• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY-LED szalagos világítás

A ~12 voltos outputjaim nem variálhatóak. @tsokee írta, hogy levették az övükét 11,1 Voltra, és így durván 70%-on megy nekik. Körülbelül én is 70%-ra dimmelném vissza 8 órás üzemmel egy ilyen kis 16 literes nano felett, szóval az, hogy nálam bármiféle állítgatás nélkül pont ennyi 11,98 Voltról, számomra bónusz. Csak a kétszer ekkora 4x50 centisnél nem mindegy, ott még meg se mértem hány Volt a vége, bár ott meg lehet a DC kábelvég lesz a hunyó, mert gyanúsan meleg (a táp semennyire, kábele se).

Mindegy, monitor panel vezérlőt, DAC-t, és raspberry Pi-hez való elektronikát is javítottam/módosítottam/raktam már össze, ezek után egy ilyen faék egyszerűségű LED tákolmánnyal már jócskán többet foglalkoztam, mint amennyit szerettem volna. Növényeknek elég, nekem nem (arról nem is beszélve, hogy melegebb fényt ad, mint a 3000 Kelvines konyhai izzó), nem tudok vele mit csinálni, majd a Sunsun adja mellé a fényerőt, a 4x50-es alatt meg amúgy is amazóniai blackwater lesz előbb vagy utóbb.
még egy dolog jutott eszembe.. Milyen vastag kábelt használsz? Mert az lehet még szűk keresztmetszet.. Esetleg a forrasztást leellenőrizném még
 
A tc421 WiFi-s változat nem 1 perces osztással programozható, hanem 30 percessel! A szoftver is más hozzá. Igaz, van hozzá telefonos alkalmazás is.
Egyébként valóban nincs sok értelme, mert nem fogod állandóan állítgatni.
Szerintem a tc420 tökéletesen használható.

Sziasztok!

Nem találtam ennek jobb topicot, hátha itt is tudna valaki segíteni! :) És DIY világításhoz kerülne a vezérlő, úgyhogy talán még vág is ide :p

A TC421 programja azóta se frissült 1 perces beállíthatóságra?
Valóban csak 30 percenkénti állíthatóság van rajta? Így lehet naplementét/napfelkeltét szimulálni vele? (pl hogy a fade funkcióval fél óra alatt érje el a "max" szintet? Vagy ilyet nem tud csak a 420? :)

Köszönöm! :)
 
Sziasztok!

Nem találtam ennek jobb topicot, hátha itt is tudna valaki segíteni! :) És DIY világításhoz kerülne a vezérlő, úgyhogy talán még vág is ide :p

A TC421 programja azóta se frissült 1 perces beállíthatóságra?
Valóban csak 30 percenkénti állíthatóság van rajta? Így lehet naplementét/napfelkeltét szimulálni vele? (pl hogy a fade funkcióval fél óra alatt érje el a "max" szintet? Vagy ilyet nem tud csak a 420? :)

Köszönöm! :)
nem, igen, igen, igen, nem
sziv :D
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Fejleszteni szeretném a ledes lámpámat, és segítség kellene: itt a Watt/litert, vagy a Lumen/litert kell figyelembe venni?

Köszi!!
 
Sziasztok!
Szándékosan szeretném kicsit általánosabban feltenni azt a kérdést, hogy meddig kell világítani az akváriumban?
Ezalatt valami szabályra lennék kiváncsi a litert, lument és talán színhőmérsékletet is figyelembe véve. Létezik ilyen szabály?
 
Sziasztok!
Szándékosan szeretném kicsit általánosabban feltenni azt a kérdést, hogy meddig kell világítani az akváriumban?
Ezalatt valami szabályra lennék kiváncsi a litert, lument és talán színhőmérsékletet is figyelembe véve. Létezik ilyen szabály?
Szandekosan valaszolok altalanosan: annyit, hogy ne algasodj es a novenyeknek is jo legyen.
 
Szandekosan valaszolok altalanosan: annyit, hogy ne algasodj es a novenyeknek is jo legyen.
Hát igazából, akkor azt mondod, hogy empirikus úton kell rájönni? Így viszont már többváltozó a téma, mert bejön a tápozás is és a CO2 is a képletbe.
Azt hittem erre is van valami ökölszabály, mint a lumen/literre.
 
Sziasztok, segítséget szeretnék kérni.Épiteni szeretnék egy 40l 45x30x30cm high tec akvát. Kicsit megakadtam a lámpánál. Sajnos a jó bolti nem jöhet szóba az ára miatt. Viszont építenék egyet: Az alábbi ledből szeretnék 2m bele tenni, szerintetek jó lenne?https://www.ledaruhaz.hu/valtoztath...0-ledm-max-1510-lmm-192-w-2-ev-garancia-21675
Előre is köszönöm
Minden bizonnyal jó.
Ettől függetlenül javaslom inkább a V-tac 95 Cri szalagot, amit sokan teszteltek már (ebben a topikban is többször szerepel).
Mert az általad kinézett szalagra ugyan 1500 lument írnak, de ha hidegebbre csavarod a színhőmérsékletet, akkor ez jelentősen kevesebb lesz, hiszen a benne levő meleg led csökkentett teljesítményen fog csak világítani. Az akváriumvilágításra pedig leginkább 6500K körüli fényt használunk - ami persze ízlés kérdése.
A V-tac szalag viszont >2500 lm/m fényerővel bír.
De ha neked fontos a színhőmérséklet szabályozás, akkor nem beszéllek le róla...
 
Minden bizonnyal jó.
Ettől függetlenül javaslom inkább a V-tac 95 Cri szalagot, amit sokan teszteltek már (ebben a topikban is többször szerepel).
Mert az általad kinézett szalagra ugyan 1500 lument írnak, de ha hidegebbre csavarod a színhőmérsékletet, akkor ez jelentősen kevesebb lesz, hiszen a benne levő meleg led csökkentett teljesítményen fog csak világítani. Az akváriumvilágításra pedig leginkább 6500K körüli fényt használunk - ami persze ízlés kérdése.
A V-tac szalag viszont >2500 lm/m fényerővel bír.
De ha neked fontos a színhőmérséklet szabályozás, akkor nem beszéllek le róla...

Nem fontos a változtatás, csak annyi szalag van ,hogy nem tudok választani. Egyébként miért van az ,hogy pl egy Odyssea, Twinstar, ADA lámpa csak kb 1600lm körül van? a Standard 45cm lámpák? Általában 2db-ot használnak belőle?
 
Egyrészt azért, mert nem csak a fényerő a fontos, hanem a a növényeknek megfelelő hullámhossz is. A neves gyártók maguk fejlesztik a lámpát (a ledszalagokkal ellentétben kifejezetten növényes akvarisztikai felhasználásra), így a kisebb fényerő ellenére sem feltétlenül kevésbé hatékonyak a megfelelő spektrumnak köszönhetően.
Másrészt aktív hűtés nélkül nehéz kifejezetten nagy teljesítményű lámpát gyártani, tehát nem feltétlenül a high tech növényes akvarisztikát akarják kiszolgálni, ezért sem méretezik túl a lámpákat. Mert ugye a túl sok fény egy amatőr kezében egyértelmű algatengert okoz, nem cél hogy elriasszák a vevőket.
Harmadrészt meg igen, nyilván üzleti érdekük hogy többet vegyél belőle - de ezt inkább a gyártóktól kellene kérdezni :)
 
Egyrészt azért, mert nem csak a fényerő a fontos, hanem a a növényeknek megfelelő hullámhossz is. A neves gyártók maguk fejlesztik a lámpát (a ledszalagokkal ellentétben kifejezetten növényes akvarisztikai felhasználásra), így a kisebb fényerő ellenére sem feltétlenül kevésbé hatékonyak a megfelelő spektrumnak köszönhetően.
Másrészt aktív hűtés nélkül nehéz kifejezetten nagy teljesítményű lámpát gyártani, tehát nem feltétlenül a high tech növényes akvarisztikát akarják kiszolgálni, ezért sem méretezik túl a lámpákat. Mert ugye a túl sok fény egy amatőr kezében egyértelmű algatengert okoz, nem cél hogy elriasszák a vevőket.
Harmadrészt meg igen, nyilván üzleti érdekük hogy többet vegyél belőle - de ezt inkább a gyártóktól kellene kérdezni :)
Jopet, köszönöm szépen a tippeket:https://www.anrodiszlec.hu/product_info.php/products_id/15556 remélem erre a szalagra gondoltál.
 
jó szalag, nekem is van otthon pár méter belőle, viszont 100% teljesítményen bitang forró, dimmeléssel, vagy extra hűtéssel számolj! :)
Szerintem nekem nem lesz szükségem az 100%-ra. De ha már csinálok ,akkor nem akarok fél megoldást. Olvastam,hogy piros és kék ledeket is tesznek bele. A növényekre van hatása vagy csak az összképet színezi meg?
 
Szerintem nekem nem lesz szükségem az 100%-ra. De ha már csinálok ,akkor nem akarok fél megoldást. Olvastam,hogy piros és kék ledeket is tesznek bele. A növényekre van hatása vagy csak az összképet színezi meg?
Ha jól tudom inkább az összkép miatt, ezekhez nem feltétlen szükséges a növények szempontjából. De sokan nepfelkelte, naplemente, holdfény miatt is használnak hozzá színes ledeket.
 
Back
Oldal tetejére