• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY tápoldat adagoló

Igen...pont ezt néztem meg egy japán gyártó egyik darabját az 3 ml/percet tudott, azaz 50 ul/sec :D. és mindezt egy 30x30x8mm-es méretben
 
Gyerekek kaptak anyóséktól motoros buborékfújót, ma néztem meg jobban, kis perisztartikus pumpa nyomja benne a folyadékot, jó DIY tápoldat adagoló alap lehet :)
18988243_1e62eca7347d64487822d58d64f4624f_l.jpg
Nagyon köszönöm az ötletet (így 4 évvel később) :rolleyes:
Dehát, nálam most jött el az ideje. Azonnal rendeltem 3 darabot, holnap kézben lesz. Igaz, nem tápoldathoz használom, hanem a CO2 rendszeremhez, de sehol máshol nem találok 1300,- ért perisztaltikus szivattyút.
 
l rendeltem 3 darabot, holnap kézben lesz. ...1300,- ért perisztaltikus szivattyút.
Zseniális!
A feleségem kicsit furcsán nézett rám, hogy színesen villogó LED-es vízipisztollyal rohangálok a szoba és a konyha között, de ennyi áldozatot, neki is kell hoznia az akvarisztika szent oltárán. :shame:
Tíz perc alatt beépítettem a rendszerbe. Tökéletesen működik, de még pontosítanom kell a működési idejét. Most 0,9-1,2 sec között állítgatom a bekapcsolási időt.
Persze nekem semmi sem elég jó, ezért már készül is a mod: A szilikoncső 2x4 benne. Ez túl vastag, feleslegesen veszi igénybe a mechanikát. Holnap kicserélem 3x4-re.
 
Zseniális!
A feleségem kicsit furcsán nézett rám, hogy színesen villogó LED-es vízipisztollyal rohangálok a szoba és a konyha között, de ennyi áldozatot, neki is kell hoznia az akvarisztika szent oltárán. :shame:
Tíz perc alatt beépítettem a rendszerbe. Tökéletesen működik, de még pontosítanom kell a működési idejét. Most 0,9-1,2 sec között állítgatom a bekapcsolási időt.
Persze nekem semmi sem elég jó, ezért már készül is a mod: A szilikoncső 2x4 benne. Ez túl vastag, feleslegesen veszi igénybe a mechanikát. Holnap kicserélem 3x4-re.
Én 1600 Ft-ért vettem pumpát az e-öböl aukciós oldalon. De van olcsóbban is, 1100 Ft körül.
 
Én 1600 Ft-ért vettem pumpát az e-öböl aukciós oldalon. De van olcsóbban is, 1100 Ft körül.
Elég jól lementek az árak. Nekem szerintem itt elsőként volt ilyen kínai pumpám, de én még 4 ezer forintos darabáron vettem. Viszont már léptetőmotorral is kaphatóak, amivel tényleg pontos adagolás lehetséges, csak ehhez kell egy megfelelő vezérlőelektronika.
 
Elég jól lementek az árak. Nekem szerintem itt elsőként volt ilyen kínai pumpám, de én még 4 ezer forintos darabáron vettem. Viszont már léptetőmotorral is kaphatóak, amivel tényleg pontos adagolás lehetséges, csak ehhez kell egy megfelelő vezérlőelektronika.
Igen, a magyar oldalakon is 3 szoros árkülönbözettel lehet találni ilyen termékeket. Most is van, aki 4 ezerért árulja. El nem tudom képzelni, hogy kalkulálják az árakat?
Csak, hogy mire számítsak: még működik?
 
Csak, hogy mire számítsak: még működik?
Tökéletesen! 1x cseréltem benne szilikoncsövet, mert volt egy kis szünet, és belekötött a táp, de minden más, görgői vagy a fej eredeti így bátran merem ajánlani. Napi szinten most is 16ml-t adagol pontosan
Én amúgy még kintről vettem ennyiért, soha nem veszek olyan magyar aukciós oldalról amit magam is meg tudok rendelni, pláne ha az eladó is csak a nevemben teszi ezt
 
Igen, a magyar oldalakon is 3 szoros árkülönbözettel lehet találni ilyen termékeket. Most is van, aki 4 ezerért árulja. El nem tudom képzelni, hogy kalkulálják az árakat?
Csak, hogy mire számítsak: még működik?
A legyszebb az, hogy az esetek többségében ugyanazt a terméket árulják, mint a külföldi aukciós oldalon.
Sokan még a képet sem cserélik le :)
 
Tökéletesen! 1x cseréltem benne szilikoncsövet, mert volt egy kis szünet, és belekötött a táp, de minden más, görgői vagy a fej eredeti így bátran merem ajánlani. Napi szinten most is 16ml-t adagol pontosan
Köszönöm. Akkor a 3 db meglehetősen sokáig elég lesz. :headphone:
 
A legyszebb az, hogy az esetek többségében ugyanazt a terméket árulják, mint a külföldi aukciós oldalon.
Sokan még a képet sem cserélik le :)
Nyilván. A származási hely ugyan az.
Én mégis inkább itthonról vásárlok, mert jellemzően, amit kitalálok, az azonnal kell. Ha repülővel hoznák, többe kerülne, mint itthonról (úgy gondolom).
Másrészről: minden annyit ér, amennyit adnak érte.
 
Hát, már én is tűkön ülök [emoji16]
De próbálom minimál költségvetéssel tolni, így is elég sokba van ez a hobbi.
 
Sziasztok,

érdeklődnék, hogy a Marine Magic 3-as verziójával mik a tapasztalatok? Használ ilyet valaki? Vagy inkább Jebao DP3?

Kérdésem, hogy helyszűke miatt, lehet állítva használni, a pumpákról jövő csöveket lehet annyira hajlítani, hogy ne csak fektetve lehessen használni?
Valami jó megoldás a három cső egyesítésére is érdekelne, azon kívül, hogy akrilt ragasszak, szerkesszek, hát nem vagyok egy DIY. Jó helyre írom, tudom...

köszi,zs
 
A legyszebb az, hogy az esetek többségében ugyanazt a terméket árulják, mint a külföldi aukciós oldalon.
Sokan még a képet sem cserélik le :)
Engem pont ez bosszant, hogy ugyanazt! De neki sincs ott a polcon, hanem elkéri előre az árát, és a te nevedben rendeli meg. Ilyenkor ott is szerepel a termék helye alatt valami olyan, hogy , termék helye Kína, szóval ugyanúgy heteket kell rá várni mintha magam rendelném meg. Van ismerős aki erre épített vállalkozást.
 
A csövet hova szoktátok bevezetni?
Vízfelszín fölött, alatt, vízközt, vagy a fenék közelében? Mondjuk carbo esetében.
Időzíteni hogyan érdemes?
Fény előtt, fénnyel egyidőben, vagy kicsivel utána?
 
A csövet hova szoktátok bevezetni?
Vízfelszín fölött, alatt, vízközt, vagy a fenék közelében? Mondjuk carbo esetében.
Időzíteni hogyan érdemes?
Fény előtt, fénnyel egyidőben, vagy kicsivel utána?
Vettem U üveg csöveket és a víz fölött csöpögött a táp.
Carbot világítás felkapcs előtt min.1 órával adagold.
 
A szűrőtől nézve hova érdemes elhelyezni?
Távolabb, közelebb, ellentétes oldalon?
Alapvetően a vizedet forgtja a szűrő. Szerintem mindegy. Az a lényeg,hogy az áramlás szépen bekeverje.
Azvelőbb elnéztem, a carbo adagolást. Mehetva világitás felkapcsolással egyidőben. Kevertem a CO2 adagolással. Bocsi
 
A csövet hova szoktátok bevezetni?
Vízfelszín fölött, alatt, vízközt, vagy a fenék közelében? Mondjuk carbo esetében.
Időzíteni hogyan érdemes?
Fény előtt, fénnyel egyidőben, vagy kicsivel utána?
Víz alá ne tedd soha! Nekem egyszer csak az adagoló cső vége lógott bele a vízbe, és mivel kicsit visszaengedett a pumpa, ez elég is volt arra, hogy másnapra szép kis tócsa legyen a bútorban, ugyanis a csövön szépen megindult kifelé az akváriumból a víz.
 
Back
Oldal tetejére