• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY-LED szalagos világítás

Jó kis lámpa lett, a 3D nyomtató nagy királyság. Azt hiszem, hogy én is ilyen szalagokat(is) tettem a lámpáimba. 1 év telt el azóta és szuperül működnek, mondjuk csak max. 90%-ig hajtom.
 
Jó kis lámpa lett, a 3D nyomtató nagy királyság. Azt hiszem, hogy én is ilyen szalagokat(is) tettem a lámpáimba. 1 év telt el azóta és szuperül működnek, mondjuk csak max. 90%-ig hajtom.
köszönöm,
nálam kb 60%-on mennek, ahogy korábban írtam azt számoltam hogy azzal is "sok-fényes"-nek ;) számít az 54l-es akváriumom
 
az elkészült lámpát "cápazsinórral" lógattam az akvárium fölé

"cápazsinór"= gyöngyfűzéshez használt, nagyon vékony, erős sodrony (az aluprofilos lámpám nem nehéz, ez a fajta zsinór bőven elbírja, és kinézetre is klassz)

dimmerrel levettem a fényerőből, nehogy megvakuljanak a halak :)

a profil simán megfogható, éppen melegebb a langyosnál

Gratulálok! Designes kis lámpa lett! Azt Szabad tudni, hogy mennyiből jött ki a vége?
 
Gratulálok! Designes kis lámpa lett! Azt Szabad tudni, hogy mennyiből jött ki a vége?
köszönöm

fentebb írtam de íme:

2m szalag = 2*2560= 5120 Ft
táp =2800 Ft
olcsó dimmer = 1300 Ft
kértem forrasztást is = 1400

Sum: 11 620 Ft

ehhez néztem 43mm széles profilt-átlátszó búrával-végzárókkal 1m = 3169 FT

együtt kb 15000

a 3d ismerős alapon ment ;) ( ha ez nem lett volna akkor a végén még gondolkdnék, hogyan legyen, annyi megvolt hogy a vezetékeket egy faék egyszerű NYÁK-on kötöttem volna össze
és akkor az kis helyen elfért volna, plusz 3db 20 mm-es M3 vagy M4 menetes távtartók tartanák össze a két sínt, a végére kellet volna tervezni valami csinos "tokot" a NYÁK-nak)


ennyiért ilyen fényerejű és spektrumú lámpát (led-est) sehol sem kaptam volna
 
Utoljára módosított:
köszönöm

fentebb írtam de íme:

2m szalag = 2*2560= 5120 Ft
táp =2800 Ft
olcsó dimmer = 1300 Ft
kértem forrasztást is = 1400

Sum: 11 620 Ft

ehhez néztem 43mm széles profilt-átlátszó búrával-végzárókkal 1m = 3169 FT

együtt kb 15000

a 3d ismerős alapon ment ;) ( ha ez nem lett volna akkor a végén még gondolkdnék, hogyan legyen, annyi megvolt hogy a vezetékeket egy faék egyszerű NYÁK-on kötöttem volna össze
és akkor az kis helyen elfért volna, plusz 3db 20 mm-es M3 vagy M4 menetes távtartók tartanák össze a két sínt, a végére kellet volna tervezni valami csinos "tokot" a NYÁK-nak)


ennyiért ilyen fényerejű és spektrumú lámpát (led-est) sehol sem kaptam volna

Árat nem találtam, azért kérdeztem, és köszönöm szépen a választ!
Még egy olyan kétdés, hogy az aluminium profil, az pontosan micsoda? Én is szeretnék egyet építeni, de én attól féltem hogy melegedne, és kínai hűtőbordán gondolkodtam, de így pofásabb!
 
keress rá "solis"-nevű 43mm széles aluprofilra LED szalaghoz
ez kapható különböző fedelekkel, (opál, tiszta, stb..) 1, 2, 3m hosszban
 
Helló mindenki!
Eredeti kínai 8520-as LED szalaggal kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Mennyire melegszik kb 70%on dimmelve? Milyen a fénye? Bír 1-2 évet?
 
Helló mindenki!
Eredeti kínai 8520-as LED szalaggal kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Mennyire melegszik kb 70%on dimmelve? Milyen a fénye? Bír 1-2 évet?
Többen próbálták, ha jól emlékszem melegszik rendesen ha nincs dimmelve és valaki említette, hogy elég hideg fénye van. A melegedés attól is függ, hány led/méteres szalagról van szó. 1-2 évet dimmelve szerintem biztos bír de gyakorlati tapasztalat szerintem az életkorára vonatkozóan nem nagyon lesz.
Hátha benéz az illetékes is. :)
 
Utoljára módosított:
Helló mindenki!
Eredeti kínai 8520-as LED szalaggal kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Mennyire melegszik kb 70%on dimmelve? Milyen a fénye? Bír 1-2 évet?

én másodszor is a 95CRI-set venném.

lehet nézelődni hol mi mennyi de:
  • ezt 3-4 oldallal korábban kitárgyalták, spektrumát bemérték
  • a 8520-on lehet hogy spórolsz, de ha megnézed a teljes lámpa matekot nem az lesz a döntő tényező... legyek nagyvonalú 1m-en nyersz 1000 Ft-ot, az akkor a 2m-en 2000
  • nekem még 60%-on se megy, fent írtam tapasztalatot langyosnál alig melegebb
mindegyik LED-szalag egymillió üzemórával hirdeti magát, azt beszélték a fórumtársak korábban hogy 99% valószínűséggel bír annyit mint bármelyik fénycső, onnantól meg árban jobb lesz mint csőcsere
 
én másodszor is a 95CRI-set venném.

lehet nézelődni hol mi mennyi de:
  • ezt 3-4 oldallal korábban kitárgyalták, spektrumát bemérték
  • a 8520-on lehet hogy spórolsz, de ha megnézed a teljes lámpa matekot nem az lesz a döntő tényező... legyek nagyvonalú 1m-en nyersz 1000 Ft-ot, az akkor a 2m-en 2000
  • nekem még 60%-on se megy, fent írtam tapasztalatot langyosnál alig melegebb
mindegyik LED-szalag egymillió üzemórával hirdeti magát, azt beszélték a fórumtársak korábban hogy 99% valószínűséggel bír annyit mint bármelyik fénycső, onnantól meg árban jobb lesz mint csőcsere

Ott a pont! Már le is modelleztem a lámpatartót, 3d nyomtatás lesz belőle. De én úgy néztem, hogy 1 sínbe 1 szalag legyen. Biztos hogy szebb a fénye, és tényleg nem sokkal kerül többe. Kb annyival drágább, amennyit a hűtéssel spórolók. (Hűtőbprdákra akartam tenni)
 
én másodszor is a 95CRI-set venném.

lehet nézelődni hol mi mennyi de:
  • ezt 3-4 oldallal korábban kitárgyalták, spektrumát bemérték
  • a 8520-on lehet hogy spórolsz, de ha megnézed a teljes lámpa matekot nem az lesz a döntő tényező... legyek nagyvonalú 1m-en nyersz 1000 Ft-ot, az akkor a 2m-en 2000
  • nekem még 60%-on se megy, fent írtam tapasztalatot langyosnál alig melegebb
mindegyik LED-szalag egymillió üzemórával hirdeti magát, azt beszélték a fórumtársak korábban hogy 99% valószínűséggel bír annyit mint bármelyik fénycső, onnantól meg árban jobb lesz mint csőcsere
A 8520-as lednek a szinhusege csak 80% korul van mint a gagyi szalagoknak. A cri+95 szalagnak 95% folott. Es igen, szemmel lathato a kulonbseg, eletre kelnek a szinek.
 
Sziasztok,

Találtam egy növényes ledszalagot, annyi van megadva, hogy a piros 622nm és a kék 465nm.

A kérdésem az lenne hogy érdemes lenne ezt a 8520-al vagy a 95CRI-vel kombinálni?
 
Sziasztok,

Találtam egy növényes ledszalagot, annyi van megadva, hogy a piros 622nm és a kék 465nm.

A kérdésem az lenne hogy érdemes lenne ezt a 8520-al vagy a 95CRI-vel kombinálni?

Valami fehérrel mindenképpen, mert így a cri szerintem a 0-hoz konvergál. Csak ezzel a szalaggal a növények lehet hogy jól érzik magukat, de lilás színben fog úszni az egész. akvárium
 
Back
Oldal tetejére