• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Do!Aqua lilly vs. Do!Aqua Co2 Diffuse

Balage

Kertész szaki
Hali!

Mint a címben is utaltam rá, erről a két termékről lenne szó:http://www.greenaqua.hu/do-aqua-vp-1-szuro-kifolyocso-13mm.html; http://www.greenaqua.hu/doaqua-co2-diff ... fuzor.html.

Kis segítségre szorulnék ezekkel kapcsolatban, hogy, hogyan is kéne ezeket elhelyezni az akváriumban (60cm). Ami a probléma: a Do! lilly inkább lefele nyomja a vizet és az aki másik oldalán felfele áramlik így, a Co2 amit ott beoldok a diffúzoral (ami egyébként tökéletesen apró bubikat csinál) inkább kifelé áramlik a vízből, ami ugye esetünkben nem túl szerencsés. Így is lehet tartani a Co2 szintet, de több kell belőle, (20 kg a palack tehát sokáig elég) de ha nem muszáj akkor nem nyomok belőle többet.

De dobok egy skiccet így érthetőbb:

flowz.png


Szóval az lenne a kérdésem, hogy lehetne hatékonyabb a Co2 beoldás talán ADA lilly-vel, (Ami megmondom, nekem annyira nem tetszik mint a jelenlegi) vagy talán reaktor(de abból is melyik)?
 
Egy picit túl van misztifikálva ez a buborék keringetés. Arra kell figyelni, hogy minél kevesebb CO2 szökjön el. Magyarul ne fodrozd annyira a felszínt. Ezek után hogy a porlasztó hol van és a Lily kicsit le vagy éppen felfele tol mind1. Nézni kell az akvárium különböző részein a CO2 tartalmat az első időben. Ha CO2 hiányt érzel állítani kell rajta.

Szóval ne aggódj talán még jól is jársz ha nem a felszínt tolja az üveg. A hátránya az lehet, hogy az olajos felszínt nem annyira fogja feltörni alapból. De ez sem életveszély.
 
Köszi a megnyugtató szavakat, igazából én is ezen gondolkoztam mert a Co2 szint megfelelőnek tűnik, drop cheker lime zöld és sárga határán, növények bubiznak. Olaj az van a felszínen de ezt betudom annak, hogy néhány növény még nem tért magához a bénázásaimból. De egy restart majd ezt eldönti.
 
Back
Oldal tetejére