• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DOOA Terra Base - 1.0 projekt

Húsvétra meglepsz bennünket pár friss fotóval és egy rövid beszámolóval? Locsolás helyett!🙏
Remélem, minden a terveid szerint alakul és szépen fejlődik a kis hengered!
 
Húsvétra meglepsz bennünket pár friss fotóval és egy rövid beszámolóval? Locsolás helyett!🙏
Remélem, minden a terveid szerint alakul és szépen fejlődik a kis hengered!
Pár nap türelmet kérek a képekkel mert éppen koronás kifekvésemet töltöm, és a növények most háttérbe szorultak.
Sok jó hír nincs sajnos, mini orchideák elrohadtak, legalábbis elkezdték a leveleiket ledobálni, uh azok kikerültek.
A fák továbbra is penészednek uh azok is most ideiglenesen kikerültek.
A mohák meg a többi növény jól van, ezekről majd szívesen csatolok fotót - később
 
Pár nap türelmet kérek a képekkel mert éppen koronás kifekvésemet töltöm, és a növények most háttérbe szorultak.
Sok jó hír nincs sajnos, mini orchideák elrohadtak, legalábbis elkezdték a leveleiket ledobálni, uh azok kikerültek.
A fák továbbra is penészednek uh azok is most ideiglenesen kikerültek.
A mohák meg a többi növény jól van, ezekről majd szívesen csatolok fotót - később
Jobbulást! Ha nem javulsz a karantén végére, nem szarozni, orvost hívni! És ezen esetben ne hagyd magad lerázni!
 
Szia!
Hogy vagy? Sikerült leküzdened a gonosz vírust? Jobban ézed már magad?
És mi lett a kis kerámia hengerrel? Azt mennyire viselte meg, hogy nem tudtál rá koncentrálni?
Reméljük, Te és a növénykéid is jobban vagytok már!
 
Szia :)
Még küzdök vele, most 3.hete, de jobb. Tegnap teszteltem megint pozitívat, kezd picit idegesítő lenni, de a sz@r részén már túl vagyok, erőtlenség meg köhögés maradt...

a henger megvan, elvan, kiszedtem a kis orchideákat, nekik sok volt a közvetlen vízzel való érintkezés uh megadták magukat (drága kísérlet volt).
A fákat is kivettem, folyamatosan penészesedtek, pedig lekentem a csodaszerrel (köszi @Bálint Nagy) ettől függetlenül újra borzasztó formájú cuccok jelentek meg rajta, uh most büntiben vannak ameddig ki nem találok nekik valamit.

a többi növény jól van, talán a moháknak van okom örülni egyedül, mindegyik átalakult a környezethez, hozott hajtásokat, ez az egy örömöm maradt :)
A tetején a miroshaki a mini nobilis is meg az SP310 is szépen visszaállt felszíni üzemmódba - BAD5255A-587D-441B-86F6-FF91F502B11F.png
81AAA98D-5563-4210-991A-84A12164AF80.jpeg

79626835-60F8-430E-8760-CE967C7428FB.jpeg
C85CC6C3-482D-401C-96EA-F08BDF0618D2.jpeg
 
Szia :)
Még küzdök vele, most 3.hete, de jobb. Tegnap teszteltem megint pozitívat, kezd picit idegesítő lenni, de a sz@r részén már túl vagyok, erőtlenség meg köhögés maradt...

a henger megvan, elvan, kiszedtem a kis orchideákat, nekik sok volt a közvetlen vízzel való érintkezés uh megadták magukat (drága kísérlet volt).
A fákat is kivettem, folyamatosan penészesedtek, pedig lekentem a csodaszerrel (köszi @Bálint Nagy) ettől függetlenül újra borzasztó formájú cuccok jelentek meg rajta, uh most büntiben vannak ameddig ki nem találok nekik valamit.

a többi növény jól van, talán a moháknak van okom örülni egyedül, mindegyik átalakult a környezethez, hozott hajtásokat, ez az egy örömöm maradt :)
A tetején a miroshaki a mini nobilis is meg az SP310 is szépen visszaállt felszíni üzemmódba - View attachment 104663
View attachment 104660

View attachment 104661
View attachment 104662

:mad:😡 NE LEZSERKEDD EL A BETEGSÉGET!!! Ha tünetek vannak, láz köhögés stb., bármelyik pillanatban beüthet a krach. Az egyik ismerősöm 38 évesen így halt meg 3 hét után. 2 gyerek maradt utána. Általában, ha pár napon belül lényegesen jobban vagy, az úgy is szokott maradni, de ha láz köhögés megmarad az nagy baj!
 
:mad:😡 NE LEZSERKEDD EL A BETEGSÉGET!!! Ha tünetek vannak, láz köhögés stb., bármelyik pillanatban beüthet a krach. Az egyik ismerősöm 38 évesen így halt meg 3 hét után. 2 gyerek maradt utána. Általában, ha pár napon belül lényegesen jobban vagy, az úgy is szokott maradni, de ha láz köhögés megmarad az nagy baj!
Láz-hőemelkedés nincs, csak a köhögés (ritkán, nem folyamatosan) maradt meg, csak 4nap kifekvés volt 1 hete :)
Nincs lazázkodás, komolyan vesszük 👍🏻
 
Csináltam néhány képet a hengerről, majd hamarosan remélem lesz kedvem és időm közeliket is csinálni a fényképezővel, vannak nagyon szép moha részek.
Mint korábban is írtam, a fa kiegészítőket most egy időre feladtam, elegem van a küzdésekből...
Az üres helyekre (kivett orchideák) felkötöztem az akváriumból bucephalandrákat, alulra meg anubiasokat.

szóval aki bele szeretne vágni, néhány tapasztalat az eddigiekből:
1, nem mindegyik mini orchidea szereti ezt a direkt nedves környezetet

2. A fát nagyon gondosan elő kell készíteni ha nem akarsz penésszel küzdeni ( ami esetleg átterjedhet a növényekre is)

3. Az akva alján összegyűlt vizet (kb 1-1,5 cm összegyűlik) illik 5-7 naponta legkésőbb kiönteni, mert elkezd algásodni (barna alga) és nem szép...de szerencsére könnyű kitakarítani.

4. A hengerbe kb 2 naponta töltök vissza 1-2 cm magasságban vizet, így tele lesz, picit túltöltöm, hogy a végigcsorduljon a víz a tetején-oldalán.

5. A hengerből kb 2 hetente leszívom a vizet teljesen és frissre cserélem, mert vmi darabos úszkál benne, nem tudom miből és miért, de ott van.

6. Az üveget belülről nanotechnológiás páragátló szerrel kentem be, így élvezhető a látvány vizes-párás eltakarás nélkül. A tetején az üveget kb 0,5 cmre elhúztam oldalra, azon szellőzik folyamatosan, ez is segít a pára gondon.

7. világítás 10 órát megy, vissza dimmelt led lámpákkal, a növényeknek eddig tetszik.


a mohák és egyéb akváriumi növények egyelőre jól vizsgáznak, lassan de biztosan hoznak új hajtásokat.

99178B3D-DC3A-4D70-9D9F-7F019F44FFBC.jpeg
EE585D60-1625-4CC5-BCB5-BFC76BB18312.jpeg
57F39227-1E35-4A35-B28F-07864A9D7C1C.jpeg
7699E8CD-4850-4440-8F44-B53250D15430.jpeg
 
Örülök, hogy jobban érzed magad, legalább annyira, hogy kedvet érzel a hobbihoz, és még posztolsz is, nem úgy, mint @Verhó az akváriumáról! No,de ez egy másik téma.🤪
Szép lesz ez, és maradt rajta azért orchidea is, a bucék és anubiasok külön feldobják. A pinnatifidával légy résen!
Az a barnás mohaszál a tetején egy nobilis? A nálam lévő nagyon hasonlít rá.🤨
Az enyém nem zöldült vissza, pedig bíztam benne. Igaz az wabiban volt, nanotechnológiás krém nélkül is láttam a párás üvegen át.😬

Szóval, nagyon patent, perfekt munka!👍🏻
Várjuk a szépséges, közeli moharészleteket is!😍
 
Örülök, hogy jobban érzed magad, legalább annyira, hogy kedvet érzel a hobbihoz, és még posztolsz is, nem úgy, mint @Verhó az akváriumáról! No,de ez egy másik téma.🤪
Szép lesz ez, és maradt rajta azért orchidea is, a bucék és anubiasok külön feldobják. A pinnatifidával légy résen!
Az a barnás mohaszál a tetején egy nobilis? A nálam lévő nagyon hasonlít rá.🤨
Az enyém nem zöldült vissza, pedig bíztam benne. Igaz az wabiban volt, nanotechnológiás krém nélkül is láttam a párás üvegen át.😬

Szóval, nagyon patent, perfekt munka!👍🏻
Várjuk a szépséges, közeli moharészleteket is!😍
Nagyon kedves, nagyon köszönöm :)
Az a tetején vagy nobilis vagy chust, így már nehéz megállapítani, de azt csak most tettem fel pár napja a tetejére, eddig leesve alul hevert. Elvileg a többi fissidens is úgy reagált, hogy bebarnult (ha nem kapott folyamatosan nedvességet) és utána kezdett el zöld hajtásokat hozni - lásd a tetején a miroshakit, ugyan ezt csinálta 1,5 hónap után-, majd fotózok be ilyen szálakat, nagy érdekesek. Már lemondtam egy-egy részről amikor láttam, hogy vannak zöld hajtásai.

Nagyon elkedvetlenítő azt látni, hogy nem sikerült az a kompozíció vagy elképzelés amit szerettem volna, de aztán egy nagy levegő után lehet toldozni-foltozni a részeket.

Igyekszem a gondokat és megoldásokat leírni, hogy mások akik ilyen hengert terveznek, kapjanak valami tapasztalati iránymutatást. Remélem tényleg hasznos lehet majd valahol valakinek.
 
Csináltam néhány képet a hengerről, majd hamarosan remélem lesz kedvem és időm közeliket is csinálni a fényképezővel, vannak nagyon szép moha részek.
Mint korábban is írtam, a fa kiegészítőket most egy időre feladtam, elegem van a küzdésekből...
Az üres helyekre (kivett orchideák) felkötöztem az akváriumból bucephalandrákat, alulra meg anubiasokat.

szóval aki bele szeretne vágni, néhány tapasztalat az eddigiekből:
1, nem mindegyik mini orchidea szereti ezt a direkt nedves környezetet

2. A fát nagyon gondosan elő kell készíteni ha nem akarsz penésszel küzdeni ( ami esetleg átterjedhet a növényekre is)

3. Az akva alján összegyűlt vizet (kb 1-1,5 cm összegyűlik) illik 5-7 naponta legkésőbb kiönteni, mert elkezd algásodni (barna alga) és nem szép...de szerencsére könnyű kitakarítani.

4. A hengerbe kb 2 naponta töltök vissza 1-2 cm magasságban vizet, így tele lesz, picit túltöltöm, hogy a végigcsorduljon a víz a tetején-oldalán.

5. A hengerből kb 2 hetente leszívom a vizet teljesen és frissre cserélem, mert vmi darabos úszkál benne, nem tudom miből és miért, de ott van.

6. Az üveget belülről nanotechnológiás páragátló szerrel kentem be, így élvezhető a látvány vizes-párás eltakarás nélkül. A tetején az üveget kb 0,5 cmre elhúztam oldalra, azon szellőzik folyamatosan, ez is segít a pára gondon.

7. világítás 10 órát megy, vissza dimmelt led lámpákkal, a növényeknek eddig tetszik.


a mohák és egyéb akváriumi növények egyelőre jól vizsgáznak, lassan de biztosan hoznak új hajtásokat.

View attachment 146255
View attachment 146256
View attachment 146257
View attachment 146259
Elkönyvjelzőztem ezt a bejegyzést. Köszi ezt a pár pontot, hasznos nagyon. 👌Szeretnék majd egy ilyen hengert később az előszobába, és pont az ilyen tapasztalatokra van szükségem, hogy legyen bátorságom belevágni! 👍
 
Back
Oldal tetejére