• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY-LED szalagos világítás

Persze, én sem úgy gondoltam, hogy teljesen reménytelen a LED szalagos világítás, hiszen sokaknak van jó tapasztalata. Szerintem a piros fénnyel való kiegészítés az jó irány lehet, ebben a Finnex lámpában is külön spéci "Deep red" ledek vannak, elég sok. Sajnos, amikor én kezdtem LED-ezni, akkor még a vörös ledekről nem volt ennyire szó.
Én csak figyelmeztetésnek szántam mindenkinek, aki belevág, hogy még úgy is "lukra lehet futni", hogy mindenből a legjobbat igyekszik megvenni az ember.
De pincében, szerelőasztal fölé nagyon profi lett a DIY lámpám. :) Nappali világosságot csinál. :)

Szia!

Szerintem a hideg fehér szalagot pirossal érdemes kiegészíteni, mert a ledek azon a hullámhosszon szegényebbek. Lehet ezt rosszul fejezem ki, nem vagyok szakértő. A meleg fehérrel is ez a helyzet, hiába sárgább akkor is a kék felé tolódik a spektrum.

A full spektrum a tuti, ebben igazad van, viszont itt nagy a kompromisszum, mert ennek a fénye rózsaszín, ezt hiába egészíted fehérrel, akkor is megmarad az árnyalat. A hőleadás itt is ugyan olyan.

Én jelenleg is használok 6500k ledet pirossal egészítem low techben és nekem normálisan fejlődik minden.

Próbálkozom még cob leddel high tech-ben, itt a full spektrumot variáltam fehérrel, de mint írtam, hiába sokkal nagyobb a fehér fényárama, akkor is a rózsaszín dominál. Van akinek ez kifejezetten tetszik, de alapjában véve sokan meg rettennek tőle.

Szerintem is nagyon mellé lehet lőni a ledekkel, de akad a piacon bőven olyan ami alkalmas akvarizálásra!
 
Ezeket az alu profilból készített lámpákat le szokták festeni? Simán fekete fújóssal vagy eloxálják vagy lehet hagyni ahogy van?
 
Ezeket az alu profilból készített lámpákat le szokták festeni? Simán fekete fújóssal vagy eloxálják vagy lehet hagyni ahogy van?
Szerintem izlés dolga, de az alumínumot festés előtt mindenképpen alapozni kell valamilyen rozsdagátló alapozóval! Van kimondottan olyan ami alu és horganyzott fémekre való. Ha direktben fested akkor az alumíniumon lévő oxidréteg le fogja dobni a festéket.
 
Ezeket az alu profilból készített lámpákat le szokták festeni? Simán fekete fújóssal vagy eloxálják vagy lehet hagyni ahogy van?
A festés rontja hőleadást. A fekete színűre eloxálás kb. 15%-al javítja a hőleadást, de drága, pláne 1db esetén.
 
Akkor maradhat ahogy van mert nem lesz vele gond? Nyilván tudom, hogy nem sárgán rozsdásodik de konkrétan tartósan vízközelben nem tudom miképp reagál. :)
Rozsdamentes csavarokkal szerelem és eloxálás volt tervben de a közelben céget sem találtam de ha drága akkor amgy is hanyagolnám.
 
Akkor maradhat ahogy van mert nem lesz vele gond? Nyilván tudom, hogy nem sárgán rozsdásodik de konkrétan tartósan vízközelben nem tudom miképp reagál. :)
Rozsdamentes csavarokkal szerelem és eloxálás volt tervben de a közelben céget sem találtam de ha drága akkor amgy is hanyagolnám.

Fröccsenő víz kikezdi, fehér pöttyök jelennek meg rajta (nem az oldott sók kiválása!), ezt évente egy kefével letakarítod, és mehet vissza a helyére. (Vagy nem fröcskölöd össze.)
 
Utoljára módosított:
Hát én is elkészültem a DIY lámpámmal. 120x22cm kb 300W led szalaggal ( egy 120x45x45-ös high-tech üveg fölé szánom, de az akvárium még sajnos nincs meg ) Ime:
 

Attachments

  • 20181029_064235.jpg
    20181029_064235.jpg
    118.7 KB · Megtekintések: 42
  • 20181029_064457.jpg
    20181029_064457.jpg
    104.6 KB · Megtekintések: 45
  • 20181029_064345.jpg
    20181029_064345.jpg
    269.5 KB · Megtekintések: 41
  • 20181029_064318.jpg
    20181029_064318.jpg
    85.8 KB · Megtekintések: 40
Sajnos egy kis üröm is vegyült az örömbe :(. Mindent összekötözgettem, 2 db 20A-os tápegység 2 db 30A-os dimmer külön a hideg és külön a meleg illetve grow szalagoknak.
Ekkor jött a hideg zuhany, a tápegységek úgy sípolnak mint a veszedelem, ha dimmelem a lámpát. Maximumon és kb 10% minimumon csend. Milyen dimmert használ aki már csinált hasonló teljesítményű lámpát???? Hogy lehet kiküszöbölni ezt a problémát?
 
Hát én is elkészültem a DIY lámpámmal. 120x22cm kb 300W led szalaggal ( egy 120x45x45-ös high-tech üveg fölé szánom, de az akvárium még sajnos nincs meg ) Ime:
Szép munka, nagyon ötletes az "L" profilos borda. Ha nekem is kell a plusz felület majd akkor nyúlom az ötletet. :)
Néztem egy darabig a közepén mi az a valami mire rájöttem, hogy egy nyák panel darab.
A tápzajhoz nem tudok hozzászólni. Nekem a konyhába van a pult felett ledszalag ami dimmelésnél szintén sípol kicsit. Az akva fölé 10A-es tápot vettem de még nem próbáltam ki mennyire fütyül. Ha úgy alakul akkor inkább valami dobozba teszem egy halk ventivel vagy a szekrénybe teszem ha nem melegszik nagyon.
 
kb 20-30 óra, de DIY cuccoknál ez nem szempont, mert minden percét élveztem. Kivéve a végét mikor szembesültem a dimmer és a táp összeférhetetlenségével...???
Van olyan táp amit nem lehet dimmelni külön csak a potméterén.
 
kb 20-30 óra, de DIY cuccoknál ez nem szempont, mert minden percét élveztem. Kivéve a végét mikor szembesültem a dimmer és a táp összeférhetetlenségével...???
Egy tapra egy dimmer mehet. Kulonben vagy sipol vagy vibral vagy mindkettő. A meglevo tapra egy dimmert tegyel a masik vonalra kulon tap es a masik dimmer. Es fontos, hogy a ket tap ket betap kabelen legyen. Jo lesz az.
 
Egy tapra egy dimmer mehet. Kulonben vagy sipol vagy vibral vagy mindkettő. A meglevo tapra egy dimmert tegyel a masik vonalra kulon tap es a masik dimmer. Es fontos, hogy a ket tap ket betap kabelen legyen. Jo lesz az.
Pont ugyanígy csináltam ( csak talán nem voltam eléggé érthető) Két táp, két dimmer, két betáp, teljesen külön rendszerek.
Közben beszéltem a forgalmazóval, ahonnan a tápot rendeltem, azt mondta küldjem vissza biztos hibás, kicserélik.
 
Pomt ugyanígy csináltam ( csak talán nem voltam eléggé érthető) Két táp, két dimmer, két betáp, teljesen külön rendszerek.
Közben beszéltem a forgalmazóval, ahonnan a tápot rendeltem, azt mondta küldjem vissza biztos hibás, kicserélik.
Vagy en olvastam fere a dolgot. De akkor ezek szerint a tap a ludas. A lenyeg ha cserelik, nem ez az elso ilyen ugyuk.
 
Persze, én sem úgy gondoltam, hogy teljesen reménytelen a LED szalagos világítás, hiszen sokaknak van jó tapasztalata. Szerintem a piros fénnyel való kiegészítés az jó irány lehet, ebben a Finnex lámpában is külön spéci "Deep red" ledek vannak, elég sok. Sajnos, amikor én kezdtem LED-ezni, akkor még a vörös ledekről nem volt ennyire szó.
Én csak figyelmeztetésnek szántam mindenkinek, aki belevág, hogy még úgy is "lukra lehet futni", hogy mindenből a legjobbat igyekszik megvenni az ember.
De pincében, szerelőasztal fölé nagyon profi lett a DIY lámpám. :) Nappali világosságot csinál. :)

En cafolnam, en epitettem sima hideg feherrel es nottek es bubiztak a novenyeim mint a bolond, csak a voros szin nem jott. Most hogy kevert szines lampam van, a voros is jon. A lenyeg higy durvan fole kell loni a teljesitmeny es vissza dimmelni. A voros mellett a meleg feher is nagyon fontos a szinek szempontjabol.

Ha egyszer a 60P t lecserelem egy 120 asra epiteke egy RGB COB ledes lampat, ahol lehet jatszania spektrummal, es akkor mar nem igazan van olyan parameter amit ne lehetne varialni.
 
Pont ugyanígy csináltam ( csak talán nem voltam eléggé érthető) Két táp, két dimmer, két betáp, teljesen külön rendszerek.
Közben beszéltem a forgalmazóval, ahonnan a tápot rendeltem, azt mondta küldjem vissza biztos hibás, kicserélik.
Úgy tűnik, a forgalmazó inkább a bizniszhez ért, mint ahhoz amit árul. Hogy miért sípol a táp, ha dimmelik, már többször leíram itt a forumon is.
99%, hogy se a táp nem rossz, se a dimmer. Ha a csere után elmúlik (nem hallod) a sípolás, azt csak a vakszerencsének köszönheted.
Egyébként nagyon ötletes az L profil alkalmazása. Gratulálok! (y) Talán még egy picit jobb lett volna, ha 3-5mm távolságot hagysz köztük, mert a természetes légáramlás segítetett volna hűteni ( a LED-et is és az akváriumot is).
Kíváncsi leszek, mennyire fogja füteni a vizet a lámpád? Nem tudom mennyi az alkalmazott LED-ek hatásfoka, de ha 20%-al közelítek, akkor kb. 240W-ot fűtesz el csak a lámpával. Nem semmi... ;)
 
Úgy tűnik, a forgalmazó inkább a bizniszhez ért, mint ahhoz amit árul. Hogy miért sípol a táp, ha dimmelik, már többször leíram itt a forumon is.
99%, hogy se a táp nem rossz, se a dimmer. Ha a csere után elmúlik (nem hallod) a sípolás, azt csak a vakszerencsének köszönheted.
Egyébként nagyon ötletes az L profil alkalmazása. Gratulálok! (y) Talán még egy picit jobb lett volna, ha 3-5mm távolságot hagysz köztük, mert a természetes légáramlás segítetett volna hűteni ( a LED-et is és az akváriumot is).
Kíváncsi leszek, mennyire fogja füteni a vizet a lámpád? Nem tudom mennyi az alkalmazott LED-ek hatásfoka, de ha 20%-al közelítek, akkor kb. 240W-ot fűtesz el csak a lámpával. Nem semmi... ;)
Segítenél a probléma megoldásában? 1064 hozzászólásodat átböngészni... Te talán könnyebben megtalálod. Egy link esetleg.
Egyáltalán megoldható, kiküszöbölhető a probléma, vagy törődjek bele? Olvastam mindenféle nekem elég bonyolult leírásokat, hogy a dimmer által okozott áramfelvétel ingadozás miatt van amit a tápegység próbál kompenzálni stb, stb... BONYOLULT!!! De mi a megoldás???
 
Back
Oldal tetejére