• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY rozsdamentes külső szűrő

Sziasztok

Már rengeteg DIY szürő leírást olvastam el, arra jutottam, jobb, ha beépítem a szürőn belülre a pumpát, a kivezető csövet még be is tudom illeszteni a hordó tetejébe, és körberagasztózom, akkor nincs probléma, viszont az áram ellátást már komplikáltabb megoldani. Erre tudnátok minél használhatóbb megoldást mondani?
Probléma:
1. Veszek egy pumpát, ha az áramnak fúrok is egy lyukat, azon át nem fér a hálózati dugó fej... szóval legvégét le kéne vágnom a vezetéknek és újra bekötni a fejbe (miután átfűztem a hordó tetején). --Ezzel csak az a sanda gyanum, hogy a garit buknám is azonnal.
2. A vezeték melletti szivárgáshoz egy kis fbs ragasztó, aztán azon ki nem jön semmi.
Ezzel meg a mobilitása csökken az egész szerkezetnek, hogy a pumpához bármit akarok hozzányúlni, akkor az a tetővel együtt mozog csak... (ok, valójában soha nem fogom szétszedni a pumpát... ez csak kis szépséghiba, meg túlságosan felkészülni bármire (is))

Egyéb info:
Ilyen hordóba kb: 10-l-es-muanyag-hordo-csappal-olasz-csapos-es-fules-elelmiszer-ipari-hordo
tervezek egy eheim compact-on 1000-eset.
100l-es növényes akvárium, és bár nem csurig raknám töltettel, de inkább tartalék hely legyen, mint bővíteni akarjam 1 hét után :p 5l-es hordó nem az igazi, ha még a pumpa is megy, alulra egy ülepítő rész ... 5-7%-ot ismerem h az akvárium méretéhez képest az lenne az ideális állapot szürőanyag térfogat terén. :) az 1000-es l/h -t pedig úgyis lehet folytani vmennyit, úgyis lassítja a szürőközeg is. (#túlszűrtAksiNincs)
 
Utoljára módosított moderátor által:
Sziasztok

Már rengeteg DIY szürő leírást olvastam el, arra jutottam, jobb, ha beépítem a szürőn belülre a pumpát, a kivezető csövet még be is tudom illeszteni a hordó tetejébe, és körberagasztózom, akkor nincs probléma, viszont az áram ellátást már komplikáltabb megoldani. Erre tudnátok minél használhatóbb megoldást mondani?
Probléma:
1. Veszek egy pumpát, ha az áramnak fúrok is egy lyukat, azon át nem fér a hálózati dugó fej... szóval legvégét le kéne vágnom a vezetéknek és újra bekötni a fejbe (miután átfűztem a hordó tetején). --Ezzel csak az a sanda gyanum, hogy a garit buknám is azonnal.
2. A vezeték melletti szivárgáshoz egy kis fbs ragasztó, aztán azon ki nem jön semmi.
Ezzel meg a mobilitása csökken az egész szerkezetnek, hogy a pumpához bármit akarok hozzányúlni, akkor az a tetővel együtt mozog csak... (ok, valójában soha nem fogom szétszedni a pumpát... ez csak kis szépséghiba, meg túlságosan felkészülni bármire (is))

Egyéb info:
Ilyen hordóba kb: 10-l-es-muanyag-hordo-csappal-olasz-csapos-es-fules-elelmiszer-ipari-hordo
tervezek egy eheim compact-on 1000-eset.
100l-es növényes akvárium, és bár nem csurig raknám töltettel, de inkább tartalék hely legyen, mint bővíteni akarjam 1 hét után :p 5l-es hordó nem az igazi, ha még a pumpa is megy, alulra egy ülepítő rész ... 5-7%-ot ismerem h az akvárium méretéhez képest az lenne az ideális állapot szürőanyag térfogat terén. :) az 1000-es l/h -t pedig úgyis lehet folytani vmennyit, úgyis lassítja a szürőközeg is. (#túlszűrtAksiNincs)

Bár én nem tanulmányoztam a DIY szűrőket a pumpa elhelyezését illetően, így nem is igazán értem miért praktikusabb, ha a hordó belsejében van. Így a csövet és kábelt is át kell vezetni. Nehezebb a pumpa és a cső tisztítása. A pumpa elhelyezése a hordóban is elég körülményes. Vagy van valamilyen szempont amire én nem gondoltam?
 
Sziasztok

Már rengeteg DIY szürő leírást olvastam el, arra jutottam, jobb, ha beépítem a szürőn belülre a pumpát, a kivezető csövet még be is tudom illeszteni a hordó tetejébe, és körberagasztózom, akkor nincs probléma, viszont az áram ellátást már komplikáltabb megoldani. Erre tudnátok minél használhatóbb megoldást mondani?
Probléma:
1. Veszek egy pumpát, ha az áramnak fúrok is egy lyukat, azon át nem fér a hálózati dugó fej... szóval legvégét le kéne vágnom a vezetéknek és újra bekötni a fejbe (miután átfűztem a hordó tetején). --Ezzel csak az a sanda gyanum, hogy a garit buknám is azonnal.
2. A vezeték melletti szivárgáshoz egy kis fbs ragasztó, aztán azon ki nem jön semmi.
Ezzel meg a mobilitása csökken az egész szerkezetnek, hogy a pumpához bármit akarok hozzányúlni, akkor az a tetővel együtt mozog csak... (ok, valójában soha nem fogom szétszedni a pumpát... ez csak kis szépséghiba, meg túlságosan felkészülni bármire (is))

Egyéb info:
Ilyen hordóba kb: 10-l-es-muanyag-hordo-csappal-olasz-csapos-es-fules-elelmiszer-ipari-hordo
tervezek egy eheim compact-on 1000-eset.
100l-es növényes akvárium, és bár nem csurig raknám töltettel, de inkább tartalék hely legyen, mint bővíteni akarjam 1 hét után :p 5l-es hordó nem az igazi, ha még a pumpa is megy, alulra egy ülepítő rész ... 5-7%-ot ismerem h az akvárium méretéhez képest az lenne az ideális állapot szürőanyag térfogat terén. :) az 1000-es l/h -t pedig úgyis lehet folytani vmennyit, úgyis lassítja a szürőközeg is. (#túlszűrtAksiNincs)
Ha a pumpa a hordón kívül van, akkor a hordóban vákuum van a szívó hatás miatt. Ez kizárja, hogy follyon, max levegőt szív, legalábbis amíg megy a pumpa. Én nem bíznék meg egy ilyen olasz hordó 100%-os tömítettségében, nem beszélve az fbs-es mókolásról. Lehet, hogy pillanatnyilag nem eresztene, de hosszú évek után megadja magát, a mozgatás, öregedés miatt. Ezek a hordók általában polipropilénből vannak, az pedig gyakorlatilag nem ragasztható mezei ragasztókkal. Ha műanyag, akkor én csak a pvc- ben bíznék meg. Mármint, ragasztás szempontjából.
 
Ha a pumpa a hordón kívül van, akkor a hordóban vákuum van a szívó hatás miatt. Ez kizárja, hogy follyon, max levegőt szív, legalábbis amíg megy a pumpa. Én nem bíznék meg egy ilyen olasz hordó 100%-os tömítettségében, nem beszélve az fbs-es mókolásról. Lehet, hogy pillanatnyilag nem eresztene, de hosszú évek után megadja magát, a mozgatás, öregedés miatt. Ezek a hordók általában polipropilénből vannak, az pedig gyakorlatilag nem ragasztható mezei ragasztókkal. Ha műanyag, akkor én csak a pvc- ben bíznék meg. Mármint, ragasztás szempontjából.
OK, így már egyértelmű. Igazad van!
 
Sziasztok

Már rengeteg DIY szürő leírást olvastam el, arra jutottam, jobb, ha beépítem a szürőn belülre a pumpát, a kivezető csövet még be is tudom illeszteni a hordó tetejébe, és körberagasztózom, akkor nincs probléma, viszont az áram ellátást már komplikáltabb megoldani. Erre tudnátok minél használhatóbb megoldást mondani?
Probléma:
1. Veszek egy pumpát, ha az áramnak fúrok is egy lyukat, azon át nem fér a hálózati dugó fej... szóval legvégét le kéne vágnom a vezetéknek és újra bekötni a fejbe (miután átfűztem a hordó tetején). --Ezzel csak az a sanda gyanum, hogy a garit buknám is azonnal.
2. A vezeték melletti szivárgáshoz egy kis fbs ragasztó, aztán azon ki nem jön semmi.
Ezzel meg a mobilitása csökken az egész szerkezetnek, hogy a pumpához bármit akarok hozzányúlni, akkor az a tetővel együtt mozog csak... (ok, valójában soha nem fogom szétszedni a pumpát... ez csak kis szépséghiba, meg túlságosan felkészülni bármire (is))

Egyéb info:
Ilyen hordóba kb: 10-l-es-muanyag-hordo-csappal-olasz-csapos-es-fules-elelmiszer-ipari-hordo
tervezek egy eheim compact-on 1000-eset.
100l-es növényes akvárium, és bár nem csurig raknám töltettel, de inkább tartalék hely legyen, mint bővíteni akarjam 1 hét után :p 5l-es hordó nem az igazi, ha még a pumpa is megy, alulra egy ülepítő rész ... 5-7%-ot ismerem h az akvárium méretéhez képest az lenne az ideális állapot szürőanyag térfogat terén. :) az 1000-es l/h -t pedig úgyis lehet folytani vmennyit, úgyis lassítja a szürőközeg is. (#túlszűrtAksiNincs)
Csak egy tanacs ne a pumpa oldali veget vagd le, hanem a dugonal. Egyreszt igy nem lesz gond az esetleges szigetelesi hibaval, es nem bukod a kettos szigetelest. A dugo oldalon meg siman rateszel egy szerelheto dugot es kesz. Igy meg lehet a garit sem bukod, mivel a pumpat magat nem bontod meg.
 
Szinte nem is hallani a pumpa hangját.
...rövidke videó az első próbáról, csak a víz csobogását lehet hallani a vödörben.
https://drive.google.com/open?id=1PB86Umc7702NokNSry7zRvjse5s0nZt8
Szia nagyon szuper lett a szűrő, olyan kérdésem lenne mivel kezelted végül is a tartályt?Galvanizálás vagy más? Még az O gyűrű érdekelne milyen fajta? Én is most Csináltatok barátommal hasonló tartályt,csak nekem 12,5 l lesz és eheim 1250 pumpa megy rá és békazár .
 
Sziasztok!
Beallok en is a diy inox szuro keszitok koze.
A legfobb motivaciom, amiert belekezdtem: szeretem a kihivasokat... 🥴
Eddig jutottam vele...
A vaz sima 3mm falvastagsagu csobol keszult, semmi extra. A tomites tarto karima pedig laposvasbol lett hengeritve, rejtett hegesztessel rogzitve.. a fedo lezerezve lett, 4db inox bekazar fogja rogziteni.
IMG-7fb4f8ab570a8343c317a4909dcfb1d8-V.jpgIMG-ec81f0948d1be8ccf592b39bc3b86dd1-V.jpgIMG-fde81beb6662b8035ceb7208ed654c46-V.jpg
 
Sziasztok!
Beallok en is a diy inox szuro keszitok koze.
A legfobb motivaciom, amiert belekezdtem: szeretem a kihivasokat... 🥴
Eddig jutottam vele...
A vaz sima 3mm falvastagsagu csobol keszult, semmi extra. A tomites tarto karima pedig laposvasbol lett hengeritve, rejtett hegesztessel rogzitve.. a fedo lezerezve lett, 4db inox bekazar fogja rogziteni.
View attachment 79726View attachment 79727View attachment 79728

Akár belevághatsz a sorozatgyártásba is, ha működőképes lesz a szerkezet.
Gyuk-Ker Kft!👍
 
Nem semmi egy szerkezet.

Korábban írtátok, hogy galvanizálás egy opció.
Egy tipp: Előtte mindenképpen nézzétek meg, hogy milyen ötvözetet használnak erre, mivel egy csomó minden mérgező lehet halakra és garnélákra: Réz, Cink, stb.
(Tipikusan toxicitás erősen függ pH-tól, DOC (Dissolved Organic Carbon) mennyiségtől stb...)
 
Akár belevághatsz a sorozatgyártásba is, ha működőképes lesz a szerkezet.
Gyuk-Ker Kft!👍
Koszonom a biztatast, jol esik ☺
A legnagyobb fejtorest a fejtomites okozza, okozta. Elvileg megoldodott, de majd ha gyakorlatban is jol teljesit....
Ket kisebb meretben is kesziteni fogok, mert azert ez eleg becsuletes darabka a netto 12liter toltet kapacitasaval.. melle raktam egy 2213-at szemleltetesnek.
Ill. a 2213-hoz hasonlo meretekben is tervezek kesziteni, netto 2-4liter toltet kapacitassal.
IMG-54bfab3f5d906a96d46cabe27ac87440-V.jpg
Nem semmi egy szerkezet.

Korábban írtátok, hogy galvanizálás egy opció.
Egy tipp: Előtte mindenképpen nézzétek meg, hogy milyen ötvözetet használnak erre, mivel egy csomó minden mérgező lehet halakra és garnélákra: Réz, Cink, stb.
(Tipikusan toxicitás erősen függ pH-tól, DOC (Dissolved Organic Carbon) mennyiségtől stb...)
Nem tervezek feluletkezelest. Max kivulrol egy lakk reteget, hogy ne latszodjon rajta az ujjnyom.
 
Belül milyen az elrendezése? Milyen pumpa lesz rajta?
Az elso darad olyan lesz, mint az Eheim Classic, vagy az Ada Jet. Bar az utobbival nem teljesen egyforma, mivel nalam a vodor belsejen nem lesz semmi perem. Ez konnyiteni fogja a toltettel teli zsak kiszedeset a vodorbol. De akar toltetzsak nelkul is hasznalhato lesz, mivel ilyen apro lyuku anyagbol keszitem az ulepito reszt, es a perlon tartot.
20190811_085446.jpg
A masodik szurot mar ugy tervezem, hogy az also csonk eltunjon a vodor oldalarol. A szuro tetejere kerul az a csonk is, a vodor belso falan lesz levezetve az ulepito reszig. Kicsit tobb munka, de sokkal dizajnosabb lesz. Legalabbis szerintem.
Az elso gondolat Eheim universal volt, de az ar es meret miatt letettem rola. Sokkal kedvezobb aron, es kisebb meretben szoba johet a Hydor, es @tsokee forumtarsek altal ajanlott Sicce pumpai. Ez a ketto kozott hezitalok.. a Sicce elvileg halkabb, a Hydor-t viszont kulturaltabban tudnam rogziteni a fejre.
 
Sziasztok!
Beallok en is a diy inox szuro keszitok koze.
A legfobb motivaciom, amiert belekezdtem: szeretem a kihivasokat... 🥴
Eddig jutottam vele...
A vaz sima 3mm falvastagsagu csobol keszult, semmi extra. A tomites tarto karima pedig laposvasbol lett hengeritve, rejtett hegesztessel rogzitve.. a fedo lezerezve lett, 4db inox bekazar fogja rogziteni.
View attachment 79726View attachment 79727View attachment 79728
Igazi mestermű! 👍
 
Nem semmi egy szerkezet.

Korábban írtátok, hogy galvanizálás egy opció.
Egy tipp: Előtte mindenképpen nézzétek meg, hogy milyen ötvözetet használnak erre, mivel egy csomó minden mérgező lehet halakra és garnélákra: Réz, Cink, stb.
(Tipikusan toxicitás erősen függ pH-tól, DOC (Dissolved Organic Carbon) mennyiségtől stb...)
Szerintem, aki a galvanizálást javasolta nem igazán adott jó ötletet. Hacsak nem arannyal vonná be... 😉
A rozsdamentes acél sem feltétlenül megfelelő. Csak az élelmiszer ipar számára gyártott anyag a jó. Biztos, hogy @Gyukker is ezt használta.
 
Back
Oldal tetejére