• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY tápoldat adagoló

Proci said:
Autós szivattyút nem sikerült még beszereznem. Ott kíváncsi lennék, hogy miként van megoldva.
Ha pesti vagy akkor tudok egy helyet a florianteren ahol lattam egy autosbolt kirakatában. Komplett tartály beépített szivattyuval. Klassz volt, lehet hogy meg is kérdezem mennyibe kerül.
 
Én pic-el szeretném megoldani a vezérlést. Berendeltem már az lcd kijelzőt és egy DCF77 modult, ami beállítja a pontos időt. Úgy döntöttem, hogy az egész akvárium időzítését rábíznám, kezdve a lámpakapcsolástól a co2-t, (mármint lámpa előtt felkapcsolni, nem ph mérő), led éjszakai holdfény effektus, szivattyú etetés időzítő, fénycsövek hűtőventilátorának szabályzása (ez még kérdéses, mert van egy másik kapcsolásom is, még erről nem döntöttem) és persze a tápoldat adagolása. Jelenleg tanulgatom még a pic-ezést, ezért gondoltam, hogy ezzel elég jól tudok gyakorolni és még hasznos is lenne.
 
Szia,

klassz, engem is érdekel, de most éppen időrelét vadászok. Találni már pár ezer forintért is olyat, ami 0.01 és 99sec között állítható :) a kinézete is profi lenne így.
Nekem az lenne a kérdésem - ami inkább a tápokkal kapcsolatos, de ide is szorosan kötődik - ha Green Aqua Macro+Micro+Easy Carbo megy, de csak 1 tartályam van, összekeverhetem?

Köszi a segítséget!
 
weak said:
Szia,

klassz, engem is érdekel, de most éppen időrelét vadászok. Találni már pár ezer forintért is olyat, ami 0.01 és 99sec között állítható :) a kinézete is profi lenne így.
Nekem az lenne a kérdésem - ami inkább a tápokkal kapcsolatos, de ide is szorosan kötődik - ha Green Aqua Macro+Micro+Easy Carbo megy, de csak 1 tartályam van, összekeverhetem?

Köszi a segítséget!

Nem!
 
A Macro-Micro-t sem lehet összekeverni!
Korábban már volt erről szó, de most hirtelen nem találtam meg.
 
patzu said:
A Macro-Micro-t sem lehet összekeverni!
Korábban már volt erről szó, de most hirtelen nem találtam meg.
Rendben. Köszi, majd megkeresem...
 
patzu said:
A Macro-Micro-t sem lehet összekeverni!
Korábban már volt erről szó, de most hirtelen nem találtam meg.

Össze lehet keverni, csak kell hozzá adalék:
Aszkorbinsav (E300) - leviszi a ph-t így kevésbé akar reakcióba lépni a foszfát a vassal (kelátoknak kedvez az alacsony ph).
Kálium-szorbát (E202) - ez penészgátló, akkor kell ha sokat áll.
Lehetőleg sötétben tároljuk mert a fény hatására is megbomolhat a kelát.

Carboval nem lehet keverni, azt mindenképp külön kell adagolni.
 
weak said:
Szia,

klassz, engem is érdekel, de most éppen időrelét vadászok. Találni már pár ezer forintért is olyat, ami 0.01 és 99sec között állítható :) a kinézete is profi lenne így.
Nekem az lenne a kérdésem - ami inkább a tápokkal kapcsolatos, de ide is szorosan kötődik - ha Green Aqua Macro+Micro+Easy Carbo megy, de csak 1 tartályam van, összekeverhetem?

Köszi a segítséget!

Szia!
Normális időrelét 6-7 ezer forint alatt nem találsz. Ezeknek a reléknek a működéséhez elegendő egy rövid idejű impulzus. Amit alapesetben nyomógombbal vagy billenő kapcsolóval oldanak meg. Vezérelni nem biztos hogy hosszú távon megoldható hagyományos konektorba dugható analóg ill. digitális kapcsoló órával, mert ezek 1 percig tartanák a vezérlő impulzust a relén. De létezik digitális programozható kapcsolóóra 2 független körrel ami szerintem tökéletes. Kb. 15 ezer. És pontosabb az előbb leírtaknál.

http://www.elkoep.hu/sht-1-2-6~1.html
 
Sziasztok!

Szereztem ablakmosó motort! Szintek tök ugyanúgy néz ki mint a honlapon amit beszúrtam, csak amire Keszthelyre ér 1500-ba kerül! Holnap kipróbálom mit tud és jelentkezem! Apropó az általam említett időrelé http://www.elkoep.hu/sht-1-2-6~1.html szerintem tökéletesen alkalmas atápadagoláshoz! Csoda hogy ezt is lehet Keszthelyen kapni!

Üdn. boszeb!
 
Ez nagyon klassznak tűnik, kiváncsi vagyok a végeredményre, postold mielőbb :) mindenből jó lenne 2, mert ugye a tápokat nem illik összekutyulni (mostmár tudom:p) és még így is lényegesen olcsóbb mint egy dózispumpa.
 
Srácok!
Néztem itt Szolnokon ablakmosót, de 2500 felett kezdődnek.
Az autoalkatrészklubos oldal meg 5000 alatt nem postázik és a posta is elég húzós, 2000 Ft körül van.
Holnap megyek BP-re. Valahol a Keleti, Nyugati, Lehet-tér, Blaha környékén találok én olyan boltot ahol kedvezőbb áron vehetnék?

Köszi :wave:
 
Szia Proci,

próbáltam nézegetni autósboltokat a nyugati/blaha környékén, de weben nem találtam semmit :( lada/susuki/polski/trabant ilyenekehez csak lehet valamelyik boltban kapni olcsóbban is... vagy nem? A v betűs aukciós oldalon is nézegettem, de ott is ilyesmi árakért voltak. Új ötlet fogalmazódott meg bennem az imént. Gyógyszertárban lehet kapni ilyen csepegtetős infúzió szettet? Mert esetleg lehetne azt csinálni, hogy a szekrényben felakasztani, és a befolyóágba adagolni. Egyszerűen és gyorsan kivitelezhető lenne.

ui.:
földvári vagyok, úgyhogy nagyjából ismerős Szolnokon... végre egy földi! :)
 
Proci said:
Srácok!
Néztem itt Szolnokon ablakmosót, de 2500 felett kezdődnek.
Az autoalkatrészklubos oldal meg 5000 alatt nem postázik és a posta is elég húzós, 2000 Ft körül van.
Holnap megyek BP-re. Valahol a Keleti, Nyugati, Lehet-tér, Blaha környékén találok én olyan boltot ahol kedvezőbb áron vehetnék?

Köszi :wave:

És mit szólnátok egy csoportos rendeléshez?
én kettőt kérnék ebből, ez máris 2000Ft, gondolom a maradék 3e már könnyebben összejön.
Valamikor le is rohannék érte Kecskemétre, aztán tőlem levadászhatnátok az árut (leginkább Pesten)
Szerintetek?
 
Én Szegeden vettem Lada boltban 1500 HUF/db, ott 'asztam el, hogy a beszívócső nem vékony, hanem jóval vastagabb mint a nyomó ágé. Az én kocsimban lévő viszont nagyon kis tuti, mert magasabban van mint a tartály és kiszívja akkor is, ha le van levegősödve. Ha eszembe jut, megnézem milyen típus. (nem járok vele minden nap és nincs kedvem ezért lemenni, de ha valakit érdekel, akkor megnézem). Ott állok, hogy alkatrészek meg vannak, csak be kéne üzemelni és a progit megírni rá, de még mindig az előző projekt foglalja le a próbapadot. A teljes aki vezérléshez is haladtam annyit, hogy meg van az lcd (de gondolkozom egy még többsoroson), a dcf modul is meg van és érkezik az rtc is (real time clock), viszont még pic nincs, (bár programot már írhatnám hozzá :roll:, de még tanulmányozom a dcf dekódolást). Szóval kis lépésekben...
 
Proci said:
Jaja, sok fantázia van benne. Egy nehézséget látok ezzel: lentről lapátolja a vizet ezért vízben kell állnia. Ha az alján lévő nyílásra egy csövet erősítek, akkor talán zártabbá lehet tenni, de a tengelynél szerintem kicsöpögne a víz + ha áll a motor, akkor a szívócsövön visszaejti a folyadékot, amit a következő indulásnál már nem tud felszívni.
Szóval ezt vagy egy lapos tálban kell üzemeltetni, ahol lassan változik a vízszint (nagy lapos tál :) ) vagy a lapátot meghajtó tengelyt hosszabbra+házat hosszabb cserélni, így benyomhatjuk a folyékony tápot tartalmazó flakon aljába, a motor szárazon van.

Időzítésre meg annyit gondoltam, hogy monostabil multivibrátor amit indít a lámpa felkapcsolója (azt úgyis időzítjük) pl. relével. Megadott idő után lekapcsol és lévén, h nem kap újabb triggert, úgy is marad. Este lámpa lekapcs, szintén úgy úgy marad. Másnap reggel világítás ismét fel, motor ismét bekapcsol pár mp-re. Így kevésbé szakavatottak is könnyen beépíthetik a meglévő rendszerükbe :)

Autós szivattyút nem sikerült még beszereznem. Ott kíváncsi lennék, hogy miként van megoldva.

Annyival kiegészíteném a megoldásodat, hogy az egész eszközt egy bójára erősíteném, mint egy úszógumi, így folyamatosan lebeg a folyadék felszínén és nincs gond ha csökken a szint. Plusz tennék egy visszacsapószelepet közvetlenül a nyomó ágra így megtartaná a folyadékoszlopot.
 
Szia,

én most épp valami ilyemin töröm a fejem:
aquarium-auto-doser1.jpg

A jó az egészben, hogy olcsón meg lehet csinálni és születhetnek olyan megoldások amik jól néznek ki :) ...
 
HoZee said:
Proci said:
Jaja, sok fantázia van benne. Egy nehézséget látok ezzel: lentről lapátolja a vizet ezért vízben kell állnia. Ha az alján lévő nyílásra egy csövet erősítek, akkor talán zártabbá lehet tenni, de a tengelynél szerintem kicsöpögne a víz + ha áll a motor, akkor a szívócsövön visszaejti a folyadékot, amit a következő indulásnál már nem tud felszívni.
Szóval ezt vagy egy lapos tálban kell üzemeltetni, ahol lassan változik a vízszint (nagy lapos tál :) ) vagy a lapátot meghajtó tengelyt hosszabbra+házat hosszabb cserélni, így benyomhatjuk a folyékony tápot tartalmazó flakon aljába, a motor szárazon van.

Időzítésre meg annyit gondoltam, hogy monostabil multivibrátor amit indít a lámpa felkapcsolója (azt úgyis időzítjük) pl. relével. Megadott idő után lekapcsol és lévén, h nem kap újabb triggert, úgy is marad. Este lámpa lekapcs, szintén úgy úgy marad. Másnap reggel világítás ismét fel, motor ismét bekapcsol pár mp-re. Így kevésbé szakavatottak is könnyen beépíthetik a meglévő rendszerükbe :)

Autós szivattyút nem sikerült még beszereznem. Ott kíváncsi lennék, hogy miként van megoldva.

Annyival kiegészíteném a megoldásodat, hogy az egész eszközt egy bójára erősíteném, mint egy úszógumi, így folyamatosan lebeg a folyadék felszínén és nincs gond ha csökken a szint. Plusz tennék egy visszacsapószelepet közvetlenül a nyomó ágra így megtartaná a folyadékoszlopot.

Teljesen jó ötlet, köszönöm :) Megnézem miként lehetne megvalósítani.
 
Back
Oldal tetejére