• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY rozsdamentes külső szűrő

Még nem gondolkoztam rajta, de hogy méred le?
Amikor teli lesz szűrőanyaggal, teljesen feltöltött állapotban egy vödörből a másikba méri az átfolyt mennyiséget idő függvényében.
Vödör az jelen estben lehet dézsa lesz:D
 
A szűrő mérete minimum az aki 5%-a legyen!
Ha a 24l-t veszem 5%-nak akkor 5%x20=100%
24lx20=480l
Egy 480l-es akit is elvinne!
 
S
Még nem gondolkoztam rajta, de hogy méred le?
Színhely : Fürdőszoba. Adott egy hordó tele vízzel. Egy üres hordóba amin meg van jelölve pl. hogy 10 liter víz ennyi vagy 50 liter víz annyi, be indítom szivattyút és nézem egy stopperrel hogy mennyi idő alatt éri el a 50 literes vonalat. Ezután meg már csak szorozgatni kell.(y).
 
Úgy néz ki én is beállok a sorba egy Iwaki MD 15-R-220NL02 -vel, egy super jet es 1200ex kópiát akarok gyártatni, nézegettem a sima és EX közti különbséget,
A megadott magasság az egészre vonatkozhat? Nekem legalábbis a literszámból az tűnik ki pl EX 22*70.5cm és 18l.
50*22-es bödönt tervezek egy bruttó 200 lityós aki alá.
 
Úgy néz ki én is beállok a sorba egy Iwaki MD 15-R-220NL02 -vel, egy super jet es 1200ex kópiát akarok gyártatni, nézegettem a sima és EX közti különbséget,
A megadott magasság az egészre vonatkozhat? Nekem legalábbis a literszámból az tűnik ki pl EX 22*70.5cm és 18l.
50*22-es bödönt tervezek egy bruttó 200 lityós aki alá.


A bödön magassága az a 50 cm. Amúgy a teljes magasság ( keringető szivattyú legfelső pontja ). 63.5 cm.
 
Sziasztok Kedves Fórumozók. Ismét jelentkezem a rozsdamentes bödönnel kapcsolatos észrevételekkel. :). Feltöltök egy pár darab fotót a teszteléssel kezdve , feliratoztam is őket hogy érthetőbb legyen.;). A mai nap folyamán lett be üzemelve a bödön. A vízhozam tesztje a következő képen alakult. A szivattyú 1-es állásban 8.6 perc/120 liter. 2-es állásban 6.6 perc/ 120 liter. 3-as állásban 6 perc / 120 liter. A villamos energia fogyasztásról holnap este tudok pontos adatokat adni, mert akkor lesz a 24 órás járatás eredménye meg. Rendes hiteles OMH-álltal hitelesített fogyasztásmérővel történik a mérés. Na ennyit egyenlőre . És itt vannak a fotók.;).
DSC_3942_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



DSC_3943_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


DSC_3945_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



DSC_3946_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



DSC_3947_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


DSC_3948_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



DSC_3949_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



DSC_3950_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



DSC_3951_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



900717260DSC_3955_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Nagyon optimista vagy, hogy a villamos elosztó mellett próbálod a cuccost élesben:)
Szép lett. Látom fér bele szűrőanyag bőven!
Így első ránézésre a műanyag csapok, szerelvények tűnnek a gyenge pontnak. De majd meglátod!
Bár mikor tudod cserélni vasra:)))
 
Csak mindent szépen sorjában. Most egyenlőre ilyen akváriumra van lehetőség és keret is.:). Na meg szűrőanyagról ne is beszéljünk. Idővel lesz ebbe más is , ha úgy engedi a pénztárca.
 
Nem hangos ez a fűtés szivattyú egy csöppet ???
A hangját illetően voltak nekem is kétségeim:). Gyakorlatilag csak akkor lehet hallani ha oda rakod a füled mellé 2 centire. Semmi de komolyan semmi hangja nincsen. Bocsánat most még annyi van neki amennyi levegő a bödönben van és azt majd kidolgozza. Két méterre alszunk tőle, és teljesen csendes. Van egy kicsi akváriumom itt az asztalon egy belső hidor szűrővel annak nagyobb hangja van.
 
szerintem müködhet a dolog,de a helyedben egy fesz. szabályzót beiktatnék még a szivattyú elé.:)
 
Back
Oldal tetejére