)copa erdő....
IMG_1075.JPG
 
Huuha, harom honapja nem irtam ide.
Most mar nagyon nem is fogok, mert az akva kicsit el lett hanyagolva, föleg a szabadsag alatt, persze rendbe lehet tenni, alga tovabbra sincsen egy szal sem, csak a növenyek mar megsinylettek a rendszeretelen tapozast, nem elvegzett vizcseret stb. A szabi alatt vesztettem nehany magasugro halat, 1 magasugro csigat is, tuti, hogy a Vizes VB-re keszültek, 1,4 m-es magassagbol...
Lassan a taptalaj is kezd kimerülni.
Most mar munkat ebbe az akvariumba nem nagyon fektetek, majd összel bontasra kerül, es ujra berendezem.
Naplozni viszont nem tervezem tovabb.
Megkerek egy admint (@danyi03, @inadsz), hogy tegye at a befejezett naplok köze.

Köszönöm szepen!
 
Sziasztok!
A kis nano bontásra került, bár hamarabb, mint terveztem....
Múlt hétvégén vettem észre, hogy a hatalmas Crypto teljesen elolvadt pár nap alatt. Szinte az összes levél a vízbe mállott, olyan szinten, hogy sem lehálózni nem tudtam, sem vízcserével orvosolni a bajt.
Így ami itthon akadt táptalaj, homok, lávakő, limlom, abból sebtiben összedobtam a nanot újra. Egyenlőre algamentesen ketyeg.
Csak ide dobok néhány telefonos képet, mert nem tudom lesz-e naplója.
4E8EB2ED-D48F-4F64-B788-A89AB9F7A22A.jpeg 1C6919B6-212B-438B-97B6-87A3DF0D574D.jpeg BFE44182-3230-4C9E-9622-B424C0B92EDD.jpeg
 
Szia.
Szépek. Ez egy vegyes-vadas-mindengarnélabelemegy akvárium?:)(nekem is van ilyen)
Igen, a halacsok egy része kiugrált, sajna van amelyik elpusztult, garnéla meg ami benne van/maradt.
Igazából soha nem volt benne sok garnéla, vagy feladták a harcot vagy a guppik megették.
De már csak két Endler van benne, más halak nem nagyon vannak tervben, inkább garnélák, de nem tudom milyeneket vegyek bele.
Ozmóvizen van, de valahogy a Neocaridinák nem kedvelik...
 
Back
Oldal tetejére