• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DOOA Terra Base - 1.0 projekt

Nagyon kedves, nagyon köszönöm :)
Az a tetején vagy nobilis vagy chust, így már nehéz megállapítani, de azt csak most tettem fel pár napja a tetejére, eddig leesve alul hevert. Elvileg a többi fissidens is úgy reagált, hogy bebarnult (ha nem kapott folyamatosan nedvességet) és utána kezdett el zöld hajtásokat hozni - lásd a tetején a miroshakit, ugyan ezt csinálta 1,5 hónap után-, majd fotózok be ilyen szálakat, nagy érdekesek. Már lemondtam egy-egy részről amikor láttam, hogy vannak zöld hajtásai.

Nagyon elkedvetlenítő azt látni, hogy nem sikerült az a kompozíció vagy elképzelés amit szerettem volna, de aztán egy nagy levegő után lehet toldozni-foltozni a részeket.

Igyekszem a gondokat és megoldásokat leírni, hogy mások akik ilyen hengert terveznek, kapjanak valami tapasztalati iránymutatást. Remélem tényleg hasznos lehet majd valahol valakinek.
Én is szemmel tartom, nekem már meg van a henger az üveg már csak nővényeke vár meg a napló indítására.
Szeretem volna fát tenni bele én is de nincs kedvem a macerához igy azt kivettem a tervezésből.
Az az orchidea ami rajta maradt mi a neve?
 
Én is szemmel tartom, nekem már meg van a henger az üveg már csak nővényeke vár meg a napló indítására.
Szeretem volna fát tenni bele én is de nincs kedvem a macerához igy azt kivettem a tervezésből.
Az az orchidea ami rajta maradt mi a neve?
Örülök ha olvasol valami használhatót itt :)
A fát szerintem se vesd el, csak készítsd jobban/gondosabban elő mint én tettem!
Ha használsz hozzá, akkor még azt döntsd el h kiszedhető legyen vagy rögzíted - ha bármi gond van akkor tudd csak azt mozgatni.
Sok sikert hozzá ✊🏻👍🏻
 
Édes, csalódott Bálintom! Ahogy nézem, ha minden “mini” orchida megmaradt volna, akkor mára sem a mohák, sem a henger nem látszódna!🤣
Nekem a fa jobban hiányzik mellőle mint az orchideák, de tény hogy mindkettő nélkül is nagyon ott van a szeren!
 
Csináltam néhány képet a hengerről, majd hamarosan remélem lesz kedvem és időm közeliket is csinálni a fényképezővel, vannak nagyon szép moha részek.
Mint korábban is írtam, a fa kiegészítőket most egy időre feladtam, elegem van a küzdésekből...
Az üres helyekre (kivett orchideák) felkötöztem az akváriumból bucephalandrákat, alulra meg anubiasokat.

szóval aki bele szeretne vágni, néhány tapasztalat az eddigiekből:
1, nem mindegyik mini orchidea szereti ezt a direkt nedves környezetet

2. A fát nagyon gondosan elő kell készíteni ha nem akarsz penésszel küzdeni ( ami esetleg átterjedhet a növényekre is)

3. Az akva alján összegyűlt vizet (kb 1-1,5 cm összegyűlik) illik 5-7 naponta legkésőbb kiönteni, mert elkezd algásodni (barna alga) és nem szép...de szerencsére könnyű kitakarítani.

4. A hengerbe kb 2 naponta töltök vissza 1-2 cm magasságban vizet, így tele lesz, picit túltöltöm, hogy a végigcsorduljon a víz a tetején-oldalán.

5. A hengerből kb 2 hetente leszívom a vizet teljesen és frissre cserélem, mert vmi darabos úszkál benne, nem tudom miből és miért, de ott van.

6. Az üveget belülről nanotechnológiás páragátló szerrel kentem be, így élvezhető a látvány vizes-párás eltakarás nélkül. A tetején az üveget kb 0,5 cmre elhúztam oldalra, azon szellőzik folyamatosan, ez is segít a pára gondon.

7. világítás 10 órát megy, vissza dimmelt led lámpákkal, a növényeknek eddig tetszik.
Mérhetetlenül örülök, hogy már jobban vagy, Bálint ❣️
Ugyan egyhamar nem lesz ilyen vázám, de bekönyvjelzőztem a posztodat.
Nagyon köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalataidat, mert ezzel az (egyik) álmom megvalósításához nyújtottál hathatós segítséget. 😘
 
Mérhetetlenül örülök, hogy már jobban vagy, Bálint ❣️
Ugyan egyhamar nem lesz ilyen vázám, de bekönyvjelzőztem a posztodat.
Nagyon köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalataidat, mert ezzel az (egyik) álmom megvalósításához nyújtottál hathatós segítséget. 😘
Lányom anno kapott ajándékba egy elemes játék kis kerámikus fazekas korongozót, majd átviszem és csinálsz magadnak egy ilyen hengert. Fád, növényed meg van bőven.
Esetleg jobb híján alkothatsz teki breki kimászójára is.
 
Nekem a fa jobban hiányzik mellőle mint az orchideák, de tény hogy mindkettő nélkül is nagyon ott van a szeren!
sokáig parkolópályán voltak a fák mert csalódtam bennük és elment a kedvem, de tegnap délután óta főnek (este persze nem) ma estig hagyom had forrja ki magát... utána visszateszem és meglátjuk.
Nekem is hiányzik a fa belőle!
 
sokáig parkolópályán voltak a fák mert csalódtam bennük és elment a kedvem, de tegnap délután óta főnek (este persze nem) ma estig hagyom had forrja ki magát... utána visszateszem és meglátjuk.
Nekem is hiányzik a fa belőle!
Igen, olvastam... Pont az ilyen penész gondok miatt nem vágtam egyelőre bele ebbe a projektbe. Egy két jó szögben elhelyezett fa megtöri ezt az egyenes oszlop hatást és attól sokkal természetesebb lesz az összkép.
 
Ez egy lassú napló, nem sok minden történik, ami meg igen, az lassan.
Ma rendbe tettem az üveget meg a hengert.
A karbantartáshoz pár tapasztalat.
Jó 3-4 hete csak a vizet töltöttem utána, csak 1x-2x permeteztem, főleg a felső 2 centi moha részt, mert azok hajlamosak a száradás jeleit mutatni, ugye onnan fogy el először a víz, csak a párát kapják.
Az üveg párátlanítót szintén havonta frissítem fel.
Az alul összegyűlő víz barnaalgásodik, de könnyen orvosolható, kb 1 törlés, nem okoz gondot rendbe tenni.
A hengert is megpróbáltam most belülről kitakarítani, ott is barna alga van/volt, kiemelésnél elég nyálkás, csúszós (belső szorításnál) a nagyját sikerült kitörölnöm konyhai papírral. Ezt nem tudom, hogy gátolja-e a víz kijutását, mindenesetre jobb volt karban tartani.
A hengert kivéve lepermeteztem vízzel meg wabi spray-el.
Az egész karbantartás kb 10 percet vett igénybe mindenestül, felfordulás nélkül.
Így megvalósult amire vágytam, kevés törődéssel, kis karbantartási idővel lassú növekedéssel: szép látvány :)

A növények szépen fejlődnek, minden hoz új levelet, a mohák is jól érzik magukat, a fissik is kezdenek “kinőni” a síkból, szep természetes kinézete van.
A fát is megpróbáltam visszatenni, de végül elengedtem, az is lehet h csak rossz fát választottam és nem megfelelően kezeltem, de én elengedtem...

kb egy hónapja voltak képek, lentebb a változás
B972E0F3-F3DD-472E-ABD1-89623D8D66CC.jpeg
C4E3F330-30C6-4644-8C74-944ABB8C63B5.jpeg
 
Back
Oldal tetejére