• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY Lightbox

Andris87

Főkertész
A fotóimon általában viszonylag bénán néz ki az aki mögött lévő szürke sáv. Amit még bevilágít a lámpa... és amit már nem (ráadásul a határ elég éles a kettő között) :D Íme:

37916324346_fbeab2fbc2_n.jpgIMG_1639 by Andris_87, on Flickr​

A célom az volt, hogy egy könnyű, egyszerű, olcsó lightboxot készítsek.
Szükséges anyagok:
  • maradék karton csomagolóanyag: Főképp ez az anyagválasztás határozza meg a cucc súlyát. Egy stabilabb verziót választottam, ami 1cm vastag. Természetesen ez előállítható 2 réteg hagyományos karton összeragasztásával is.
  • alufólia
  • matt fehér öntapadós tapéta
  • LED szalag szett (javasolt RGB, dimmelhető)
  • ragasztópisztoly
Ezt a lightboxot egy 60-as aksira készítettem, így a költség kb. 4000 Ft (5m RGB LED szalag szett: 2000, matt fehér fólia: 1800).

A méreteket erre a 60-as aksira adom meg:
  • hátlap: 60x36
  • hosszabb oldallapok: 62x5
  • rövidebb oldallapok: 36x5
Valahogy így nézett ki miután szikével méretre vágtam a táblát:

24118639418_cf90524dc1_z.jpgIMG_0265 by Andris_87, on Flickr
Az említett alapanyag:

37259900694_3fbbc65b15_z.jpgIMG_0266 by Andris_87, on Flickr
Jöhet a ragasztás. Csak végig kell húzni a pisztolyt az élen és hozzáilleszteni a megfelelő oldalt. Kis nyomva tartás közben kellemesen becsúszik a ragacs a karton réseibe és utána biztosan tart.

37259901884_a2d954c880_z.jpgIMG_0267 by Andris_87, on Flickr
Az alufóliát egyszerű papírragasztóval érdemes ráhúzni a kartonra. Ezután mehet is bele az öntapadós LED szalag az oldalfal hátsó részébe (2 sávban, 5m hosszú szalag). Egy kijáratot azért érdemes hagyni az egyik oldal megfúrásával ;)

24118644948_7714d7df88_z.jpgIMG_0271 by Andris_87, on Flickr

24118655198_3ca26faf7a_z.jpgIMG_0273 by Andris_87, on Flickr
Végül az egészet bevonjuk az öntapadós matt fehér fóliával. A kartont ezzel vízállóvá tesszük, az előlapon finoman kifeszítve pedig megkapjuk a szükséges fénytörő réteget.

26194298359_49038a75a2_z.jpgIMG_0275 by Andris_87, on Flickr​

Ha mindent jól csináltunk, akkor összedugás után még világít is :p

26194299629_9d8f05d609_z.jpgIMG_0276 by Andris_87, on Flickr
Az akvárium mögé téve pedig eltűnik a szürke sáv :) Választhatunk egy előnyös színt, dimmeléssel pedig egészen pasztell hatásúvá varázsolhatjuk az eredményt.

37259962754_e326e4f629_z.jpgIMG_1632 by Andris_87, on Flickr​

Persze az ötlet továbbfejleszthető pl. úgy, hogy a LED szalagot csak alulra tesszük be pl 3-4 sávban, ezzel átmenetes hátteret kialakítva. Az RGB szalagoktól igazi fehér fényt ne várjatok, ha azt szeretnétek, akkor sima fehér LEDet vegyetek.

Have fun!:jimlad:

24118669098_99272c531c_n.jpgIMG_0278 by Andris_87, on Flickr​
 
A fotóimon általában viszonylag bénán néz ki az aki mögött lévő szürke sáv. Amit még bevilágít a lámpa... és amit már nem (ráadásul a határ elég éles a kettő között) :D Íme:

View attachment 42654IMG_1639 by Andris_87, on Flickr​

A célom az volt, hogy egy könnyű, egyszerű, olcsó lightboxot készítsek.
Szükséges anyagok:
  • maradék karton csomagolóanyag: Főképp ez az anyagválasztás határozza meg a cucc súlyát. Egy stabilabb verziót választottam, ami 1cm vastag. Természetesen ez előállítható 2 réteg hagyományos karton összeragasztásával is.
  • alufólia
  • matt fehér öntapadós tapéta
  • LED szalag szett (javasolt RGB, dimmelhető)
  • ragasztópisztoly
Ezt a lightboxot egy 60-as aksira készítettem, így a költség kb. 4000 Ft (5m RGB LED szalag szett: 2000, matt fehér fólia: 1800).

A méreteket erre a 60-as aksira adom meg:
  • hátlap: 60x36
  • hosszabb oldallapok: 62x5
  • rövidebb oldallapok: 36x5
Valahogy így nézett ki miután szikével méretre vágtam a táblát:

View attachment 42655IMG_0265 by Andris_87, on Flickr
Az említett alapanyag:

View attachment 42656IMG_0266 by Andris_87, on Flickr
Jöhet a ragasztás. Csak végig kell húzni a pisztolyt az élen és hozzáilleszteni a megfelelő oldalt. Kis nyomva tartás közben kellemesen becsúszik a ragacs a karton réseibe és utána biztosan tart.

View attachment 42657IMG_0267 by Andris_87, on Flickr
Az alufóliát egyszerű papírragasztóval érdemes ráhúzni a kartonra. Ezután mehet is bele az öntapadós LED szalag az oldalfal hátsó részébe (2 sávban, 5m hosszú szalag). Egy kijáratot azért érdemes hagyni az egyik oldal megfúrásával ;)

View attachment 42658IMG_0271 by Andris_87, on Flickr

View attachment 42659IMG_0273 by Andris_87, on Flickr
Végül az egészet bevonjuk az öntapadós matt fehér fóliával. A kartont ezzel vízállóvá tesszük, az előlapon finoman kifeszítve pedig megkapjuk a szükséges fénytörő réteget.

View attachment 42660IMG_0275 by Andris_87, on Flickr​

Ha mindent jól csináltunk, akkor összedugás után még világít is [emoji14]

View attachment 42661IMG_0276 by Andris_87, on Flickr
Az akvárium mögé téve pedig eltűnik a szürke sáv :) Választhatunk egy előnyös színt, dimmeléssel pedig egészen pasztell hatásúvá varázsolhatjuk az eredményt.

View attachment 42662IMG_1632 by Andris_87, on Flickr​

Persze az ötlet továbbfejleszthető pl. úgy, hogy a LED szalagot csak alulra tesszük be pl 3-4 sávban, ezzel átmenetes hátteret kialakítva. Az RGB szalagoktól igazi fehér fényt ne várjatok, ha azt szeretnétek, akkor sima fehér LEDet vegyetek.

Have fun!:jimlad:

View attachment 42663IMG_0278 by Andris_87, on Flickr​
Cool..

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Szia Andris. Szuper a box. Csináltam én is egy hasonlót korábban a 90 cm-es akváriumhoz, de nem igazán váltotta be a reményeimet. A keretet alumíniumból csináltam és csak fele ilyen-, azaz 25 mm mély a "doboz". Az alufóliát kihagytam, sajnos nem jutott eszembe. A többi rész nagyjából ugyanez, mint nálad, még ha nem is pont ugyanúgy. Az van, hogy körben - ahol a ledszalag van - határozottan erősebben világít, mint középtájon, meg amúgy sem túl erős az egésznek a fénye.
Mit gondolsz, vajon az alufólia utólagos beragasztásával tudnék jelentősebb javulást elérni? Vagy a nagy távolságok miatt alapból kevés lesz hogy csak körben van led? Ezt mondjuk még könnyen ki tudom próbálni, de lehető legsimábbra ragasszam a fóliát, vagy inkább gyűröttre? Hogyan teríti jobban a fényt?
A másik dilemmám a mélység, gondolom azt is alullőttem. Nem tudom, nagyobb mélységben mennyire "terülne" jobban a fény. Szerinted?
 
Szia @Andris87, nagyon tetszik a leírásod. Maga az ötlet, a megvalósítás letisztult egyszerűsége, és a dokumentálás minősége is!
Köszi szépen, hogy megosztottad velünk!
 
Szia Andris. Szuper a box. Csináltam én is egy hasonlót korábban a 90 cm-es akváriumhoz, de nem igazán váltotta be a reményeimet. A keretet alumíniumból csináltam és csak fele ilyen-, azaz 25 mm mély a "doboz". Az alufóliát kihagytam, sajnos nem jutott eszembe. A többi rész nagyjából ugyanez, mint nálad, még ha nem is pont ugyanúgy. Az van, hogy körben - ahol a ledszalag van - határozottan erősebben világít, mint középtájon, meg amúgy sem túl erős az egésznek a fénye.
Mit gondolsz, vajon az alufólia utólagos beragasztásával tudnék jelentősebb javulást elérni? Vagy a nagy távolságok miatt alapból kevés lesz hogy csak körben van led? Ezt mondjuk még könnyen ki tudom próbálni, de lehető legsimábbra ragasszam a fóliát, vagy inkább gyűröttre? Hogyan teríti jobban a fényt?
A másik dilemmám a mélység, gondolom azt is alullőttem. Nem tudom, nagyobb mélységben mennyire "terülne" jobban a fény. Szerinted?
Szia!
A leírásod alapján szerintem leginkább a mélységgel lehet a gond. Ha túl közel van a LED a fóliához/plexihez, akkor nem tudja rendesen megtörni a fényt és nem is keverednek eléggé össze a színek. 90-esnél legalább 3 sorban tenném a LED-et úgy, hogy maradjon még kb. 2 sornyi hely a fóliáig (tehát legalább 5 cm hely kéne legyen az oldalfaladban). Az alufólia biztosan segít, én mindenképp simán hagynám, mert ha meggyűröd az furcsa mintákat vetíthet a fóliára.
Egyébként a fénye nálam is gyenge, inkább csak színt ad, de talán természetesebb is így.
Ha ki tudod valahogy bővíteni az oldalfalat érdemes vele kísérletezni :)
 
Back
Oldal tetejére