• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY LED világitás - ahogy én készitem

zsfeher

Főkertész
Sziasztok,

Hasonló téma volt már ebben a körben, de azt hiszem, olyan nem , ami lépésről lépésre bemutatná, "hogyan készül".

Az alapötlet :
Nagyon tetszenek a plexi - LED szalag megvilágitások ( elég borsos az áruk ) ezért megpróbálkozom késziteni egyet, kiderül majd, hogy a kisebb nagyobb siker közül melyik vonatkozik majd ide :).

Dokumentálva lesz minden, a mechanikus alkatrészeket gyártom, illetve gyártatom, a műhelyrajzokat/modelleket fel tudom tölteni vagy elküldöm priviben, ha valakinek az érdeklődését felkelti a szett.

Amiből készül :

Váz : 10 mm vastag polikarbonát lap ( viztiszta )
LED szalag :12V 24W 8520 SMD dupla chip, szuper fényes, hideg fehér ( 3240 lumen ) 2 m
LED profil : 43 x 9,3 mm , széles kivitel (bronz vagy fekete, még nem tudom melyik lenne a szebb ) 2 x 600 mm hossz
Led tápegység: 12V 8,5A 100W fém ház
Dimmer : 8A , potis szabályzású ( PLC - be szeretném kötni később )

 
Röviden a számitásról :

Korábban olvasottak alapján a high-tech akváriumhoz szükséges fénymennyiség : 1W/l , ami megközelitőleg 60-70 lumen/l -nek felel meg.
A medencém: 81 literes
A 2m ledszalag : 6480

6480/81 = 80 lumen/liter jön ki,
ami kissé sok a fenti értékhez, ezért rakok bele dimmert ( meg ha majd annyira menő leszek, hogy megcsinálom a napkelte - napnyugta szabályzást ).
 
ami kissé sok a fenti értékhez, ezért rakok bele dimmert ( meg ha majd annyira menő leszek, hogy megcsinálom a napkelte - napnyugta szabályzást ).
Szerezz be egy TC420-as dimmert, ezzel mindent meg tudsz csinálni, fényerő és alkonyatszabályzást is. USB- porttal PC-ről is lehet programozni . Kínából 8 ezer forintért beszerezhető.
https://www.google.hu/?client=firefox-b#q=TC420&gfe_rd=cr
 
Szerezz be egy TC420-as dimmert, ezzel mindent meg tudsz csinálni, fényerő és alkonyatszabályzást is. USB- porttal PC-ről is lehet programozni . Kínából 8 ezer forintért beszerezhető.
https://www.google.hu/?client=firefox-b#q=TC420&gfe_rd=cr

Köszönöm a tippet, ez lesz a következő projekt, egyenlőre használom a fent emlitettet - ha már megrendeltem :), először ki szeretném tapasztalni a megfelelő fényerőt, arra jó lesz.
Mindenképp szeretném fejleszteni a szettet.
 
Megjöttek az alkatrészek, amiket tegnap előtt rendeltem, postapontra kértem, nem futárral, nekem igy kényelmesebb volt, nem kellett igazodnom.

20160811_164219[1].jpg

táp, dimmer, csatlakozók, vezeték csatlakozóval ( ezekből rendeltem dögivel ), és a végén vettem 1m piros és 1m kék LED-et is, nem tudom hogy fogom e használni, illetve hogy szükséges e.
 
Ebben a csőben küldték a 8520 -as fehér ledcsikokat, úgy látszik ebben a méretben kapható.
Aluminium laon szerelt az egész, illetve a hővezetős ragasztóval kértem ( felragasztás után azért rakok rá kétkomponensű ragasztó pöttyöket a szélekre.

20160811_164346[1].jpg


látható rajta az 5760 hővezető ragasztó:

20160811_170436[1].jpg
 
Hali!

Jó tervnek tűnik. A vázat hogy tervezed elkészíteni?

Köszönöm, remélem nem derül ki majd, hogy valami nem stimmel, csak CAD progival készitettem a modelleket, kipróbálva akkor lesz, mikor összerakom :nailbiting:.

A vázhoz készülnek az alkatrészek, a 10 mm -es polikarbonát lap marógépen munkálódik, ha szerencsém van, akkor legkésőbb szombaton készen lesz, esetleg kisebb módositásokat kell majd rajta elvégezni.

Az aluminium profilért, amire a LED csikok kerülnek, holnap megyek, darabolni, illetve a két végén meg kell munkálni, ahol "felfekszik" a felső plexilapra.

A képeket folyamatosan rakom majd fel, amint megérkeznek az elemek.
 
Szia.. Ismerős nekem. Én is ilyet rendeltem . Igaz én nem rendeltem pirosat és kéket bele mert 2db t5 cső mellé lesz kiegészítve... a tapasztalatom az hogy a dimmer jó mert nem a feszültséget csökkenti hanem az áramot. A 8520 led csík jó igaz a hővezető paszta nem igazán fogta oda az alumínium házhoz.. én is rögzítettem jó pár helyen meleg ragasztóval..."majd meglátjuk mennyire lesz tartós"
 
Hehe...a munkahelyemen a modelljeim nekem is tökéletesen néznek ki lerajzolva. Bezzeg a gyakorlatban...
Mekkora az akvárium magassága? Ez a 60x30x45ös verzió?
 
Szia.. Ismerős nekem. Én is ilyet rendeltem . Igaz én nem rendeltem pirosat és kéket bele mert 2db t5 cső mellé lesz kiegészítve... a tapasztalatom az hogy a dimmer jó mert nem a feszültséget csökkenti hanem az áramot. A 8520 led csík jó igaz a hővezető paszta nem igazán fogta oda az alumínium házhoz.. én is rögzítettem jó pár helyen meleg ragasztóval..."majd meglátjuk mennyire lesz tartós"

Kiderül majd, hogyan muzsikál, én csak ezt használnám.
Alapvetően bizakodó vagyok :).

Ha nem lenne meg a plexi, akkor is összerakom, ha megvettem az aluprofilokat, a ragasztások mehetnek attól, illetve a vezetékeket felforrasztom, stb.
 
Ma csak kipróbáltam, mert kiváncsi voltam, milyen.

Ami van hátra :

- A kábelezést ki kell cserélni, mert kicsit alul lett méretezve, a 2 x 2 A -hez a keresztmetszet kicsi, a csatit is ki kell dobni, az sem jó ( ezek sajnos melegednek ), nem is világit úgy mint mikor próbáltam
- A hűtésben nem vagyok biztos, hogy elegendő lesz, fél óra után elég meleg volt a hűtősin, el kell olvasnom a leirásában, mekkora hőmérsékleten lehet dolgoztatni a LED eket.

Ha lesz időm, megcsinálom valamelyik délután, ha nem akkor csak hétvégén tudom majd.
A végeredményt bejegyzem ide.
 
Back
Oldal tetejére