• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY tápoldat adagoló

Kaptam kölcsön akril ragasztot, így szikerült kicsit ügyködni.
27661392460_7427f1d4f7_b.jpg20160627_184138 by Joo Jeno-Istvan, on Flickr
Valamilyen ok miatt a ragasztó megrepesztette az akril csövet.
Mivel nem találtam valami szép tartályokat ami kevés helyet is foglalnak, gondoltam kéne valamit készíteni. Pont kapóra jött a ragasztó, szerencs, hogy volt itthon valami plexi meg cutter.
Ez lett belölle.
27863061311_08071f6321_b.jpg20160627_184312 by Joo Jeno-Istvan, on Flickr
De ha lúd, akkor legyen kövér :rolleyes:, a tartály tartó is.
27838667862_1c292ef297_b.jpg20160627_184428 by Joo Jeno-Istvan, on Flickr
És akkor összeszerelve egy telos képre.
27905952326_694bd4be3c_b.jpg20160627_184952 by Joo Jeno-Istvan, on Flickr
Persze valamiböl kikéne találni valami dugókat az utántöltő lyukakra.
 
Kaptam kölcsön akril ragasztot, így szikerült kicsit ügyködni.
View attachment 1361120160627_184138 by Joo Jeno-Istvan, on Flickr
Valamilyen ok miatt a ragasztó megrepesztette az akril csövet.
Mivel nem találtam valami szép tartályokat ami kevés helyet is foglalnak, gondoltam kéne valamit készíteni. Pont kapóra jött a ragasztó, szerencs, hogy volt itthon valami plexi meg cutter.
Ez lett belölle.
View attachment 1361220160627_184312 by Joo Jeno-Istvan, on Flickr
De ha lúd, akkor legyen kövér :rolleyes:, a tartály tartó is.
View attachment 1361320160627_184428 by Joo Jeno-Istvan, on Flickr
És akkor összeszerelve egy telos képre.
View attachment 1361420160627_184952 by Joo Jeno-Istvan, on Flickr
Persze valamiböl kikéne találni valami dugókat az utántöltő lyukakra.
Szia!Csak érdeklődnék hogy jól szuperál e az a kis csődarab amivel összekötötted a tápadagoló csöveit a befolyó csővel.Én is most vettem egy tápadagolót és készítek hozzá egy olyan tartályt amilyen a tied(le kellett volna védetned ) de nem tudom ez a csőberagasztás mennyire stabil.Meg szeretnék a tartályra valami fix csatlakozást a tetejère de még nem találtam jó megoldást.Üdv Laci
 
Szia!Csak érdeklődnék hogy jól szuperál e az a kis csődarab amivel összekötötted a tápadagoló csöveit a befolyó csővel.Én is most vettem egy tápadagolót és készítek hozzá egy olyan tartályt amilyen a tied(le kellett volna védetned ) de nem tudom ez a csőberagasztás mennyire stabil.Meg szeretnék a tartályra valami fix csatlakozást a tetejère de még nem találtam jó megoldást.Üdv Laci
Szia. A kicsi összekötő nagyon jól dolgozik. Ezt nem védem le, csak a következőt. A ragasztó miatt gyorsan összedobtam, valamiért nem igazán tetszik, de....megvan az új elképzelés :p . Milyen fix csatlakozásra gondolsz......
 
Szia. A kicsi összekötő nagyon jól dolgozik. Ezt nem védem le, csak a következőt. A ragasztó miatt gyorsan összedobtam, valamiért nem igazán tetszik, de....megvan az új elképzelés :p . Milyen fix csatlakozásra gondolsz......
Szia!Szeretnék egy olyan csatlakozást a tetejére mint ami a gyári tápoldat tartályon van hogy a csövet ami a dózispumpától jön ne csak úgy belelógassam a tartályba ☺Az akrilcsőbe milyen gumicsöveket ragasztottál be ?Sima co2 vagy levegőcső is jó?Akkor ezek szerint már az új befolyó ami tervbe van titkos lesz és nem tudom lemásolni :unsure: :)
 
Szia!Szeretnék egy olyan csatlakozást a tetejére mint ami a gyári tápoldat tartályon van hogy a csövet ami a dózispumpától jön ne csak úgy belelógassam a tartályba ☺Az akrilcsőbe milyen gumicsöveket ragasztottál be ?Sima co2 vagy levegőcső is jó?Akkor ezek szerint már az új befolyó ami tervbe van titkos lesz és nem tudom lemásolni :unsure: :)
A cső a ami a dózispumpátol megy az szorul rendesen abba a lyukba, nem láttam értelmét beragasztani. Nem ragasztottam semmi csövet, a levegőcső csak símán rá van erőszakolva az akrilcsőre. Nem a befolyót módosítom hanem a tartájt :p
 
Ezek a kínai perisztaltikus pumpák mennyire erősen nyomják a vizet? wabi kusa spriccelés automatizálásán gondolkozok, de nem tudom elég erősen nyomná-e ahhoz, hogy a porlasztófej a cső végén tényleg porlasszon, ne csak kicsöpögjön belőle a víz.
 
Ezek a kínai perisztaltikus pumpák mennyire erősen nyomják a vizet? wabi kusa spriccelés automatizálásán gondolkozok, de nem tudom elég erősen nyomná-e ahhoz, hogy a porlasztófej a cső végén tényleg porlasszon, ne csak kicsöpögjön belőle a víz.
Sajnos megfelelő spriccelő fej hiányában nem tudom kipróbálni, erő szerintem van benne, csak az szállítási sebességük kicsi, csak 1-1,5 ml-t nyomnak másodpercenként, ez miatt valószínűleg nem fog spriccelni a víz.
De pl vehetnél bontóban autó ablakmosó szivattyút, az tutira erősen nyom, és szintén 12 voltos, meg adott a tartály is hozzá . F Astráé például elég kicsi 1-2 literes csak, az pont jó lenne neked, de spriccelőben valami VW konszernest választanék, hamár ott vagy a bontóban :);) legalábbis az Octaviámnak jobban porlaszt az ablakmosója a hajdani Astráménál. Bár valószínűleg ennél finomabb porlasztásra lehet szükséged.
 
Sajnos megfelelő spriccelő fej hiányában nem tudom kipróbálni, erő szerintem van benne, csak az szállítási sebességük kicsi, csak 1-1,5 ml-t nyomnak másodpercenként, ez miatt valószínűleg nem fog spriccelni a víz.
De pl vehetnél bontóban autó ablakmosó szivattyút, az tutira erősen nyom, és szintén 12 voltos, meg adott a tartály is hozzá . F Astráé például elég kicsi 1-2 literes csak, az pont jó lenne neked, de spriccelőben valami VW konszernest választanék, hamár ott vagy a bontóban :);) legalábbis az Octaviámnak jobban porlaszt az ablakmosója a hajdani Astráménál. Bár valószínűleg ennél finomabb porlasztásra lehet szükséged.
Ez nagyon jó ötlet, köszönöm! :)
 
Volt már róla szó itt, h nem ildomos a különféle tápanyagokat összekeverni. De, gondolom adagolás közben kb. egy percre csak nem vesznek össze? :)
Van erről bármiféle vegyész tapasztalat? :D
 
Volt már róla szó itt, h nem ildomos a különféle tápanyagokat összekeverni. De, gondolom adagolás közben kb. egy percre csak nem vesznek össze? :)
Van erről bármiféle vegyész tapasztalat? :D
Tegnap összekevertem 5-5 ml saját készítésű mico-t és macro-t , de most is szép tiszta a folyadék
 
Volt már róla szó itt, h nem ildomos a különféle tápanyagokat összekeverni. De, gondolom adagolás közben kb. egy percre csak nem vesznek össze? :)
Van erről bármiféle vegyész tapasztalat? :D
Ha ezt: Aqua Medic Reducing T-Piece beirod a nemzetkozi aukcios oldalra talasz olyan csatlakozot amivel nem keveredik ossze a tap.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Akkor sztem nem lesz vele gond. ;)
Köszi a megerősítést!
Ne keverd össze, ha nem tudod stabilizálni. A makrók közül a nitráttal és a káliummal nincs semmi gond, a problémát a foszfát okozza (a profito pl mikro+K). A foszfát egy idő után (percek-napok alatt, pH függő) megbontja a kelátolt vasat, és vas-foszfátot képez, ami vízoldhatatlan, így a tápból bukod a legfontosabb mikro elemet, és az egyik makro elemet is. Ez azt jelenti, hogy hiába tápozol majd, könnyen lehet vashiányod, és zöldülő üveged egyszerre!
 
Ne keverd össze, ha nem tudod stabilizálni. A makrók közül a nitráttal és a káliummal nincs semmi gond, a problémát a foszfát okozza (a profito pl mikro+K). A foszfát egy idő után (percek-napok alatt, pH függő) megbontja a kelátolt vasat, és vas-foszfátot képez, ami vízoldhatatlan, így a tápból bukod a legfontosabb mikro elemet, és az egyik makro elemet is. Ez azt jelenti, hogy hiába tápozol majd, könnyen lehet vashiányod, és zöldülő üveged egyszerre!
Mint írtam csak a "beoltás" ideje alatt, egymás mögött mennek majd a CO2 csőben. Ez kb. kevesebb mint egy perc, de az is megoldható, h minden tápadag után némi víz megy. Na, majd meglátjuk. ;)
 
Mint írtam csak a "beoltás" ideje alatt, egymás mögött mennek majd a CO2 csőben. Ez kb. kevesebb mint egy perc, de az is megoldható, h minden tápadag után némi víz megy. Na, majd meglátjuk. ;)
Ilyen rövid idejű keveredés nem nagyon okozhat gondot, Én azt hittem, hogy össze akarod önteni a tápokat, és úgy adagolni, mert az már problémás lehet.
 
Üdv! Elkészültem 1. számú DIY dózispumpámmalIMG_0046.JPG . Mérés szerint 0.4ml/fordulat a szállítása. Kicsit nagyra sikerült, de már készül a 2. verzió kissé kompaktabb formában. Ehhez a darabhoz 3 winchestert szedtem szét :D, és az előlapon és a 3db görgőn kívül minden kézi készítésű. Természetesen Arduino vezérli és egy mátrix nyomtató léptetőmotorja hajtja fogazott szíjjalIMG_0017.JPG . Itt láthatóak a részegységei. A háttérben pedig a tesztfolyadék :D :p Van még néhány kép a folyamatról ha érdekel valakit.
 
Az alapterv az volt, hogy végig készítek képeket a folyamatról, de valahogy csak nem sikerült...IMG_0010.JPG Ebből a lapból készült a "ház" nagyon jó anyag, két oldala 0.2mm alu, közte 2,6mm PE. Dekopírral kivágva és kicsiszolva oszlopos fúrón:IMG_0002.JPG Kis terelőket kellett rakni amik visszaigazgatják a csövet, mert folyton kibújt volna:IMG_0036.JPG persze 3db van, csak hát ez a fényképezés nekem nem megy... Elektronikával felszerelve, hátulról:IMG_0044.JPG 1db Arduino nano, egy szétbontott kapcsolóüzemű dugasztáp és a meghajtó panel L239D-vel. Doboza sajnos nem lesz, egy 100x100as falon kívüli dobozba szerettem volna berakni, csak nem fért be. :p A következő kompaktabb lesz, de ahhoz már muszáj esztergáltatni házat, mert ennek is van néhány olyan állású helyzete, hogy visszaereszt. Még tesztelés alatt van (visszaeresztés-szivárgás szempontból) illetve még csak tesztprogram van feltöltve (Áramot adok, és megy) de lehet, hogy csinálok neki egy kis kezelő felületet. Vagy ígymarad ideiglenesen 10évre...:confused: Szerintem egyenlőre kiszámolom hány fordulat a nekem szükséges 2ml, aztán megmérem hogy tényleg annyi e :p és ha azt benyomta megáll. Az egészet meg rákötöm a világítás időzítőjére. Végülis gépen bármikor módosíthatom a mennyiséget, és egy usb kábellel már fel is töltöttem. Smart dosing pump hehe :LOL: sosem lesz wifis az tuti.:ROFLMAO:
 
Valaki esetleg nem próbálkozott piezoelektromos mikropumpával? Gondolom nem, mert 120 euro egy ilyen kis pumpa ára, de nekem ettől függetlenül baromira tetszik :happy::p
 
Back
Oldal tetejére