• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY-LED szalagos világítás

Mikor vettem erre írták a legjobb színhelyességet. Amire nekem kell elég lesz :) Lesz mellette jópár 10000 es 2700k-es 10W-os power LED. Igazából ezek azért kellenek, hogy lássam a halak színét :)

Ez a led nagyon gyenge lesz fenyeroben, arra szamits, hogy 2-3x annyit kell beepitened, mint a high output ledekbol kene.
 
Elkészült a lámpám... bár az elkészülést követően már ki is derült merre kell tovább fejleszteni.

Első kép csak LED. Második kép csak fénycső. Harmadik kép a kettő együtt. A negyediken látszik telibe a függesztéssel együtt.
A képek kb színhelyesek, legalábbis a kalibrált monitoromon annak látszik :D

77275

77274

77273

77276
 
Sziasztok. Olyan kérdésem lenne, bár nem szalag,de led, hogy 220v-os fényvetőt hogyan tudok átalakítani 12v-ra, hogy a Tc420-szal tudjam vezérelni?
Előre is köszönöm.
 

Attachments

  • 23DAFB63-0BA9-4E70-8D0D-F941B91E51B3.png
    23DAFB63-0BA9-4E70-8D0D-F941B91E51B3.png
    440.3 KB · Megtekintések: 77
Sziasztok. Olyan kérdésem lenne, bár nem szalag,de led, hogy 220v-os fényvetőt hogyan tudok átalakítani 12v-ra, hogy a Tc420-szal tudjam vezérelni?
Előre is köszönöm.
Egy relevel.. nekem keszitettek ilyen relet, magnesszelepet szerettem volna vele kapcsolni, de vegul nem lett beuzemelve a rele. A tc420 progiban a 220 csatornat at kell allitani a fokozatvaltAst jump-ra..
 
Sziasztok. Olyan kérdésem lenne, bár nem szalag,de led, hogy 220v-os fényvetőt hogyan tudok átalakítani 12v-ra, hogy a Tc420-szal tudjam vezérelni?
Előre is köszönöm.
Jól értettem? Vezérelni akarod, nem szabályozni.
Akkor, ahogy @Gyukker írta: kell egy 12V DC relé, például ilyen: Finder 4051 9012. Ezt a TC 420 kimenetére kötöd, mint ahogy egy LED szalagot kötnél. A progit úgy kell megírni, hogy csak 0 vagy 12V legyen a kimeneten (tehát dimmelés nincs).
A relé kimenete pedig kapcsolja a fényvetődet.
Ha a fentiek alapján nem megy, akkor inkább ne fogj hozzá...
 
Nekem csak 12v kimenet van a vezérlőn
Igen, 12v. Arra a csatornara gondoltam, amelyikre a fenyveto lenne kotve. Annak a csatornanak a fokozatmentes valtasat kell atallitani "jump"-ra. Ott tudod, ahol az idot allitgatod, mikor melyik csatorna hany %-on legyen.. pl. Itt a ch2 lenne a fenyveto csatornaja a relevel, amit @elektrorudi irt.. kikapcsolasnal is jump..7781477815
 
Tegyel be a ketto kozze (TC420, fenyveto) egy relet optocoupler-el (vezerles 12V-ig, es 230V-ot tudsz kapcsolgatni vele). Persze ettol meg a TC420-at is meg kell hajtanod valahonnan 12V-al, de az valszeg mar most is meg van oldva.
Relet talalsz aliexpressen is ha rakeresel az "optocoupler" jelszora, meg itthon is elektronikai szakuzletekben (linket nem akarok bemasolni). Amire figyelned kell, hogy a vezerles oldalon 12V legyen az elvart feszultseg (vannak 3.3V, 5V verziok is, azok nem jok neked!), mig a masik oldalon 230V. Aramerosseg altalaban 10A ezeknel a releknel, az boven eleg a 10W-s fenyvetodhoz.
 
Jól értettem? Vezérelni akarod, nem szabályozni.
Akkor, ahogy @Gyukker írta: kell egy 12V DC relé, például ilyen: Finder 4051 9012. Ezt a TC 420 kimenetére kötöd, mint ahogy egy LED szalagot kötnél. A progit úgy kell megírni, hogy csak 0 vagy 12V legyen a kimeneten (tehát dimmelés nincs).
A relé kimenete pedig kapcsolja a fényvetődet.
Ha a fentiek alapján nem megy, akkor inkább ne fogj hozzá...
És vezérelni nem lehet?
 
Vagy a másik, mit javasoltok egy 200x70x65-ös sügeres akva megvilágítására? Fekete aljzat és fekete hátsó üveg, sárgás, kékes, ezüstös halak. A fő cél az lenne, hogy kiemelje a halak színét, de ne lepjen el az alga
 
Vagy a másik, mit javasoltok egy 200x70x65-ös sügeres akva megvilágítására? Fekete aljzat és fekete hátsó üveg, sárgás, kékes, ezüstös halak. A fő cél az lenne, hogy kiemelje a halak színét, de ne lepjen el az alga
Magas szinhusegu ledszalag(cri+95), vagy magas szinhusegu fenycso( osram color proof). Ezek tuti hozzak az elvarasokat, mindkettot hasznalom, maxi elegedett vagyok veluk...
 
Magas szinhusegu ledszalag(cri+95), vagy magas szinhusegu fenycso( osram color proof). Ezek tuti hozzak az elvarasokat, mindkettot hasznalom, maxi elegedett vagyok veluk...
Nézegettem. Milyen szín-hőmérsékletet javasolsz?
Vagy esetleg valami konkrét ledszalag tipus?
 
Utoljára módosított:
Nézegettem. Milyen szín-hőmérsékletet javasolsz?
Vagy esetleg valami konkrét ledszalag tipus?
Nekem ebbol van epitve... 4000 es 6500kelvines van keverve felesbe. Nagyon szep szine van alatta mindennek. Tegnap volt lehetosegem osszehasonlitani az olcso szalagos regi vilagitassal, karbantaras idejere vissza raktam a regi pilacsot... hat fajt...
Innen szoktam rendelni, meterre is adnak, ha kell, tapegyseguk is van...
77843
 
Nézegettem. Milyen szín-hőmérsékletet javasolsz?
Vagy esetleg valami konkrét ledszalag tipus?
@Gyukker javaslatát még annyival kiegészítenénk, hogy korábban ITT összeszedtük nagyvonalakban az eddigi tapasztalatokat erről a szalagról.
@H. Gábor segítségével kicsit átfogóbb képet kaptunk arról, milyen spektrumban világítanak ezek a szalagok, ITT és ITT láthatsz róla infókat. A növények mindegyiket szeretik, ami szerintünk optimális kombó, azt a fenti linken írtuk. Azt kell még mérlegelned, mennyire lenne a te szemednek zavaró egy sárgásabb, melegebb színhőmérséklet (egy idő után valószínűleg akkor is megszoknád, ha elsőre zavar). A pirosas növények miatt egy kis melegfehér használata mindenképp jó lenne.
 
Nekem ebbol van epitve... 4000 es 6500kelvines van keverve felesbe. Nagyon szep szine van alatta mindennek. Tegnap volt lehetosegem osszehasonlitani az olcso szalagos regi vilagitassal, karbantaras idejere vissza raktam a regi pilacsot... hat fajt...
Innen szoktam rendelni, meterre is adnak, ha kell, tapegyseguk is van...
View attachment 77843
Képet tudnál a ledszalagos akváról?
 
Gondolkonom a 8520-as szalagokat lecserélni erre a V-TAC-os szalagra annyi jót írtok róla. Nem tudom milyen arányba rakjak belőlük viszon a lámpámba, jelenleg 71m 8520 hidegfehér és 61m már nem emlékszem milyen piros led van benne :D 7:4:2 (hideg:természetes:meleg) ezen az arányon gondolkozom. Valakinek valami tapasztalat hogy más aránnyal csináljam?
 
Utoljára módosított:
Képet tudnál a ledszalagos akváról?
Pont a hetvegen volt alkalmam osszehasonlitani a regi lampat a cri95-tel. Karbantartas idejere vissza raktam a regi pilacsot. Mint irtam, fajt a latvany, a 80% szinhusegu feny alatt halott volt minden szin.
Mivel nekem mar van viszonyitasi alapom, tuti cserelnem az osszes gyengebb szinhusegu szalagot cri95-re. Azt, hogy milyen aranyban, izles kerdese.. en felesbe raktam, 4000k+ 6500k, hozza egy kis pirossal.. semmi kivannivalot nem hagy maga utan a latvany, vagy eredmeny.. ha teszel elejuk egy tc420 vezerlot, fokozatmentesen tudod dimmelni egymashoz kepest oket.. 779227792377924
 
Back
Oldal tetejére