• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY Nagypatronos CO2 rendszer

Sziasztok!

Visszatérve a reduktorhoz a véleményeteket szeretném kérni! Az alábbi reduktorok közül melyiket választanátok, ha figyelembe szeretném venni, hogy a távoli jövőben pl egy 5 kg-os palackot használok majd és azzal is tökéletesen működjön.
A jelöltek:

8218090604_718cb87f21_m.jpg
8217008181_432c209bea_m.jpg
8218090008_0b3fb27cd6_m.jpg


Annyi infó még, hogy mindegyik UP gyártmány és az első kettő azon kívül, hogy 2 mérőórás azonos árban van. Az utolsó az első kettőhöz képes 3500 Ft-al olcsóbb

Előre is köszönöm a tanácsokat.

üdv
Tokken
 
Sziasztok!

Hogy miért lehet megoldás egy könnyen cserélhető, elfogadható árú 0,5 kg -os palack?
Talán nem egyedi eset, de csak Szeged és környékére tudom ezt leírni. Miután körbejártam a helyi, gázzal foglalkozó telepeket beleértve a liss honlapján megadott címeket is, kiderült, hogy sehol sem foglalkoznak palackok töltésével /kivéve a tropus-szeged persze árban kihasználva a monopol helyzetet/ , csak és kizárólagosan cserével. Ezen felül minimum 5 kg-os palackot cserélnek be és csak olyat ami megfelel az ő szabványaiknak. Megnéztem és egy ilyen palack kb 20-30 e Ft között mozog, persze ezek a cégek palackot nem forgalmaznak. Ha vennék egy ilyen palackot akkor az 5 kg-os palack cseréje 8000 Ft lenne, ami persze jobb ár a 0.5-ös palack 2700 töltésével szemben, de ha nincs se helyem se szükségem ekkora palackra akkor meg felesleges nézni azt is, h mennyivel lenne olcsóbb. És itt a következő szempont a hely, ami igenis nagyon fontos tényező. A leírtak után egyértelmű, hogy hiába vennék én 1 vagy 2 vagy fél kilós újratölthető palackot, senki sem töltené fel ezeket vidéken vagy ha mégis, akkor az tuti nem szabványos töltés... Még annyi hogy Szegeden Interspar sincs /bár van egy közeli városban/ ezért 150 g és 290 g os liss palackokat sem tudok vásárolni, ami azért vicces mert egy 170 ezres egyetemi városról beszélünk Tehát szerintem jó megoldás lenne a sodastream, ezért holnap elmegyek és megnézem magamnak ezt a közel fél kilós patront, ha lehet fotót is készítek róla, amit természetesen felteszek majd ide is.


üdv
Tokken
Elfogadható magyarázat:) Szóval ha lenne lehetőséged tölteni és persze palackot venni, akkor nem mennél ebbe az irányba. Illetve a hely amit én is említettem.
reduktorban sajnos nem tudok segíteni.
 
Elfogadható magyarázat:) Szóval ha lenne lehetőséged tölteni és persze palackot venni, akkor nem mennél ebbe az irányba. Illetve a hely amit én is említettem.
reduktorban sajnos nem tudok segíteni.
Pontosan!

A helyi adottságok vagy inkább hiányosságok, alternatív megoldásokra kényszerítenek /sajnos/

üdv
T.
 
Sziasztok!

Visszatérve a reduktorhoz a véleményeteket szeretném kérni! Az alábbi reduktorok közül melyiket választanátok, ha figyelembe szeretném venni, hogy a távoli jövőben pl egy 5 kg-os palackot használok majd és azzal is tökéletesen működjön.
A jelöltek:

8218090604_718cb87f21_m.jpg
8217008181_432c209bea_m.jpg
8218090008_0b3fb27cd6_m.jpg


Annyi infó még, hogy mindegyik UP gyártmány és az első kettő azon kívül, hogy 2 mérőórás azonos árban van. Az utolsó az első kettőhöz képes 3500 Ft-al olcsóbb

Előre is köszönöm a tanácsokat.

üdv
Tokken



Nekem az utolsó van csak mágnesszelep nélkül.Külön mágnesszelepet használok hozzá. Az első kettőn az egyik óra a palack nyomását méri a másik meg a kimenő nyomást mutatja.A harmadik csak a kimenő nyomást mutatja. Az első kettő között talán annyi a különbség hogy a másodiknál lehet állítani a kimenő nyomást, de ez nem biztos ehhez adatlapot kéne látni. Igazából nem olyan lényeges a kimenő nyomás állítása szerintem mert a fix az 3 bar felett van, ergo külső atomizerhez is bőven elég
 
Köszönöm!

Akkor, talán maradok az egy mérősénél, az kisebb is és ahogy olvastam az előző hozzászólásokat, többeknél is jól teljesített.

üdv
Tokken
 
Köszönöm!

Akkor, talán maradok az egy mérősénél, az kisebb is és ahogy olvastam az előző hozzászólásokat, többeknél is jól teljesített.

üdv
Tokken

A két mérősnek annyi előnye van, hogy amikor kezd kifogyi a palack akkor leesik a nyomás, így néhány nappal előre tudod hogy ki fog fogyni.
 
Sziasztok!

Ahogy ígértem, ma elmentem egy szegedi boltba ahol kapható a sodastream nevezetű palack. Képeket is sikerült készítenem.

8220609622_10f37a41b6.jpg
8219527331_1794d07c4e.jpg


Nem valami jó minőségűek, de az jól látszik, hogy a fej és a gáz kioldásának technikája teljesen megegyezik a liss féle nagy patronokkal

Méretek: Magasság 36 cm, átmérő kb 8-10 cm

A menetes fej átmérője 19-20 mm

Terveim szerint ma megrendelem a reduktort és egy ilyen patront teszek majd alá

Addig is, ha valakinek van bátorsága kipróbálni és szert tesz némi gyakorlati tapasztalatra, kérem ossza meg velünk is!

üdv
Tokken
 
ezt kaptad sodastream patronnak? nekünk van otthon sodastream gépünk, nem nagyon nézegettem még a patront, mert a férjem dolga a csere és a becsavarás, de ha hazaértem megnézem (igaz kicsavarni nem tudom, mert még van benne bőven), de nekem valahogy másmilyennek rémlik a teteje.
 
Szia!

Ez egy visszavett patron, csak sodatream-es palackokat cserélnek és árulnak ezen a helyen, ezért kizárt, hogy összekeverte volna, de ellenőriztem is. töltés után egy műanyag kupakot tesznek rá és egy műanyag "köpeny" is van a nyakon

mint ahogy a képen is

8215613119_9251006c3a.jpg


üdv
Tokken
 
Ezt bármikor meg lehet csinálni egyébként, viszont ha számolunk, akkor:
Sodastreammel 18.776HUF/kg CO2 ára először, majd a csere 6.352HUF/kg.
Lissnél ugyanez: kb. 11.310HUF/kg első vásárlások, betétdíj, stb., aztán pedig kb. 4.000HUF
Szóval a Sodastream kb. 1.5x drágább lenne, bár fél évre lebontva ez nem nagyügy :)
 
Kiskunhalason töltenek mindenféle palackot, legalábbis telefonban azt mondta a csókolom. 300 g töltésre 400 Ft-ot mondott.

Létezik olyan, hogy a palackon csak tűszelep van? Veterán lőttem egy JBL 300g-os palackot. Rendes tekerős csapja van. Volt rajta egy tűszelep is. JBL az is. A reduktor passzolt a palackra, de a reduktorra már nem ment rá a tűszelep. :D
 
Sziasztok!

Hogy miért lehet megoldás egy könnyen cserélhető, elfogadható árú 0,5 kg -os palack?
Talán nem egyedi eset, de csak Szeged és környékére tudom ezt leírni. Miután körbejártam a helyi, gázzal foglalkozó telepeket beleértve a liss honlapján megadott címeket is, kiderült, hogy sehol sem foglalkoznak palackok töltésével /kivéve a tropus-szeged persze árban kihasználva a monopol helyzetet/ , csak és kizárólagosan cserével. Ezen felül minimum 5 kg-os palackot cserélnek be és csak olyat ami megfelel az ő szabványaiknak. Megnéztem és egy ilyen palack kb 20-30 e Ft között mozog, persze ezek a cégek palackot nem forgalmaznak. Ha vennék egy ilyen palackot akkor az 5 kg-os palack cseréje 8000 Ft lenne, ami persze jobb ár a 0.5-ös palack 2700 töltésével szemben, de ha nincs se helyem se szükségem ekkora palackra akkor meg felesleges nézni azt is, h mennyivel lenne olcsóbb. És itt a következő szempont a hely, ami igenis nagyon fontos tényező. A leírtak után egyértelmű, hogy hiába vennék én 1 vagy 2 vagy fél kilós újratölthető palackot, senki sem töltené fel ezeket vidéken vagy ha mégis, akkor az tuti nem szabványos töltés... Még annyi hogy Szegeden Interspar sincs /bár van egy közeli városban/ ezért 150 g és 290 g os liss palackokat sem tudok vásárolni, ami azért vicces mert egy 170 ezres egyetemi városról beszélünk Tehát szerintem jó megoldás lenne a sodastream, ezért holnap elmegyek és megnézem magamnak ezt a közel fél kilós patront, ha lehet fotót is készítek róla, amit természetesen felteszek majd ide is.


üdv
Tokken
Tűzoltó készülékekkel foglalkozó cégeknél kerested már?Szekszárdon a 2kg-os széndioxid oltó 8000 ft(2000-ért töltik)Ha nem elérhető arrafelé ez a megoldás,akkor persze érthető a szódás patron,de egyébként nem nagyon értem én sem......Ja és a tűzoltó palackra egy az egyben fel lehet rakni a reduktort.

üdv:gzs
 
Kiskunhalason töltenek mindenféle palackot, legalábbis telefonban azt mondta a csókolom. 300 g töltésre 400 Ft-ot mondott.

Létezik olyan, hogy a palackon csak tűszelep van? Veterán lőttem egy JBL 300g-os palackot. Rendes tekerős csapja van. Volt rajta egy tűszelep is. JBL az is. A reduktor passzolt a palackra, de a reduktorra már nem ment rá a tűszelep. :D

Szia!

Kösz az infót, már ez is valami, esetleg meg tudnád adni kedves csókolom számát?

tűzoltó palackba egyelőre még nem gondolkodok

üdv
Tokken
 
Skacok!

Az létezik, hogy aktuálisan nem lehet kapni a mágnesszeleppel ellátott nyomáscsökkentő kombót? Egy helyet találtam ebayen, ahol Magyarország épp diszkvalifikálva van.
 
Igen, néztem, csak valamiért azt gondoltam, hogy ha 14k-ért is hozzá lehet jutni az ebayen, akkor nem fizetnék érte 34k-t. Lehet, hogy rosszul gondoltam :D
 
Igen, néztem, csak valamiért azt gondoltam, hogy ha 14k-ért is hozzá lehet jutni az ebayen, akkor nem fizetnék érte 34k-t. Lehet, hogy rosszul gondoltam :D

Már hogyne lehetne. Van egy csomó.linkelni továbbra se lehet ilyenket a forumon de keress rá az íbájen ezekre a kifejezésekre

FUNCTIONS CO2 Regulator + Solenoid - Diffuser Calve

vagy

CO2 regulator with solenoid valve control A153

Én az elsőt javaslom, mert annál úgy tűnik jó kis és nagypatronos rendszerhez és nagy palackoshoz is.
 
Back
Oldal tetejére