• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY Nagypatronos CO2 rendszer

Köszönöm Weak! Hát akkor majd megpróbálom egy nagyobb tüskével. Bár nem hiszem hogy ez lenne a gond mert ha kicsit jobban megnyitom akkor pillanatok alatt felszalad a nyomás!
 
Én arra használom amire kitalálták a 148-as reduktort mágnesszelep nélkül csak nem gyári eldobható flakonnal hanem liss patronnal. A tapasztalatom szerint simán bubiszám változás nélkül kiüríti a patront úgyhogy valószínű nem rugós szelep. Próbáld meg fém idomokkal összekötni a következő sorrendben a cuccot reduktor, mágnesszelep, tűszelep így már működnie kell. Valószínűleg egy előre beállított munkanyomással operál a reduktor amit nem tudsz állítani csak a reduktorból távozó gáz mennyiségét.
 
Köszönöm az értékes infot Tomi. Most úgy néz ki hogy sikerűlt beállítani,bár kicsit átvariáltam a csatlakozást. Napközben 4-4.5 báron megy a rendszer. Este mikor lezár a mágnes szelep akkor emelkedik még 1bárral de bekapcsolás után vissza esik. Én azért nem értek egyet a teoriáddal mert én beiktattam még egy nyomásmérő órát és a kedvem szerint növeltem vagy csökkentettem a nyomást csak tartani nem akarta. De lekopogom hogy 3napja stabil a rendszer. Nem is merek semmihez sem nyulni! :)
 
Esetleg még előfordulhat, hogy valami szemét került a reduktorba, az ipari szelepeket is 2 évente szokták pucolni, (szervizben) ha jelentkezik még a probléma, akkor esetleg egy átöblítés megoldhatja. De inkább ne piszkáld ha működik. :p
 
Hát nem szivesen piszkálom az biztos. Bár kicsit boszús vagyok ma mert az egyik tömítésnél elszökött az összes gáz. Négy nap után egyszer csak elkezdett ereszteni, de elvileg most már jó! Arra jöttem rá hogy a reduktort és a tűszelepet kell összehangolni. Igen csak türelem játék!
 
Üdv.

Sikerült szert tennem egy up reduktor + mágnesszelep kombóra(A-168), és érkezik a többi cucc is ( Sera diff + bubi, cső, v.szelep). Mint az előttem szólók én is nagy patronos rendszert szeretnék, mivel jobban el tudom rejteni mint 1 nagy palackot, illetve anyagilag ez fér bele. A palack és a reduktor közé a közdarabot hol tudom megvásárolni( mezei víz, gáz szakbolt?) illetve hogy van - e valami spec neve, vagy esetleg ha méretet, típusszámot mondani tudnátok azt nagyon megköszönnöm. Weak javasolt egy szakembert Budapesten de az nekem körülményes így itt a messzi borsodban kell találnom egy mestert:)
Köszönöm a segítséget, különösen Weak-nek aki eddig is sokat segített.
 
Hello!

Először is köszönöm a regeteg hasznos infót amit itt leírtatok. Útban van már a reduktorom, és a 150g-os patron is megvan.
Ha valakinek van lehetősége feltehetne 1-2 fotót a közdarabról.
Elgondolkoztam a közdarab szükségességén. Mivel ha jól sejtem, mert még nem láttam a reduktor menete passzol a nagypatronéra.Mi lenne ha csak egy olyan alátétet készítenék aminek a közepéből kiáll egy "Tű" ami benyomja a patron szelepét amikor rátekerem. Mi a véleményetek erről?
 
Hello!

Először is köszönöm a regeteg hasznos infót amit itt leírtatok. Útban van már a reduktorom, és a 150g-os patron is megvan.
Ha valakinek van lehetősége feltehetne 1-2 fotót a közdarabról.
Elgondolkoztam a közdarab szükségességén. Mivel ha jól sejtem, mert még nem láttam a reduktor menete passzol a nagypatronéra.Mi lenne ha csak egy olyan alátétet készítenék aminek a közepéből kiáll egy "Tű" ami benyomja a patron szelepét amikor rátekerem. Mi a véleményetek erről?

Működik, de kell egy plusz tömítés, sima csaphoz kapható félcolos gumi jó.
 
Üdv mindenkinek! Na végre úgy néz ki, hogy beált a co2 rendszerem. Most már második napja megy rendesen tűszelep nélkűl az aukciós link moderálva-es reduktor. Én szerintem az lehetett a baj, hogy a patron túl volt tőltve a reduktorhoz képest. Attól fogva megy rendesen hogy a mutató bele ért a zőld sávba. Köszönöm minenkinek a segítséget!
 
Üdv mindenkinek! Na végre úgy néz ki, hogy beált a co2 rendszerem. Most már második napja megy rendesen tűszelep nélkűl az aukciós link moderálva-es reduktor. Én szerintem az lehetett a baj, hogy a patron túl volt tőltve a reduktorhoz képest. Attól fogva megy rendesen hogy a mutató bele ért a zőld sávba. Köszönöm minenkinek a segítséget!
 
Üdv mindenkinek! Na végre úgy néz ki, hogy beált a co2 rendszerem. Most már második napja megy rendesen tűszelep nélkűl az aukciós link moderálva-es reduktor. Én szerintem az lehetett a baj, hogy a patron túl volt tőltve a reduktorhoz képest. Attól fogva megy rendesen hogy a mutató bele ért a zőld sávba. Köszönöm minenkinek a segítséget!
 
Sziaszok!

Csináltam 2 képet a palackról és a reduktorról. Nektek is ilyen szelep van a patronon? Csak mert nézegettem az első hozzászólások között a patront amit weak linkelt és az nem olyan mint amit nekem adtak a sparba.Illetve a menetek sem stimmelnek a reduktor és a patron között átmérőben, bár ez nemhiszem hogy gondot jelent majd az esztergályosnak. Csak azért kérdezem, hogy nehogy aztán ehhez készítik el a közcsavart aztán kiderül, hogy legközelebb meg másmilyen patront adnak.

 
Kétféle van, ez és egy újabb fajta ami azt hiszem 6szögletü vagy 8,(n) nem is tudom lényegében a szelep más benne. De ezen ne parázz, ha nyitja ezt a fajtát a másikat is fogja.
 
Hamarosan cserélnem kell a patront. Ígérem csinálok fotókat a közdarabról, úgy egyértelműen látszani fog minden. ;)
Voltam esztergályosnál gyártatni közdarabot!Ugye olyan kell ami benyomja a tüskét a patronon?Értetlenül nézett rám mikor ezt mondtam neki,de azt mondta megoldja!
 
Voltam esztergályosnál gyártatni közdarabot!Ugye olyan kell ami benyomja a tüskét a patronon?Értetlenül nézett rám mikor ezt mondtam neki,de azt mondta megoldja!
Persze különben hiába tekered rá a reduktort nem jön a co2.
 
Back
Oldal tetejére