• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY Nagypatronos CO2 rendszer

Csak egy rövid helyzetjelentés:

Tegnap megjött a portéka úgyhogy hétvégén megpróbálom elérni az esztergályost és megkérni, hogy pattintsa össze a nagypatronnal. A dobozán szinte teljesen olyan pikto-kat véltem felfedezni, mint az ISTA reaktoron. A képeken nem látszott néhány részlet, de pl. nagyon örülök, hogy megtaláltam a biztonsági szelepet... :mrgreen: ja... és a tűszelep is látszólag egész finoman állítható, de majd meglátjuk, hogy szuperál.

További info:
Ugyanaz a cég gyártja, mint ezt itt
 
Nos... nemrég jöttem meg az esztergályostól, aki megcsinálta a közdarabot. Picit nagy lett, de nem számít, mert terveim szerint egy rozsdamentes tartályban foglal majd helyet, egy talp helyett tervezem ezt megcsinálni és persze azért, mert a 'külalak' sem mindegy.

Mivel reaktorral oldok be szükség van arra, hogy nagyon alacsony (akár 1bar alatti) nyomáson is finoman tudjak hangonlni. Most ez az eddig eltelt bő háromnegyed órában teljesen egyenletes a bubiszámon sikerült. Ki-bekapcsolgatás után is azzal a tempóval folytatta a dolgát amivel előre beállítottam. Még korai lenne bármit mondani, de elsőre jónak látszik a kis szerkezet :thumbup: Kiváncsi vagyok, hogy pár óra, majd pár nap után mit tapasztalok... erre hamarosan - részben a következő hétvégén - sort kerítek :) Lehet, hogy butaság, de teljesen máshogy néznek ki a bubik, mint a kispatronnál, apróbbnak tűnik, bár nem látom értelmét, hiszen ugyanúgy a reaktorral oldom be... mindegy... íme pár fotó:
egy kis jövő - egy kis múlt - egy kis jövő :mrgreen:
5640529601_0cb3ed16c8.jpg
5640529527_4ab09fa572.jpg
 
Egyelőre semennyire... :wtf: de mára lekapcsoltam :) nem pocsékolom az 500HUF értékű patront :mrgreen:
Amikor lekapcsoltam direkt megnéztem és még langyos sem volt, de ezt több óra után láthatom meg, nem? :roll:

De mindjárt csinálok egy videót...
 
weak said:
Egyelőre semennyire... :wtf: de mára lekapcsoltam :) nem pocsékolom az 500HUF értékű patront :mrgreen:
Amikor lekapcsoltam direkt megnéztem és még langyos sem volt, de ezt több óra után láthatom meg, nem? :roll:

Igen ;)
 
Nagyon ígéretes a dolog,arra leszek kíváncsi,hogy meddig lesz elég a palack.Mekkora is az aki?
 
tibicuk said:
Nagyon ígéretes a dolog,arra leszek kíváncsi,hogy meddig lesz elég a palack.Mekkora is az aki?
Abból indultam ki, hogy a kis patronokból mennyit használtam. Ugye az napi 1db volt, ami 6g. Ez 150g...

Nos, gyors számolás után ha ugyanannyi gázt használok el mint eddig, akkor 25 napra elegendő a mennyiség. Ez csaklóka - és akár ideológiagyártásnak is tűnhet a következő :) - mivel eddig nem volt mágnesszelepem, így nem tudtam ténylegesen lekapcsolni a CO2-t. Ez azt jelenti, hogy többnyire még egy picit tovább is ment a szén-dioxid, mint kellett volna neki (egy kis előzmény...) tehát reményeim szerint olyan 30 napra ki tudom tolni a kb. 40l térfogatú akvimhoz. Van ennél egy nagyobb patronja a lissnek, ami 290g térfogatú, megfordult a fejemben, hogy akár egy ilyet is beszerezhetnék. A csere nem tudom milyen összeget kóstál... ennél a 150g-mosnál úgy tudom, hogy 5-600HUF, gondolom a nagyobb kb. 2x ennyibe kerülhet. Persze ez így drágább, mint töltetni egy nagyobbat évente egyszer,de lényegesen kisebb helyen elfér, ami nálam szempont volt.

A reduktor gyári csatlakozóihoz nem nyúltunk, így még jó lehet a 90g-os patronokhoz, akár a 'normál' vagy hegesztéstechnikai palackokhoz is, ha később úgy döntök. Hogy mennyire megbízható és mennyire leszek elégedett, szerintem napokon belül kiderül. De ehhez is próbálok úgy hozzáállni mint mindenhez... bizakodó vagyok :mrgreen:

Azt kihagytam, hogy .. furcsa módon betekeréskor szinte egyáltalán nem megy mellé semmi belőle úgyhogy eme korábban lehetséges problémának tűnő dolog mégsem annyira vészes. És még az is információértékű lehet adott esetben, hogy 150-160BPM-mel ment a CO2 amivel azért picit 'túladagoltam'. Lehet, hogy egy nagyobb akvihoz is elég lehet egy pár hétre. (Már csak abból kiindulva, hogy a Proci írta egyszer hogy a 100l fölött akvijához kb. 10g-ot használt naponta diffivel)
 
Nekem is ilyen rendszerem van kb másfél éve.Régebben ez a kis patron, ami neked is van(a 150 grammos) kb 20 napig volt elég a 60 literesemhez, aztán váltottam a nagyobb palackra, amit egyébként 1000 ft-ért töltenek, de én nagyon megjártam velük, ugyanis az utolsó három cserénél nem bírták tovább 3 napnál..valószínűleg elszökött valahol a gáz, de nem tudom hogy hol..most újra visszaraktam a kisebbet, és 4 napja megy, szóval a fejüknél lehet valami eltérés, ami miatt szivárgott.bár a szappanos tesztemnél nem mutatott szivárgást, nem is értem..egyébként raktál bele tömítést, vagy csak simán rátekerted?
 
Egyelőre nem raktam tömítést sehová. Azért voltam ilyen bátor, mert - mint ahogy Te is - szappanosvízzel teszteltem mindenütt, de nem mutatott szivárgást. Ha bármi hasonlót tapasztalnék - úgy értem, ha hamar kifogyna - akkor persze van itthon többféle méretű gumigyűrűm és teflonszalagom is. Egyelőre megy a tesztüzem és majd meglátjuk mi lesz az eredmény.

Én is gondolkoztam a 290g-os patronban (ha nem tévedek Te is ezzel próbáltad) de bizonytalan voltam abban, hogy egyezik-e a menete a kettőnek. Ezek szerint egyformák? :roll:
 
Hivatalosan egyformák, bár nem vagyok most már teljesen biztos, ugyanis ahogy mondtam, semmit nem változtattam, és mégis nagyon gyorsan elfogyott a nagyobb patron...érdekes, én még sosem próbáltam tömítés nélkül, de lehet hogy ki kéne próbálnom :)
 
Ez jó hír! :thumbup: mármint hogy egyformák. Akkor amíg ki nem fogy, veszek majd egy XXL patront is és tesztelem.

Ami a reduktort illeti - most kaptam egy infót, miszerint még mindig stabil a bubiszám, reggel óta. A melegedéséről csak holnap tudok nyilatkozni. Reggel nem indult be a mágnesszelep nyitása után, csak miután megmozdítottam a tűszelepet... valószínűnek tartom ez azért van így, mert nagyon alacsony a beállított nyomás. Lehet, hogy várnom kellett volna és előbb-utóbb kilőtt volna ebből a dugult állapotból :?: :mrgreen:
 
weak said:
Lehet, hogy várnom kellett volna és előbb-utóbb kilőtt volna ebből a dugult állapotból :?: :mrgreen:
Igen. Kipróbáltam és nem kellett sok idő (kb. másfél-2 perc) és beállt egyenletesre a bubiszám. Megszámoltam, és pont annyi, mint amit tegnap beállítottam. A páromat megkértem, hogy nézze meg mennyire melegszik a mágnesszelep - elmutogattam neki, hogy hol kell megfogni (vigyázat, magas labda! :lol: ) - és azt mondta, hogy szinte alig érezhető hogy melegebb, mint máshol.

Azt hiszem, hogy erről azért holnap én is megbizonyosodom :D
Ha ilyen tekintetben is rendben lesz, akkor már csak a patron élettartama lehet kérdéses. Ha a várt 25-30 nap elérhető vele, akkor azt hiszem bátran mondhatom, hogy ezt a projectet is 100%-os siker illeti :thumbup:

Hamarosan lesz egy eladó nyomásszabályzóm ;) (a DIY szifonosról)
 
javaslom, hogy szerezz be egy csere patront, mert bosszantó, ha szombaton fogy ki, és akkor 2 napig nem tudják tölteni...
 
dekalabda00 said:
javaslom, hogy szerezz be egy csere patront, mert bosszantó, ha szombaton fogy ki, és akkor 2 napig nem tudják tölteni...
Egyelőre pont ezért van bekészítve az eddig megszokott kis patronos rendszer :) még van 2 teli táram (20 patron = 20 nap :) ) de jövőhéten megnézem ezt az XL patront és - okulva abból, amit írtál - minden óvintézkedést megteszek, hogy semmi esetre se tudjon szivárogni (O-gyűrű a patron csatlakozójának a végére, a menetet pedig durván betekerem teflonszalaggal. Így biztos rendben lesz... (azért remélem, hogy bírni fogja még ez a kisebb patron egy jódarabig)
 
Ma reggel sem nyúltam hozzá indításkor és még mindig tökéletes a bubiszám. A mágnesszelep, így 2 és fél óra után semmiféle melegedést nem mutat. Mintha be sem lenne dugva, egyszerűen nem érezni semmiféle melegedést rajta. Meglátjuk lekapcsoláskor mit mutat.
 
Sziasztok,

mostanra fogyott el a első nagypatron, tehát ha jól számolok 32-33 napig bírta 150g. Ez nagyjából úgy alakult, ahogy terveztem. Szétszedtem, megnéztem a közdarab belsejét és van benne tömítés. Szép munkát végzett az esztergályos. Most üzemeltem be a 290g-mos patront, remélem, hogy ez majd 2 hónapot ki fog bírni, meglátjuk... de azt mondom, hogy nagyon megérte! :thumbup:
 
Sziasztok!

Én műszaki analfabéta vagyok, de még így is élvezetes olvasni ezt a topik-ot. :D Gratula!
Egy ilyen rendszert mennyiből lehet kihozni?

Krisztián
 
schnauzer said:
Sziasztok!

Én műszaki analfabéta vagyok, de még így is élvezetes olvasni ezt a topik-ot. :D Gratula!
Egy ilyen rendszert mennyiből lehet kihozni?

Krisztián
Szia Krisztián,

ha erre a nagypatronos rendszerre gondolsz, akkor ez annyira már nem is DIY, hiszen mindössze arról van szó, hogy egy gyári reduktort (pl. egy ebben a készletben lévőt nem a 90g-mos patronnal használunk, hanem egy nagyobbal, amit adott esetben könnyebb beszerezni.

Ez sokkal DIYebb ;)
A képek sajna már nincsenek meg, de itt látszik mi lett a végeredmény:
DIY szifonos CO2
 
Rég szóltam a témához, de mivel hamarosan (reményeim szerint 1-2 héten belül) indítok egy új 60x30x33-as akvát, amihez még mindig ezt a nagypatronos rendszert fogom használni, gondoltam megosztom az eddigi tapasztalataimat vele kapcsolatban.

A 290g-mos XL patron 3 hónapra volt elég, reaktorral beoldva. A 150-es most már több mint 2 hónapja megy, diffivel 60BPM-mel egy kis gömbben, néhány szál parvulával. Csak a szűrőtöltet miatt járatom egyébként.
Még mindig jó és még mindig kényelmes, megbízható és olcsó megoldásnak bizonyult ez a fajta rendszer. Gyakorlatilag tökéletes :thumbup:

A karbantartása viszonylag egyszerű. A tömítéseket kellett volna picit rendbetenni, de végül a menet betekerése teflonszalaggal megoldotta a problémát. A betekeréskor picit kifújt a menet mellett, ezért volt erre szükség. A manométeren kb. 4-5 nappal a tényleges kimerülés előtt észre lehet venni a fogyást. Ekkor szoktam elugrani cserélni a tartalék patront.

Ennyi használat után azt kell mondjam, telitalálat volt ez a kis reduktor!
 
Back
Oldal tetejére