• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY rozsdamentes külső szűrő

Ezt egy kicsit bővebben ki lehetne vesézgetni? :). A frekvenciaváltót ha be iktatnék az határozna a fogyasztásban? Vagy a teljesítményben esetleg?

A váltóáramú villanymotorok fordulatszámát lehet akár fokozatmentesen változtatni egy ilyen kütyüvel, de az olcsóbbak, 30 ezer forint körüli árával számolva is már kész ráfizetés lenne neked.
 
A váltóáramú villanymotorok fordulatszámát lehet akár fokozatmentesen változtatni egy ilyen kütyüvel, de az olcsóbbak, 30 ezer forint körüli árával számolva is már kész ráfizetés lenne neked.
ilyen kis teljesítménynél biztos vagy benne,hogy frekiváltóra lenne szükség?:)
 
ilyen kis teljesítménynél biztos vagy benne,hogy frekiváltóra lenne szükség?:)

Igen, alacsonyabb feszültségen gyengébb lesz a motor, beállítod a fordulatot ami neked megfelelő vízhozamot tud majd jön egy áramszünet, te meg arra jössz haza hogy búg a moci de nem megy.
 
Hülye voltam(vagyok),de nagyon,tulajdonképpen ok nélkül berágtam a 2 EHEIM-re,talán most nekilátok egy külső szűrő építésének(motor megvan hozzá),ezért kezdtem itt olvasgatni.Már csak az igényes mestert kell megtalálnom hozzá Keszthely környékén.
Eddig a Te vödröd a 100%,gratulálok !!!!
 
Eddig nagyon tetszik ez a DIY szűrő! Ha sikerül jó pumpát szerezni rá, nyerő cucc lesz. Eleinte, mikor nézegettem az ADA szűrőit, a külső pumpáról nekem mindig az autó üzemanyag pumpája jutott eszembe, mert ahhoz hasonlít. Gondoltam, hogy esetleg lehetne azt használni egy DIY szűrőnél is, de végül elvetettem, mivel nem túl nagy a teljesítménye, és még zümmög is :) Mondjuk ez érthető, mert a kocsiban amúgy is zaj van, és gondolom nem használnak kerámiatengelyt :)
 
Kocsi üzemanyagpumpáját azért sem használhatod, mert az benzinre, gázolajra van tervezve, nem vízre. Elviszi azt is, de csak 1x, aztán beáll, mivel a belső része nem rozsdamentes anyagból készült, tudom mert dolgoztam olyan cégnél ahogy többek között üzemanyagpumpát is gyártottuk( srácok meg szórakoztak milyen magasra lövi a vizet ;)). Viszont vannak példák fűtéskeringető szivattyú felhasználásával készült szűrőkről, de iwaki pumpát is lehet kapni aukciós oldalon, és nem csak ez az egy cég mágneskuplungos pumpát;)
Most láttam kész rozsdamentes szűrőt magyar aukciós oldalon iwaki pumpával 50-ért
 
Utoljára módosított:
Sziasztok! Kicsit félve, mert tartok tőle, hogy őrült nagy lámaság...

de sajnos még nem készült el, mivel nincs még pumpám hozzá

Szóval azt szeretném kérdezni, hogy novemberben milyen pumpa hiányzott? A cirko + tartály + csövek triumvirátuson kívül szükséges még valami, vagy félreértettem... Gondolkodok valami hasonlón, most még egy kis 2215ös Eheim pöfög, szóval lenne fejlesztenivaló, és a Eheim Classic elvén rágódva nem látom hova kellene még egy pumpa....
Bocs a valószínűleg láma kérdésért.
Azóta elindítottad? A cirko melegszik valamennyire?

Köszi
 
Sziasztok! Kicsit félve, mert tartok tőle, hogy őrült nagy lámaság...



Szóval azt szeretném kérdezni, hogy novemberben milyen pumpa hiányzott? A cirko + tartály + csövek triumvirátuson kívül szükséges még valami, vagy félreértettem... Gondolkodok valami hasonlón, most még egy kis 2215ös Eheim pöfög, szóval lenne fejlesztenivaló, és a Eheim Classic elvén rágódva nem látom hova kellene még egy pumpa....
Bocs a valószínűleg láma kérdésért.
Azóta elindítottad? A cirko melegszik valamennyire?

Köszi

Azt hiszem itt egy kis félreértés lesz.
Eredetileg ezt a topicot a külső szűrőmnek szántam, aztán később mások is csatlakoztak az általuk készített külső szűrőkkel, ami nem gond mert több ötlet, több tanulság, több fajta megoldás.
Esetleg kicsit keverednek a dolgok, mint például most.
A cirkós szűrő nem az én alkotásom. A topic elején bemutatott szűrőt csináltam én, amelyre még a mai napig sem került semmilyen pumpa.
 
Én rendelnék eskü ilyet, ha szépen működő képes! DIY Ada, tuti nagy kereslet lenne rá, vagy legalábbis a megvalósításra.
 
Back
Oldal tetejére