• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY rozsdamentes külső szűrő

Én nagyon nem ajánlanám a keringetôket.
Megosztanád velünk az aggályaidat? Valahogy nekem úgy tűnik, hogy a korábbi tilalom miszerint nem szabad használni fémet az akváriumokhoz egyre inkább felesleges parázásnak tűnik, főleg gyakori vízcserék mellett. Engem az alábbi cikk némileg megnyugtat, hogy lehet létjogosultsága ilyen szivattyúknak is az akvarisztikában.
Riport Böhler Krisztiánnal a 2011-es H.A.C. győztesével | Nigro Blogja
 
Sziasztok Kedves Fórumozók. Ismét jelentkezem a rozsdamentes bödönnel kapcsolatos észrevételekkel. :). Feltöltök egy pár darab fotót a teszteléssel kezdve , feliratoztam is őket hogy érthetőbb legyen.;). A mai nap folyamán lett be üzemelve a bödön. A vízhozam tesztje a következő képen alakult. A szivattyú 1-es állásban 8.6 perc/120 liter. 2-es állásban 6.6 perc/ 120 liter. 3-as állásban 6 perc / 120 liter. A villamos energia fogyasztásról holnap este tudok pontos adatokat adni, mert akkor lesz a 24 órás járatás eredménye meg. Rendes hiteles OMH-álltal hitelesített fogyasztásmérővel történik a mérés. Na ennyit egyenlőre . És itt vannak a fotók.;).
DSC_3942_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



DSC_3943_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


DSC_3945_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



DSC_3946_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



DSC_3947_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


DSC_3948_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



DSC_3949_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



DSC_3950_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



DSC_3951_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



900717260DSC_3955_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Szuper kis szűrő lett , sok sikert hozzá. :)
 
Megosztanád velünk az aggályaidat? Valahogy nekem úgy tűnik, hogy a korábbi tilalom miszerint nem szabad használni fémet az akváriumokhoz egyre inkább felesleges parázásnak tűnik, főleg gyakori vízcserék mellett. Engem az alábbi cikk némileg megnyugtat, hogy lehet létjogosultsága ilyen szivattyúknak is az akvarisztikában.
Riport Böhler Krisztiánnal a 2011-es H.A.C. győztesével | Nigro Blogja

Nem a fém az akváriumban a problémám vele. Arányaiba az elektromos teljesítményfelvétele és a víz forgatása nem a legjobb arányu. Magyarul nagyon kis hatásfokkal dolgozik. Aminek a hatásfoka elfogadható (hozzáteszem számomra) annak az ára horror, veri a csillagos eget. A középkategóriások árán már lehet beszerezni jobb megoldást is. Szerintem! :D
 
Ilyen oldaláról még nem vizsgáltam ezt a megoldást. De ugye az is igaz, hogy egy gyári szűrő meg nem nyom annyit mint ami rá van írva, itt a fórumon olvastam, hogy megtöltve 40%-ot is eshet a tényleges forgatása. Dns74 csinált itt ilyen szivattyúval szűrőt, ha jól számolom 3-as fokozatban 1200litert fogatott egy óra alatt, 83 watt fogyasztás mellett, így tényleg nem olyan takarékos mint teszem azt egy 20 wattos fogyasztású Atman, ami gyárilag 1200liter/órára írnak, és ha hozza a papírformát, akkor olyan 720 körül forgat. Ez mellett azért még a fűtésszivattyú jó lehet, mert ezek azért nyomatékosabb pumpák mint amiket a szűrőkbe építenek, valószínűleg nem is szükséges olyan gyakran takarítani :rolleyes:, több szűrőtöltetet is átnyomnak, ADA szűrőkön lévő Iwaki pumpák sem valami takarékosak , cserébe van bennük erő.
 
A legnagyobb gondom ez vele. A magas fogyasztás. A 85wos szivattyúkra havi 7x kilowatt. 3000 forint. Sokallom...
 
Rengeteg más megoldás van a szivattyúkra. Én nagyon nem ajánlanám a keringetôket.

No, nem kötözködés, még előtte vagyok, de mit tudnál ajánlani, ami 2,5 m3/h vízmozgást csinál "üresen", és kb. 15e forintba kerül? Ha van alternatíva rajta vagyok...
 
No, nem kötözködés, még előtte vagyok, de mit tudnál ajánlani, ami 2,5 m3/h vízmozgást csinál "üresen", és kb. 15e forintba kerül? Ha van alternatíva rajta vagyok...

Igaz most nincs szükségem ilyenre, de keresek neked alternatívát ... ;)
 
Igaz most nincs szükségem ilyenre, de keresek neked alternatívát ... ;)


Köcce! :D Bár, ha megírod mire gondoltál, tudok én is nézelődni... A direkt akvi pumpák drágák, valószínûleg sokat fojtódnak, ezért gondoltam cirkóra...
 
Nekem van egy Atman 3000 l/h-s felnyomó pumpám, most pont nem tudom hogy épp melyik. De azon kívül, hogy sokat (65w) fogyaszt és már azért van hangja, semmi gondom nincs vele.
 
Hálószobában van?


A cirkókhoz képest ez nem sok...

A sorbakötni 2-t elképzelésről van véleményed?
Atman AT-105-ös, megnéztem pontosan. Hálószobában tudtam mellette aludni, mert egy 30 literes csatos hordóba beépítettem és így lett egy külső szűrő. (már nincs használatban) Nem értem miért akarod sorba kötni. Mivel ha ezt teszed nem lesz dupla vízhozamod. Ha egymás mellé kötnéd és egy nagy csőben nyomná vissza a vizet, úgy tudnád ezt elérni. De minek kéne neked 6000 l/h??
 
De minek kéne neked 6000 l/h??

Csak 2 x 2000 l/h-ban gondolkodom, tartok tőle, hogy nagyon visszafojtaná a bödön és összesen valódi teljesítménynek kéne 200
0 l/h körüli (minimum 1700 valós, ha nettó literre számolok). A sorba - párhouzamosan ötleted viszont megfontolandó.
Onnan indult ez a 2 pumpásdi, hogy az atmanok elég olcsók (7e forint), és még 2db is csak 14e, míg a cirkó ott lenne 18-20e körül...
 
Csak 2 x 2000 l/h-ban gondolkodom, tartok tőle, hogy nagyon visszafojtaná a bödön és összesen valódi teljesítménynek kéne 200
0 l/h körüli (minimum 1700 valós, ha nettó literre számolok). A sorba - párhouzamosan ötleted viszont megfontolandó.
Onnan indult ez a 2 pumpásdi, hogy az atmanok elég olcsók (7e forint), és még 2db is csak 14e, míg a cirkó ott lenne 18-20e körül...
Viszont az atmanoknak a vízben kell lennie, így sokkal nagyobb (magasabb) bödönt kell csináltatnod majd beleépítened a pumpákat. Vagy vehetsz egy EHEIM Universal 2400 (1260) szivattyút, ami igaz, hogy drágább, de működik szárazon, működni fog neked legalább 20 évig gond nélkül. És majdnem tökéletesen hozza is a kívánt vízhozamot.
 
Alternatíva lehet a wilo yonos pico sorozata, pl: wilo yonos pico 25/1-6, mely energiatakarékos, asszem max 40W. 2500l/h-nál tud kb 2,2 m-t. A fogyasztás és a szabályozhatóság jó, árban drágább,de hosszú távon megéri.
 
A szivattyú a szűrő után van. Miért ne lenne tiszta? Amúgy a fűtéshálózatokban is vannak szennyeződések. Az Eheim 2400 fogyasztása 50%-al több,persze az sem lenne rossz választás.;)
 
No, egy kis változás,lehet, hogy lesz.. A bödön késik, vagy hát később alakítjuk ki... Addig is lenne kérdésem. Most egy 2215ös EHEIM pöfög az aki alatt, ami a 200 lityóhoz vajmi kevés, szerintetek, ha maradna az eheim, csak a nyomó ágra tennék egy eheim pumpát (2 vagy 3ezreset) az működhet? A pumpát később a DIY szűrőhöz is tudnám használni. Mivel a nagyobb pumpának nagyobb a csövezete, úgy gondoltam, hogy rögtön a szűrő előtt és után bővíteném föl... Szerintetek?
Akkor már a vízhozam meglenne, csak a térfogatot kell bővíteni.
 
Back
Oldal tetejére