• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY rozsdamentes külső szűrő

Igazi mestermű! 👍
Koszonom! :)
Szerintem, aki a galvanizálást javasolta nem igazán adott jó ötletet. Hacsak nem arannyal vonná be... 😉
A rozsdamentes acél sem feltétlenül megfelelő. Csak az élelmiszer ipar számára gyártott anyag a jó. Biztos, hogy @Gyukker is ezt használta.
Ennyire nem melyultem bele. Ami nem elelmiszer ipar szamara keszult miben mas? A vegere kiderul, ez miatt lehet hasznalhatatlan lesz a szerkezet?😳
 
oh, igen a kedvenc témám megint :D
Elképzelem hogy az acélból hihetetlen mennyiségben oldódik ki valamilyen oda nem illő anyag, ami az acél 0,0001%át teszi ki.
Már gondoltam hogy szólnom kéne a vízműveknek is, hogy pontosan méterre bontva, szeretném látni a vezetékes víz milyen anyagú csöveken jut el hozzám.
De jó hogy szóba jött mert már úgyis ki akartam próbálni hogy egy rézcsavart teszek az egyik garnis akváriumba és megnézem mennyi idő után kezdenek hullani a garnélák :DDD
@Gyukker mester, ne hagyd magad eltéríteni, szuper lesz a szűrő ;)
 
De jó hogy szóba jött mert már úgyis ki akartam próbálni hogy egy rézcsavart teszek az egyik garnis akváriumba és megnézem mennyi idő után kezdenek hullani a garnélák :DDD

A réz az pont "jó" választás, azt eléggé nem szeretik a csigák és a garnélák. Halak sem.
Mielőtt a kísérletbe kezdenél, egy kicsit humánusabb megoldás lenne, mondjuk a szakirodalmat előszedni és tanulmányozni, hogy mennyire problémás a réz. Szerencsére ezt elég sokan megtették és a tudás egy google keresés távolságban van tőled. Az, hogy a réz mennyire mérgező számos tényezőtől függ. Például a pH-tól (minél alacsonyabb, annál jobban), víz vezetőképessége, DOC mennyisége és összetétele stb. A nagyságrendekről legyen egy kis fogalmad: Szivárványos pisztráng esetén 96h LC50 (halak fele 96 órán belül elpusztul) 0.094 mg/l. Ez bőven ppm alatti mennyiség. Cinket kicsit jobban bírják.
 
oh, igen a kedvenc témám megint :D
Elképzelem hogy az acélból hihetetlen mennyiségben oldódik ki valamilyen oda nem illő anyag, ami az acél 0,0001%át teszi ki.
Már gondoltam hogy szólnom kéne a vízműveknek is, hogy pontosan méterre bontva, szeretném látni a vezetékes víz milyen anyagú csöveken jut el hozzám.
De jó hogy szóba jött mert már úgyis ki akartam próbálni hogy egy rézcsavart teszek az egyik garnis akváriumba és megnézem mennyi idő után kezdenek hullani a garnélák :DDD
@Gyukker mester, ne hagyd magad eltéríteni, szuper lesz a szűrő ;)
Koszonom a biztatast! Egyebkent igazad van.. sima csapvizzel kezdtem az akvarizalast, problema mentesen mukodott. Pedig a kornyeken levo, szinte rendszeres csotoresek utan eleg szennyezett viz folyt a csapbol. Volt, hogy napok utan is ereheto volt. Ez a viz ment az akvaba is, az elolenyeken nem lehetett latni semmit...:giggle:
 
Már gondoltam hogy szólnom kéne a vízműveknek is, hogy pontosan méterre bontva, szeretném látni a vezetékes víz milyen anyagú csöveken jut el hozzám.
De jó hogy szóba jött mert már úgyis ki akartam próbálni hogy egy rézcsavart teszek az egyik garnis akváriumba és megnézem mennyi idő után kezdenek hullani a garnélák :DDD

Egyébként ez egy elég összetett dolog, nem csak a vízvezeték anyaga számít, hanem az is, hogy milyen összetételű víz folyik benne. Például - nem is régen - egy amerikai városban tömeges ólommérgezés történt, miután átálltak egy más összetételű vízre, és így az ólomcsövekről beoldódott az ólom.
https://en.wikipedia.org/wiki/Flint_water_crisis

@Gyukker én is sima csapvizet használok elég régóta. Csak gondoltam megemlítem az egyik lehetséges hátrányát a galvanizálásnak, ami sokszor Cink-Réz ötvözettel készül.
 
Utoljára módosított:
Koszonom! :)

Ennyire nem melyultem bele. Ami nem elelmiszer ipar szamara keszult miben mas? A vegere kiderul, ez miatt lehet hasznalhatatlan lesz a szerkezet?😳
Nem tudom miben más. Azt sem tudom, mekkor a jelentősége az akvarizálás szempontjából? Viszont a kereskedelemben megkülönböztetik. Feltételezem, nem véletlenül.
Nem mondom, hogy e miatt bármi probléma lenne, mert nem értek hozzá. Azt is tudom (sejtem), hogy miféle anyagokon keresztül jut el hozzánk a csapvíz. Épp tegnap mondták a TV-ben, hogy igyuk bátran, mert több országhoz képest, kimagaslóan jó minőségű az ivóvizünk, ezért nem csak az ásványvizet lehet inni. (úgy hallottam, hogy az ásványvizek összetétele úgy néz ki, hogy 70% csapvíz, és 30% a helyi ásványvíz.)
Csupán jelezni szerettem volna, hogy van ilyen, meg olyan rozsdamentes acél.

O.T. :
Gyakran használok mosogatáshoz hideg zsíroldót. A rozsdamentes mosogatót már teljesen foltosra marta, amit nem tudok eltűntetni. Összetétel: <5% amfoter felületaktív anyagok, és <5% foszfátok.
Jó, jó, ez lúg, nem sav...
 
Folyamatosan csak ámuldozunk, milyen csodákra vagy képes!
Mély meghajlás a kitartásod és precíz kreativitásod előtt!
 
Folyamatosan csak ámuldozunk, milyen csodákra vagy képes!
Mély meghajlás a kitartásod és precíz kreativitásod előtt!
Hát ha sorozatgyártásba akarsz kezdeni három év múlva (akkorra engedélyezték a következő akit itthonra) lesz egy vevőd biztosan.
Koszonom az elismerest! :) Asztalos fejjel igyekszem kihozni a lehetosegeimbol a legtobbet..
Elvileg a kovetkezo 2db szurobol 1 elado lesz.. de eloszor ez alljon ossze teljesen.
 
Elkeszult a fejtomites is, most mar veglegesithetem a bekazarakat.
A Sicce syncra helyett egyenlore Newa jet 1200 vizpumpa lett. Szinten olasz, hasonlo teljesitmeny es arkategoria. Elsore egesz jonak tunik, kis meretehez kepest eleg becsuletesen tolja a vizet. Es ami meg tetszik, hogy egesz halk. A rogitesi lehetosege viszont nem elonyos. IMG-1e3847f7f99bd212e8f2231cfcc557b9-V.jpgIMG-d883808680bd0dd1fee91385cab138c4-V.jpgIMG-2ec1d6b6cbb547f1c50d45ab9dea7ff8-V.jpgIMG-19017485b2e9910dcddc92aeedb20d6b-V.jpg
 
Elkeszult a fejtomites is, most mar veglegesithetem a bekazarakat.
A Sicce syncra helyett egyenlore Newa jet 1200 vizpumpa lett. Szinten olasz, hasonlo teljesitmeny es arkategoria. Elsore egesz jonak tunik, kis meretehez kepest eleg becsuletesen tolja a vizet. Es ami meg tetszik, hogy egesz halk. A rogitesi lehetosege viszont nem elonyos. View attachment 80400View attachment 80401View attachment 80402View attachment 80403
Gyönyörű munka, gratulálok!
A fedőlemezt hogy vágtad ki? Lézer?
Ha többet csinálnál belőle, mennyi lenne a "kisker" ára?

A PVC toldó helyett lehet, hogy inkább szilikon csövet használnék. Rugalmas, örök életű. Mindenhez azt használok. (kivéve a gyári csatlakozásokat, mert ott a ráhúzott hollandi miatt, elvileg ki van találva, hogy ne eresszen.)
 
Gyönyörű munka, gratulálok!
A fedőlemezt hogy vágtad ki? Lézer?
Ha többet csinálnál belőle, mennyi lenne a "kisker" ára?

A PVC toldó helyett lehet, hogy inkább szilikon csövet használnék. Rugalmas, örök életű. Mindenhez azt használok. (kivéve a gyári csatlakozásokat, mert ott a ráhúzott hollandi miatt, elvileg ki van találva, hogy ne eresszen.)
Koszonom szepen! Igen, lezerrel lett vagva a fedo. Az aron meg nem gondolkodtam, de annyi biztos, hogy amirol masoltam, annak a toredeke lesz. Van itthon meretben megfelelo szilikon csovem, cserelni fogom. A szilikon nekem is jobban tetszik, sokkal keplekenyebb mint a mezei cso.
 
Elkeszult az elso szuro, nagyon ugy nez ki, hogy egyben ez az utolso is.
A sok tervezesnek, attarvezesnek, a celnak megfelelo alapanyagok es alkatreszek felkutatasanak, a beszerzesenek koszonhetoen sikerult elsore egy tokeletesen mukodo, vallalhato kinezetu szerkezetet epiteni.
A tesztuzemen tokelezesen teljesitett, megkapta a neki szant lakkreteget. Jelenleg varja az uzembehelyezest. Amint megtortent, csatolok rola egy videot is.
Koszonom, hogy figyelemmel kisertetek.

IMG-abadb0fccf43f051ae71a8c54f59f9b4-V.jpgIMG-b514b7c41d0f67aa91621a9f60bbff69-V.jpgIMG-93f6449e0c5c8e2f3c03945caf36ff43-V.jpg
 
Elkeszult az elso szuro, nagyon ugy nez ki, hogy egyben ez az utolso is.
A sok tervezesnek, attarvezesnek, a celnak megfelelo alapanyagok es alkatreszek felkutatasanak, a beszerzesenek koszonhetoen sikerult elsore egy tokeletesen mukodo, vallalhato kinezetu szerkezetet epiteni.
A tesztuzemen tokelezesen teljesitett, megkapta a neki szant lakkreteget. Jelenleg varja az uzembehelyezest. Amint megtortent, csatolok rola egy videot is.
Koszonom, hogy figyelemmel kisertetek.

View attachment 80651View attachment 80652View attachment 80653
Miért az utolsó? Eddig nekem úgy tűnt, hajlanál a sok időráfordítás kamatoztatására, ami csak több darab esetén realizálható.
 
Back
Oldal tetejére