• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY Nagypatronos CO2 rendszer

Hello! Ha valaki rakna fel pár képet arrol a titokzatos közdarabról nagyon hálás lennék érte! Kőszönöm előre is!
 
Ha kiürül a patron, akkor ígérem csinálok fotót.
Ha odaadod egy esztergályosnak a reduktort és a patront, akkor megcsinálja szerintem... kép ide vagy oda ;)
Ha kell adok kontaktot, bár BP-n van... :roll:
 
Hello! Most akkor tulajdonképpen egy menetszűkítőről van szó? Milyen menet van a patronon és milyen a reduktoron, és persze melyik tipusú reduktorrol is beszélünk? Köszönöm előre is a segítséget!
 
horvistvan said:
Hello! Most akkor tulajdonképpen egy menetszűkítőről van szó? Milyen menet van a patronon és milyen a reduktoron, és persze melyik tipusú reduktorrol is beszélünk? Köszönöm előre is a segítséget!

Szabvány félcolos csőmenettel rendelkezik a patron illetve a reduktor is, egy hasonló van nekem is Up a márkája.
 
Tomi said:
horvistvan said:
Hello! Most akkor tulajdonképpen egy menetszűkítőről van szó? Milyen menet van a patronon és milyen a reduktoron, és persze melyik tipusú reduktorrol is beszélünk? Köszönöm előre is a segítséget!

Szabvány félcolos csőmenettel rendelkezik a patron illetve a reduktor is, egy hasonló van nekem is Up a márkája.
Kedves Tomi, ha mind a kettő szabvány 1/2 colos csőmenet akkor minek a közdarab? Bocs ha értetlenkedek, de tényleg nem értem.
 
horvistvan said:
Tomi said:
horvistvan said:
Hello! Most akkor tulajdonképpen egy menetszűkítőről van szó? Milyen menet van a patronon és milyen a reduktoron, és persze melyik tipusú reduktorrol is beszélünk? Köszönöm előre is a segítséget!

Szabvány félcolos csőmenettel rendelkezik a patron illetve a reduktor is, egy hasonló van nekem is Up a márkája.
Kedves Tomi, ha mind a kettő szabvány 1/2 colos csőmenet akkor minek a közdarab? Bocs ha értetlenkedek, de tényleg nem értem.
Olvass vissza!
 
horvistvan said:
A benyomó tüskére gondolsz? Vagy én vagyon a vak!
Nem igazán értem mit nem látsz, az első hozzászólásban elég jól körbeírja weak miért is kell közdarab kérlek olvasd el.
 
Kedves Weak! Nagyon hálás lennék ha el tudnád küldeni annak a bizonyos esztergályosnak az elérhetőségét vagy ha csináltatnál vele egyet (a tied másolatát) és utánvét kifizetném! Előre is köszönöm bármely segítséget!
 
Hamarosan cserélnem kell a patront. Ígérem csinálok fotókat a közdarabról, úgy egyértelműen látszani fog minden. ;)
 
Üdv mindenkinek! Na végre működik a nagypatranos rendszerem, ami áll egy nagypatronból, UP A148 reduktorból, Festo mágnes szelepből, buborék számlálóból egy visszacsapó szelepből és egy kicsi diffuzórból. Teljesen jól, finoman lehet állítani a reduktoron, jól zár ha kell a mágnes szelep, jól olvasható a buborék számláló és szépen porlaszt is a difuzórom. Boldog embernek kellene hogy legyek de nekem valamiért mindig állítgatnom kell a reduktoron. Belövöm egy szintre a reduktort és megy is egy darabig rendesen. De aztán lelassul és növelnem kell rajta minek hatására gyors lesz majd vissza kell állítanom az eredeti állásba. Mitöl lehet ez. Van egy levegő átfolyás szabályzóm, és arra gondoltam, hogy az segítene a problémámon. A reduktoron növelném a nyomást és az átfolyás szabályzon pedig belőném a normális szintre. Szerintetek milyen az ötlet vagy mit kellene tennem? Ti mit szoktatok csinálni a soder alól kibújó gyökerekkel? Nekem már nagyon sűrün vannak néhol. Levághatom őket? Köszönöm a segítségeteket!
 
Ami a reduktoron van tekerő azzal nem a nyomást állítod? Mert ha igen akkor logikus, hogy ingadozik, mivel amint fogy a gáz úgy csökken a nyomás.
Ezért kellene egy tűszelep, hogy ne csak a nyomást, hanem a mennyiséget is be tudd állítani.
 
Áhá... akkor sikerült a közdarabot legyártatni ;)
Azért nem fotóztam még le, mert még mindig van benne és töretlenül ontja a gázt :)

Van egy kolléga, aki - ha nem tévedek - ugyanezt a típust vette a reduktorból és kezdetben neki is voltak hasonló bajai. Ha jól tippelek akkor van lehetőség szabályozni a munkanyomást és külön van egy tűszelep, amivel finomhangolsz. A munkanyomáson állítanék. Magasabbra venném. :roll:
 
Hát ezen külön finom állító az nincs. Az óra szerint szinte nem is csökken a nyomás. Tehát akkor jóra gondoltam, kell egy tűszelep és a reduktoron növelni a nyomást. Köszönöm! És a gyökerekről rudrok valamit mondani?
 
De nekem itt valami nem kerek. Ha a patronon egy nyomás szabályzó van akkor annak ha kicsire is állítom a bubi számot, folyamatosan kellene jönnie mert a patronban kb 70bár van. És ugye a regulátornak ez volna a lényege, az állando nyomás biztosítása mindadig amíg a patronban a nyomás nagyobb mint a beállított.
 
Jó napot tisztelt uraim! Sajnos egyre erősebb a gyanum hogy az Up A148 tipusú kispatronos reduktor az nem reduktor hanem csak egy nagyon finoman állítható rugós szelep! Ezt arra alapozom, hogy akár mennyire növelem a nyomást, egy a rendszerbe beiktatott orával kontrollálva és egy átfolyás szabályzóval állítva a nyomás akkor is csökken majd elfogy a rendszerben. Míg a patronban meg tomból az erő! Ez sajnos a rugos szelepnek a jellemzője és nem a reduktornak. Aztán lehet hogy csak én bénázok!
 
Szia,

nekem A152 van és tökéletesen működik. Ha jól tudom Tomi olyat használ, mint a tiéd és ugyanígy nagypatronnal.
Lehet, hogy a közdarab nem nyomja be eléggé a tüskét? Vagy valahol szökik a gáz?
Ezeket a kis reduktorokat, kis patronokhoz árulták elsősorban... működnie kell, valami más lehet a gond.
 
Back
Oldal tetejére