• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY rozsdamentes külső szűrő

patzu

Főkertész
Legjobb napló
Sokszor bosszankodtam az eddig használt műanyagházas külső szűrők ilyen vagy olyan alkatrészével, mert eltört, repedt stb.(Persze ezek nem a csúcsmárkák kategóriájába tartoztak.)
Nézegettem az ADA Super Jet szűrőket, lenyűgözött a mindig e termékekre jellemző minőség és design.
...:)
Mostanában tervezgetek egy kocka Nano indítását, mely előbb csak saját szórakoztatásomra készült volna, amolyan abszolút low-tech formában, de aztán kicsit dolgozott a kisördög is a terven, no meg kicsit a Tomi is, így többek között nekivágtam lámpa, szűrő tervezgetésének és kivitelezésének.
Hát ebből most a szűrő eddig elkészült tartályát szeretném megmutatni.
Készülőben van a tető, tömítés (gumigyűrű), távtartó rácsok,békazár,csőcsonkok...
A pumpa még hiánycikk, lehet hogy egyenlőre egy költséghatékonyabb típus kerül a tetejére, de bármikor cserélhető lesz.
Bárki, bármilyen "hasonlóságot" vél felfedezni, a szűrőtartályom és ..., az csak a véletlen műve lehet! :)
Hát eddig ennyi van:
17247589_aeca2420b062c9be0810730714a922d7_m.jpg

17247595_e07b0692de104ffda3d5decf0d645104_m.jpg

17247581_d30840e00c387b4466794e802876c283_m.jpg

Ahogy elkészül a többi rész, jelentkezem a fotókkal.
Mellékesen egy speck Y-2041 pumpát kaptam, hogy hátha az jó lesz a tetejére (AVI heg.gép keringetője).
Természetesen ez erre a célra nem jó, de hátha valaki pont ilyet keres és van neki otthon egy nekem való.
 
Na ez az amire azt mondom, hogy igényes DIY. Egy ilyen szűrőt bármikor elfogadnék. Valaki csinálhatna nekem is.
 
Ez jól kezdődik(y)
A tartály mérete alapján nem egy nanót fogsz indítani, ha jól látom:D
Én is gondolkodtam mostanában egy hasonló építésén. A rozsdamentes részt még meg is tudnám csináltatni baráti áron, de a pumpa az nehéz kérdés.
 
A házról írhatnál bővebben, hogyan, mivel, ki, mi alapján? :)
 
Nagyon kíváncsian várom a folytatást, eddig tetszik. A hegesztett részek passziválását hogyan oldod meg? Galvanizálást javaslom, ha lehet.
 
Nagyon kíváncsian várom a folytatást, eddig tetszik. A hegesztett részek passziválását hogyan oldod meg? Galvanizálást javaslom, ha lehet.
Igen a galvanizálás lenne a legjobb megoldás, de nem tudom még, hogy az megoldható-e számomra.
A pácoláson gondolkodtam, de még egyeztetnem kell ebben járatos kollégáimmal, mert csak felületesek az idevágó ismereteim.
Szívesen fogadok minden jó ötletet!:)
 
Lassan készülget:

17348439_98e9bb3b281d0387516589aee1f454e5_m.jpg


17348447_544128c10d793163f625ea3389e96246_m.jpg


17348459_06638a39cfe8c2716e9d4948fb175b98_m.jpg


17348465_7f988b13606daa80773a8f77df576e2b_m.jpg


Szerintetek egy Eheim Universal 1046 -al (300 liter/óra)jól működne-e, a 30×30×30-as kocka nanohoz? (Akvárium és bacik tekintetében)

...és Ti milyen szűrőanyaggal töltenétek meg a 9 literes tartályt?
 
Én a 1048-at választanám, a 9 liter szűrőanyag az fog rendesen, gondolom lily pipe lesz a befolyó az megoldja, ha kezdetben kicsit nagyobb lesz az áramlás.
 
Nagyon komoly! (y) Szűrőanyag tekintetében az ár szabja igazán a határt.
Én legutóbb Filterlith-et raktam a Tetratec EX1200-ba, ha érdekel privátban elküldöm az elérhetőséget, ahol vettem.
 
Ez nálam már nem DIY hanem sokkal több annál. Ha lenne belőle még egy tuti, hogy megvenném. Ez a szűrő és az ADA fajta elpusztíthatatlan. (y)

Viszont ezt a szűrőt bűn elrontani egy csúnya eheim pumpával, de hát nincs más megoldás, hacsak neeem.... :) Építs neki egy ilyen házat a szűrő tetejére :ROFLMAO:
 
Ez nagyon jól néz ki eddig, grat! Miből készült az alap? Gyártattad?
Bocs, csak most látom a kérdést.
Ha az alap esetében a tartály anyagára gondolsz, akkor 10mm falu 219,1mm rozsdamentes csőből készült.
A gumitömítés-ágy rozsdamentes lemezből kivágott, külső átmérőre megmunkált, gyökölt és behegesztett (AVI rozsdamentes) karima, mely hegesztés után méretre lett munkálva.
A talp (hegesztve), fedél és távtartó rács ugyancsak rozsdamentes lemez.
A tartály 10 mm fala legvégén levékonyítva( kb.4 mm), megmunkálva.
A ki és befolyó csőidomok hajlított rozsdamentes cső 13 mm lesz behegesztve, és még két rögzítő talp (pumpa) a fedélen.
A fedél záródását 4 db. excenteres (állítható) békazárral szeretném megoldani.
További kérdésekre is szívesen válaszolok.
... és egy robbantott ábra a tervekről a teljesség igénye nélkül:)

17352263_e8a76c74da8f9e77f3f665ac02958ddc_xl.jpg
 
Szia Patzu!

Nagyon baba lesz a szürö! Már nagyon tetszik! (y) Nem tudom, hogy költségek vagy utánajárás szempontjából nem lenne-e nagyon megterhelö egy Iwaki pumpa? Esetleg lehetne kérni tölük egy árajánlatot, hogy lássuk mennyibe kerülne.

Iwaki Pumps UK Limited

ez az MD széria katalógusa:

http://www.iwakipumps.jp/files/4913/3178/8567/MD_E0015_12.pdf

Ha ismertek az oldalak és a terméksor, akkor elnézést. :)

Üdv: Robi

Nagyon köszönöm a linkeket is, részben volt csak ismert.:)
Hát a "terheket" illetően, most nem nagyon fér bele egy ilyen pumpa. DE! Az átmeneti olcsóbb megoldást, majd idővel, bármikor ki lehet váltani egy ilyen Iwaki pumpával.Szerintem is "ez állna neki jobban"!:)
Persze egy árajánlat nem kizárólagos!:)
 
Back
Oldal tetejére