• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY rozsdamentes külső szűrő

Magyarországon nincs az a méret, amit szeretnék. Hetek óta kutatok utána. Ebayon van, de nem szeretnék egy hónapot várni rá, és az ár sem tetszik a szállítási költséggel.
Az Aquanova nem kerülne sokkal többe, cserébe szabályozható teljesítményt, és etetés funkciót is tud.
Nem tudom hogy mennyit szánál rá, de egy ilyen pl.
 
A siccevel mi is szivunk, kene par darab, de egyszeruen nem foglalkozik vele senki az orszagban, pedig baromi jo aron lehetne jo pumpat kapni. Allitolag a magyarorszagi forgalmazonak nem eri meg, mert olyan felteteleket kot ki a sicce. Ezt tobb helyrol, tobb kereskedotol is hallottuk, akiknel (elvileg) kaphato egyebkent. :(
Sajnos ez így van... Kár érte..
 
Nem tudom hogy mennyit szánál rá, de egy ilyen pl.
Jebao DC 1200 - at néztem, Magyarországon nem kapható.. A 2000 is kifutó, ami biztos lenne, az a 2500. Az árával nem lenne gond, de a mérete már meghaladja azt, ami elférne a szűrő tetején lelógás nelkul. Az Aquanova ncrm ezért jött képbe.. az 1200l/h 9cm hosszú, a 2000l/h 10cm.. ezzel vállalható lenne a végeredmény.
 
Nem gondoltam volna, hogy a projekt legnehezebb része, a megfelelő vízpumpa beszerzése lesz. A sicce-t el kell engedjem, szinte lehetetlen beszerezni. Az Eheim Universal hatalmas méretű, és borsos árú..
Jelenleg az Aquanova nrmc 1200, vagy 2000-en gondolkodom.
Mi a véleményetek róla, esetleg használt már valaki hasonló pumpát?

Sajnos a 200 mm-es testátmérő nagyon keskeny ezekhez a pumpaméretekhez. Bizonyos "szűrőiskolák" szerint a hatékony biológiához lassú és egyenletes áramlás kell. Hasonlítsd össze pl. az Eheim Classic szériával (2217 pár mm-rel szélesebb is, és 1000 l/h a pumpa, és az is nagyon gyors áramlás). Én legfeljebb 600 l/h-ban gondolkodnék ilyen átmérőhöz. Javaslom megnézni az ADA SuperJet ES-600 és ES-1200 adatait.

Ha egyetértünk, mindjárt könnyebb dolgod lesz megfelelő szűrőt pumpát találni :) Egyúttal javaslom, hogy nézz szét kínai barátainknál és a Jebao, törpefeszültségű szabályozható pumpáit tanulmányozd - méretben, árban, minőségben verhetetlenek.
 
Utoljára módosított:
Jebao DC 1200 - at néztem, Magyarországon nem kapható.. A 2000 is kifutó, ami biztos lenne, az a 2500. Az árával nem lenne gond, de a mérete már meghaladja azt, ami elférne a szűrő tetején lelógás nelkul. Az Aquanova ncrm ezért jött képbe.. az 1200l/h 9cm hosszú, a 2000l/h 10cm.. ezzel vállalható lenne a végeredmény.

Ha pedig végképp profi akarsz lenni: Aqua Medic DC Runner 1.2

Nekem a 3.2 van. Németországból rendeltem. Brutális jó pumpa. Mondjuk drága, az tény, de eszméletlen jó.
 
nem egy nagy összeg ha mindenképp kell eltudjuk intézni! megtudom rendelni ha gondolod! :) ebaien 30€ ha jól láttam
Adrián köszönöm a felajánlást, rendes vagy! Igen, ott körül van az ára.. onnan én is meg tudnam rendelni, csak most nem szeretnék közel egy hónapot várni, amíg megérkezik. Azért keresnek valami kézzel fogható alternatívát, ami néhány nap alatt szerelhető lenne.
Magyarországon ezeket találtam.. Aquanova, és még talán a hydor seltz 30 jöhetne szóba.
 
Adrián köszönöm a felajánlást, rendes vagy! Igen, ott körül van az ára.. onnan én is meg tudnam rendelni, csak most nem szeretnék közel egy hónapot várni, amíg megérkezik. Azért keresnek valami kézzel fogható alternatívát, ami néhány nap alatt szerelhető lenne.
Magyarországon ezeket találtam.. Aquanova, és még talán a hydor seltz 30 jöhetne szóba.

Eheim CompactON 1000 is kétéltű, vagy nem?!
 
Ha pedig végképp profi akarsz lenni: Aqua Medic DC Runner 1.2

Nekem a 3.2 van. Németországból rendeltem. Brutális jó pumpa. Mondjuk drága, az tény, de eszméletlen jó.
Az aqua medic ára elfogadható, csak a külföldi rendelést most nem szeretném, 1- 2 héten belül szeretném teljesen befejezni a szűrőt. Később nem lenne gond a több hetes szállítási idő, de most nem fér bele, így is mar több hete várok a pumpara..
Az első szűrőn 1200literes pumpa van, tokeletesnek tűnik a méretes. Siccebol meg az egyel kisebbet néztem, a syncra 1.0-t, ez 950l- tud, csak ettől tartottam kicsi lesz, azért csak 11liter töltete kell szívni a vizet.
A DC motoros pumpabol a 2000literes is szóba jöhet, ha ráfér a fedore. Csak lejjebb veszek a teljesítményéből, és kész..;)
 
Az aqua medic ára elfogadható, csak a külföldi rendelést most nem szeretném, 1- 2 héten belül szeretném teljesen befejezni a szűrőt. Később nem lenne gond a több hetes szállítási idő, de most nem fér bele, így is mar több hete várok a pumpara..
Az első szűrőn 1200literes pumpa van, tokeletesnek tűnik a méretes. Siccebol meg az egyel kisebbet néztem, a syncra 1.0-t, ez 950l- tud, csak ettől tartottam kicsi lesz, azért csak 11liter töltete kell szívni a vizet.
A DC motoros pumpabol a 2000literes is szóba jöhet, ha ráfér a fedore. Csak lejjebb veszek a teljesítményéből, és kész..;)

Nekem Németországból a karácsonyi hajrában 1,5 hét alatt ért ide xy webshopból. Az nem kínai távolságban van, és nem hajóval szállítják :D
 
Nem gondoltam volna, hogy a projekt legnehezebb része, a megfelelő vízpumpa beszerzése lesz. A sicce-t el kell engedjem, szinte lehetetlen beszerezni.
Ne bánd. Nekem Sicce Syncra Silent 0.5 van. 700l/h. Nem mondanám hangtalannak. Pláne az alacsony teljesítménye tükrében.
 
Sejtettem, hogy csak marketing szöveg a hangja.. 😳
Az a bajság a pumpákkal (akár a Sicce-vel, akár a Aqua Medic-cel vagy bármelyikkel), hogy a zajszintjét nem írják le az adatlapon. A Youtube-on megy a reklám alatt a zene, a vízcsobogás, a szöveg, bármi, csakhogy valamivel elnyomják a hangját... :(
Az is igaz, ha odaírnák hogy pl. 48dB, akkor vajon ki, mire menne vele? Csak kevesen tudják értelmezni az adatot.
Összehasonlítani pedig boltban sem lehet, nemhogy internetes rendelés alkalmával...
 
ugy hogy megrendelem és eljut hozzád a portéka! :) márha te nem férsz hozzá!
Értem. Egyenlőre köszönöm a felajanlasod, rendes vagy! Elvileg jobban járok, ha én rendeltem meg az ibeyrol, 3-4ezerbol házhoz jon. Már csak abban kell reménykednem, hogy Németországból valóban ilyen gyorsan megerkezik.😬
 
Értem. Egyenlőre köszönöm a felajanlasod, rendes vagy! Elvileg jobban járok, ha én rendeltem meg az ibeyrol, 3-4ezerbol házhoz jon. Már csak abban kell reménykednem, hogy Németországból valóban ilyen gyorsan megerkezik.😬

Küldenék privatban egy shopot... Ahonnét rendeltem. Persze nem erőszak, csak segítség.. :)
 
Back
Oldal tetejére