• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY Nagypatronos CO2 rendszer

weak

Kertész szaki
Sziasztok,

talán nem vagyok egyedül a problémával, miszerint kevés a helyem a szekrényben egy normál CO2 palackos rendszerhez. A szifonos megoldás, megosztotta a véleményeket a hatékonyságát illetően, nem is beszélve arról hogy minden nap legalább 1x oda kell menni és betekerni a patront. (mióta megcsináltam az ördögi szerkezetet, minden reggel - lehet hétvége vagy ünnepnap - 06:00-kor kelek hogy mire feljön a nap, majd mire indul a fény megfelelő szinten legyen a CO2)
95957912.jpg


Nem nagy fáradtság, mégis jó lenne ezt heti/2heti egy alkalomra redukálni. Nézegetve az ADA gyönyörűszép megoldásait, megfogalmazódott bennem hogy nekem ilyen kell :thumbup: .
ada-co2-szett-nano02_1_1.jpg


Gyorsan néztem is egy oldalt ahol lehet olcsón rendelni nagypatront. 190g-os, ami méretét teintve nagyon jónak tűnik és úgy számoltam, hogy ha a jelenlegi mennyiséget adagolom (160bpm/11h) akkor 2 hétre elég lesz, és ez árban sem jelent többet.
5398471678_d976d9d2ee.jpg

Első gondolatom - mivel jóban vagyok az esztergályossal- az volt esztergáltatok valami hasonlót szerkezetet mint az ADA... ám a problémám az, hogy fogalmam sincs hogy ott pl. a szelep kialakítása hasonlatos-e ehhez. Mérlegeltem a dolgokat, osztottam-szoroztam és végül arra gondoltam, hogy egy kész reduktor vásárlása célravezetőbb és biztonságosabb lehetne.
Végigjárva a webáruházakat, találtam egy tetszetős darabot, ami sajnos nem oldja meg a szelep nyitásának problémáját.
134671778.jpg

Megkeresve a webáruház üzemeltetőjét a problémával és patron fotóval ezt a választ kaptam: "A palack amit a képen látunk egy speciállis szeleppel van szerelve belsőtányéros amihez olyan reduktor kell ami nyitja ezt a szelepet ilyen reduktor ára 21500ft" - mint ahogy ez egy DIY kategóriába sorolható project szeretne lenni, ezt az összeget ici-picit sokallom :mrgreen:

A mágnesszelepet is valahol a felépítményen szeretném elhelyezni. De nyilván amíg a rendszerben a szelep előtti dolgok nem álltak össze, így erről épphogy csak szót ejtettem. :silent: Figyelembe kell venni azt is, hogy nagyon sok dolog többek között ez is olyan amit később, ha lesz egy nagyobb akváriumom, az alkatrészeket akkor is használni tudom majd... legalább is ez a cél :)

Amiben a segítségeteket kérném "barkácstársak" az némi info, illetve tapasztalat a "normál" vagy hegesztéstechnikai cuccokból összeállított rendszerekkel kapcsolatban. Pl. gőzöm sincs, hogy egy CO2 palackban milyen szelep van, van-e rajta valami csap, vagy a reduktor nyomja be a szelepet. Érdekelne minden ötlet és info. A lényeg annyi lenne, hogy a lehető legkompaktabb legyen a végeredmény és persze használható. Nem igazán találtam használható fotót amiből ki tudok indulni, hogy - adott esetben - rajzot csináljak az esztergályosnak (ha mégsem úszom meg). Pl az ADA cucca hogy működik? Milyen a patron? Csak kiszúrja? vagy szelep van benne? A belinkelt képen pl. csak egy tűszelepet látok. Tud akkora részben mint a kupak lenni egy membrán ami egyenletessé teszi a nyomást? Mekkora a patron mérete? (abból ki lehetne következtetni hogy mekkora a nyomás benne) Meg sok-sok ilyen kérdésem lenne még... :)

Itt is, mint a szifonos megoldásnál vállalom a tesztalany szerepét :angel: megcsináltatom/megszerzem ami a megépítéshez kell...

Köszönöm.
 
weak said:
Amiben a segítségeteket kérném "barkácstársak" az némi info, illetve tapasztalat a "normál" vagy hegesztéstechnikai cuccokból összeállított rendszerekkel kapcsolatban. Pl. gőzöm sincs, hogy egy CO2 palackban milyen szelep van, van-e rajta valami csap, vagy a reduktor nyomja be a szelepet.
A palackra rakott visszacsapószelep csak a nagyon kis palackok sajátja a helytakarékosság (és a felhasználásból adódó okok) miatt, minden normális palackon csap van egy biztonsági 200-250bar-os szeleppel.

weak said:
Érdekelne minden ötlet és info. A lényeg annyi lenne, hogy a lehető legkompaktabb legyen a végeredmény és persze használható.
Szerintem lehet csináltatni olyan "konvertert" (talán létezik is ilyen, passz :)) amit a reduktorra tudsz tekerni, majd ezt a kis palackra aplikálva benyomja a szelepet.

Én megfontolnám a paintballos palackokat is saccra 300-400grammosak lehetnek.
 
Hello!

Szerintem a nagypatronos témába ez is beleillene most voltam az egyik nagyobb áruházban ott ennek a patronnak 9000 pénz az ára és 2700 pénzért töltik valamivel nagyobb mint 400 gramm ráadásul nagyon keskeny kivitel szerintem aki közelebbről is találkozott ezzel a dologgal az írhatna pár sort róla, egy korábbi topicban már volt róla szó, belinkelem

viewtopic.php?f=10&t=483&start=90


érdemes lenne megnézned szerintem ez is belsőszelepes ezáltal tényleg ha megcsináltatod az átalakított reduktorodat akár még erre a nagyobb patronra is válthatsz szerintem weak.

Valakinek összejönne egy ilyen patronos megoldás az leírhatná bővebben, hogyan mit merre, milyen alkatrészek kellenek esetleg tehetne fel egy rajzot, hogy mit kell esztergályossal pontosan csináltatni köszi.
 
Sziasztok,

sikerült megtalálnom az úriembert és elmondta, hogy mit hogyan csinált. Így most már szerintem 1-2 héten belül belevágok a projectbe. Nem lesz nagy ördöngősség, de bízom benne, hogy ez a project is hasonlóan jól sikerül mint a szifonos (ami még a mai napig tökéletes, sőt, most hogy külső reaktort használnok még jobb).

2 különböző megoldást fogok letesztelni. Az egyik a fentebb látható "szódaautomatához" gyártott reduktoros, a másik pedig reduktor nélküli. Utóbbi sikeressége azon múlik, hogy a patron szelepével mennyire lehet finoman állítani a kijövő gázt. Egyébként egy tűszelephez lenne csatlakoztatva, csakúgy mint adaéknál a fenti képeken. Hogy működik-e majd?! Fogalmam sincs (gyanítom, hogy nem olyan egyszerű mint leírni), de megpróbálom.
 
weak said:
Sziasztok,

sikerült megtalálnom az úriembert és elmondta, hogy mit hogyan csinált. Így most már szerintem 1-2 héten belül belevágok a projectbe. Nem lesz nagy ördöngősség, de bízom benne, hogy ez a project is hasonlóan jól sikerül mint a szifonos (ami még a mai napig tökéletes, sőt, most hogy külső reaktort használnok még jobb).

2 különböző megoldást fogok letesztelni. Az egyik a fentebb látható "szódaautomatához" gyártott reduktoros, a másik pedig reduktor nélküli. Utóbbi sikeressége azon múlik, hogy a patron szelepével mennyire lehet finoman állítani a kijövő gázt. Egyébként egy tűszelephez lenne csatlakoztatva, csakúgy mint adaéknál a fenti képeken. Hogy működik-e majd?! Fogalmam sincs (gyanítom, hogy nem olyan egyszerű mint leírni), de megpróbálom.


Ebayen viszonylag olcsón(postával ~20USD) lehet kapni "A148" néven reduktort, ha rákeresel, megtalálod. Azt kéne megnézni, hogy a menet stimmel-e, sajnos nem tudom, hogy a nagypatronon milyen menet van.
 
Úúúú hát ez baromijól néz ki. :) Az áráért nekem egy próbát simán megér, még ha ratyi is. A menet pedig tökmindegy, amúgy is mennem kell esztergáltatni:) Összeáll ez!
 
tibicuk said:
Ezek közül nem lenne jó valamelyik?A másodikat láttam az egyik hazai web shopban...
Majd mindjárt jól le leszünk tiltva ha itt webáruházakat linkelünk :)
Egyébként nem tudom mennyiért láttad itthonin, én 33juróért találtam ehhez hasonlót mágnesszeleppel együtt. És nagypatronra nem jó... minőségét tekintve biztos hogy nem veszi föl a versenyt a drágább holmikkal... dehát ez a DIY topic könyörgöm! :)

Közdarabot gyártatni kell esztergályossal és kész is. Én kipróbálom szerintem valamikor hamarosan.
5544007896_1169dbc47e.jpg
 
Na... kb ez is ennyi mire ideér, vagy talán picit több, de mágnessszelepem sincs, úgyhogy ez így jó ahogy van. :D

SZERK.
Megnéztem, ehhez azt írják hogy 50-70kg/cm2-ig. Az ugye olyan 70kg/cm2 az 70bar körül van... általában ennyin tartják a CO2-t a patronokban is ha nem tévedek. :thumbup:
 
weak said:
tibicuk said:
Ezek közül nem lenne jó valamelyik?A másodikat láttam az egyik hazai web shopban...
Majd mindjárt jól le leszünk tiltva ha itt webáruházakat linkelünk :)

Gyártó oldalát lehet linkelni ;)
 
weak said:
SZERK.
Megnéztem, ehhez azt írják hogy 50-70kg/cm2-ig. Az ugye olyan 70kg/cm2 az 70bar körül van... általában ennyin tartják a CO2-t a patronokban is ha nem tévedek. :thumbup:

Helóka

ezt én már leinformáltam a liss-nél.
Tisztelt Koronics Úr!

Szíves tájékoztatásul jelezzük, hogy a nagypatronunkban lévő nyomás szobahőmérsékleten 80 bar.

Amennyiben további kérdése lenne, szívesen állunk rendelkezésére.

Üdvözlettel:

Csőre Veronika
LISS Kft.

Várom a tapasztalatokat, mert akkor én is beruháznék egyre.
 
Na, ez jó... nem tudom mikorra ér ide hongkongból, szerintem a héten megrendelem...3 nap alatt adják postára, dehát "up to 30 days".
Nagyon kiváncsi leszek, hogy szuperál. Valamilyen csapos közdarabot kellene csináltatni, mert az nem faja/mondhatni picit küzdelmes lenne rátekerni úgy hogy egyre nő a nyomás ahogy tekerem be. Ez necces szerintem, bár a kolléga akit fentebb már említettem (aki nagypatront használ) azt mondta Ő meg tudta oldani, csak gyorsan kell, hogy ne szökjön sok gáz... na meg azt sem tudom hogy hogyan méretezzem a benyomótüskét. Nem tudom mennyire kell benyomni stb.
Egy "normális" co2 palackon tűszelep van? Vagy milyen annak a nyitó szerkezete. Ezt már többször kérdeztem, de sajnos még nem tudtam szemügyre venni...
 
hát a normál alatt nekem a rendes ugrik be, nem az itteni co rendszerek. de a normálist azt ugy képzeld el mint a bp gázpalackot :) rácsavarod aztán kinyitod és már jön is a gáz.^^ én egy olyat szeretnék csinálni mit ami a linken van. esetleg egy kicsi bövebb infót tudnál kérni a kollegától? föként ezzel a "közcsavarral" kapcsolatban.
 
Nos, jelentem úton van a cucc a messzi kínából...
UA-152.jpg


A gyártó leírása szerint használható 90g-os patronokkal és kompatibis 'normál' CO2 palackokhoz is.
Ha megérkezik jönnek a fotóhegyek és a közdarab tervezését és legyártását is postolom majdan. Háttt... kiváncsi leszek. ;)
 
Normál co2 palack alatt az 1-2-3-5-x kilós palackokat érted? Mennyibe fáj egy ilyen kis bigyóka? Teljes mértékben ki tudja váltani a reduktort pl.: papilon reduktort, vagy azért annyira nem komoly a kicsike?

A közdarabhoz: Elviszed a palackot, meg ezt a kütyüt az esztergályosnak, hogy ezeket kell összehozni. Aztán megcsinálja, úgy ki is lehet próbálni mennyire kotyogós a menet, stb. ;)
 
Normál co2 palack alatt az 1-2-3-5-x kilós palackokat érted? Mennyibe fáj egy ilyen kis bigyóka? Teljes mértékben ki tudja váltani a reduktort pl.: papilon reduktort, vagy azért annyira nem komoly a kicsike?
Ím egy leírás, ami ugyan picit 'maszlagos':
"A compact, stylish CO2 regulator with electronic solenoid for use with standard CO2 Cylinders (GA 320 fittings). It features an innovative "Tool-Free" self locking mechanism, which utilizes the CO2 pressure to screw lock the regulator on the Standard CO2 cylinder. With this new design, you can hand tighten the regulator to the CO2 tank without an Adjustable Wrench.

Could be connected to CO2 in 3 different ways:

Standard CGA 320 cylinder
Paint ball cylinder *paint ball cylinder adapter is required
Disposible CO2 cartridges *non ADA CO2 cartridge"
Vagy egy másik:
"
For all kind of Co2 cylinder as a high pressure Cylinder, contain with 50-70kg/cm2 liquid state Co2.
Designed with decompress pressure gate, easily to adjust, stable and accurate Co2 output.
Patent solenoid magnetic valve, operated with timer controller (timer not included) for professional user.
High-effect and energy save design.
Patent design for long period use, working in silent and without heat produce.
Universal voltage for worldwide use (110/220-240V).
Most compact & sturdy construction.
Single gauge pressure indicators.
Industrial-grade Precision Needle Valve.
Compatible with various size of CO2 Cylinders (from 12 oz to 20-lb).
The thread is made according to UK, Europe, Japan and Taiwan standard (JIS m22-14), 22mm in diameter (Please make sure your cylinder has 22mm thread).
Free Check Valve x 2.
With CE & PSE certificated and international patent for Safety protection
Size: 10.5cm tall x 7.5cm width (include solenoid valve) x 6.5cm long (include adjust switch)"

5562803969_12d512ded6.jpg

Kereken 14eHUF volt postaköltséggel, de láttam ugyanezt 100$-ért is. Persze sok dolog felmerült bennem azzal kapcsolatban, hogy hogyan működhet. Pl. csak a tűszelepet látom... lehet hogy egy állandó munkanyomást csinál amit a tűszeleppel tudsz finomhangolni?(lehet hogy valahol lehet munkanyomást is állítani) Olyan 330fokban lehet elforgatni a tűszelepet, így kiváncsi lennék - ha mondjuk állandó 10bar nyomásra állítja a reduktor része (az óra 150psijéből kiindulva) - mennyire lehet finoman hangolni. Az megint picit vicces, hogy ugyanezt láttam más számlappal amin pontosan a 10x-ese volt a feltűntetett nyomás (inkább reális feltételezve, hogy a tartályban uralkodó nyomást mutatja.

Megannyi kérdés amit úgyis akkor tudunk megválaszolni, ha kipróbáltuk. Ha nem jön be, legfeljebb eladom vagy felcsattintom a szifonomra (úgyis rossz a tűszelepem és mágnesszelepem sincs :) aztán szépen megrendelem a következő lehetséges darabot :)
 
Back
Oldal tetejére