• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Dragon peaks

Sajnos nem stagnál az alga helyzet, inkább csak rosszabb lett. :-(
Valakinek van valami ötlete,mit csinálok rosszul?
 
Nincs nagy kajas stemed, amit eleg lenne inditasra betenned, ha nem tetszenek. Semmi nagyfogyaszto noveny nincs az akvariumban - > megjelenik az alga, erre te duplajara noveled a fenyerot es csak 15%al csokkented a vilagitasi idot.

A fényerőt azért növeltem, mert sok helyen olvastam hogy megoldhatja a problémát.
Csökkentsem a világítás időtartamát még?
Tudom hogy új akvárium, nem rég indult, de nem akarom hogy még rosszabb legyen a helyzet.
 
A fényerőt azért növeltem, mert sok helyen olvastam hogy megoldhatja a problémát.
Csökkentsem a világítás időtartamát még?
Tudom hogy új akvárium, nem rég indult, de nem akarom hogy még rosszabb legyen a helyzet.

Ahogy latom vannak halaid is, ezzel a terheles csak rosszabb lett. En is le vennem a vilagitasi idot. Nem tudom a kovek moge mit tervezel de ha stemeket akkor ideje betenni oket:)
 
Ahogy latom vannak halaid is, ezzel a terheles csak rosszabb lett. En is le vennem a vilagitasi idot. Nem tudom a kovek moge mit tervezel de ha stemeket akkor ideje betenni oket:)

Stemeket nem terveztem.
Idővel szeretnék oda is MCt.
Mennyire csökkentsem a világítást?
Maradjon a 2*39 watt 5 órában?
Tápozás egyenlőre még nem volt.
 
A fényerőt azért növeltem, mert sok helyen olvastam hogy megoldhatja a problémát.
Igen, a fény jó. Csak hát annak utána kell menni CO2-vel is és szűréssel is. A CO2-t gondolom még nem üzemelted be. A szűrést már az elején írtam, később Henrik is, hogy ehhez a mérethez fullra fel kellene töltened az Atmant biológiai szűrőanyagokkal. 4-5%-kal számolunk, ami esetedben min. 7 liter szűrőanyagot jelent. Ez önmagában még nem megoldás mindenre, de amúgy is több helyen kilóg a lóláb (megfelelő tápozás hiánya, sok fény, nincs CO2 stb.), a jó szűrés jelentősen megkönnyítené a dolgodat. Az legyen meg, aztán lehet kísérletezni a többivel. Amíg ennyi "hiányosság" van, biztos nem tolnék közel 1W/liter fényt, inkább csak a felét (6-7 órában)..

https://www.greenaqua.hu/hu/novenyes_akvariumok_alapismeretei_novenysuli
 
Igen, a fény jó. Csak hát annak utána kell menni CO2-vel is és szűréssel is. A CO2-t gondolom még nem üzemelted be. A szűrést már az elején írtam, később Henrik is, hogy ehhez a mérethez fullra fel kellene töltened az Atmant biológiai szűrőanyagokkal. 4-5%-kal számolunk, ami esetedben min. 7 liter szűrőanyagot jelent. Ez önmagában még nem megoldás mindenre, de amúgy is több helyen kilóg a lóláb (megfelelő tápozás hiánya, sok fény, nincs CO2 stb.), a jó szűrés jelentősen megkönnyítené a dolgodat. Az legyen meg, aztán lehet kísérletezni a többivel. Amíg ennyi "hiányosság" van, biztos nem tolnék közel 1W/liter fényt, inkább csak a felét (6-7 órában)..

https://www.greenaqua.hu/hu/novenyes_akvariumok_alapismeretei_novenysuli
Több szűrőanyag már csak akkor férne el ha a gyári szivacsot kidobnám.
4 liter biológia fért el úgy hogy az utolsó fél litert a tartály aljára tettem a rekeszek alá.
(3 Matrix trop, 1 liter siporax)
A siporaxot kicsit összetörtem hogy még több férjen el.

A co2 nem üzemel.
Azt majd akkor ha minden rendben lesz.
Akkor marad a napi 6 óra a két 39 wattos csővel.
 
Sajnos nem stagnál az alga helyzet, inkább csak rosszabb lett. :-(
Valakinek van valami ötlete,mit csinálok rosszul?
Milyen algáid vannak?
Nincs olyan növényed, ami elvenné a tápanyagot az algák elől...
Tolod a fényt 1W/l teljesítménnyel...
CO2 nem üzemelted be azt mondod, majd ha minden rendben lesz..,
Nem tàpozol...
Algaevőid nincsenek ha jól látom...
Én a te helyedben a kezdetektől tàpoznék keveset, CO2 üzemeltetném, mihamarabb telepítenék algaévőket, nem halakat. A világítást csak részben tolnám teljes erővel (pl. 2 óra 2x39W-2 óra 4x 39 W-2 óra megint 2x 39W, összesen 6 óra.)
Ezt később lehet emelni vagy csökkenteni ha gáz van a rendszerrel.
Jó lett nagyon a scape!
Sok sikert!
 
Több szűrőanyag már csak akkor férne el ha a gyári szivacsot kidobnám.
4 liter biológia fért el úgy hogy az utolsó fél litert a tartály aljára tettem a rekeszek alá.
(3 Matrix trop, 1 liter siporax)
A siporaxot kicsit összetörtem hogy még több férjen el.

A co2 nem üzemel.
Azt majd akkor ha minden rendben lesz.
Akkor marad a napi 6 óra a két 39 wattos csővel.
Dobd ki :)
Bocs, úgy emlékeztem 7 liter a kapacitás, de most megnéztem, már látom hogy csak 5.
Ha adott minden a CO2-höz, akkor röffentsd be, az is csak segít hogy minden rendben lehessen. A 2 cső mellé indításnak csak módjával tolnám, csak annyit hogy éppen zöldbe váltson a dc.
 
Utoljára módosított:
Köszi Meleagris,k..va sok Lego volt vele :)
Bele tettétek a bogarat a fülembe, a co2 vel kapcsolatban. Lényegében ha üzemelne,akkor a növények több tápanyagot vennének fel, felélnék az algák elől,jól gondolom?
Jopet: a kevertágyas gyantát vízlágyításra használom.átcsorgatom egy adott gyanta mennyiségen egy adott sebességgel a vizet, és kész a lágyvíz. (csepptesztel szoktam ellenőrizni a keménységet)
Ezt használom vízcserére.

Elég kaki a helyzet :-(
 

Attachments

  • DSC_1836-4140x3105.JPG
    DSC_1836-4140x3105.JPG
    228.7 KB · Megtekintések: 0
  • DSC_1835-4140x3105.JPG
    DSC_1835-4140x3105.JPG
    211.6 KB · Megtekintések: 0
  • DSC_1834-4140x3105.JPG
    DSC_1834-4140x3105.JPG
    214.9 KB · Megtekintések: 0
  • DSC_1839-4140x3105.JPG
    DSC_1839-4140x3105.JPG
    288.4 KB · Megtekintések: 0
Utoljára módosított:
Köszi Meleagris,k..va sok Lego volt vele :)
Bele tettétek a bogarat a fülembe, a co2 vel kapcsolatban. Lényegében ha üzemelne,akkor a növények több tápanyagot vennének fel, felélnék az algák elől,jól gondolom?
Jopet: a kevertágyas gyantát vízlágyításra használom.átcsorgatom egy adott gyanta mennyiségen egy adott sebességgel a vizet, és kész a lágyvíz. (csepptesztel szoktam ellenőrizni a keménységet)
Ezt használom vízcserére.
Nézd, ha high-tech akvát üzemeltetsz, tudomásom szerint, az indítást követően rögtön indul a CO2, tápozás és fény együtt teljes gázon.
Max. a fénnyel picit óvatosabban indulnak, vagy tápozni esetleg 1 hét múlva kezdenek.
Plusz mellette mennek a vízcserék...
Nekem ez a receptem, de a siker nem garantált, mindig kell utánállítani, finomhangolni. De tény, ha az egyensúlyt eltaláltad, a növények megindulnak, és az alga elvileg pikk-pakk eltűnik.
De akad mindig kivétel, egy élő rendszerről beszélünk.
Ha lehet egy kérdésem, miért a Manadot választottad? Ültetni sem könnyű bele, minőségben sem a top, a színe sem olyan természetes.
Algamenteset neked!
 
a kevertágyas gyantát vízlágyításra használom.átcsorgatom egy adott gyanta mennyiségen egy adott sebességgel a vizet, és kész a lágyvíz. (csepptesztel szoktam ellenőrizni a keménységet)
Ezt használom vízcserére.
Világos. Én meg tök nagy butaságot írtam, javítom is. Vágom hogy mire jó a gyanta, valamiért valami DIY CO2 előállítási módszer (citromsavas, élesztős stb.) kattogott a fejemben és összekevertem. Korán volt még :) Nézd el.
 
Teljesen egyetértek veled!
Szépen növekednek a növények,sűrűsödnek.
Jött ez a barna alga, gondoltam várok mert az esetek többségében magától megszűnik.
"Induló akváriumnál idővel beáll,olvastam rengeteg helyen"
Sajnos ez nem így van,vagy nem mindíg.
Sokan sokfélét írnak,de az a biztos ami az ember maga tapasztal meg,és kísérletez ki.

Nem lehet hogy a probléma egyik részét az okozza, hogy a befolyó ágból a víz a két vonulat között, nem tud megfelelően mozogni?
 
Világos. Én meg tök nagy butaságot írtam, javítom is. Vágom hogy mire jó a gyanta, valamiért valami DIY CO2 előállítási módszer (citromsavas, élesztős stb.) kattogott a fejemben és összekevertem. Korán volt még :) Nézd el.
Ugyan semmi gond :)
Próbáltam én is összerakni a képet, de nem sikerült :-D
 
A fotók alapján nincs itt különösebb gond. Barna alga idővel tényleg elmúlik, vagy ha türelmetlen vagy, dobj be néhány Otocinclust, nagyon aranyosak, nem tesznek kárt senkiben/semmiben és kajálják a barna algát. Lásd a MINTÁT :)

A nem megfelelő áramlás miatt inkább ecset és fonal alga jöhet, de reméljük nem fog..
 
Én az elejétől kezdve közel maxon világítottam, lime zölden ment a CO2 és gyári ajánlás szerint tápoztam. Az mindenképpen előny volt nálam, hogy sok stemet telepítettem. Vagy 1,5 hétig napi 40 litert cseréltem. Telepítettem otokat, amanokat és gébeket, nagyon szépen tisztán tartják az akváriumot. Hál istennek elkerült az alga, minimális szőr jelentkezik néha az üvegen, de elhanyagolható. Zöld pont csak a kövekre jött, de az meg kifejezetten tetszik. Most 1 hónapos az akvárium. Talán már a talaj sem nyeli a foszfátot. Sok sikert a harchoz. Ui.: Én tolnám a CO2-t, világítást visszavéve(inkább világítási időben) és tápoznék, persze azt átgondoltan, mert nem annyira sok a növény. Lehet dobhatnál be pár tő rotalát, az segítene kicsit a rendszeren. :)
 
Meleagris: Ez volt itthon,és ebbe a körben nem akartam már növelni a költségeket .
Amúgy nem egyszerű,de semmi nem jött fel a vízfelszínre.

Hát akkor :bookworm: Indul a co2.
0-24 gondolnám,nehogy csináljak egy nagy pH libikókát emellé a barna trutyi mellé.
Veszek pár törpe szívóharcsát,itt terülj-terülj asztalkám várja őket :D
Táppal szerintetek?Vagy Várjam meg hátha a csökkentett világítás,a co2, a kis harcsák és a vízcserék orvosolják a problémát?
 
Meleagris: Ez volt itthon,és ebbe a körben nem akartam már növelni a költségeket .
Amúgy nem egyszerű,de semmi nem jött fel a vízfelszínre.

Hát akkor :bookworm: Indul a co2.
0-24 gondolnám,nehogy csináljak egy nagy pH libikókát emellé a barna trutyi mellé.
Veszek pár törpe szívóharcsát,itt terülj-terülj asztalkám várja őket :D
Táppal szerintetek?Vagy Várjam meg hátha a csökkentett világítás,a co2, a kis harcsák és a vízcserék orvosolják a problémát?
Ha nem tápozol és még a Co2 is beiktatod, akkor még nagyobb gubancot fogsz csinálni. És lassan a nővények is elfognak tűnni, mert szerintem most a tartalékból fejlődtek.
 
Meleagris: Ez volt itthon,és ebbe a körben nem akartam már növelni a költségeket .
Amúgy nem egyszerű,de semmi nem jött fel a vízfelszínre.

Hát akkor :bookworm: Indul a co2.
0-24 gondolnám,nehogy csináljak egy nagy pH libikókát emellé a barna trutyi mellé.
Veszek pár törpe szívóharcsát,itt terülj-terülj asztalkám várja őket :D
Táppal szerintetek?Vagy Várjam meg hátha a csökkentett világítás,a co2, a kis harcsák és a vízcserék orvosolják a problémát?

A táp menjen mindenképpen! Foszfátot/nitrátot mérj feltétlen. Nálam sosem volt 0-24-es CO2 beoldás, eddig nem tapasztaltam problémát emiatt. Világítás felkapcs előtt 3 órával indul a gáz, lekapcs előtt fél órával zár a mágnesszelep.
 
Back
Oldal tetejére