• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY-LED szalagos világítás

En ilyen tapegysegeket hasznalok, ezekkel a dimmerekkel probalkoztam, mindegyikkel csendben van..View attachment 70750View attachment 70751View attachment 70752View attachment 70753. Az utolso foton egy 500ft-s lengo dimmert epitettem a lampa testbe, az se sipol.

Szia. Most tervezem a led világításom... Pont az volt a terv hogy a lámpatestbe építeném a dimmert. Hasonlóan ahogy a Te képeden is van.
Hogy vált be? Nem tudsz egy beszerzési forrást mert nem találtam sehol hasonlót sem.
Köszi
 
Szia. Most tervezem a led világításom... Pont az volt a terv hogy a lámpatestbe építeném a dimmert. Hasonlóan ahogy a Te képeden is van.
Hogy vált be? Nem tudsz egy beszerzési forrást mert nem találtam sehol hasonlót sem.
Köszi
Szia! Egy kinai lengo dimmert epitettem be. A potmeter gombot csereltem alura, mert ez passzolt a szalcsiszolt lakkozott inox lampatesthez. Nincs nagy teljesitmenye, ha jol emlekszem 3amper, nano akvahoz jo. Nagyobb akvahoz mar inkabb ezt a szurket ajanlom, ez 8amperes, es stabilabb is, nem allitodik el magatol. Ezt is belehet epiteni, a potmeter gombot meg csereli...
De ha nem ragaszkodsz nagyon a manualis dimmerekhez, en nem ilyet epitenek be..
 

Attachments

  • Screenshot_20190213-183601_Chrome.jpg
    Screenshot_20190213-183601_Chrome.jpg
    217.8 KB · Megtekintések: 57
  • Screenshot_20190213-183529_Chrome.jpg
    Screenshot_20190213-183529_Chrome.jpg
    207.9 KB · Megtekintések: 55
Szia! Egy kinai lengo dimmert epitettem be. A potmeter gombot csereltem alura, mert ez passzolt a szalcsiszolt lakkozott inox lampatesthez. Nincs nagy teljesitmenye, ha jol emlekszem 3amper, nano akvahoz jo. Nagyobb akvahoz mar inkabb ezt a szurket ajanlom, ez 8amperes, es stabilabb is, nem allitodik el magatol. Ezt is belehet epiteni, a potmeter gombot meg csereli...
De ha nem ragaszkodsz nagyon a manualis dimmerekhez, en nem ilyet epitenek be..

Köszi!
Igen a szürkét néztem.... De méretben jobb lenne kisebb. Szerintem egy távirányítós lesz a jó megoldás... :)
 
Köszi!
Igen a szürkét néztem.... De méretben jobb lenne kisebb. Szerintem egy távirányítós lesz a jó megoldás... :)
Ha van lehetoseged lezereztetni a lampatestet, akkor hosszu tavra gondolkozva egy TC420-as programozhato vezerlot epitenek be. Hasonloan, mint az ATI lampakon.. Nalam mindket akvan ilyen van, igaz meg nem jutottam odaig, hogy beepitsem oket. De nagyon szeretem ahogy mukodik..
729847298572986729877298972990
 
Ha van lehetoseged lezereztetni a lampatestet, akkor hosszu tavra gondolkozva egy TC420-as programozhato vezerlot epitenek be. Hasonloan, mint az ATI lampakon.. Nalam mindket akvan ilyen van, igaz meg nem jutottam odaig, hogy beepitsem oket. De nagyon szeretem ahogy mukodik..
View attachment 72984View attachment 72985View attachment 72986View attachment 72987View attachment 72989View attachment 72990

Ahogy nézem ez egy "kicsit" komolyabb cucc.... :)
Utána olvasok... Köszi
 
Ahogy nézem ez egy "kicsit" komolyabb cucc.... :)
Utána olvasok... Köszi
Nem egy nagy vasziszdasz. Szeretem, mert oramu pontossaggal kapcsolja fel, le a vilagitast fokozatmentesen, tettem bele egy kis naplemente feleseget, majd ejszakai feny. Csak a fantaziad szab hatart. Nalam a nagy akvanal a co2 magnesszelepet is ez fogja vezerelni, a kis akvanak meg az eheim szkimmert ki be kapcsolaszni.. Jo cucc, 5-6e. kinaban.
 
Nemtudom mennyire jon at, de eloben tobb mint a felevel csokken a fenyero. Ha elkepzeled, hogy eloben fele ennyire voros az elso kep, akkor gondolhatod milyen a masodikkal. Ha megnezed a masodik kepet, a feny ugyan lejjebb kerult par helyen, viszont a ket oldal szinte teljes fenyvesztest kapott, illetve, itt-ott szinte megszunt a feny. Ez most 100 watt 50cm vizoszlopon. Ha potolnam az elveszett reszeket mar lassan 200-nal jarnek, es meg nem kapcsoltam fel a feheret. View attachment 55724View attachment 55725

@Szabó Henrik, Henrik ezek a kör alakú lencsék, vagy az ovális forma? Lencse vagy nem lencse? Ez itt a kérdés! :)
 
Elkészült a nagy mű, 4 méter cseh gyártmányú 3030 smd, 6500K, 88%+ CRI, 18 w/m, 24v LG ledszalag 140 lumen/w hatásfokkal, összesen ~10,000 lumennel. 9050(mély)45(magas) 190l akváriumhoz

Meanwell PWM 24v, 120w tápegységgel, amit egy 100k ohm ellenállás potméterrel, illetve időzítős dugaljjal szabályzok (átmenetek így nincsenek).

A vlámpatest az itt már jól ismert magyar termék, 3*1 méter Solis profilok, egyelőre víztiszta fedéllel, kétkomponensű fémragasztóval összeragasztva + aukciós link moderálva chihiros profiltartó drótos bak-valami. A lámpatest 12,5 cm széles.

Budget:

Ledszalag: 16k
Tápegység + potméter: 14k
Lámpatest: 8+2k

73784

73780

73782

73783

73785

A chihiros tartó-huzalokról, miután kiderült, hogy milyen magasság is lesz az ideális, majd levágom a felesleget.

Történet!

Jót akartam olcsón, mint mindenki. Először Aquamorf lámpatestet vettem volna, de a gyártó nem volt hajlandó magában adni a lámpatestet (20 ezer ft-ért sem), 32-ért pedig nem akartam olyan ledszalagért és tápegységért fizetni, amit úgy is kidobtam volna.

Chihiros lámpatestek is tetszettek, de a 3 sorosból nem lett volna elég egy db, 21 ezer + vámért, az 5 soros pedig 40 ezer + vámért szintén sok lett volna egy nekem nem tetsző ~8000k-es szalagért és játéktápért. Ráadásul az 5 soros is csak 10cm széles.

Lumen for... kollégáról ekkor még nem tudtam, de utólag sikerült kapcsolatba lépnem vele, jó árat mondott, és legközelebb tőle fogok kész, 20cm széles világítótestet vásárolni, illetve találtam német amazonon egy 10cm széles alternatívát, de az is 15k lett volna, és lehet, hogy kettő kellett volna belőle.

Az Odyssea-beamworks jellegű lámpatestek azért estek ki a játékból, mert egyrészt elégtelennek vélem a hűtésüket, másrészt pedig nem tetszik a ~felfogatásuk, illetva annak hiánya, tehát, hogy csak rá vannak fektetve az akva tetejére.

Nagy lelkesedéssel és nulla barkácstapasztalattal kezdtem neki a munkának, ami egyszerre volt idegtépő és nagyon élvezetes. Férfiként jó érzés volt alkotni valamit, ugyanakkor eléggé frusztrált, hogy az eszközeimmel nem tudtam igazán pontos munkát végezni. A ragasztás egy rémálom volt, legközelebb FBS-sel ragasztanék, talalkozófuratokat pedig lehetetlen oszloposfúró és satu nélkül készíteni.

Tsokee-vel ~konzultáltam a projekt megkezdése előtt, és óva intett a nagy barkácsolástól, és utólag igazat is kell adnom neki. A villanyszerelési munka nevetségesen egyszerű, pedig most forrasztottam életemben először youtube-ról, de a ~lakatosmunkát felszerelés és gyakorlat nélkül nem lehet igényesen megcsinálni. Azt tanácsolnám mindenkinek, hogy vegyenek kész profilt, vagy olcsó, de gyenge led világítást, és (kibelezést követően) azt építsétek át minőségire :)
 
Elkészültem én is a ledes lámpámmal, eléggé kölcséghatékonyan akartam megoldani, ezért én alumínium zártszelvényt használtam..... :)
3m 5730as 95CRI-s led került bele, a tartók saját "tervezés" és nyomtatás.
A ledszallag beragasztása eléggé csúnya lett, de ez használat közben nem látszik...... :)

46436144555_3f232ff4a2_b.jpg20190311_0042 by [url=https://www.flickr.com/photos/134944596@N08/]Dániel Kónya, on Flickr[/URL]

46628019464_5ddd387e5f_b.jpg20190311_0038 by Dániel Kónya, on Flickr
 
Írj büdzsét is, úgy még érdekesebb :)

Natúr szelvényeket én is néztem, de a nyers aluminium nem tetszett a páromnak, csak az eloxált. Az más kérdés, hogy akkor még nem tudtam, de dobozos spray akril festékkel elvileg simán átfújható a nyers alu, még alapozó se kell hozzá, így már 1000ft-ért is igényesebbé tehető :)
 
Írj büdzsét is, úgy még érdekesebb :)

Natúr szelvényeket én is néztem, de a nyers aluminium nem tetszett a páromnak, csak az eloxált. Az más kérdés, hogy akkor még nem tudtam, de dobozos spray akril festékkel elvileg simán átfújható a nyers alu, még alapozó se kell hozzá, így már 1000ft-ért is igényesebbé tehető :)
A natur alumínium felülethez képest, az eloxszálás javítja a hő leadást, a festés pedig rontja.
 
Utoljára módosított:
Ez a hőeloszlásos téma tipikusan olyan, ami mérés hiányában, lehet hogy elhanyagolható. Ha 12,5%-kal gyengébb lesz a hűtés, és szerintem sokat mondtam, az a WAF Wife Acceptance Factor) miatt még simán megérheti. Tized mm-ekről beszélünk a spray esetében. De van aki ezt tanulta egyetemen, hátha olvassa is ezt :D
 
Írj büdzsét is, úgy még érdekesebb :)

Natúr szelvényeket én is néztem, de a nyers aluminium nem tetszett a páromnak, csak az eloxált. Az más kérdés, hogy akkor még nem tudtam, de dobozos spray akril festékkel elvileg simán átfújható a nyers alu, még alapozó se kell hozzá, így már 1000ft-ért is igényesebbé tehető :)

Én festeni vagy eloxálni nem szerettem volna, tetszik a natúr alumínium színe, viszont nagyon sok "sérülés" karc volt rajta. Ezért "szálcsiszoltam" legalábbis próbáltam :)
 
Írj büdzsét is, úgy még érdekesebb :)

Natúr szelvényeket én is néztem, de a nyers aluminium nem tetszett a páromnak, csak az eloxált. Az más kérdés, hogy akkor még nem tudtam, de dobozos spray akril festékkel elvileg simán átfújható a nyers alu, még alapozó se kell hozzá, így már 1000ft-ért is igényesebbé tehető :)

Nem tökéletes de talán látszik a felület :

47304102472_afaaf1aa6e_b.jpg53265490_318442375479863_249892493045268480_n by [url=https://www.flickr.com/photos/134944596@N08/]Dániel Kónya, on Flickr[/URL]
 
Az a legjobb, ha az olcsó tetszik :D a nyers aluval csak az a baj, hogy oxidálódni fog a felszíne, be fog mattulni, de hogy ez mennyi idő... :) Kis szerencsével úgy is tetszeni fog majd .

Szerk: Így fényképezve jobban néz ki, szebb lett, mint az enyém :D
 
Back
Oldal tetejére