• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes DreamGreen

zsolt240

Főkertész
Sziasztok,

indul az új...csak saját szórakoztatásra, semmi veseny cél, semmi komoly szándék, arra nincs időm. Kérem, csak az olvasson tovább, aki ezt elfogadja :)



Gépészet maradt:
GA Opti-white 64l
GA fehér prémium bútor
OASE Biomaster 350 szűrő, egy kis Purigennel
ADA Aquasky 601 lámpa
Eheim Skim350
Twinstar 2 M5
CO2 rendszer a'la GA

Hardscape: megpróbálom ezt a fa dolgot továbbvinni, végül is a kicsiben már játszottam vele,
https://akvakertesz.hu/threads/treesome.7477/

Azt gondolom eljutottam oda, hogy ne a hardscape-pel vacakoljak, mert a növény lesz a lényeg, és dzsungelt akarok, ezért kritikus szemű olvasók, ezt kérem figyelembe venni...

Képek majd később :)
 
Megtisztelő az érdeklődés. Így írok egy kis történetet.

A másikat, Dreams of Valleyt nagyon szerettem, sokat foglalkoztam vele, de 1.5 év után elszabadult, nem bírtam vele, főleg a kövekkel szenvedtem, nem tudtam őket tisztán tartani, ezért elengedtem, és a moha elintézte a problémám, az egész scapet befutotta, viszont meguntam. Közben megcsináltam a 30-ast, csak úgy poénból, egy kis fával, semmi extra, két darab kővel. Majd a család és több ismerős is azt mondta, hogy szebb, jobb, ekkor gondoltam, hogy elengedem ezt a "landscape" dolgot, és ebbe is építek valami fás, bozótosabb képet, de tényleg csak a magam/család örömére.

Eltöltöttem egy kevés időt a GA raktárban, a fákat válogatva, és igazából nem könnyű vasfát találni egy 60-as akváriumba. MIndig nagy darab fákat fogtam meg, vagy olyat ami nem tetszett, mert ronda vágás volt rajta, amit egy nagyobb akvában biztos szépen el lehet rejteni, dolgozni, de itt nem adta.

Aztán megfogtam egy fát, amit nem tudtam elengedni, kilógott, nagy volt, nem a hagyományos, de nem tudtam másra nézni, így ez lett a vezér, és ehhez igazítottam a többi részt. Persze Tamás megint sokat segített, köszi ismét!

Hát így lett egy viszonylag egyszerű scape, egy meghatározó darabbal, ami fotón nem fog annyira mutatni, mert "kilóg", de a nappaliban nagyon adja magát, és az nagyon fontos volt, hogy ne szemből legyen jó, hanem oldalról-szemből ( is) , mert a sarokban áll.

Egy kép az órás legózás után a GA-ból... 20181112_121746.jpg
20181112_123108.jpg
 
Eddig telitalálat!(y)
Nagyon mutatós már így csupaszon is.
Végül hány darabból lett összeépítve?
A dzsungelt imádom, de a teljes fát azért ne takard be vele.
Láttad, hogy a kiálló rész alatt van egy rejtett kis zseb, onnan indíthatsz egy emers részt, ami majd befutja a kilógó ágvéget.
Izgatottan várom, mi lesz belőle.
 
Eddig telitalálat!(y)
Nagyon mutatós már így csupaszon is.
Végül hány darabból lett összeépítve?
A dzsungelt imádom, de a teljes fát azért ne takard be vele.
Láttad, hogy a kiálló rész alatt van egy rejtett kis zseb, onnan indíthatsz egy emers részt, ami majd befutja a kilógó ágvéget.
Izgatottan várom, mi lesz belőle.

köszönöm, mutatom mi lett hamarosan...
 
Na, akkor megvagyok a nehezével, vagy lehet az még hátra van ? :)

Hát azért ezt leírom, hátha másnak is hasznos. Az, hogy szétszedem, aztán összerakom az újat egy szép elképzelés volt. Napokig gondolkodtam, konzultáltam az urakkal a GA-ban, és rengeteg hasznos tanácsot kaptam.

- növények kiszed, hát lett egy vödörrel, szívem szakadt, hogy ezt most tényleg ki fogom dobni, és nem is bírtam ki, azért mentettem át a kicsibe, és tettem az újba is vissza, bár kaptam jó tanácsot, hogy a mohát ne, de nem bírtam "megölni"
- halak, rákok...na az nem volt egyszerű, nem tudtam olyan alacsonyra engedni a vizet, hogy bírjak velük, de végül csak átköltöztek a halak a kicsibe, a rákok pedig egy vödörbe
- szűrő ment a vödörbe, járatva végig, hogy meg ne punnyadjon
. na de hogy 2 órán át sikáljam az akváriumot, és az egyéb alkatrészeket, erre nem számítottam, még annyira se, mint paraszt bácsi a viccben, hogy minden a nyakában köt ki
- eltelt 3 óra, és az egész lakás szanaszét, és még sehol nem voltam
- fólia a hátuljára, mert az annak idején elmaradt, aztán bele a talaj
- fák áztak már 4 napja, de féltem, hogy így is felúsznak a kisebbek, de végül nem
- az, hogy a vödörből kivéve, fotók elővéve, és mégis legóztam fél órát, már csak hab a tortán, és már 4 órája álltam, se ettem, se ittam
- scape be, nagyjából tetszett, de nem volt időm sokat tökölni, mert lassan jött haza a család
- növények, na már megint jól bevásároltam, gondoltam sok lesz, na persze megint Tamásnak lett igaza, nyilván nem
- mire elültettem őket, a derekam leszakadt ( lehet inkább sportolni kellene), mint kertészkedni?!
- szűrő, csövek, CO2, minden vissza megpucolva

majd leültem, és rájöttem, hogy megint nem dokumentáltam semmit, csináltam két ócska képet, nem ettem, nem ittam, nem érzem a hátam, eltelt 8 óra, és család türelme fogytán, a lakás meg fut, fürdőszoba KO, étkező egy rom halmaz, de a nappaliban ott áll az új AKVÁRIUM!
 
Na, akkor megvagyok a nehezével, vagy lehet az még hátra van ? :)

Hát azért ezt leírom, hátha másnak is hasznos. Az, hogy szétszedem, aztán összerakom az újat egy szép elképzelés volt. Napokig gondolkodtam, konzultáltam az urakkal a GA-ban, és rengeteg hasznos tanácsot kaptam.

- növények kiszed, hát lett egy vödörrel, szívem szakadt, hogy ezt most tényleg ki fogom dobni, és nem is bírtam ki, azért mentettem át a kicsibe, és tettem az újba is vissza, bár kaptam jó tanácsot, hogy a mohát ne, de nem bírtam "megölni"
- halak, rákok...na az nem volt egyszerű, nem tudtam olyan alacsonyra engedni a vizet, hogy bírjak velük, de végül csak átköltöztek a halak a kicsibe, a rákok pedig egy vödörbe
- szűrő ment a vödörbe, járatva végig, hogy meg ne punnyadjon
. na de hogy 2 órán át sikáljam az akváriumot, és az egyéb alkatrészeket, erre nem számítottam, még annyira se, mint paraszt bácsi a viccben, hogy minden a nyakában köt ki
- eltelt 3 óra, és az egész lakás szanaszét, és még sehol nem voltam
- fólia a hátuljára, mert az annak idején elmaradt, aztán bele a talaj
- fák áztak már 4 napja, de féltem, hogy így is felúsznak a kisebbek, de végül nem
- az, hogy a vödörből kivéve, fotók elővéve, és mégis legóztam fél órát, már csak hab a tortán, és már 4 órája álltam, se ettem, se ittam
- scape be, nagyjából tetszett, de nem volt időm sokat tökölni, mert lassan jött haza a család
- növények, na már megint jól bevásároltam, gondoltam sok lesz, na persze megint Tamásnak lett igaza, nyilván nem
- mire elültettem őket, a derekam leszakadt ( lehet inkább sportolni kellene), mint kertészkedni?!
- szűrő, csövek, CO2, minden vissza megpucolva

majd leültem, és rájöttem, hogy megint nem dokumentáltam semmit, csináltam két ócska képet, nem ettem, nem ittam, nem érzem a hátam, eltelt 8 óra, és család türelme fogytán, a lakás meg fut, fürdőszoba KO, étkező egy rom halmaz, de a nappaliban ott áll az új AKVÁRIUM!
Átérzem min mész keresztül, én ugyanígy jártam itthon :)
 
van itt, aki beletalált, és nem lesz az egész dzsungel, hanem lett egy eleje, kell az a halaknak, meg kell nekem, hogy lássam őket, és inkább hátracsúszik majd a bozót. Nyilván ez még nem adja a tutit, mert a stemek majd "jönnek hátul". Növénylista majd egyszer lesz, de most ennyi:

20181126_155128.jpg
 
Koszonom a reszletes beszamolot. Nagyon elvezetes volt!
A kedvenc reszem: "4 órája álltam, se ettem, se ittam" :ROFLMAO:
Melysegesen aterzem! De a vegeredmeny nagyon szep lett. Gratulalok! Megerte. Varom a tovabbi fejlemenyeket.
 
Megtiszteltek a visszajelzésekkel, így nem hagyhatlak info nélkük Benneteket :), 4 napos az akvárium, egy vízcserén túl, értékek kvázi rendben, KH, PH alacsony, de majd csak beáll...

Növénylista:

Monte Carlo gyep
Parvula átmenetnek
Pinnatifida, csak úgy
Rotala H'ra, Wallichii hátra
Staurogyne repens a faág "lábai" közé egy kis dombnak
Hydrocotyle Tripartita, mert annyira megtetszett
Hydrocotyle Vertcillata, hogy legyen "barátja" a Tripartitának
Eleocharis acicularis, a Parvula mőgé, hogy emelkedjen
és a mohám a régiből, hogy legyen kihívás
amit kihagytam, annak nem tudom a nevét, de majd segítetek, azt raktam a fákra :)
 
A gyeped csodás lesz, ahogy szokott, amiatt nem aggódom, max. irigylem.(y)
Viszont utálni fogsz, mert szerintem:
A hydrocotyle testvérek kezelhetetlenek lesznek és az imádott moháid már most elnyomják az arányokat. Annyira szépek ezek a csavaros ágak, miért akarod elrejteni őket?
Ha ellátogatsz @Luigiékhoz az anubiasok mellé viszont tehetnél még pár mini bucét az ágakra.;)
Staut, ha szépen alacsonyan tudod tartani, abból valóban üde kis dombok lehetnek, de a pinnatifida nálad hamarosan fává cseperedik, aztán jöhet a motoros fűrész!:facepalm:
Az viszont bombasztikus látvány lesz, ha hátul felbukkannak a wallichii színes ágai, mint egy fényes tüzijáték! Nagyon várom, gyakran jelentkezz beszámolókkal!

Addig is kerüljön az alga, élvezzétek minél tovább gond nélkül, ha már étlen, szomjan dolgoztál rajta!

Milyen tápozást tervezel?
Brigik és sakurák maradnak?
 
A gyeped csodás lesz, ahogy szokott, amiatt nem aggódom, max. irigylem.(y)
Viszont utálni fogsz, mert szerintem:
A hydrocotyle testvérek kezelhetetlenek lesznek és az imádott moháid már most elnyomják az arányokat. Annyira szépek ezek a csavaros ágak, miért akarod elrejteni őket?
Ha ellátogatsz @Luigiékhoz az anubiasok mellé viszont tehetnél még pár mini bucét az ágakra.;)
Staut, ha szépen alacsonyan tudod tartani, abból valóban üde kis dombok lehetnek, de a pinnatifida nálad hamarosan fává cseperedik, aztán jöhet a motoros fűrész!:facepalm:
Az viszont bombasztikus látvány lesz, ha hátul felbukkannak a wallichii színes ágai, mint egy fényes tüzijáték! Nagyon várom, gyakran jelentkezz beszámolókkal!

Addig is kerüljön az alga, élvezzétek minél tovább gond nélkül, ha már étlen, szomjan dolgoztál rajta!

Milyen tápozást tervezel?
Brigik és sakurák maradnak?

huh, megpróbálom a választ :)

Hydrocotyle szép, ezért kell, majd lesz valami, KEELLL. :)
Moha, nekem kihagyhatatlan, és lehet, hogy eltűnnek az ágak, de majd meglátjuk, ez még annyira képlékeny, és tudom, de akkor se volt szívem kinyírni.
Mini Buce tervben, igen, de először látni akarom, hogy fogom-e látni :), érted...mit fog, mi teljesen elnyomni.
Az a Pinnatifida kell oda, mégha fa is lesz, én az ecetfát is szeretem egy kertben, pedig az se kezes bárány.
Stau alacsonyan tartása számomra is kérdéses, de max kiveszem, és megy oda is gyep.

Nagyon köszönöm a visszajelzést, építő!

Zs
 
ja, tápozás mint mindig, Micro, Macro, aztán ennyi, vagy lemaradtam, és még 3 tubus állhatna a polcon?
Sakurákat csempésztem bele, mert annyi van, hogy esténként vörös a másik akvárium, Brigi a másikban van, ebbe keresem a jó megoldást.
 
Nincs semmi baj a fán a mohával, csak majd nyírd jó rövidre, hogy bundás ágaid legyenek télire!;)

A sokéves tapasztalat beszélt belőlem. Nekem is rengeteg fajta növény tetszett és kellett, de ahogy öregszem, be kell látnom a korlátaimat.:whistle:
Te viszont jóval fiatalabb vagy, kísérletezz bátran!
 
ja, tápozás mint mindig, Micro, Macro, aztán ennyi, vagy lemaradtam, és még 3 tubus állhatna a polcon?
Sakurákat csempésztem bele, mert annyi van, hogy esténként vörös a másik akvárium, Brigi a másikban van, ebbe keresem a jó megoldást.

Legyen, ez és ha sikerül szerezned, szólj @ezsolt80-nak is!
Sundadanio axelrodi “Blue”- Neon blue rasbora
 
Őszintén, gyémánt neont szeretnék 10 darabot kb, persze már rám szóltak, hogy sok lesz a 60-asba...de megint ott tartok, hogy EZ TETSZIK
 
Őszintén, gyémánt neont szeretnék 10 darabot kb, persze már rám szóltak, hogy sok lesz a 60-asba...de megint ott tartok, hogy EZ TETSZIK

Akkor legyen az, hiszen ennek épp az az alapötlete, hogy most olyat akarsz csinálni, ami neked és a családodnak tetszik és örömet okoz.
 
Back
Oldal tetejére