• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY lógatott armatúra

ZaCK

Legenda
Hali!
Gondoltam,nyitok egy témát a nemrég elkészült világításomról.
Az akvárium méretei miatt a barkácsolás volt a leginkább kézenfekvő,mert több kicsi lámpát nem akartam rácsíptetni az akváriumra..a nagyobb lámpák meg túl nagyok voltak egytől - egyig.
Kezdetnek legyártattam a plexi dobozt, ami nemrég el is készült..megfúrtam a kábelek végett és beleragasztottam a foglalatot az égővel.
A méretei kicsit nagyok még így is,mivel direkt úgy terveztem,ha nagyobb medencére váltok,akkor tudok még bele több power compactot rakni.Jelenleg egy db 36 wattos pc van benne..ami még további kettővel bővíthető..de ez még a jövő zenéje.
És akkor pár kép..bocsi ismételten a minőségéért: :oops:
13412067_b10c1914688d399f54ebb1ad9a61aac0_l.jpg

13412069_998d94450ec4d30b4a6c7b8e23d383aa_l.jpg

Még a beszerzési listán szerepel egy kábelösszefogó spirál a kábelek egybefogásához..illetve még nem vettem le a védőfóliát a plexiről és még le kell csípnem a fölösleges drótokat,ami nem kell már.Az az egyetlen problémám,hogy rossz helyen van a villanykapcsoló,pont a világítás mellett,ami elég zavaró.
Off:majd tervezek egy akvárium szekrény tuningot..ami valójában egy teljesen új szekrény lesz és lehet,hogy alacsonyabb lesz,így eltűnik a lámpa mellől a villanykapcsoló! :crazy:
 
Ha a helyedben lennék, (lecsiszolnám,) lefesteném azt a fa keretet is, ami a lámpát tartja. Sokkal egységesebb lenne. :oops:
 
Jaja.Köszi az észrevételt,tervbe van.Valószínűleg öntapadós tapétával behúzom majd feketére..hogy ne lógjon ki a színével a sorból :) !
 
Jelenlegi akváriumra ültetett armaturám függesztésén gondolkodom. Az aki fölött van pont egy polc, ami pontosan jó lenne szerintem erre a célra, de még nem alakult ki hogy pontosan hogyan.
Én kerékpár bowdenre gondoltam, mint "kötél" illetve valamiféle bilincs hozzá, hogy megfogja.
Kérdésem az lenne, hogy ha simán "áthurkolom" a polcon az működhet? vagy fúrjak közvetlenül a polc felső részénél a falba egy-egy kis horgot/gyűrűt(valamit és abba kerüljön rögzítésre az armatura és úgy kerüljön a polc lapjára ráfektetve (esetleg valamivel rárögzítve) levezetésre a kötél az armaturáig? Vagy valami ötletet tudnátok adni, ami esztétikus is és biztonságos is! (nem szeretnék arra jönni haza hogy az akváriumban van az armatura :)
Bocsi, ha nagyon nem érthető, de nem nagyon értek az ilyen jellegű dolgokhoz :)
Itt egy kép, hátha segít a megértésben és az ötletelésben :) Előre is köszi mindenkinek a segítséget :)

2012-03-12%2016.30.34-1.jpg
 
Én a polcot arrébb vinném az akvárium fölé, majd a polctartókat olyan messze tenném egymástól, mint az armatúra függesztésének a távolsága, ha van neki ilyen, majd a polctartó vízszintes "T" vasának (amin a polc fekszik) a függőleges részébe fúrnék lukat, amin keresztül lehetne felfogatni az armatúrát. A polctartó régi furatait a falon egy kis tapétával takarnám el, mert ha jól látom, akkor tapétázva van.
A függesztést én is bowdennel csinálnám. Lehet kapni hozzá többféle függesztő elemet nagyobb csavarboltokban, vagy hasonló helyeken.
 
És mért nem jó ahogy most van? :crazy: Mindenkinél működik így, nálad is fog, türelem. Nem kell megbonyolítani vele az életed :angel:
A most megjelenő algáid miatt akarod feljebb rakni?
 
HoZee said:
Vagy alátolni az akváriumot. (Talán ez egyszerűbb)
A kép két szélén fal látszik. Jobb oldalt az biztos sarok, a bal oldalt lehet, hogy csak egy beugró és e kettő között középen van az akvárium. Teljesen betolva a falhoz nem mutatna olyan szépen szerintem. Én legalábbis nem tolnám be. ;)
 
DarlaX said:
Én a polcot arrébb vinném az akvárium fölé, majd a polctartókat olyan messze tenném egymástól, mint az armatúra függesztésének a távolsága, ha van neki ilyen, majd a polctartó vízszintes "T" vasának (amin a polc fekszik) a függőleges részébe fúrnék lukat, amin keresztül lehetne felfogatni az armatúrát. A polctartó régi furatait a falon egy kis tapétával takarnám el, mert ha jól látom, akkor tapétázva van.
A függesztést én is bowdennel csinálnám. Lehet kapni hozzá többféle függesztő elemet nagyobb csavarboltokban, vagy hasonló helyeken.


Sajnos a polcot nem lehet áthelyezni - ezt a férjem kategórikusan kijelentette :) - , mert - ami a képen nem látszik - de még van a falon további két polc, amivel "mintát" és egy bizonyos elrendezési formát alkotnak.

Az armatúránál, a tetejében van egy sín, abban bárhova lehet tolni az armatúra felfüggesztéséhez kialakított kis gyűrűket.


Vagy alátolni az akváriumot. (Talán ez egyszerűbb)

Sajna ez se megy, mert rögtön jobbra mellette a kanapé van " beékelve" a szekrény és még egy szekrény közé. az akitól balra meg csak egy kis beugró van, oda nem lehet tolni.

Tudom, problémás vagyok :D ;) Szóval a képen látható elrendezésből kellene kiindulni. További ötlete lenne valakinek? Illetve abból a módszerből amit írtam ki lehetne hozni valamit?


És mért nem jó ahogy most van? Mindenkinél működik így, nálad is fog, türelem. Nem kell megbonyolítani vele az életed

Nem akarom bonyolítani :D Kicsit algásodom megint, amit a sok fénynek tudok be (staghorn vagy/és ecset) és kipróbálnám, hogy a távolság növelésével javul-e a helyzet.
 
Akkor egy olyan megoldást lehet csinálni, hogy magába a polcba tekerni csavarszemeket és azon felfüggeszteni a lámpát. Ennek csak az a szépséghibája, hogy nem lesz szimmetrikus. :(
 
DarlaX said:
Akkor egy olyan megoldást lehet csinálni, hogy magába a polcba tekerni csavarszemeket és azon felfüggeszteni a lámpát. Ennek csak az a szépséghibája, hogy nem lesz szimmetrikus. :(

Erre én is gondoltam, de a polc széle pont az aki felénél van. Éppen még be lehetne csavarozni oda, de félek, hogy annyira a szélén lenne a sulypont hogy az armatura adott esetben kiszakithatná a polcot a falbol.

köszönöm nektek az eddigi ötleteket, de félek nem lesz egyszerű:) át kell ezt (is) még gondolnom.
 
Ha nem valami vékony gipszkarton a falad, akkor el kell bírnia annak a polcnak igen sok súlyt.
 
Nem hiszem, hogy az az armatúra több mint 2-3 kg, a polcnak meg legalább 8-10 kg-ot el kell bírnia még a szélén is, a fal mellett meg többet.
Ha bizonytalan vagy, próbáld meg kézzel lehúzni a polcot a szélénél fogva. Esetleg ki lehet cserélni a csavarokat nagyobbra.
 
Hozzáértőktől kérdezném, hogy ez kompletten megfelelő a függesztéshez? Azaz kell-e ehhez még valami? A képről nekem ugy tűnik, hogy csak fel kell fúrni és ráaplikálni az armatúrát. azt még tisztáznom kell hogy mennyit bír el a kötél illetve milyen méretekkel rendelkezik. Kompletten ennek az ára 3600. Ez reális? Sok? Kevés? Fogalmam sincs.

%21B4z7K7gBGk%7E%24%28KGrHqQOKnUE%295T1koT5BMrPdqC6-w%7E%7E_3.JPG
 
Ha a nagy rögzítőcsavart hozzá tudod applikálni a mostani búrához, akkor jó lehet. Szeretem ezeket a fékes megoldásokat. Finoman lehet fel le mozgatni a lámpát ezzel a megoldással.
 
viktorlantos said:
Ha a nagy rögzítőcsavart hozzá tudod applikálni a mostani búrához, akkor jó lehet. Szeretem ezeket a fékes megoldásokat. Finoman lehet fel le mozgatni a lámpát ezzel a megoldással.

Na most megkavarodtam :)
Akkor ezek szerint én eddig nem jól értelmeztem ezt az ábrát.
Megtennéd nekem, hogy "elmagyarázod" mit is látok a képen és mit hogyan kellene rögzítenem mihez? :) Nekem egyszerűen nem jön le ebből a képből. :(
 
A fülek felül vannak a plafonon. A fékes állító van az armatúrán rögzítve. Ha felénk jársz megmutatom. Az ATI, Vertex lámpák függesztése is hasonló.
 
Szilvi!
Ez a tökéletes függesztő az elképzelésedhez. Szép és praktikus. Úgy kell felszerelni, ahogy Nigro mondja és ne félj, erre a függesztőre akár 50 kg-ot is rálógathatsz, ha a kampó is bírni fogja. ;)
 
Back
Oldal tetejére