• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY rozsdamentes külső szűrő

Miért az utolsó? Eddig nekem úgy tűnt, hajlanál a sok időráfordítás kamatoztatására, ami csak több darab esetén realizálható.
Fejlesztésre nincs szükség, mehet a sorozatgyártás ;)
Ez a projekt is megy a sokadik "be nem fejezett" közé. Ha lesz lelkierőm újra foglakozni vele, lehet előveszem..
Esztétikai fejlesztés lett volna rajta, a síma csőcsonkok helyett lépcsőst terveztem. A működését nem befolyásolná, csupán az én szemem bántja a jelenlegi...
20190909_173746.jpg20190909_172936.jpg
 
Elkeszult a fejtomites is, most mar veglegesithetem a bekazarakat.
A Sicce syncra helyett egyenlore Newa jet 1200 vizpumpa lett. Szinten olasz, hasonlo teljesitmeny es arkategoria. Elsore egesz jonak tunik, kis meretehez kepest eleg becsuletesen tolja a vizet. Es ami meg tetszik, hogy egesz halk. A rogitesi lehetosege viszont nem elonyos. View attachment 80400View attachment 80401View attachment 80402View attachment 80403
Azt szabad tudni hogy az O gyűrű karimáját hogy alakitottad ki ilyenre?? :) szuper munka nagyon szép lett!! ;)
 
A vízpumpa híján elkészült a második generációs szűrő is, a Gyukker Jet filter 3.1. Az elődjéhez képest lépcsős csőcsonkokat kapott, és Sicce pumpával lesz szerelve. A felületkezelés is szebbre sikerült, bár ezt a fotók nem adják vissza...
received_396979567597281.jpegreceived_975766162766714.jpegreceived_1130448400497913.jpegreceived_334363720704430.jpeg.
 
Gyönyörű! :)

Két kérdés merül fel:

a) mikor készítesz (már végre) rendelésre? :D

b) mi a legnagyobb csőátmérő, amiből tudsz dolgozni?
Szia, köszönöm szépen!
Még nem problémamentes az alapanyag beszerzése, de amint találok egy stabil és megbízható partnert, lehet szó megrendelésröl. Addig, amíg rendeződik ez a probléma, folyamatosan szeretnék készíteni 1-1 darabot, ami megvásárolható lesz, ha elkészült. Három méretben tervezem készíteni, a 3.1 a legnagyobb, 2.1, és 1.1 a legkisebb. Típusonként 5 centit fog csökkenni a magassága, az átmérő ugyan az a nagyjából 20 centi, csőcsonk 12, 17 és 20mm között lesznek.
Ha a szűrő test átmérőre gondolsz, az 200mm, csőcsonkból 20mm a max.
 
Nem gondoltam volna, hogy a projekt legnehezebb része, a megfelelő vízpumpa beszerzése lesz. A sicce-t el kell engedjem, szinte lehetetlen beszerezni. Az Eheim Universal hatalmas méretű, és borsos árú..
Jelenleg az Aquanova nrmc 1200, vagy 2000-en gondolkodom.
Mi a véleményetek róla, esetleg használt már valaki hasonló pumpát?
 
Nem gondoltam volna, hogy a projekt legnehezebb része, a megfelelő vízpumpa beszerzése lesz. A sicce-t el kell engedjem, szinte lehetetlen beszerezni. Az Eheim Universal hatalmas méretű, és borsos árú..
Jelenleg az Aquanova nrmc 1200, vagy 2000-en gondolkodom.
Mi a véleményetek róla, esetleg használt már valaki hasonló pumpát?
nehogy már ezen múljon... ahogy látom neten lehet rendelni azért sicce-t ;)
 
nehogy már ezen múljon... ahogy látom neten lehet rendelni azért sicce-t ;)
Magyarországon nincs az a méret, amit szeretnék. Hetek óta kutatok utána. Ebayon van, de nem szeretnék egy hónapot várni rá, és az ár sem tetszik a szállítási költséggel.
Az Aquanova nem kerülne sokkal többe, cserébe szabályozható teljesítményt, és etetés funkciót is tud.
 
A siccevel mi is szivunk, kene par darab, de egyszeruen nem foglalkozik vele senki az orszagban, pedig baromi jo aron lehetne jo pumpat kapni. Allitolag a magyarorszagi forgalmazonak nem eri meg, mert olyan felteteleket kot ki a sicce. Ezt tobb helyrol, tobb kereskedotol is hallottuk, akiknel (elvileg) kaphato egyebkent. :(
 
Back
Oldal tetejére