• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY Nagypatronos CO2 rendszer

Igen, működik, Weak is ilyet használ tudtommal! ;)

Látom már nem mai a bejegyzés, de ez engem is érdekelne. Egyelőre nem találtam olyan adaptert amivel szódás palackot lehetne nano (pl Tropica-s) rendszer reduktorára csatlakoztatni. Esetleg 2 lépésben? SodaStream -> Standard, Standard -> Nano. Külön - külön mindkettőre láttam példát.
 
Elvileg a tüske állítható nem? Az nem segített volna?

Sodastream az nekem is jó, Auchan most is közelben van, meg ahova hamarosan költözünk, ott is autóval 5 perc. Szóval ha ki is fogy, gyorsan mehet az utánpótlás. :)

Szia! Tudnál segíteni nekem annyit h küldesz egy linket ahonnan az átalakító adaptert rendelted a sodastreames palackra? Van itthon egy palack, meg egy nem használt reduktor is, és nem hagy nyugodni a téma. Nézegettem több oldalon is, de nem vagyok benne biztos hogy melyik méretűt kellene megrendelnem. Itthon nem is kapható? Köszönöm ha segít valaki. Üdv
 
Új fejlemények, végre sikerült szert tennem aukciós oldalon egy üres sodastream palackra. Világításom is rendben, már lassan túl sok lesz a lámpám is, na de hamarosan rendelem én is a felszerelés többi részét. Az már biztos, hogy csapos adapter lesz valamint 2 órás reduktorral számolok. Szerintem "művész" boltból jön, a héten megrendelem.
 
Van esetleg valakinek ilyen osszeallitas?

Sodastream palack + angliabol rendelheto adapter elzaro csappal + oxyturbo co2 reductor.

Nagyon megkoszonnem ha valakinek pont ez az osszeallitas van es le tudna merni, hogy milyen magas ez a szett.
 
Van esetleg valakinek ilyen osszeallitas?

Sodastream palack + angliabol rendelheto adapter elzaro csappal + oxyturbo co2 reductor.

Nagyon megkoszonnem ha valakinek pont ez az osszeallitas van es le tudna merni, hogy milyen magas ez a szett.
Nem hiszem, hogy pont ilyen lesz valakinek, főleg hogy átalakító közdarabból is van többféle. ENNEK a szettnek a méretei: teljes magasság 405 mm; oldalsó csatlakozási pont/menet tengelyének magassága 370 mm
 
Sziasztok!

Egy türelmes embert keresek, aki konkréten megmondaná nekem, hogy sodastream palackhoz mit vegyek, hogy az aksihoz használható legyen kompletten. Soha nem volt még nagynyomású co2 rendszerem, fogalmam nincs arról mi mire való.
Szeretném a sodastream palackot használni és ha lehet automatán ki be kapcsolgatni, hogy este ne menjen a co2 csak a világítással egyetemben.

De ha van egy tutorial itt az oldalon, vagy how-to az is jó lehet, de nem találtam ilyet.

Köszönöm
 
Sziasztok!

Egy türelmes embert keresek, aki konkréten megmondaná nekem, hogy sodastream palackhoz mit vegyek, hogy az aksihoz használható legyen kompletten. Soha nem volt még nagynyomású co2 rendszerem, fogalmam nincs arról mi mire való.
Szeretném a sodastream palackot használni és ha lehet automatán ki be kapcsolgatni, hogy este ne menjen a co2 csak a világítással egyetemben.

De ha van egy tutorial itt az oldalon, vagy how-to az is jó lehet, de nem találtam ilyet.

Köszönöm
A nagynyomásúhoz kell egy reduktor, ami beállítja a nyomást. Kell egy tűszelep, amivel finomra tudod hangolni a gáz adagolását és kell egy mágnesszelep, amit időzítőre tudsz kötni, így ki/bekapcsoltatni a gáz áteresztését. Ez a három dolog kell alapból, amit vagy külön-külön beszerzel és összekötsz, vagy vannak akvarisztikai 3 in 1 reduktorok, amik ezt a 3 dolgot egyesítik. Ha utóbbit tudnál olcsón szerezni, akkor ezt javaslom, ha nem, akkor inkább a külön-külön alkatrészes verziót, hiszen ha valamelyik meghibásodik, akkor csak egy alkatrészt kell cserélned, nem a komplett 3-as szettet. Én ilyen 3 in 1 cuccot használok, de ez szubjektív hogy melyik szimpatikusabb.

A sodastream palackkal ugyanez a történet, csupán annyiban másabb, hogy a soda palacknak más a menete, mint a szabvány CO2 palackoknak. Ezért ide kell még egy közdarab, hogy tudd a reduktort csatlakoztatni hozzá. Ebből is van többféle is, sodastream adapter néven keresgélj.
A mellékelt képen látható az összes általam felsorolt alkatrész.

A fő elemeken túl kell majd még visszafolyás gátló szelep, ami meggátolja, hogy - amikor nem működik a beoldás - a víz visszaszivároghasson a mágnesszelephez, hiszen tönkretehetné azt.
A gázt bevezetheted a szűrési rendszerbe (reaktor), ezesetben nem látható a beoldás, ellenben hatékony. Vagy használhatsz diffúzort, ami a medencében végzi a porlasztást. Mindegyiknek vannak előnyei, hátrányai.

CO2 akvarisztikai felhasználása..
 

Attachments

  • australia-sodastream-regulator-connection.jpg
    australia-sodastream-regulator-connection.jpg
    65.9 KB · Megtekintések: 36
Utoljára módosított:
A nagynyomásúhoz kell egy reduktor, ami beállítja a nyomást. Kell egy tűszelep, amivel finomra tudod hangolni a gáz adagolását és kell egy mágnesszelep, amit időzítőre tudsz kötni, így ki/bekapcsoltatni a gáz áteresztését. Ez a három dolog kell alapból, amit vagy külön-külön beszerzel és összekötsz, vagy vannak akvarisztikai 3 in 1 reduktorok, amik ezt a 3 dolgot egyesítik. Ha utóbbit tudnál olcsón szerezni, akkor ezt javaslom, ha nem, akkor inkább a külön-külön alkatrészes verziót, hiszen ha valamelyik meghibásodik, akkor csak egy alkatrészt kell cserélned, nem a komplett 3-as szettet. Én ilyen 3 in 1 cuccot használok, de ez szubjektív hogy melyik szimpatikusabb.

A sodastream palackkal ugyanez a történet, csupán annyiban másabb, hogy a soda palacknak más a menete, mint a szabvány CO2 palackoknak. Ezért ide kell még egy közdarab, hogy tudd a reduktort csatlakoztatni hozzá. Ebből is van többféle is, sodastream adapter néven keresgélj.
A mellékelt képen látható az összes általam felsorolt alkatrész.

A fő elemeken túl kell majd még visszafolyás gátló szelep, ami meggátolja, hogy - amikor nem működik a beoldás - a víz visszaszivároghasson a mágnesszelephez, hiszen tönkretehetné azt.
A gázt bevezetheted a szűrési rendszerbe (reaktor), ezesetben nem látható a beoldás, ellenben hatékony. Vagy használhatsz diffúzort, ami a medencében végzi a porlasztást. Mindegyiknek vannak előnyei, hátrányai.

CO2 akvarisztikai felhasználása..

Először is köszönöm. Kezd érthetőbb lenni a dolog.
Csak hogy jól értettem-e a dolgokat kérlek erősíts meg:

1 :a nyomáscsökkentő = reduktor
2. A közdarab van a palack és a nyomáscsökkentő között van
3. A tűszelep a nyomáscsökkentő után van és a mágnesszelep előtt
4. A mágnesszelep a tűszelep után van és csak annyit csinál, hogy nyit/zár a kapcsolásnak megfelelően

Hol lehet ezeket olcsóért beszerezni? akár a 3 az egybent vagy külön külön.

Köszönöm
 
Hol lehet ezeket olcsóért beszerezni? akár a 3 az egybent vagy külön külön.
Mi számít olcsónak neked? :)
Olcsón, Kínából lehet megvenni, vagy használtan ha itt vagy pl facebookon, vagy egyébb hirdetési oldalon árul valaki, de úgyis 30-40 ezer forintba kerül.
Lehet még megvan a szett a srácnak. Ha kell a telószáma akkor írj és megadom, mert a szürőt én vettem meg a héten tőle ;)
 

Attachments

  • Screenshot_2017-08-11-18-53-03.png
    Screenshot_2017-08-11-18-53-03.png
    657.2 KB · Megtekintések: 32
Utoljára módosított:
Először is köszönöm. Kezd érthetőbb lenni a dolog.
Csak hogy jól értettem-e a dolgokat kérlek erősíts meg:

1 :a nyomáscsökkentő = reduktor
2. A közdarab van a palack és a nyomáscsökkentő között van
3. A tűszelep a nyomáscsökkentő után van és a mágnesszelep előtt
4. A mágnesszelep a tűszelep után van és csak annyit csinál, hogy nyit/zár a kapcsolásnak megfelelően

Hol lehet ezeket olcsóért beszerezni? akár a 3 az egybent vagy külön külön.

Köszönöm
Nézd meg a fotót, ott is a tűszelep van a sor végén. A többi stimmel.
 
Van egy eladó közdarabom, ha valakit érdekel akkor az eladó topic-ban megtalálja a hirdetést. Ugyanilyenem van, tökéletesen bevált.
 
Back
Oldal tetejére