• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY-LED szalagos világítás

köszönöm

nem vagyok szakértő, de az oldalakon ahol dimmelhető tápokról írnak, feltüntetik hogy primer oldalon dimmelhető (gondolom ez a bemeneti oldal)

amikor a szalagot dimmeljük az a sec. oldal a táp után...

mivel a szalg dimmelhető, tehetek oda egy nem dimmelhető tápot?

van olyan szaküzlet(lánc) ahol nem is értik hogy dimmelhető tápot keresek
Nalam 3db v-tach muanyag hazas tap uzemel, kb 5 fele dimmert probaltam, egy se sipolt. Sztem az 55literes akva vilagitasahoz egy 6.5amperes v-tach tap tokeletesen megfelel egy ilyen dimmerrel. Tuti jol fog mukodni.
 

Attachments

  • Screenshot_20190110-150217_Chrome.jpg
    Screenshot_20190110-150217_Chrome.jpg
    166.8 KB · Megtekintések: 69
Nalam 3db v-tach muanyag hazas tap uzemel, kb 5 fele dimmert probaltam, egy se sipolt. Sztem az 55literes akva vilagitasahoz egy 6.5amperes v-tach tap tokeletesen megfelel egy ilyen dimmerrel. Tuti jol fog mukodni.
Akkor én el vagyok átkozva??? Végül 28k-t fizettem ki a két tápra, pedig minden ilyen íjbéjes xarral el vagyok látva:LOL:
 
Vagy ha kicsit profibb vezerlest szeretnel, akkor egy ilyen.. nalam jelenleg 2db uzemel hangtalanul. Maxi elegedett vagyok vele.. csajnaban 5ezer, 1honap alatt er ide.
 

Attachments

  • Screenshot_20190110-150531_Chrome.jpg
    Screenshot_20190110-150531_Chrome.jpg
    185.5 KB · Megtekintések: 70
pont egy ilyen 6,5A-es tápot (78W) ajánlotta a kereskedő is

egy kis matekkal: 3*18W*1,25=67,5W (ekkora kéne ha max-on menne 80% táp terheléssel)
úgyhogy valóban röhögve elviszi a 78W-os

szakértő kollégák véleményét kérném egy rövid költség kalkuláció után:

3m szalag = 3*2560= 7680 Ft
táp =3680 Ft
olcsó dimmer = 1303 Ft
Sum: 13654 Ft

mivel nincs üres Chirios házam :) ezért el is kell helyezni

ehhez néztem 43mm széles profilt-átlátszó búrával-végzárókkal 1m = 3169 FT

két 50cm-es lámpát csinálnék (mindegyikbe 2-2 hideg, és 1-1 természetes LED sorral)

szóval ez összesen 16823Ft plusz vehetek 4200-ért hővezető ragasztót hogy beleragasszam

nem praktikusabb ezek után egy chihiros 601 plus-t megrendelni? azt lehet hogy olcsóbban megkapom....

tudom ez a DIY topic és olyan jókat írtok erről a 95CRI led-ről....
 
Utoljára módosított:
pont egy ilyen 6,5A-es tápot (78W) ajánlotta a kereskedő is

egy kis matekkal: 3*18W*1,25=67,5W (ekkora kéne ha max-on menne 80% táp terheléssel)
úgyhogy valóban röhögve elviszi a 78W-os

szakértő kollégák véleményét kérném egy rövid költség kalkuláció után:

3m szalag = 3*2560= 7680 Ft
táp =3680 Ft
olcsó dimmer = 1303 Ft
Sum: 13654 Ft

mivel nincs üres Chirios házam :) ezért el is kell helyezni

ehhez néztem 43mm széles profilt-átlátszó búrával-végzárókkal 1m = 3169 FT

két 50cm-es lámpát csinálnék (mindegyikbe 2-2 hideg, és 1-1 természetes LED sorral)

szóval ez összesen 16823Ft plusz vehetek 4200-ért hővezető ragasztót hogy beleragasszam

nem praktikusabb ezek után egy chihiros 601 plus-t megrendelni? azt lehet hogy olcsóbban megkapom....

tudom ez a DIY topic és olyan jókat írtok erről a 95CRI led-ről....
Azert a cri95 ledszalagnak nagyon szep fenye van.. a chihiros-t lehetne herelni, ha jot szeretnel.
Este tobb idom lesz, kuldok profilt, amibe csak bele kell csusztatni a szalagot..
 
Azert a cri95 ledszalagnak nagyon szep fenye van.. a chihiros-t lehetne herelni, ha jot szeretnel.
Este tobb idom lesz, kuldok profilt, amibe csak bele kell csusztatni a szalagot..
köszönöm,

ezt a 43mm-es profil azért néztem, mert 3 sor led szalag is elfér benne,lehet többféle búrával is rendelni (átlátszóval egész jóra jön ki a méter ár, de akár átlátszó prizmás is lehetne a szórt fény elérése végett)
a hővezető ragasztót meg azért, mert jó lenne ha van egy ilyen nagy alu felület, az akkor hűtsön is
 
köszönöm,

ezt a 43mm-es profil azért néztem, mert 3 sor led szalag is elfér benne,lehet többféle búrával is rendelni (átlátszóval egész jóra jön ki a méter ár, de akár átlátszó prizmás is lehetne a szórt fény elérése végett)
a hővezető ragasztót meg azért, mert jó lenne ha van egy ilyen nagy alu felület, az akkor hűtsön is
Linket nem tudok csatolni, mert moderalva lesz.. az anrodiszlec pont hu-n meg nezz szet milyen alu profilok vannak. Naluk a szalagot meterre lehet venni.
Ha dimmelni fogod felesleges hutesen gondolkodni... nalam az egyik pilacs 45, a masik 50%-on megy cri95 szalaggal es nem melegszik egyaltalan..
 
En ilyen tapegysegeket hasznalok, ezekkel a dimmerekkel probalkoztam, mindegyikkel csendben van..20190110_204648.jpg20190110_205532.jpg20190110_205507.jpg20190110_204847.jpg. Az utolso foton egy 500ft-s lengo dimmert epitettem a lampa testbe, az se sipol.
 
köszönöm, náluk állitottam össze a kosaram :)

a 43mm-es profil azért nem tőlük mert csak az opálos fedelűt tartják és csak a 2m-t, másutt van átlátszó búrával és 1m-is (én 2*50cm lámpát tervezek 6 csíkkal 4:2 arányban hideg ill. természetes)
ezzel a tekrős dimmerrel .-)
 
köszönöm, náluk állitottam össze a kosaram :)

a 43mm-es profil azért nem tőlük mert csak az opálos fedelűt tartják és csak a 2m-t, másutt van átlátszó búrával és 1m-is (én 2*50cm lámpát tervezek 6 csíkkal 4:2 arányban hideg ill. természetes)
ezzel a tekrős dimmerrel .-)
Kesobb, ha szeretnel fejleszteni, ezt a programozhato vezerlot ajanlom. A vilagitas kapcsolasat, dimmeleset oramu pontossaggal vegzi 5-6000ft-ert csajnabol.. jo cucc...
 
végül arra jutottam, hogy az 54l akvárium fölé elég lesz 2m led szalag

ez számításaim szerint ha high-tech módon üzemeltetem akkor is 65%-ra dimmelve fog üzemelni

jól gondolm hogy 1-1 m hideg (6000K) és természetes(4500K) fehéret használjak?

a profilt már beszereztem, olyan széles, hogy ha valamikor is ki kéne egészítenem akkor tehetek majd bele 3- ledcsíkot
 
jól gondolm hogy 1-1 m hideg (6000K) és természetes(4500K) fehéret használjak?
Ez egyéni ízlés kérdése, a 4500-asnak sárgásabb színe van, viszont ha tervezel piros növényeket/állatokat, azok színét jobban ki fogja emelni, de ha csak 6000-es szalagot raksz bele, azzal sem lősz mellé. :)
 
most neonhalak vannak túlnyomóan meg tervezek valamilyen piros növényt is
az egész onnan indul, hogy a növények nem akarnak fejlődni, inkább csak úgy elvannak, gyökeret eresztenek de leveleket nemigen hoznak
(csak tablettás növénytápozás van)

először megpróbálom a fényt a megfelelő szintre hozni...
 
végül arra jutottam, hogy az 54l akvárium fölé elég lesz 2m led szalag

ez számításaim szerint ha high-tech módon üzemeltetem akkor is 65%-ra dimmelve fog üzemelni

jól gondolm hogy 1-1 m hideg (6000K) és természetes(4500K) fehéret használjak?

a profilt már beszereztem, olyan széles, hogy ha valamikor is ki kéne egészítenem akkor tehetek majd bele 3- ledcsíkot
Nalam igy van, fele 4000, fele 6500kelvin. Nemreg kiegeszitettem piros szalaggal, es piros-kek ledmodullal az ejszakai feny miatt.
 
...es piros-kek ledmodullal az ejszakai feny miatt.

ez a piros-kék modul mennyire "segíti" az algásodást?

Ez egyéni ízlés kérdése, a 4500-asnak sárgásabb színe van, viszont ha tervezel piros növényeket/állatokat, azok színét jobban ki fogja emelni, de ha csak 6000-es szalagot raksz bele, azzal sem lősz mellé. :)

éjjeli üzemben nálad teljesen kikapcsolt állapot van?
 
Jól gondolom hogy ez egy időzítős dugaljjal megy?
Igen, 4 helyen a Trixie időzítőjével (korábban lehetett kapni a GA-ban is, most nem találtuk):
1547243113192.png
1 helyen egy programozható elosztóval (ez is korábban volt a GA-ban, már nincs):
1547243327679.png
2 helyen pedig SMART LED controllerrel (ebből van a sima és a PRO verzió is, annyi a kettő között a különbség, hogy a PRO-nál finomabb a fokozatok közötti átmenet):
1547243054832.png
 
Back
Oldal tetejére