• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY LED világitás - ahogy én készitem

Nekem 5 sor ledcsík kell egymás mellé, és ahhoz kell profilt találnom. Lehet hogy több profilt veszek, és ezeket egymás mellé rögzítem. Amúgy a ledcsíkokat milyen messze kell rakni egymástól?
 
köszönöm :)

Hűtőbordát vadászok, van egy az talán jó lehet, habár beraktam a modellbe, úgy már nem tetszik.

A jelenlegi 60 cm hosszon nem lóg be, de merevítésnek lehet használni az aluprofilt ( a belső részen lehet bele rakni rögzítőt, mert ott nem látszik ).
De lehet hogy érdemesebb ilyen hossznál keresztbe rakni kettőt, vagy 16 -os polikarbonátot választani, talán jobban is mutatna azzal.

Pedig milyen jól mutatna egy vékony acéllemez " légterelő búra" és arányosan két venti elhelyezve benne. Esetleg karbonmintás fóliával leragasztva.... :rolleyes: Az "ADA" felirat helyett jobb lent meg egy Monster matrica... Tiszta drift akvárium lenne.... :whistle: :D
 
Csinálj ventilllátor helyett vízhűtést! A víz ugye adva van, ott van alatta. Csak egy mini szivattyú kellene, na meg egy kis csövezés, ami a két szélén beleér a vízbe, és egyik oldalról felkapja, a másikon pedig visszaengedi a vizet (persze nem 16/22esre gondoltam, hanem valami vékonyabbra)...:)
 
Nekem 5 sor ledcsík kell egymás mellé, és ahhoz kell profilt találnom. Lehet hogy több profilt veszek, és ezeket egymás mellé rögzítem. Amúgy a ledcsíkokat milyen messze kell rakni egymástól?
Szia! Én egyfelől tuti az egyenletes bevilágítást venném szempontnak. Milyen széles az akvárium és hogy oszlana el szépen az 5db. Aztán hővezetés szempontjából az 1 szalag /1 profil lehetne jó, és még kellene aktív/passzív hűtés is. Bár ez attól is függ, hogy mennyi hőt ad le a szalagod. De ez csak józan paraszti gondolkodás a részemről, még nem gyártottam soha ilyet. :)
 
Csinálj ventilllátor helyett vízhűtést! A víz ugye adva van, ott van alatta. Csak egy mini szivattyú kellene, na meg egy kis csövezés, ami a két szélén beleér a vízbe, és egyik oldalról felkapja, a másikon pedig visszaengedi a vizet (persze nem 16/22esre gondoltam, hanem valami vékonyabbra)...:)
Nagyon dizájn lenne! :)
Elképzeltem, hogy egyszer csak garnélák mászkálnak át rajta... :LOL: Olvastam, volt már aki szűrűből szedte ki őket, bár ott gondolom a perlon azért megfogta őket.
 
Szia! Én egyfelől tuti az egyenletes bevilágítást venném szempontnak. Milyen széles az akvárium és hogy oszlana el szépen az 5db. Aztán hővezetés szempontjából az 1 szalag /1 profil lehetne jó, és még kellene aktív/passzív hűtés is. Bár ez attól is függ, hogy mennyi hőt ad le a szalagod. De ez csak józan paraszti gondolkodás a részemről, még nem gyártottam soha ilyet. :)

600 mm -nél hosszabb ilyen megoldást nem láttam sehol, felette masszív vázas lámpák vannak. Ha nem tudták megoldani "gyárilag" hogy szép legyen, nem biztos hogy DIY módon jobb lesz ;)
 
Miért ne lehetne egy ugyanígy kinéző lámpa, ami kétszer olyan hosszú? Csak kicsivel vastagabbnak kell lennie, hogy legyen tartása.
Na de nem OFF-olom ezt a topic-ot, mert ez most a te lámpád készítéséről szól. Én majd csinálok a 110-esnek egy másikat :)
 
Mi a helyzet a lámpával? Működik?

szia,

igen, működik sajnos az eredeti ventilátoros verzió van.
nem találok megfelelő hűtőbordát, ezért rendelek még 1 m LED csikot, és a dimmerrel lejjebb veszem a fényerősséget, szerintem jó lesz úgy, nem fog kelleni ventilátor.
Szélesebb aluminium profilt szereztem már, arra fog felmenni a cucc.
Szerintem két hét minimum kell a megvalósitáshoz, eléggé összejöttek a projektek a munkahelyemen.
Ha lesz előrelépés, mindenképpen teszek fel képeket
 
Sziasztok, érdeklődnék, hogy a dimmerről hol tudnék több infot találni, nem teljesen világos miből vesz el, hogy kevesebb legyen a fény?
 
Sziasztok, érdeklődnék, hogy a dimmerről hol tudnék több infot találni, nem teljesen világos miből vesz el, hogy kevesebb legyen a fény?
Nem biztos, hogy bármiből is visszavesz, vannak olyan megoldások, ahol kihasználva a szem tehetetlenségét, 0 és 255 kapcsolás/másodperc közötti sebességgel villogtatják a LED-et amit az emberi szem fényerőváltozásnak érzékel. A napfekelte-napnyugta vezérlések általában ilyen elven mennek
 
Nem biztos, hogy bármiből is visszavesz, vannak olyan megoldások, ahol kihasználva a szem tehetetlenségét, 0 és 255 kapcsolás/másodperc közötti sebességgel villogtatják a LED-et amit az emberi szem fényerőváltozásnak érzékel. A napfekelte-napnyugta vezérlések általában ilyen elven mennek
A tesómmal beszéltem és ő azt mondta hogy az áramerősséget veszi vissza ez a típus.fenyero-szabalyzo-dimmer-led-szalagokhoz-96w-8a.png Meg is rendeltem és tényleg jól működik..:)
 
Annyiban szólnék csak bele, hogy nem az áramerősséget hanem a feszültséget lehet vele állítani. Amúgy teljes megelégedéssel használom én is. Teszi a dolgát.

Szerintem meg villogtat :D:D, legalábbis a leírásban PWM-et írnak. Erről írtam pár hozzászólással fentebb. Ezt a multiméter mutathatja feszültségváltozásnak. (holnap ezt az elméletemet szerintem letesztelem )

0~100% brightness adjustable
Easy to install and simple to use
Adjust the light soft and stable, no flickering.
PWM digital dimming, avoid rush current, protect your LED lights
Mainly use to adjust single color LED light lamps and Led Strip.
Constand voltage and constand current output, can be connected with amplifiers to extend its load
 
Back
Oldal tetejére