• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Dragoniga!

Szintén szeretném mindenkinek megköszönni, aki követte a naplómat, illetve támogatta a garnélás tevékenységemet!
6 picit tudtam már egyszerre megszámolni, mindenki jól van :)
Ezzel az előbb készített képpel búcsúznak kis garnéláim.
D30_1743.JPG

Megkérnék egy tulajdonost, moderátort, hogy helyezze át a befejezett naplók közé Dragonigát.
Köszönöm szépen!
 
Viccelsz trefalkozol? Olyan jó kis naplók...

Ez most teljesen komoly, igaz ez tényleg kis naplóra sikeredett.

Kapunk helyette masikat? :)

Lehet, majd az idő eldönti :)

A tetszik természetesen a szokásosan csodaszép képeknek szól itt is és a másik naplódban is, nagyon sajnálom, hogy befejezed a naplózást, élvezet volt olvasni, nézni a képeidet!

Köszi, sejtettem :) Örülök, hogy tetszettek a kis garnélák. Mondjuk ők még nem tudják, hogy nincsenek naplózva, ugyanúgy ott kukkolom őket, nem vettek észre változást :D
 
Szintén pár gyors kép, 2 naponta vízcsere és naponta etetés, ez jellemzi most Dragonigát. Minkét petés garnéla megszült, picik nagyon picik még. Ő, ezt most jól leírtam :D
A kapott növényeim egy kicsit eldurvultak, de mivel a garnélák szeretik, így nem bántottam őket, illetve az üvegen lévő algák is eltűntek. Érdekesség, hogy nem tápozok, max heti 0.5ml megy bele, ha nem felejtem el. Rengetek kis kukac van a talajban, de ez most pozitív, mivel ha hozzájuk ér valami, akkor gyorsan visszabújnak a talajba. Tehát gyorsabban meg lehet találni a piciket. Csak a kukacok viselkedését kell megnézni :)

D30_3162.JPG

D30_3163.JPG

D30_3067.JPG
 
Pár kép tisztítás és nyírás után.

D30_3267.JPG

D30_3273.JPG

D30_3280.JPG

D30_3281.JPG

D30_3283.JPG

Ettől az adagtól remélem hamar meg fog nőni :D
D30_3287.JPG

Kis kagylósrák van a fején. Ez nem ritka egyik akváriumomban sem. Olyan szimbiózisban élnek, még nem jöttem rá, hogy miért csinálják, de nem zavarja a garnélákat.
D30_3291.JPG

D30_3295.JPG

Morgó semmit se változott, hozza a formáját, agresszívkedik :)
D30_3297.JPG

D30_3298.JPG
 
Pár kép tisztítás és nyírás után.

View attachment 61757

View attachment 61758

View attachment 61759

View attachment 61760

View attachment 61761

Ettől az adagtól remélem hamar meg fog nőni :D
View attachment 61762

Kis kagylósrák van a fején. Ez nem ritka egyik akváriumomban sem. Olyan szimbiózisban élnek, még nem jöttem rá, hogy miért csinálják, de nem zavarja a garnélákat.
View attachment 61763

View attachment 61765

Morgó semmit se változott, hozza a formáját, agresszívkedik :)
View attachment 61766

View attachment 61767
Imadom az osszefoglaloidat. Jol dontottel.
 
Egyre több tapasztalatra teszek szert garnélázás terén, persze a lágy vizeseket kivéve. Rengeteget olvasok és tanulok róluk, mégis úgy gondolom, hogy a gyakorlati tudást semmi sem pótolhatja.
Eddig nem írtam róla, bár eljött ennek is az ideje, kicsit szomorú is vagyok, de hoztam egy döntést, aminek örülök, hisz képes voltam életben tartani egy beteg garnélát. Mások azonnal kivették volna az akváriumból, nehogy megfertőzze a többi garnuszt, viszont ez nem fordulhat elő ezzel az akváriummal.
Ma ez bebizonyosodott, pont az volt, amire számítottam. Viszonylag kicsiként kerültek hozzám néhányat kivéve, még kettő garnéla van, akik kiskoruktól betegek, de képesek lesznek megnőni pont úgy, ahogy az a garnéla is, aki ma elpusztult.
Amphicomplexa betegségben szenvedett, ahogyan még két kisebb is. Sporozoikus ciszták voltak a belső szerveiben. Pont úgy nézett ki, mint aki petés lenne, de fura volt, hogy több pete lenne benne.
Egészen addig nem fertőző, amíg el nem pusztul a garnéla, utána, viszont aki megkóstolja, kivétel nélkül megfertőződik. Mivel azt figyeltem meg a jádéknál, hogy nem eszik meg az elpusztult garnélákat, így bíztam benne, hogy nem okoz bajt, ami így is történt.
Ma kivettem a vízből szegényt. Már tegnap tudtam, hogy el fog pusztulni, ezért felkelés után már kutakodtam utána az aksiban. Tegnap alig mozgott, világosabb is lett a színe, már-már citromsárga volt. A vegyes étkezés garantáltan működik megerősítve montmorillonite-tal, ha nem így lenne, akkor nem élt volna eddig sem.
Kiszedve az akváriumból még mindig rá volt tapadva egy ostracoda, ami nálam algákat, kajamaradékokat eszik. De, dögevő is ezek szerint, mert ellepték rendesen.
Remélhetőleg ők nem képesek továbbvinni a betegséget, de ez úgyis ki fog derülni. Elvileg képesek rá, de majd a gyakorlatba látni fogom.
Pont ott van, ahol hozzáfér a lágy részekhez, ahol nem védi a páncél. Érdekes megfigyelni még a garnéla szemeit is, mint, ha nagyobb lenne és feketébb is a kelleténél, remélem nem szenvedett sokat :(
Most a második is úgy néz ki, hogy holnapra feladja a harcot, nem tudom, hogy mi történhetett. Vízparaméterek ugyanazok, 1-2 napot kihagytam az etetésből, mert szeretném kitisztítani a talajt a kukacok miatt.
Nem szeretem ezt a 20literes méretet, sokkal nehezebb fent tartani a rendet. Szerencsére a többi garnéla jól van, illetve a kicsik is, akik születtek.
Akármennyire is odafigyelek az akváriumokra, mégis kezdem úgy érezni, hogy mindig tartogatnak meglepetéseket.

D30_4367.JPG
 
Én akkor ezek szerint az ellenkező végletet képviselem. :)

(Bár nagyon rég volt már az, hogy bármiféle garnéla betegség ütötte volna fel a fejét. Köszönhetően a sokszorosan túlszűrt víznek, a minőségi biológiai szűrőanyagnak és a mértékletes de változatos etetésnek.)

AZONNAL ki kell venni a parazitáktól beteg, fertőző állatot és mélyhűtőbe vele. Nehéz, meg szegény, stb., de így nem szenved, én meg nem kockáztatom meg, hogy 1 példány ledöglessze az egész állományt.
 
Én akkor ezek szerint az ellenkező végletet képviselem. :)

(Bár nagyon rég volt már az, hogy bármiféle garnéla betegség ütötte volna fel a fejét. Köszönhetően a sokszorosan túlszűrt víznek, a minőségi biológiai szűrőanyagnak és a mértékletes de változatos etetésnek.)

AZONNAL ki kell venni a parazitáktól beteg, fertőző állatot és mélyhűtőbe vele. Nehéz, meg szegény, stb., de így nem szenved, én meg nem kockáztatom meg, hogy 1 példány ledöglessze az egész állományt.

Igen, az ellenkezőt, mint mindenki, ezért nem is írtam még róla :)
Neki is jár az élet, én nem fagyasztom meg. Ha tényleg annyira súlyos betegség lenne, akkor kitalálnék valami karanténakváriumot, bár nem tudom, hova tenném. A sporozoidok a vízparaméterek és stressz miatt tudnak felszabadulni, ezekre kell jobban odafigyelnem.
 
Szia,annyira jó ez a napló :) egyenlőre még csak az akvárium tervezésnél tartok 160l de annyira kedvet kaptam egy nano garnéláshoz hogy lehet azt kellene indítanom elsőnek.
Menne ez elsőnek? Kezdőként?
 
Back
Oldal tetejére