• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY lily pipe

Bandesz

Legenda
Itt a helye a költségkímélő, sufnituningos (akrilcsőből fújt, palackból vágott, pohárból szabott, etc.) lily pipe megoldásoknak.
 
Itt a helye a költségkímélő, sufnituningos (akrilcsőből fújt, palackból vágott, pohárból szabott, etc.) lily pipe megoldásoknak.
Valaki csináljon már nekem!! Please!:cry:
16/22-es csőre kellene, minden költséget állnék!
 
Az akril csöves megoldást én is átnéztem, abba még bele is kezdenék, jól is jönne egy + a barkácsolhatnékom is kielégülne... -már csak akril cső hiányzik... :rolleyes: "Csak"... :ROFLMAO:
 
Sziasztok!
Melyik ideiglenes pet palackos megoldás lenne a jobb lily pipe-nak?

lgcxuizeqvxkvoyg93qh.jpg
 
Ha finoman megmelegíti a nyakat a "felső" részen (tehát a lily kinyúló részével ellentétes oldalon), akkor picit meghajlik és már nem is egyenesen jön ki a víz, hanem rávezeti a lapát részre.
 
Már egy hónapja használok egyet, csak most finomítani szeretnék az alakján.
Eddig nem igazán volt problémám az algával.
A lily egy kicsit meg van döntve felfelé, de a melegítés is jó ötlet.
Sokat agyaltam az Eheim lily pipe-on, de nem találtam róla tapasztalatokat, csak videót.
 
Az sem mindegy,hogy melyik palackból csinálod.
Ergonomikus felmérést készítettem. :D

Melyik palackot ajánlod? Szerintem az enyémnek az a baja, hogy túlságosan elnyúlik a formája, de szabályosan elég nehéz ollóval kisebb szögben levágni.
 
Igazából már nem tudom,már eredetit használok.Jó pár éve volt.
De mindjárt nézek.:)
 
Igazából olyan palack jó,aminek kicsit visszahajlik a dereka,és teljesen sima.
Valami ilyesmi.Ha megnézed az eredeti lilyt,az is kicsit visszahajlik.
Nagyon sematikus rajzzal.
http://pi.ce-tescoassets.com/assets/HU/441/3700123300441/ShotType1_328x328.jpg
22960731_efc333c9b4d50f3d49cfe72c3c922f40_xl.jpg

Az enyém is nestlés pet palackból van, csak nem a visszahajlásnál vágtam el. De palack van bőven.
Hogy jobban ránéztem egy kis őrvényt látok a lily felett, de közel sem akkorát, mint anno a tiédnél.
Köszönöm!
 
Gondolom célszerű teljesen a víz alá meríteni?
Néha látom, hogy egyes esetekben félig van a vízben a lily.
 
Éjszaka szokás így használni, amikor oxigént szeretnél juttatni a vízbe a vízfelszín "csobogtatásával".
Flex tuti megégeti a palackot a vágás mentén, de persze próbálkozz :), hátha tévedek.
 
Éjszaka szokás így használni, amikor oxigént szeretnél juttatni a vízbe a vízfelszín "csobogtatásával".
Flex tuti megégeti a palackot a vágás mentén, de persze próbálkozz :), hátha tévedek.

Igen megégeti, már többször vágtam vele műanyagot, de azt már ollóval lehet korrigálni.
 
Back
Oldal tetejére