• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY-LED szalagos világítás

Szerintem a bekapcsolás után közvetlnül tudja, aztán ahogy eléri az üzemi hőfokát akkor már tompul. Úgy tudom, hogy ez a fő különbsége a szalaggal szemben a power ledeknek...

Aztán lehet, hogy butaságot írok! :D
 
Én egyszerűen nem tudom elhinni, hogy 275 lm/W fényhasznosítással bír egy ledszalag. Valami nem kerek. Ettől még lehet jó.
Itthoni beszerzés esetén én biztosan ezzel próbálkoznék, amit ITT ajánlottam.
Ezt hol lattad? En 3300 lument latok meterenkent 12 watt mellett.
 
Köszi a tippet! Akkor ha jól értem emellé színes nem kell?
Én egyszerűen nem tudom elhinni, hogy 275 lm/W fényhasznosítással bír egy ledszalag. Valami nem kerek. Ettől még lehet jó.
Itthoni beszerzés esetén én biztosan ezzel próbálkoznék, amit ITT ajánlottam.
 
Piros-keket nem ajanlom, felesleges. A Jopet fele szalagban egy ledben benne van mindket szin, azzal hogy szetszeded, csak teljesitmenyt vesztesz. Egyebkent a Jopet fele szalagot mar tesztelem, nagyon jo. Egy 60cmes chihirosban csereltem ki a sineket rajuk. A bettas kockak felett 1 het mulva ugyanannyira dimmelve (7et van dimmelve szoval 3ason megy) elkezdett algasodni (itt nincs tapozas), szoval tuti tobb hasznosithato fenyt kap.
 
Utoljára módosított:
Köszi a tippet! Akkor ha jól értem emellé színes nem kell?
Nem tudom, nem ismerem. A színvisszaadási indexe (Ra) arról árulkodik, hogy rendkívül élethűen jeleníti meg a színeket. Kevés ilyen van. Hogy a növényeknek mi kell, az egy másik tészta. Én annyira nem vagyok színes szalag párti, de amint látod, sokan azt mondják, hogy a pirosból sosem elég :)
 
Egy 60x30x30-as akvához érdemes 165 széles profilra teni a szabagokat vagy elég lenne egy 110-es? Persze tudom, hogy hűtőfelület szempontjából a szélesebb jobb de legfeljebb bordáznám a keskenyebbet. Aggódok, hogy ágyból fekve is zavaróbb a széles (elvakít) vagy felülröl nem annyira látni az akvát. Nem is tudom, ezen hezitálok most.
 
Szerintem mindenkeppen erdemes a szelesebbet valasztani, a led teljesitmenyetol fuggoen erdemes meg direktbe huteni is.!
 
Igen támogatom
nekem ilyen van most bővítem.
Sajnos meleg fehéret nem találok ebből
Ehhez még pirossat ajánlottak de nem tudom milyen fajta legyen.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Igen támogatom
nekem ilyen van most bővítem.
Sajnos meleg fehéret nem találok ebből
Ehhez még pirossat ajánlottak de nem tudom milyen fajta legyen.
Ilyen duplasoros 50cm-eseket vettem én is, csak én távolkeleti barátainktól. [emoji4]
Szimpla sorosból piros, kék, zöld is van, de csak 1-1 piros és kék megy majd bele.
Ma megvettem a 165-ös profilt, már csak ki kell találnom, h miképp lesz a felfogatás (tartó) mielőtt nekikezdek. Keresgélek ötleteket.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Sziasztok!

Világítás felújítás előtt állok, és ez lenne a terv:
  • 2 sor 2835 2100 lumen 5500K
  • 1 sor 5050 piros 450 lumen
Mivel egy low tech akva fölé lesz ezért nyilván dimmelem, a kérdésem az lenne, hogy szín visszaadás szempontjából ez így okés-e. A 2835-ös önmagában talán elég kékes lenne, ezért gindoltam egy sor pirossal kompenzálni. A profilba 3 sor szalag fér, szóval elég szűkös a hely.... :(
 
Sziasztok!

Világítás felújítás előtt állok, és ez lenne a terv:
  • 2 sor 2835 2100 lumen 5500K
  • 1 sor 5050 piros 450 lumen
Mivel egy low tech akva fölé lesz ezért nyilván dimmelem, a kérdésem az lenne, hogy szín visszaadás szempontjából ez így okés-e. A 2835-ös önmagában talán elég kékes lenne, ezért gindoltam egy sor pirossal kompenzálni. A profilba 3 sor szalag fér, szóval elég szűkös a hely.... :(
Szerintem, ha nincsen mellette másik fényforrás akkor mindegy. A növények szempontjából érdemes kiegészíteni pirossal. A led spektruma kevés pirosat tartalmaz.

Van egyébként olyan amit nem kell elvileg semmivel kiegészíteni. Kicsit visszább linkelve is van.
 
Szerintem, ha nincsen mellette másik fényforrás akkor mindegy. A növények szempontjából érdemes kiegészíteni pirossal. A led spektruma kevés pirosat tartalmaz.

Van egyébként olyan amit nem kell elvileg semmivel kiegészíteni. Kicsit visszább linkelve is van.

Akkor azt hiszem ez így jó lesz, maximum lehet a pirosat külön kötöm be, hogy tudjam külön dimmelni, és akkor ízlés szerint tudom állítgatni.
 
Akkor azt hiszem ez így jó lesz, maximum lehet a pirosat külön kötöm be, hogy tudjam külön dimmelni, és akkor ízlés szerint tudom állítgatni.
Nem kell dimmelni, nem változtat a víz szinén, csak a vörös növények lesznek szebbek.
 
Oo. Ez meg milyen technologia? Milyen noveny el meg ennyi fenynel gomba?
:ROFLMAO:
Mennyi fénynél?
Én a fényhasznosításról írtam: 166 lumen/Watt. Évente átlagban 10 lumen/W-al nő a technológia javulása miatt a LED-ek hatásfoka. Nem rég a 80l/W nagyon jó érték volt. Az én ismereteim megtoppantak 130-140 l/W-nál. De ez a csúcstechnológia volt, amikor hallottam róla. Ezek szerint, már kereskedelmi forgalomba kerültek a 166l/W LED-ek is. Ez nagyon jó!
 
Back
Oldal tetejére