• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY Nagypatronos CO2 rendszer

Betekertem a patront.60 bar-on áll,egyenlőre nem szivárog sehol.Érdemes egy kis teflonszalagot tekerni a patron menetére,a jobb tömítettség érdekében.Betekeréskor elillant egy kis co2,majd legközelebb már rutinosabb leszek.
2012-07-01%252011.49.58.jpg
 
Sziasztok! Szeretném megosztani veletek, én hogy oldottam meg ezt a nagypatronos módszert.
F_nyk_p0908_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ezzel a módszerrel nem kell egy új közdarabot legyártatni, elég csak egy szódás-szifonból kiszedni a kiszúró tüskét! Ez a csap egy közönséges radiátor csap. Az egészben az a szép hogy ha jók a tömítések akkor egy teljesen zárt rendszert kapunk és egy csepp gáz sem szökik el az első betekerésnél! Teljesen kinyitom a csapot és bele rakom a tüskét amiből levágtam egy kicsit. Beletekerem a patront és ahogy zárom el a csapot úgy tolja a tüskét lefelé, és amikor benyomja azt akkor még bőven nyitva van annyira a csap hogy a gáz a reduktorba mennyen. Arra kell csak figyelni, hogy addig amíg a tüske el nem éri a patron szelepét addig fejjel lefelé kell tartani hogy a tüske a helyén maradjon. Persze ezt tetszés szerint lehet rögzíteni. A tartója pedig egy szennyvízcső ráragasztva egy befőttes üveg lapkára majd ezüstre lefújva. A szennyvízcsővel csak az a baj hogy annyira passzentos, hogy ha a patronon egy kicsit vastagabb a festék akkor már nem megy bele. :)

(elnézést a hatalmas képért de nem tudom hogy kell lekicsinyítve felrakni ide)
 
sziasztok!

a mellékelt reduktor is jó a nagy patronhoz? Azért kérdezem mert fogalmam sincs mi a különbség az 1 és 2 mérő órás között,viszont ez nagyon jó árban van most. Ha jól látom UP A153 a tipusa. Segítene valaki választásban és abban h mit mér a második óra? /az egyik gondolom a palackban lévő nyomást....

8212146760_f03802c5b1_m.jpg
8211056629_46bc0b656e_m.jpg


előre is köszönöm a segítséget
 
sziasztok!

a mellékelt reduktor is jó a nagy patronhoz? Azért kérdezem mert fogalmam sincs mi a különbség az 1 és 2 mérő órás között,viszont ez nagyon jó árban van most. Ha jól látom UP A153 a tipusa. Segítene valaki választásban és abban h mit mér a második óra? /az egyik gondolom a palackban lévő nyomást....

8212146760_f03802c5b1_m.jpg
8211056629_46bc0b656e_m.jpg


előre is köszönöm a segítséget


Az egyik óra a palackban lévő nyomást méri, a másik pedig a kimenő nyomást.
Ez egyébként ugyan az mint amit te linkeltél ,csak más a matrica, ha jól emlékszem akkor a GA-ban láttam ezt a fajta matricázást is amit te linkeltél, csak nincs fennt a webshopba.
GW CO2 nyomáscsökkentő szelep és mágnesszelep Green Aqua
 
Istvan ez zsenialis! Fogadd gratulaciomat. Egyebkent ma cseteltem a patront eloszor, nem tudom 7-8 hét után. Sztem ez egy piaci res es gyartatni kellene :)
 
Istvan ez zsenialis! Fogadd gratulaciomat. Egyebkent ma cseteltem a patront eloszor, nem tudom 7-8 hét után. Sztem ez egy piaci res es gyartatni kellene :)
Weak!

Tudnál abban segíteni, hogy milyen boltokban lehet nagy 150g és XL 290 g os patronokat kapni és hogy mennyibe kerülnek?

Szegeden még sehol sem találtam

előre is kösz

üdv

Tokken
 
Weak!

Tudnál abban segíteni, hogy milyen boltokban lehet nagy 150g és XL 290 g os patronokat kapni és hogy mennyibe kerülnek?

Szegeden még sehol sem találtam

előre is kösz

üdv

Tokken
Ha jársz intersparban kérdezz rá, mert elvileg nemrég még a kínálatukban volt a 150g-os. A 290-es viszont csak Budapest a Baross utcánál lévő márkaboltban kapható. Az előbbi olyan 1700HUF körül van és 600 a cseréje, a másik az azt hiszem kb. duplája a mind a csere mind a betétdíj.
 
Ha jársz intersparban kérdezz rá, mert elvileg nemrég még a kínálatukban volt a 150g-os. A 290-es viszont csak Budapest a Baross utcánál lévő márkaboltban kapható. Az előbbi olyan 1700HUF körül van és 600 a cseréje, a másik az azt hiszem kb. duplája a mind a csere mind a betétdíj.

Intersparba 750 a 150g-os cserélése.
 
Weak, Feinadam!

Köszönöm a válaszokat. Közben a boltokat járva találtam egy új és nagyobb palackot, amit viszonylag sok helyen cserélnek. A palack neve sodastream és 425 g-os.
8215613119_9251006c3a_m.jpg


A palack ára egyszeri 8000,- és 2700 körül cserélik szinte mindenhol. A kérdés hogy hasonló elven működik e mint a liss nagypalackok? Esetleg valaki próbálta már? Kb 40 cm magas és ez talán ellátna egy 60 L akváriumot fél évig is, abból kiindulva hogy Weak-nél a 290 g-os elég volt majd 3 hónapra.

Ha valakinek van tapasztalata, kérem segítsen!

Előre is köszönöm

üdv
Tokken
 
Weak, Feinadam!

Köszönöm a válaszokat. Közben a boltokat járva találtam egy új és nagyobb palackot, amit viszonylag sok helyen cserélnek. A palack neve sodastream és 425 g-os.
8215613119_9251006c3a_m.jpg


A palack ára egyszeri 8000,- és 2700 körül cserélik szinte mindenhol. A kérdés hogy hasonló elven működik e mint a liss nagypalackok? Esetleg valaki próbálta már? Kb 40 cm magas és ez talán ellátna egy 60 L akváriumot fél évig is, abból kiindulva hogy Weak-nél a 290 g-os elég volt majd 3 hónapra.

Ha valakinek van tapasztalata, kérem segítsen!

Előre is köszönöm

üdv
Tokken

Ez csúcs, ha működőképessé lehet tenni. Különösen a cseréket egyszerűsítené le, mivel tényleg rengeteg helyen hozzáférhető. Nagyban megdobná a nano projektünket(y), ami ugyan odébb van még, de azért köszi az ötletet. Kíváncsian várom a fejleményeket.:)
 
Hello. Sajnos erre nem tudsz magnesszelepet rakni, mert ez nem reduktor, csak egy nagy nyomasra valo tuszelep.

Tapatalk 2-vel küldve az én ST18i-ről
 
Sziasztok, végigolvasva a topicot, nem értem hogy milyen rét tömne be ez a megoldás. Talán csak annyi, hogy a kezdeti költségek valamivel alacsonyabbak (bár a közdarab gyártása miatt, ez sem igaz), a fenntartási költségei viszont nem tűnnek olcsóbbnak.
Ez az új palack is 8.000 Ft 425g és 2.700ért cserélik. A hegesztős palacknak az árai (nem frissek) 15ezer egy feltöltött 2kg-os palack és 2.500-ért töltik. Ha a kis szódás szelepet nézem, 16.100Ft ra jön ki 3 cserével, ami még mindig nincs 2 kg. És még közdarab is kellett.
A másik, ami előnye, hogy kis helyen elfér ez tény. De ezért megéri bütykölni? Ha jól olvasom a palack után ugyan úgy használtok reduktort és mágnesszelepet is.
Valaki erősítsen meg, hogy jól értem-e?:) Csak azért kezdtem el megint olvasgatni, mert közeleg az idő, hogy összerakjam a saját CO2 rendszeremet, de persze én is szeretném alacsonyan tartani a költségeket.
 
A hegesztős palacknak az árai (nem frissek) 15ezer egy feltöltött 2kg-os palack és 2.500-ért töltik. Ha a kis szódás szelepet nézem

Szia, hol? Ha csak pü-ben lehet, akkor úgy. Köszönöm előre is.
 
Őő lehet nem jól értelmeztem az árakat és az üres palack ennyi? Ha valakit érdekel, holnap megkérdezem.
 
Sziasztok!

Hogy miért lehet megoldás egy könnyen cserélhető, elfogadható árú 0,5 kg -os palack?
Talán nem egyedi eset, de csak Szeged és környékére tudom ezt leírni. Miután körbejártam a helyi, gázzal foglalkozó telepeket beleértve a liss honlapján megadott címeket is, kiderült, hogy sehol sem foglalkoznak palackok töltésével /kivéve a tropus-szeged persze árban kihasználva a monopol helyzetet/ , csak és kizárólagosan cserével. Ezen felül minimum 5 kg-os palackot cserélnek be és csak olyat ami megfelel az ő szabványaiknak. Megnéztem és egy ilyen palack kb 20-30 e Ft között mozog, persze ezek a cégek palackot nem forgalmaznak. Ha vennék egy ilyen palackot akkor az 5 kg-os palack cseréje 8000 Ft lenne, ami persze jobb ár a 0.5-ös palack 2700 töltésével szemben, de ha nincs se helyem se szükségem ekkora palackra akkor meg felesleges nézni azt is, h mennyivel lenne olcsóbb. És itt a következő szempont a hely, ami igenis nagyon fontos tényező. A leírtak után egyértelmű, hogy hiába vennék én 1 vagy 2 vagy fél kilós újratölthető palackot, senki sem töltené fel ezeket vidéken vagy ha mégis, akkor az tuti nem szabványos töltés... Még annyi hogy Szegeden Interspar sincs /bár van egy közeli városban/ ezért 150 g és 290 g os liss palackokat sem tudok vásárolni, ami azért vicces mert egy 170 ezres egyetemi városról beszélünk Tehát szerintem jó megoldás lenne a sodastream, ezért holnap elmegyek és megnézem magamnak ezt a közel fél kilós patront, ha lehet fotót is készítek róla, amit természetesen felteszek majd ide is.


üdv
Tokken
 
Back
Oldal tetejére