• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY Nagypatronos CO2 rendszer

Ezek vajon jók lesznek?

FESTO tűszelep,nagyon finoman lehet állítani,apró menet van rajta nagyon:


FESTO 2187 mágnesszelep,24V-os de már 12V-on is szépen üzemel.Forrasztó állomáshoz használták elvileg:

Tűszelep jó lehet.
11w az elég sok, az aqua medic asszem 2.5 w, nekem meg valami 1w a milwauke mágnesszelepem.
 
FESTO tűszelep,nagyon finoman lehet állítani,apró menet van rajta nagyon:

Nálunk ezek gyorsan megadták magukat. Annak idején nem is értettem. Egy hármas elosztás után mindhárom festo bedobta a türcsit. Előtte egy egyszerűbb márka is.
Aztán bekerültek a Speed Controller szelepek az ADA-tól és azóta megy minden precizen. Ez volt a boltnyitásunk után és azóta is minden ok.

A napokban az ADA szelepeit és CO2 elemeit böngésztem és akkor lettem figyelmes egy apró szösszenetre

NATURE AQUARIUM GOODS CO2 system - Accessory Parts / Tube ||| ADA Nature Aquarium - Aqua Design Amano Co., Ltd

Az 1-es számú versenyző CSAK alacsony buborékszámra használható. 1 bubi másodpercenként max, vagy alatta
CSAK a 2-es szelep használható az ő kínálatukból ennél magasabb buborékszámra. Tehát nagyjából minden másra 30 liter felett

A FESTO-s szelep amit használtunk inkább a másodikra hasonlított, de mégis megadta magát. Úgyhogy érdemes megnézni ha nem CO2 szelepet vesztek, hogy mire lehet használni. Mert lehet egy 3-5 ezer forintos kanyar is bukta a nem megfelelő szeleppel.

1_0_l.jpg
 
Kipróbáltam a szódabikarbónás citromsavas módszert de 1-1,5 hétig bírta egy töltettel..
Amúgy stabil volt mire beállt. :)
Csak a macera vele na az kidobott idő.
Átálltam hosszú keresgélés után sodastream palackra.
Lehet bővíteni finomszabályozós tűszeleppel, bubiszámlálóval, mágnesszeleppel, visszacsapó szeleppel.
Énnekem mezei üzemmódban megy.
palack, átalakító, nyomáscsökkentő,3az 1 ben porlasztó amiben van visszafolyásgátló bubiszámláló és cserélhető fejű porlasztó.
Palack volt itthon ( elcsórtam a konyhai szódagép tartalék palackját )
átalakító 11.95 font
reduktor 12.3 font
porlasztó 3az egyben 4000 forint
így elég low tech lett de próbának ócsón gyorsan egész jó.

20481187_46d4294d9fd9b0f9e258fa1ef49740cf_m.jpg

CO2 Simple Regulator - Diffuser Adjuster VALVE 4/6mm air tubeing regualtor
ez a tisztességes neve ennek a nyomáscsökkentőnek.
Ezeken lévő csap (mondom csap) mint a nevében is foglaltatik nyitásra és zárásra szolgál.
Finom szabályozáshoz külön szelep kell.
Amúgy korrekt darab 12,30 fontért vettem, rendeltem.
2 hét alatt itt volt ingyen postával, neve szerint megtalálható a keresőkben.
20481185_7682acb5dda197a779147cdaea697c48_m.jpg

Sodastream Cylinder Adapter for Aquarium CO2 RegulatorsSodastream Cylinder Adapter for Aquarium CO2 Regulators
Na ez meg a sodastreames palackhoz való átalakító.

Amúgy korrekt darab 11,95 fontért vettem, rendeltem.
2 hét alatt itt volt ingyen postával, neve szerint megtalálható a keresőkben.

Összeszerelés:
1.-Közdarabra rátekerni a nyomáscsökkentőt.
2.-Közdarab mehet a palackra, hozzá van egy ó gyűrű.
Levenni mindig egyben kell , vagyis a palackot vesszük le róluk, mert szelepkinyomó van a közdarabban ami a palack szelepét nyomja ki.
Nekem bevált, nincs vele macera és ócsó volt.
Bekerülési költsége töredéke a designes palackos rendszerekéhez.
Viszont azokkal nem veszi fel a versenyt.
Pl Mercedes Trabant
Mindkettő ugyanazt a célt szolgálja elvisz a-ból b-be.
Nekem most az utazás volt a fontos, majd ha nem csak az első 112 literesem lesz meg és beruházhatok full extrákra akkor majd én is ráköltök egy akksira cirka 5-600 ezret. ( cirka 5-600 év múlva :) )
Ha valakinek segítettem e kis szösszenettel hát örülök, ha valakinek nem tiszta megkeres segítek.
UI: Ja és lehet már kapni palacktöltő csonkot is amivel nagy palackról lehet palackot tölteni.
Na nem a sodastreames palackot mert azt a törvény tiltja, olvasd el a palack oldalán.
 
Kipróbáltam a szódabikarbónás citromsavas módszert de 1-1,5 hétig bírta egy töltettel..
Amúgy stabil volt mire beállt. :)
Csak a macera vele na az kidobott idő.
Átálltam hosszú keresgélés után sodastream palackra.
Lehet bővíteni finomszabályozós tűszeleppel, bubiszámlálóval, mágnesszeleppel, visszacsapó szeleppel.
Énnekem mezei üzemmódban megy.
palack, átalakító, nyomáscsökkentő,3az 1 ben porlasztó amiben van visszafolyásgátló bubiszámláló és cserélhető fejű porlasztó.
Palack volt itthon ( elcsórtam a konyhai szódagép tartalék palackját )
átalakító 11.95 font
reduktor 12.3 font
porlasztó 3az egyben 4000 forint
így elég low tech lett de próbának ócsón gyorsan egész jó.

20481187_46d4294d9fd9b0f9e258fa1ef49740cf_m.jpg

CO2 Simple Regulator - Diffuser Adjuster VALVE 4/6mm air tubeing regualtor
ez a tisztességes neve ennek a nyomáscsökkentőnek.
Ezeken lévő csap (mondom csap) mint a nevében is foglaltatik nyitásra és zárásra szolgál.
Finom szabályozáshoz külön szelep kell.
Amúgy korrekt darab 12,30 fontért vettem, rendeltem.
2 hét alatt itt volt ingyen postával, neve szerint megtalálható a keresőkben.
20481185_7682acb5dda197a779147cdaea697c48_m.jpg

Sodastream Cylinder Adapter for Aquarium CO2 RegulatorsSodastream Cylinder Adapter for Aquarium CO2 Regulators
Na ez meg a sodastreames palackhoz való átalakító.

Amúgy korrekt darab 11,95 fontért vettem, rendeltem.
2 hét alatt itt volt ingyen postával, neve szerint megtalálható a keresőkben.

Összeszerelés:
1.-Közdarabra rátekerni a nyomáscsökkentőt.
2.-Közdarab mehet a palackra, hozzá van egy ó gyűrű.
Levenni mindig egyben kell , vagyis a palackot vesszük le róluk, mert szelepkinyomó van a közdarabban ami a palack szelepét nyomja ki.
Nekem bevált, nincs vele macera és ócsó volt.
Bekerülési költsége töredéke a designes palackos rendszerekéhez.
Viszont azokkal nem veszi fel a versenyt.
Pl Mercedes Trabant
Mindkettő ugyanazt a célt szolgálja elvisz a-ból b-be.
Nekem most az utazás volt a fontos, majd ha nem csak az első 112 literesem lesz meg és beruházhatok full extrákra akkor majd én is ráköltök egy akksira cirka 5-600 ezret. ( cirka 5-600 év múlva :) )
Ha valakinek segítettem e kis szösszenettel hát örülök, ha valakinek nem tiszta megkeres segítek.
UI: Ja és lehet már kapni palacktöltő csonkot is amivel nagy palackról lehet palackot tölteni.
Na nem a sodastreames palackot mert azt a törvény tiltja, olvasd el a palack oldalán.

Ugyanez a móka van nekem is. Annyi különbséggel, hogy nem SodaStream, hanem azzal 100%-ban kompatibilis SodaCO patronnal. A SodaCo patron olcsóbb, olcsóbb a cseréje és több helyen lehet cseréltetni. SodaCO patron, közdarab, UP Aqua regulátor + mágnesszelep, ADA visszafolyásgátló, GA üveg buborékszámláló, GA üveg nano diffúzor. Teszi a dolgát. Infók innen a naplómban.
 
meddig tart ki egy tölteted és mennyiért cseréled?

Az első patron van üzemben a 35 literes nanomhoz, így ez számomra is kérdés, de úgy számítom, hogy 3-4 hónapig elég lesz napi 8 óra üzemmel kb. 100-120 bpm-mel. Gidue itt arról írt nekem, hogy a 30 literese 4 hónapja megy vele és még érzése szerint van benne 1-2 hét.
 
CO2 Simple Regulator - Diffuser Adjuster VALVE 4/6mm air tubeing regualtor

hm.
én is próbálkotzam egyilyennel, de első alkalommal már ersztett a felső tekerő mellett...
azt szétszedtem izekre, és nagyon gagyinak tünt..
 
Most ugy szeretném megoldani a Liss patronos megoldást, hogy összehozom egy apámtól kapott(vízszerelő) argon hegesztőnek az o2 reduktorával.
A nnyi hogy egy átalakitot kell esztergályossal csináltatnom.. ha megvan a draba, majd rakok fel képeket hogy milyen let, és hogy hogyan müxik.
 
Szerintem azok a reduktorok nem igazán jók erre mert nagy palackhoz strapabíró nagy és erős mechanikai kiépítésű reduktorokat készítenek ahol némi ingadozás a hegesztést nem zavarja.
Azonban itt ha véletlen megugrik a nyomás mire hazaérsz szódát iszol a lakóknak meg welness pezsifürdő a végeredmény.
Nem véletlen vannak akváriumos co reduktorok, akár gagyi akár profi.
Sokszor a minőséget az összeszerelés adja meg, mert lehet hogy csak egy ó gyűrűt raktak bele szárazon a tömszelencénél és azért ereszt.
 
Sziasztok!

én is végigpróbáltam ezeket a módszereket és végül vettem kínából egy reduktort + egy használt tűzoltó palackot. Ennek már több mint 1 éve és azóta sem a reduktorral sem a palackkal nincs semmi probléma és szerintem nem került sokkal többe mint amit itt leírtatok.

A reduktornál érdemes olyat venni ami elve már el van látva tűszeleppel, jellemzően az UP márka ilyen és szerintem hosszútávon a mágnesszelep is hasznos lesz, így a legbiztosabb módszer ha már ezzel egybeépített reduktorra esik a választás.

A co2 tűzoltó palackról annyit, hogy lehet olyat is kapni ami nem nagyobb a soda stream palacknál (nekem is leginkább helyproblémáim voltak), a menetük teljesen szabványos a botokban kapható reduktorokhoz (még az ősrégiek is) és bárhol tölthető elfogadható áron.

Szóval én mindenkinek csak ajánlani tudom ezt a módszert. Nekem nagyon bevált.

üdv
tokken
 
Sziasztok!
Tűszelep témában bedobnék egy képet,csak nem tudom,hogyan kell csatolni az irományhoz......Segít valaki?
Nagyon komoly szelepet szereztem,és megosztanám,hátha megtetszik valakinek.
 
Back
Oldal tetejére