• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Dragon peaks

Mennyi tápot javasoltok?
GA-s tápok és Easy Life Carbo

Legyen a kiindulás a gyári adagolás. Most akkor tápoztál vagy sem? Ha nem, akkor menjen a gyári adag fele, de egy darabig úgyis nyelni fogja a cuccot a manado mint az állat. Pár nap után érdemes lenne vízparamétereket is mérni, mert, ha valami megszalad, durva világ lesz. CO2, fény menjen. Én most tolnám a helyedbe a napi vízcserét is egy darabig. Mondjuk cserélj 20%-ot, az már elég arra, hogy ne halmozódjon fel a táp, ha sok lenne.
 
Kicsit fura ez az egész nekem :) Lassan kiderül, hogy van lágy vized, CO2-d is, elég sok fényed is és ráadásul még a GA tápoknak is a birtokában vagy már. Én azt hittem az elején, hogy apránként szerzel majd be mindet. De ha egyszer minden adott, akkor miért nem követed egyszerűen a GA (EI) receptet a tökölődés helyett? :)
 
Jó a kérdés o_O
Eddig is megvolt mindenem,csupán nem akartam a a technika zavarába esni,hogy minden egyszerre.
Hiba volt.DE!Még nem késő kijavítani.
Tényleg rengeteg munka van az egész mögött addig,amíg fel nem töltöttem vízzel.
Félre ne értsen senki,nem hanyagoltam el ezután,csak a a tudatlanság,tapasztalat hiánya,a téves információk,stb stb ami miatt itt tartok.
Magyarul,eredményesebben építettem,mint ahogy működtettem :eek:
 
Jó a kérdés o_O
Eddig is megvolt mindenem,csupán nem akartam a a technika zavarába esni,hogy minden egyszerre.
Hiba volt.DE!Még nem késő kijavítani.
Tényleg rengeteg munka van az egész mögött addig,amíg fel nem töltöttem vízzel.
Félre ne értsen senki,nem hanyagoltam el ezután,csak a a tudatlanság,tapasztalat hiánya,a téves információk,stb stb ami miatt itt tartok.
Magyarul,eredményesebben építettem,mint ahogy működtettem :eek:

Jó lesz ez ;)
 
Na,

Pénteken vettem 4 törpe szívóharcsát.
a csapat fele,egy egész napig a skimmerben lopta a napot (y)
Remélem javul a munka moráljuk.

Beüzemeltem a co2-t is,0-24 fog menni,örült mindenki,még az algák is bubiztak.
Fogkefés sziklatisztítás,algaszívás,vízcsere pipa.
Elkezdtem adagolni a GA-s tápokat is.
A co2-s gyenge fény szerinti adag felét adom majd,napi rendszerességgel.

Este 2 miatyánk-egy üdvözlégy és reméljük a legjobbakat! :cool:
 
Üdv mindenkinek!

Helyzet jelentés:

A 4 törpe közül 2 az örök vadászmezőkre távozott :(
CO2 szépen 0-24 pöfög,DC lime színű,szépen bubiznak a növények.
Megérkezett kis sárga barátainktól az üveg lily pipe szet,nagyon jól mutat vele az akvárium.
Emeltem a napi táp mennyiségen is. 3-3-3ml Micro - Macro - Easy Carbo megy .
Jelenleg 6 órában világít 2 db 39W-os cső.
Csökkent az algásodás is,Jelenleg 4-5 naponta cserélek 60L lágyvizet.
Küldtem egy képet én is a HAC-ra,hisz a részvétel a legfontosabb :)

Na de jöjjön egy kép:

sziasztok

IMG_0293.JPG
 
Üdv mindenkinek!

Helyzet jelentés:

A 4 törpe közül 2 az örök vadászmezőkre távozott :(
CO2 szépen 0-24 pöfög,DC lime színű,szépen bubiznak a növények.
Megérkezett kis sárga barátainktól az üveg lily pipe szet,nagyon jól mutat vele az akvárium.
Emeltem a napi táp mennyiségen is. 3-3-3ml Micro - Macro - Easy Carbo megy .
Jelenleg 6 órában világít 2 db 39W-os cső.
Csökkent az algásodás is,Jelenleg 4-5 naponta cserélek 60L lágyvizet.
Küldtem egy képet én is a HAC-ra,hisz a részvétel a legfontosabb :)

Na de jöjjön egy kép:

sziasztok

View attachment 48075
Szia!
Tetszik az akvárium, de ha megengedsz egy kis okoskodást, ezek a halak iszonyat agyonvágják az arányokat, legalábbis én így érzem, sokkal jobban illene bele valamilyen kisebb hal.
 
Szia!
Tetszik az akvárium, de ha megengedsz egy kis okoskodást, ezek a halak iszonyat agyonvágják az arányokat, legalábbis én így érzem, sokkal jobban illene bele valamilyen kisebb hal.

Szia.
Nincs ebbe semmi okoskodás,teljesen egyetértek veled.
Hengeli razbórára gondoltam már,de még egyenlőre folyik a harc az algák ellen.
Majd valószínűleg a közeljövőben,ha javul a helyzet . :)
 
Szia.
Nincs ebbe semmi okoskodás,teljesen egyetértek veled.
Hengeli razbórára gondoltam már,de még egyenlőre folyik a harc az algák ellen.
Majd valószínűleg a közeljövőben,ha javul a helyzet . :)
Meg lejjeb mennek meretben. Galaxy razbi, uropthalmoides, brigitte, merah. Ez lenne a megfelelo meret mert nagyon elmelyitetted, ami nem baj csak garnéla meretu halak passzolnak bele.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Hengeli razbórára gondoltam már
Én mindig keverem a hengelit meg az espeit, de szerintem egyik sem elég kicsi még a mostani ékfoltosokhoz képest sem.
A helyedben inkább mikrorazbórákban gondolkodnék, vagy esetleg (sőt, leginkább!) bennük: Axelrodia riesei
A nanohalakkal mondjuk az a gond, hogy általában szeretnek csupán "remegni" a vízben, meg hogy ekkora akváriumba 50+ kell belőlük. Nálad nincs búvóhely az akvában, így én azért tennék velük egy próbát. Ha kicsinek találod őket, talán még egy amanda lazac is jó választás lehet, kicsi de nem túl kicsi, könnyen beszerezhető, nem drága.

Az Otokat sajnálom és kicsit bánom, hogy korábban nem említettem valamit, mikor ajánlottam őket. Hogy érzékenyek a CO2-re. Nem írtad, előbb volt-e CO2-d, vagy már a halak beköltözése után lett csak. Általában óvatosan bánunk Otók beköltöztetésénél a CO2-vel, nem nyomjuk fullba a gázt, csak lassan szoktatjuk hozzá őket. De persze egyáltalán nem biztos, hogy ezzel volt a gond.
 
Köszi a haltippeket,mindkettőtöknek! (y)
Épp feleségem is a napokban mondta,hogy aránytalanul nagynak találja ékfoltosékat. (a jó női szem :D )
Igaza van neki is,és nektek is.
Ma beszéltük vele,hogy egy raj milyen jól mutatna még,és hogy kaptam tippeket,könnyebb lesz a választásom is majd.

Az Otokat egyik pénteken hoztam,és másnap üzemeltem be a CO2-t.
Ez már egy örök kérdés,hogy mi lehetett a gond.
A másik 2-t gyakran látom a diffúzor közelében,őket nem nagyon zavarják a buborékok.
 
Köszi a haltippeket,mindkettőtöknek! (y)
Épp feleségem is a napokban mondta,hogy aránytalanul nagynak találja ékfoltosékat. (a jó női szem :D )
Igaza van neki is,és nektek is.
Ma beszéltük vele,hogy egy raj milyen jól mutatna még,és hogy kaptam tippeket,könnyebb lesz a választásom is majd.

Az Otokat egyik pénteken hoztam,és másnap üzemeltem be a CO2-t.
Ez már egy örök kérdés,hogy mi lehetett a gond.
A másik 2-t gyakran látom a diffúzor közelében,őket nem nagyon zavarják a buborékok.
Ha keves a novenyi felulet ami oxigent gyartson neked akkor kicsi az esely az erzekenyebb halak eletben tartasahoz. Amig nincs megfelelo mennyisegu level feluleted addig lehet segitene egy porlasztoko.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Ha keves a novenyi felulet ami oxigent gyartson neked akkor kicsi az esely az erzekenyebb halak eletben tartasahoz. Amig nincs megfelelo mennyisegu level feluleted addig lehet segitene egy porlasztoko.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
egy oxidator-t be lehet rakni a sziklák mögé, azt annyi :)
 
Üdv mindenkinek!

Helyzet jelentés:

A 4 törpe közül 2 az örök vadászmezőkre távozott :(
CO2 szépen 0-24 pöfög,DC lime színű,szépen bubiznak a növények.
Megérkezett kis sárga barátainktól az üveg lily pipe szet,nagyon jól mutat vele az akvárium.
Emeltem a napi táp mennyiségen is. 3-3-3ml Micro - Macro - Easy Carbo megy .
Jelenleg 6 órában világít 2 db 39W-os cső.
Csökkent az algásodás is,Jelenleg 4-5 naponta cserélek 60L lágyvizet.
Küldtem egy képet én is a HAC-ra,hisz a részvétel a legfontosabb :)

Na de jöjjön egy kép:

sziasztok

View attachment 48075

En torpe razborat javaslok. A tap emelessel meg ovatosan mert alig van novenyed, nehogy alga bumm legyen belole
 
Ma,elköltöztettem a razbórákat (kereskedés) és rendeltem 20 db törpe razbórát.
Ha minden jól megy jövő héten kedden megérkeznek.
 
Back
Oldal tetejére