• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY TÁPTABLETTA FOLYAMATÁBRA

tibicuk

Legenda
Legjobb napló
DIY TÁPTABLETTA FOLYAMATÁBRA

Hozzávalók:
- JBL Florapol növénytáptalaj koncentrátum(HAC előkelő helyezésért kapott:cool: )
http://www.greenaqua.hu/jbl-florapol-350.html
-Substral Osmocote hosszú hatástartamú rózsatrágya 6 hónapos hatással
Scotts - Substral - Roundup - Celaflor | Üdvözöljük!
Ez utóbbi elhagyható, mert elég drága,kb 2000ft 1kg-os csomi. Kb. 2-3 éve használom, de még mindig van belőle olyan 2-3 évnyire való. Táptalaj tetejére is szoktam szórni belőle.
Helyettesíthető bármilyen Osmocottal
-Kézműves agyag
-Nyújtófa
-Kés
-Kis tálka
P6067576.JPG


Lássunk hozzá.:cool:
Gyúrjuk bele az agyagba a JBL táptalaj koncentrátumot és az Osmocottot.

P6067577.JPG


Nyújtsuk ki négyzet alakúra(y)

P6067578.JPG

P6067579.JPG



Szélezzük le a tésztát;)

P6067580.JPG



Osszuk be kb. 1 cm-es négyzetekre(y)

P6067581.JPG


Vágjuk fel:cool:

P6067582.JPG


Ha nem szeretnénk ezzel bíbelődni,kis golyócskákat is készíthetünk különféle méretben.;)

P6067583.JPG


FONTOS!
A kis lapokat,golyókat szárítsuk ki,mert nedves,friss állapotban azonnal felpuhul az állaga,ezáltal ködöt(szennyezést) okoz az akiban.
P6087584.JPG
 
Utoljára módosított moderátor által:
Ötletes!

Annyit agyaghoz értő fejjel hozzátennék hogy egészségesebb lenne ha valami finomabb fehér agyagot használnál!
( a kézműves fazekas agyagok származási helytől függően nehézfémeket tartalmazhatnak, és hogy szép vörösre égjenek bauxittal szokták őket szinezni!)
A jobb elkeveredés érdekében be tudod száraz por formában szerezni az agyagot és miután a porokat összekeverted adagolod a szükséges vizet!(y)
 
Köszi az infót!De szerintem az a kis nehézfém nem igazán károsít,hiszen nem nagy mennyiségben kerül az akiba.
A Osmocot és a Florapol csaknem teljesen kitölti az agyagot.Fél éves hatása van,tehát nem hetente,havonta nyomjuk a talajba.
Nem is kell sokféle növénynek,csak pl Cryptoknak,Blyxanak,stb.Legkésőbb 1 év múlva legtöbb akvakertész szétszedi az akit.
Az agyagpor nehezebb beszerezni.
 
Üdv.
Arra gondoltam,hogy elkészítem a fent leírt táptabletát. Be is szereztem hozzá a dolgokat. Egyetlen kérdés merült fel bennem, hogy a substrat osmocote-ban lévő anyagok, nem-e veszélyesek a halakra? (pl.:N ammonium nitrogén 7,1 %, P2O5 foszfor 10 %) Szerintetek?
 
Én már 2-3 éve használom,még csak betegek sem voltak a halaim.Foszfort,nitrogént egyébként is öntök az akiba.
 
Helló!
Kicsit régi a bejegyzés, de érdekel a tápgolyó téma.
Vannak új infók, tapasztalatok?
 
Back
Oldal tetejére