• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Domboldal - 120 literben

A HAC 27. helyet (melynek örülök) ezzel a képpel ünneplem:

ESŐ UTÁN A DZSUNGELBEN
7g8ca2ovLNNCViahJUR4d0MOXB8xl34l5ZejBy9FfZ8=w1067-h787-no
 
Átálltam semmittevő üzemmódba: csak élvezzük a látványt, de nem teszünk érte semmit. Az új elrendezésig ezen már nem változtatok.
És mit is jelent ez?
Havi egy vízcserét (most elkapkodtam, 3 hétre cseréltem épp ma)
Nincs easy carbo (low budget)
Minimális kertészkedés (inkább csak a ricciát kapkodom ki, meg pár maréknyi weepinget a talajról)
Így néz ma ki (nekem tetszik):

2015-02-15_17-15-11m3 by mghun131, on Flickr

Sziasztok!
 
Utoljára módosított:
Gondoltam a naplók 62. oldalán indítom a keresést, lévén sok-sok hete ide se néztem. Végül is a 9. oldalon meg is lett.
Egy képet készítettem különösebb rákészülés nélkül, ami arra nagyon jó, hogy a mostani - immár 3 hónapja fennálló - állapotot rögzítsem.
Tápozás az eddigi, 6-6 ml mic-mac, 5 ml easy carbo. Heti vízcserére visszatértem, mert úgy tűnk az amandák nem szeretik a hosszabb ciklust.
Minden lakó már lassan 1,5 éve része a scape-nek, az otók is jól vannak, náluk nincs pusztulás (néha mintha a 6. hiányozna, de ekkora dzsungelben már nehéz kilesni hol bujkálnak...). Nos el is értem a növényekig: mindenből van sok, azaz nagyon mennek, majd szétvetik az akvárium falát. Látszik rajtuk a kertészkedés hiánya, vad, természetes dzsungel valóban. És: továbbra sincs alga. Semmi, tiszta a víz - az akva rövid oldalán átnézve a szoba tartozékai úgy látszanak, mintha nem is állná a látvány útját 80 cm víz.
Szóval egyfelől oké minden:
2015-04-01_20-45-33m by mghun131, on Flickr
üdv,
 
Utoljára módosított:
Gondoltam a naplók 62. oldalán indítom a keresést, lévén sok-sok hete ide se néztem. Végül is a 9. oldalon meg is lett.
Egy képet készítettem különösebb rákészülés nélkül, ami arra nagyon jó, hogy a mostani - immár 3 hónapja fennálló - állapotot rögzítsem.
Tápozás az eddigi, 6-6 ml mic-mac, 5 ml easy carbo. Heti vízcserére visszatértem, mert úgy tűnk az amandák nem szeretik a hosszabb ciklust.
Minden lakó már lassan 1,5 éve része a scape-nek, az otók is jól vannak, náluk nincs pusztulás (néha mintha a 6. hiányozna, de ekkora dzsungelben már nehéz kilesni hol bujkálnak...). Nos el is értem a növényekig: mindenből van sok, azaz nagyon mennek, majd szétvetik az akvárium falát. Látszik rajtuk a kertészkedés hiánya, vad, természetes dzsungel valóban. És: továbbra sincs alga. Semmi, tiszta a víz - az akva rövid oldalán átnézve a szoba tartozékai úgy látszanak, mintha nem is állná a látvány útját 80 cm víz.
Szóval egyfelől oké minden:
2015-04-01_20-45-33m by mghun131, on Flickr
üdv,
Tyuha Gabor ez igen szepen elengedted a gyeplot hadd fusson [emoji38]
A bal sarokban egeszen a vizfelszinig futott a Marsi [emoji47] Mar csak egy kerdesem van : mikor jon az uj scape ? Mert ezt rendbe szedni mar nem is erdemes,ennyi novenybol meg vigan indithatsz egy masik elkepzelest [emoji6]
 
Tyuha Gabor ez igen szepen elengedted a gyeplot hadd fusson [emoji38]
A bal sarokban egeszen a vizfelszinig futott a Marsi [emoji47] Mar csak egy kerdesem van : mikor jon az uj scape ? Mert ezt rendbe szedni mar nem is erdemes,ennyi novenybol meg vigan indithatsz egy masik elkepzelest [emoji6]
...igen, ez tényleg el van engedve, de szép így is és szeretem. Az új scape elé került az élet. Volt sok minden, az elmúlt időszak nagyon pörgősre sikeredett, remélem nyár elején be tudom indítani. (az ötlet már lerajzolva vár a fiókban :)) Üdv Viktor!
 
Fantasztikus! Nagyon tetszik, amit összehoztál. Még a végén egy-két ötletet átveszek az újraindításhoz :)

Szerk.: Most látom, hogy én az elejéről kezdtem a nézegetést. Az eredeti scape-re értettem a fantasztikust, bár nekem így is tetszik, hogy jól benőtt mindent a növényzet :)
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére