• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY-LED szalagos világítás

A 7300 - 8760 üzemóra sem éppen 20000. Nekem sehogy sem jön ki a matek...
Valamint érdekes a garanciát napi használathoz kötni. Hogy ellenőrhető? Az utóbbi időben kezdtem a V-tac termékeket használni (különösen a Samsung LED-es lámpákat, amire 5 év garit vállalnak állítólag), de ezek után úgy érzem, másik gyártót kell keresnem.
Eleve , hogyan lehet garanciát vállalni egy ledszalagra? Gyakorlatilag semmi sem ellenőrizhető a feltételekből. Hűtő felületre volt-e ragasztva, egyáltalán rá volt-e ragasztva valamire, ha hűtő felületen volt, az tudott-e hülni vagy be volt zárva valahová, nem kapott-e a megengedettnél nagyobb feszültséget, érte-e pára vagy nedvesség?
12 órás használathoz kötni is marhaság, hiszen pár perc alatt eléri az üzemi hőmérsékletét és azután nem melegszik tovább. Tehát akár folyamatosan is világíthat, 2 év alatt akkor sem éri el a 20000 órát.
 
Utoljára módosított:
Eleve , hogyan lehet garanciát vállalni egy ledszalagra? Gyakorlatilag semmi sem ellenőrizhető a feltételekből. Hűtő felületre volt-e ragasztva, egyáltalán rá volt-e ragasztva valamire, ha hűtő felületen volt, az tudott-e hülni vagy be volt zárva valahová, nem kapott-e a megengedettnél nagyobb feszültséget, érte-e pára vagy nedvesség?
12 órás használathoz kötni is marhaság, hiszen pár perc alatt eléri az üzemi hőmérsékletét és azután nem melegszik tovább. Tehát akár folyamatosan is világíthat, 2 év alatt akkor sem éri el a 20000 órát.
Azonos véleményen vagyunk. Valami nem gömbölyű.
Másrészt (nem kisarkítva a kérdést): hogy lehet bármire is garanciát vállalni? Bármilyen elektromos termékre lehet takarót tenni, vizes-párás körmnyezetben üzemeltetni, és máris nem teljesülnek az optimális működési feltételek. A körülmények gyakorlatilag ellenőrizhetetlenek. Csak a teljesen egyértelmű fizikai behatások (ripityára van törve) követhetők nyomon, amire nyilván nem vonatkozik a garancia.
Az érem másik oldala: megveszünk valamit jó sok pénzen, és ha nem lenne ez a látszólagos garancai sem, akkor sokkal több gagyit sóznának ránk.
Nem boncolgatnám tovább a dolgot. Nekem továbbra is a matek nem tetszik, az vette el a kedvem a V-TAC termékektől.
Jobb lett volna, ha nem írnak rá semmit... (n)
 
Az én jelenlegi ledszalagjaim is V-TAC ledszalagok. 2 éve tökéletesen működnek. A régi ki tudja milyen márkájú szalagok ilyenkorra már megdöglöttek. Szóval szerinten nem rossz márka ez a V-TAC. Igaz, több tapasztalatom nincs róla.
 
Ha a 95CRIsek is birjak ket evig, akkor pl a 60 lityis felett ahol 4x24 60cm Ody volt, 2 ev alatt 2x kellene fenycsoveket cserelni az 8 cso a legolcsobb Sylvaniaval (2000ft) is 16000 Ft, most van felette 3 meter szalag ami 7500 ft.
 
Ha a 95CRIsek is birjak ket evig, akkor pl a 60 lityis felett ahol 4x24 60cm Ody volt, 2 ev alatt 2x kellene fenycsoveket cserelni az 8 cso a legolcsobb Sylvaniaval (2000ft) is 16000 Ft, most van felette 3 meter szalag ami 7500 ft.


Ez a 3 m 95CRI-s szalag a 60cm-es akvárium fölött mennyire van "ledimmelve"?

Köszönöm a választ.
 
Ti az ilyen 10A körüli tápokat hova teszitek? Be a szekrénybe az akva alá vagy külön az akva mellé valahova, például egy méterrel odébbi szekrény tetejére vagy merre? Szerintem nagyon nem melegszik, inkább "csak" sípol ha dimmelve van. :)
 
Ez a 3 m 95CRI-s szalag a 60cm-es akvárium fölött mennyire van "ledimmelve"?

Köszönöm a választ.
60%-ra (4 egysegnyit).
Ti az ilyen 10A körüli tápokat hova teszitek? Be a szekrénybe az akva alá vagy külön az akva mellé valahova, például egy méterrel odébbi szekrény tetejére vagy merre? Szerintem nagyon nem melegszik, inkább "csak" sípol ha dimmelve van. :)
Nalunk tepozaras kabelkotegelovel van olyan helyre fogatva, ahol nem eri a viz ha elengedne az akva ragasztas (egyik az agyunk alatt van az agyracsra, masik a szekreny pereme alatt).
 
Ti az ilyen 10A körüli tápokat hova teszitek? Be a szekrénybe az akva alá vagy külön az akva mellé valahova, például egy méterrel odébbi szekrény tetejére vagy merre? Szerintem nagyon nem melegszik, inkább "csak" sípol ha dimmelve van. :)
Szerintem amit lehet a szekrénybe kell tenni!!! Mivel túl vannak méretezve és dimmelve annyira nem melegszik, hogy gond legyen a zárt tér.( nálam kézmelegek ) Persze, ha 100%-on terheled, akkor más a szitu...
 
60%-ra (4 egysegnyit).

:) a 60%-ot értem, a 4 egységnyit nem. Gondolom az egy adott dimmerrel. Melyik az a dimmer.

Hasonló világítást csinálnék, ezekkel a 95CRI-s szalagokkal. Vajon érdemes a "speciális" "növénytermesztésre ajánlott" led-szalaggal kiegészíteni?

Van ilyen "5050 Grow LED szalag. Fény: 4: 1 Piros, Kék akvárium Greenhouse Hydroponic Növénytermesztő lámpa 60LED / m"
 
Teszt alapjan 2500lument vilagit 1m szalag. Ebbol lehet szamolni hany szazalekon vilagit megfelelo fenyeron szamodra. Low tec 30lumen/liter, high tech 60lumen/literre van szukseg

Pont ezért az elméleti érték miatt kérdeztem: 54 l high-tech 54*60=3240, 3*2500=7500 3240/7500=0,432 --» 43%
 
Ha a 95CRIsek is birjak ket evig, akkor pl a 60 lityis felett ahol 4x24 60cm Ody volt, 2 ev alatt 2x kellene fenycsoveket cserelni az 8 cso a legolcsobb Sylvaniaval (2000ft) is 16000 Ft, most van felette 3 meter szalag ami 7500 ft.

Korábban említetted, nehogy a táp miatt gyulladjon ki a lakás....

ha jól nézem 3m ilyen 95CRI-s szalag 3*18W-ot fogyaszt, az akkor 54W. A led tápegységet nem illik teljesen hajtani, legyen kb 80%-on üzemeltetve, az így olyan 70W körüli tápot jelent. Ezenkívül a dimmelhetőség is követelmény. Az sem lenne rossz ha dimmelve nem sípolna. Ezek alapján milyen tápot javasoltok, Nálad milyen táp üzemel.

Köszönöm
 
Korábban említetted, nehogy a táp miatt gyulladjon ki a lakás....

ha jól nézem 3m ilyen 95CRI-s szalag 3*18W-ot fogyaszt, az akkor 54W. A led tápegységet nem illik teljesen hajtani, legyen kb 80%-on üzemeltetve, az így olyan 70W körüli tápot jelent. Ezenkívül a dimmelhetőség is követelmény. Az sem lenne rossz ha dimmelve nem sípolna. Ezek alapján milyen tápot javasoltok, Nálad milyen táp üzemel.

Köszönöm
A nagy alatt (2x3m szalag) egy 150W femhazas noname van, a kicsi alatt (1x3m) 90W-os muanyag hazas noname (ezzel kuldtek a A601 Plus Chihirost). Egyik sem sipol dimmelve.
 
Korábban említetted, nehogy a táp miatt gyulladjon ki a lakás....

ha jól nézem 3m ilyen 95CRI-s szalag 3*18W-ot fogyaszt, az akkor 54W. A led tápegységet nem illik teljesen hajtani, legyen kb 80%-on üzemeltetve, az így olyan 70W körüli tápot jelent. Ezenkívül a dimmelhetőség is követelmény. Az sem lenne rossz ha dimmelve nem sípolna. Ezek alapján milyen tápot javasoltok, Nálad milyen táp üzemel.

Köszönöm
Ha biztosra akarsz menni akkor ilyet: ELG-150-12B . Igaz, az ára is más kategória...
Nálam mindegyik noname táp sípolt ( 3-at próbáltam 2 különféle dimmerrel. 1. noname kínai íjbéjes - sípolt, majd pár perc után felrobbant 2. Optonica -sípolt, visszaküldtem, visszaadták az árát 3. V-TAC - sípolt, bevágtam a fiókba...)
 
Utoljára módosított:
Ha biztosra akarsz menni akkor ilyet: ELG-150-12B . Igaz, az ára is más kategória...
Nálam mindegyik noname táp sípolt ( 3-at próbáltam 2 különféle dimmerrel )
köszönöm

nem vagyok szakértő, de az oldalakon ahol dimmelhető tápokról írnak, feltüntetik hogy primer oldalon dimmelhető (gondolom ez a bemeneti oldal)

amikor a szalagot dimmeljük az a sec. oldal a táp után...

mivel a szalg dimmelhető, tehetek oda egy nem dimmelhető tápot?

van olyan szaküzlet(lánc) ahol nem is értik hogy dimmelhető tápot keresek
 
köszönöm

nem vagyok szakértő, de az oldalakon ahol dimmelhető tápokról írnak, feltüntetik hogy primer oldalon dimmelhető (gondolom ez a bemeneti oldal)

amikor a szalagot dimmeljük az a sec. oldal a táp után...

mivel a szalg dimmelhető, tehetek oda egy nem dimmelhető tápot?

van olyan szaküzlet(lánc) ahol nem is értik hogy dimmelhető tápot keresek
Nálam 2 ilyen üzemel egy 150 és egy 200W-os. Háromféleképpen is lehet dimmelni. (1-10V, PWM, ellenállás poti (én egy 50 KOhm-os potméterrel vezérlem, ami 80,- ft elektronikai boltban ) Teljesen jól működik.
A primer oldalt, majd elbírálják a hozzáértőbb kollégák, de az biztos, hogy pl. a PWM dimmer a kimeneti áramot szakaszolja.
 
Ha a 95CRIsek is birjak ket evig, akkor pl a 60 lityis felett ahol 4x24 60cm Ody volt, 2 ev alatt 2x kellene fenycsoveket cserelni az 8 cso a legolcsobb Sylvaniaval (2000ft) is 16000 Ft, most van felette 3 meter szalag ami 7500 ft.

megnéztem a chihiros topic-ban az átalakítást
jól gondolom (abból ahogy a csíkok vége össze van kötve) hogy itt a csíkok PÁRHUZAMOSAN vannak kötve?
számít ez egyáltalán hogy soros/párhuzamos (úgy gondolom igen - és akkor a táp méretezésbe is beleszól?)
 
megnéztem a chihiros topic-ban az átalakítást
jól gondolom (abból ahogy a csíkok vége össze van kötve) hogy itt a csíkok PÁRHUZAMOSAN vannak kötve?
számít ez egyáltalán hogy soros/párhuzamos (úgy gondolom igen - és akkor a táp méretezésbe is beleszól?)
Minel tavolabb vagy a betaplalastol annal nagyobb a feszultseg veszteseged a vezetok miatt, azaz a fenyero folyamatosan csokken, ezert vannak parhuzamosan.
https://ledrex.hu/melegfeher-led-szalag-osszehasonlito-teszt/#altinfo
 
Back
Oldal tetejére