• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY tápoldat adagoló

webshop link moderálva-en kapható 1-2 ezerért kapható dózis pumpákkal van valakinek tapasztalata? A tartósságára lennék kíváncsi, hogy pár óra/nap/hónap után dobósak-e.
Ha valakinek van megbízhatóról linkje az is jöhet. :)
 
Alapvetően a vizedet forgtja a szűrő. Szerintem mindegy. Az a lényeg,hogy az áramlás szépen bekeverje.
Azvelőbb elnéztem, a carbo adagolást. Mehetva világitás felkapcsolással egyidőben. Kevertem a CO2 adagolással. Bocsi
Ha jól értem, akkor célszerű az esőztető/lilly után pár centivel. Vagy félreértettem?
 
Ha jól értem, akkor célszerű az esőztető/lilly után pár centivel. Vagy félreértettem?
Amíg használtam tápadagolót igyekeztem a szűrőből kiáramló víz útjába tenni a csöveket, amelyekből csöpögött a növénytáp.
 
webshop link moderálva-en kapható 1-2 ezerért kapható dózis pumpákkal van valakinek tapasztalata? A tartósságára lennék kíváncsi, hogy pár óra/nap/hónap után dobósak-e.
Ha valakinek van megbízhatóról linkje az is jöhet. :)

Szia!

Nekem közel 3 éve megy 3 pumpa napi 2-2 ml-t adagolva. Eddig jól működnek, nem volt velük gondom, anno még kicsit drágább volt.
 
Szia!

Nekem közel 3 éve megy 3 pumpa napi 2-2 ml-t adagolva. Eddig jól működnek, nem volt velük gondom, anno még kicsit drágább volt.
Köszi, akkor rendelek egy marékkal.
Folyamatos üzemben megy egész nap csak lassan, vagy időzítve használod őket?
 
Köszi, akkor rendelek egy marékkal.
Folyamatos üzemben megy egész nap csak lassan, vagy időzítve használod őket?
Időzitve a lámpa kapcsolása előtt adagolnak micro, macro, carbo tápokat, 1-1 mp alatt egymás után adagolnak, @Victor által indított "Építsünk akváriumvezérlőt Arduino-ból" fórum alapján raktam össze, csak én raspberry pi által időzítem, akkor az volt kéznél, beüzemelve, most már arduinóval oldanám meg.
 
Időzitve a lámpa kapcsolása előtt adagolnak micro, macro, carbo tápokat, 1-1 mp alatt egymás után adagolnak, @Victor által indított "Építsünk akváriumvezérlőt Arduino-ból" fórum alapján raktam össze, csak én raspberry pi által időzítem, akkor az volt kéznél, beüzemelve, most már arduinóval oldanám meg.
Nekem is az lesz a cél, valószínűleg szintén raspberry-vel.
 
Sziasztok!

Láttam hogy volt már ilyesmiről szó, de úgy gondoltam, hogy megosztom a kreálmányomat, ez sokkal inkább "fapados" mint ha vennél egy dózispumpát vagy te tennéd össze magadnak azt, mivel keveset vagyok otthon a low-techemhez is szerettem volna valamit amit ami benyomja a napi tápot a növények számára, de rendszerekre amik sokszor költségesek és bonyolultak nem akartam már költeni elég volt egyszer a high-techez, ezért végeztem egykis kutató munkát és megalkottam ezt, teszem hozzá ez egy prototípus, az ami az akvához lesz azt még nem tettem össze.

Főbb komponensei-

Egy erősebb 2 utas légpumpa
2 visszafolyásgátló
2 szorótó csap
2 szelep
és pár méter szilikon cső
Digitális időzítő ahol 1 percet is be lehet állítani
És szilikon vagy más nem mérgező tömítő az illesztésekhez

Szerintem elég egyszerű összerakni azoban ettől nem várhatunk el 0,1 pontosságú adagolást ez inkább low-techben jó ahol nem kell ultra pontos adagolás, de a napi tápozás elengedhetetlen.
A képeken még csak a próbák láthatók, nem ezek lesznek beszerelve.
 

Attachments

  • Tervrajz.png
    Tervrajz.png
    30.2 KB · Megtekintések: 61
  • IMG_20200423_165755.jpg
    IMG_20200423_165755.jpg
    445.5 KB · Megtekintések: 60
Back
Oldal tetejére