• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DOOA Terra Base - 1.0 projekt

Hogyan szoktattad hozzá a fissit az emers léthez?
Kb 1-1,5 hónapos folyamat mire átalakul (de ugyan ez igaz elvileg emersről submersre), emers környezetben a hengeren.
Heti 2-3 alkalommal permeteztem a fiatal hengereket RO vízzel, illetve Wabi kusa mist-tel (felváltva, vagyis amikor vízzel, akkor mist-tel nem)
A Wabi mistre azért volt szükség az elején, mert hajlamos volt penészedni (penész hálósodni, mintha egy pici pók vékony hálókat szőne) ez nálam elkerülhetetlen volt, gondolom ez az átállás része 🤷🏻‍♂️ És a Wabi misttel ezt úgy tapasztaltam, hogy visszaszorítja.
Ha a fentieken túl vagy, akkor el kezd szépen lassan (a hangsúly a lassanon van) hajtásokat hozni, és akkor át is állt.
De az első 1-2 hónapban nem túl szép, és viszonylag aggódós is a penész miatt, de ha túl vagy ezen, utána sima ügy 👍🏻😉
 
Akkor ez olyan, mint a bonsai. Türelmesek hobbija.😁
Nagyon szép lett.
Azért pirítjat felette rendesen a lámpa, hogy a nana pinto levelei is fehérek.😉
 
Sziasztok,
Egy kis idő kimaradt, de nyugi…minden henger rendben 🫡 😂

A dzsungeles picit kinőtte a helyét, én is érzem
IMG_2818.jpeg

A konyhai most már elmúlt 2,5 éves
IMG_2820.jpeg

IMG_2821.jpeg

A csak Fissi mohákkal készültnél meg picit elvadult, de mèg nem volt szívem megnyírni
IMG_2823.jpeg

Sokéves tapasztalatokat követően, heti kb 2x visszatöltöm a vizet a hengerekbe, és 1-2x spriccelem kívülrő RO vízzel.
A világítás minimumon fut! Elkezdtek egy időben felül sárgulni a mohák/bucék, de mióta legalacsonyabb fokozaton fut (a mobilappos kb 8%-on) azóta visszazöldültek 👍🏻
Továbbra sem profi képek, tudom, de 1 év után talán ez is elég 😂
 
Utoljára módosított:
Szia,

Hát, nem jó hírek, a 3-asban a dzsungel tarvágáson ment keresztül, a pókhálós/gombás izé megölte a növények 70%-át, uh a legnagyobb henger maradt épen, a többit lepusztította…
Nem mondom h ugráltam örömömben, de hozni kellett egy nehéz döntést, és a 2 kisebb hengert megszűntettem miután mohán kívül kirohasztotta ez a sz@r a növényeket 🤷🏻‍♂️
A drágább/ritkábbakat talán megmentettem, h mi halt még meg, nem tudom…

Most ez a menedék:
IMG_3632.jpeg
Több növényből rizóma maradt csak uh 1-2 év és kiderül mi maradt 😩🤦🏻‍♂️

A többi henger szerencsére él és virul, itt a mai napig nem tudom mi okozta a leolvadást.
 
Köszi :)
Nincs sajnos képem róla, de eddig ezt csak új henger indításnál láttam amikor submers bucék álltak át emersre, akkor jött csak elő.
Nagyon nehéz észrevenni, a levelek mattulnak majd elolvadnak. Olyan fehér sűrű és vékony pókháló-szerű mintha egy mini pók szőné (de nem) és csak akkor látni ha vízpermet éri, akkor megülnek rajta az apró vízrészecskék.
Ellenszert nem tudok, én elvágtam a megtámadható növényektől és ahol láttam a jelét, ott kíméletlenül levágtam a leveleket ès lemostam a növényt.
A baj az, hogy amikor észrevettem a leveleken, màr elterjedt :(
Csak példaként pink ladynek 8 levelét ette meg, dar afrikának 6 nagy levelét, és rengeteg, de tényleg sok buce olvadt el amiket màr nem is tudom mik voltak…
Az erősebb húsos levelűek picit ellenállóbbak voltak, de inkább csak nehezebben adták meg magukat, a kisebbek azonnal szétolvadtak
 
Köszi :)
Nincs sajnos képem róla, de eddig ezt csak új henger indításnál láttam amikor submers bucék álltak át emersre, akkor jött csak elő.
Nagyon nehéz észrevenni, a levelek mattulnak majd elolvadnak. Olyan fehér sűrű és vékony pókháló-szerű mintha egy mini pók szőné (de nem) és csak akkor látni ha vízpermet éri, akkor megülnek rajta az apró vízrészecskék.
Ellenszert nem tudok, én elvágtam a megtámadható növényektől és ahol láttam a jelét, ott kíméletlenül levágtam a leveleket ès lemostam a növényt.
A baj az, hogy amikor észrevettem a leveleken, màr elterjedt :(
Csak példaként pink ladynek 8 levelét ette meg, dar afrikának 6 nagy levelét, és rengeteg, de tényleg sok buce olvadt el amiket màr nem is tudom mik voltak…
Az erősebb húsos levelűek picit ellenállóbbak voltak, de inkább csak nehezebben adták meg magukat, a kisebbek azonnal szétolvadtak
Atka?
 
Szia,

Hát, nem jó hírek, a 3-asban a dzsungel tarvágáson ment keresztül, a pókhálós/gombás izé megölte a növények 70%-át, uh a legnagyobb henger maradt épen, a többit lepusztította…
Nem mondom h ugráltam örömömben, de hozni kellett egy nehéz döntést, és a 2 kisebb hengert megszűntettem miután mohán kívül kirohasztotta ez a sz@r a növényeket 🤷🏻‍♂️
A drágább/ritkábbakat talán megmentettem, h mi halt még meg, nem tudom…

Most ez a menedék:
View attachment 179692
Több növényből rizóma maradt csak uh 1-2 év és kiderül mi maradt 😩🤦🏻‍♂️

A többi henger szerencsére él és virul, itt a mai napig nem tudom mi okozta a leolvadást.
Júj, nagyon sajnálom, Bálint! Az a sok munka és odafigyelés odaveszett egy mittomén mi miatt.
Tényleg jó lenne utánajárni, hogy mi lehetett, hogy a jövőben időben észrevedd, ill. meg tudjad előzni.
 
Amennyiben penész volt (amire megvan az esély az általad leírtak alapján), úgy érdemes lett volna hidrogén-peroxidos kezelést kipróbálni.
Ha elsőre nem viszi le teljesen, csak gyéríti, úgy később ismétlő kezelést alkalmazni.
 
Back
Oldal tetejére