• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY-LED szalagos világítás

Henrik az anti8520 ember :ROFLMAO:
Nálam néhány órát megy a 8520 amikor nem is vagyok otthon, a növények szeretik és így nem is kell nézni ha nem akarja az ember.
De én továbbra is azt mondom hogy nem egyforma a kelvin a különböző 8520as szalagoknál.
Megvan ra az eshetoseg. Nem vagyok ellene a 8520-nak,en is hasznaltam. Egyszeruen a szine nem jon be. Ha van mas hideg szinben (melegben tudom, hogy van) akkor erdemes probalkozni, viszont ha valaki ebbe gondolkozik, jo ha tisztaban van vele. Ezt a hidegseget viszont gyonyoruen lehet kompenzalni kulombozo szinu ledszalagokkal. Ha epitunk egy vilagitast, a lehetoseg adva van, mert mi tervezzuk meg a tokozast. Ha egy meglevo lampaba tennenk, ott mar a meglevo helyhez kell alkalmazkodnunk, igy vagy ez egy csokor szines mellett, vagy egy 6000 koruli, tobb soron, kevesebb szinessel. Itt a hangsuly, a szemunk miatt fontos, mert verseny foton ide oda lehet jatszani a szinekkel. De otthon, sokaig nezegetve? Szoval nem utalom a 8520-at,csak megismerve felfedeztem a hibait. Viszont mellette szolva, szerintem az egyetlen nagy teljesitmenyu led, ami aktiv hutes es dimmeles nelkul, mar masodik eve ment, lumen vesztes nelkul, tuz forro alu zartszelvenyen.
 
Henrik az anti8520 ember :ROFLMAO:
Nálam néhány órát megy a 8520 amikor nem is vagyok otthon, a növények szeretik és így nem is kell nézni ha nem akarja az ember.
De én továbbra is azt mondom hogy nem egyforma a kelvin a különböző 8520as szalagoknál.
Már sokszor leírtuk (jómagam is), hogy a "8520" és bármilyen más négyjegyű szám csak a LED chip méretét adja meg. Ez esetben azt jelenti, hogy 8,5mm hosszú, és 2,0mm széles.
Ettől még bármilyen színű (színhőmérsékletű) lehet, gyártótól, szériától, és a Jangce vízállásától függően.
 
Már sokszor leírtuk (jómagam is), hogy a "8520" és bármilyen más négyjegyű szám csak a LED chip méretét adja meg. Ez esetben azt jelenti, hogy 8,5mm hosszú, és 2,0mm széles.
Ettől még bármilyen színű (színhőmérsékletű) lehet, gyártótól, szériától, és a Jangce vízállásától függően.
Igen olvastam oket es tudom mit jelent a szam, csak itt most nem errol van szo. Arrol van szo, hogy ahonnan rendelsz, van hideg vagy meleg feher. Van ahol nem hideg fehernek irjak hanem 6500-7000 kelvinesnek. Ez ettol meg 8520,ez tuti. Itt a problema az, hogy ha rendelsz hideg feheret, vagy 6500 kelvinest, akkora ha azt a szeriat kapod ami Zsoltnak van, valoszinu szerencsed volt. De ha nem, akkor kapsz egy 10-12000 kelvineset, amitol a piros novenyeid nem pirosak lesznek, hanem lilak. Szoval ledezek egy ideje, de eddig egyik tipusnal sem talalkoztam ekkora problemaval. Mert ez az. Ha veszek 6 metert, es felragasztom, es nem azt kaptam amit kifizettem, akkor bizony ott a kerdes problemazzak? Kicsereltessem ami darabokban fog lejonni? Herce hurca jobbra balra, es ha ugyan azt kapom? Ido,munka, ideg.. Remelem ertesz. Marad a chip vagy power.
Mir.
 
Igen olvastam oket es tudom mit jelent a szam, csak itt most nem errol van szo. Arrol van szo, hogy ahonnan rendelsz, van hideg vagy meleg feher. Van ahol nem hideg fehernek irjak hanem 6500-7000 kelvinesnek. Ez ettol meg 8520,ez tuti. Itt a problema az, hogy ha rendelsz hideg feheret, vagy 6500 kelvinest, akkora ha azt a szeriat kapod ami Zsoltnak van, valoszinu szerencsed volt. De ha nem, akkor kapsz egy 10-12000 kelvineset, amitol a piros novenyeid nem pirosak lesznek, hanem lilak. Szoval ledezek egy ideje, de eddig egyik tipusnal sem talalkoztam ekkora problemaval. Mert ez az. Ha veszek 6 metert, es felragasztom, es nem azt kaptam amit kifizettem, akkor bizony ott a kerdes problemazzak? Kicsereltessem ami darabokban fog lejonni? Herce hurca jobbra balra, es ha ugyan azt kapom? Ido,munka, ideg.. Remelem ertesz. Marad a chip vagy power.
Mir.
Én is kaptam már 10k-s hidegfehéret. Neked is mutattam a bettás akván.
Ez az 'ára' a kicci occó kínai cuccoknak.
De én is használok színes csíkokat a fehér mellé.
 
Én is kaptam már 10k-s hidegfehéret. Neked is mutattam a bettás akván.
Ez az 'ára' a kicci occó kínai cuccoknak.
De én is használok színes csíkokat a fehér mellé.
Neked szepek az bizti.
Van par dolog amit kinabol rendelek, de ezt Magyarorszagon vettem, raadasul szakboltban. Ezert nem volt olcso. Es megint bejott az a mondas, ha atvernek es eluszott a penzed, ismet gazdagabb lettel. Csak ezt a 6 meter ledet vettem, es egy tapegyseget. A led xar, a tap is az volt. Csak villogott, viszont kicsereltek egy jora. Sokat koltok ilyesmire, ugy hogy azt a boltot messze elkerulom. Szerintem nem en vagyok, leszek az egyetlen.
 
Köszönöm a segitséget :)

amit találtam:

  • Power Source:AC
  • Certification:CCC,RoHS,CE
  • Strip type:SMD
  • LEDs Number/M:180leds/m
  • Color Temp(K):3000-6000K
  • LED Chip Brand:Epistar
  • Waterproof:Yes
  • Model Number:SMD5730
  • LED Chip Model:SMD5630
  • Average Life (hrs):50000
  • Power Generation:Switch
  • Power Consumption (W/m):13-15W/M
  • Voltage:110V/220V
ehhez kell nekem egy táp és egy vezértlő ha minden igaz.tc 420ast akkor még bekell szereznem mellé ezekszerint.

Mi alapján tudom kiszámolni hogy hány m kell nekem?(fénycsőnél ugye w/l de lednél ugy tudom ez máshogy van)
Hűtőbordára lesz szükségem hozzá ?ű

Kösz Nektek :)
 
Köszönöm a segitséget :)

amit találtam:

  • Power Source:AC
  • Certification:CCC,RoHS,CE
  • Strip type:SMD
  • LEDs Number/M:180leds/m
  • Color Temp(K):3000-6000K
  • LED Chip Brand:Epistar
  • Waterproof:Yes
  • Model Number:SMD5730
  • LED Chip Model:SMD5630
  • Average Life (hrs):50000
  • Power Generation:Switch
  • Power Consumption (W/m):13-15W/M
  • Voltage:110V/220V
ehhez kell nekem egy táp és egy vezértlő ha minden igaz.tc 420ast akkor még bekell szereznem mellé ezekszerint.

Mi alapján tudom kiszámolni hogy hány m kell nekem?(fénycsőnél ugye w/l de lednél ugy tudom ez máshogy van)
Hűtőbordára lesz szükségem hozzá ?ű

Kösz Nektek :)
Nekem ez tobb sebbol verzik. Nincs masik?
 
Köszönöm a segitséget :)

amit találtam:

  • Power Source:AC
  • Certification:CCC,RoHS,CE
  • Strip type:SMD
  • LEDs Number/M:180leds/m
  • Color Temp(K):3000-6000K
  • LED Chip Brand:Epistar
  • Waterproof:Yes
  • Model Number:SMD5730
  • LED Chip Model:SMD5630
  • Average Life (hrs):50000
  • Power Generation:Switch
  • Power Consumption (W/m):13-15W/M
  • Voltage:110V/220V
ehhez kell nekem egy táp és egy vezértlő ha minden igaz.tc 420ast akkor még bekell szereznem mellé ezekszerint.

Mi alapján tudom kiszámolni hogy hány m kell nekem?(fénycsőnél ugye w/l de lednél ugy tudom ez máshogy van)
Hűtőbordára lesz szükségem hozzá ?ű

Kösz Nektek :)
5000-6000 lument celoznek meg. Ezt minnel kevesebb szalagbol. Tc-420-al le vezerled, tap neki es mehet. Ebbol dimmelhetsz vissza rendesen es nem fog melegedni. Konkret ledszalagot nezz, ami legalabb 6000 kelvin, 12 volt, es legyen fenyereje.
 
oksi köszi! :) Alixxxpressen nézelődök ott tudok rendeltetni magamnak cuccosT :)

uP:közben találtam 6500K-est.


  • Item Type:Strip
  • Voltage:220V
  • LED Chip Brand:Epistar
  • Strip type:SMD
  • Power Generation:Switch
  • LEDs Number/M:120
  • Average Life (hrs):50000
  • Waterproof:Yes
  • Certification:CCC,RoHS,CE
  • Color Temp(K):6500K
  • Occasion:living room
  • Model Number:120leds/m SDM5730
  • Power Source:AC
  • Power Consumption (W/m):7.36W/m
  • Specifications (light beads / m):120
  • LED Chip Model:SMD5730

    a ledek párosával vannak fennt egymás melett 45fokban a szalagon.
  • https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1Aw9l...mperature-Dual-white-Dimmable.jpg_220x220.jpg
    bocs a sok hülye kérdésésrt még olvasom a témát :)
 
Utoljára módosított:
Igen olvastam oket es tudom mit jelent a szam, csak itt most nem errol van szo. Arrol van szo, hogy ahonnan rendelsz, van hideg vagy meleg feher. Van ahol nem hideg fehernek irjak hanem 6500-7000 kelvinesnek. Ez ettol meg 8520,ez tuti. Itt a problema az, hogy ha rendelsz hideg feheret, vagy 6500 kelvinest, akkora ha azt a szeriat kapod ami Zsoltnak van, valoszinu szerencsed volt. De ha nem, akkor kapsz egy 10-12000 kelvineset, amitol a piros novenyeid nem pirosak lesznek, hanem lilak. Szoval ledezek egy ideje, de eddig egyik tipusnal sem talalkoztam ekkora problemaval. Mert ez az. Ha veszek 6 metert, es felragasztom, es nem azt kaptam amit kifizettem, akkor bizony ott a kerdes problemazzak? Kicsereltessem ami darabokban fog lejonni? Herce hurca jobbra balra, es ha ugyan azt kapom? Ido,munka, ideg.. Remelem ertesz. Marad a chip vagy power.
Mir.
Egy pillanatig sem gondoltam, hogy nem tudod, csak számomra úgy jön le a hozzászólásokból (nem a tiédből, hanem általában amikor LED szalagról van szó) mintha konkrét típusról beszélnének, amikor xxxx számot említenek. Ha jól veszem ki, neked kifejezetten ezzel a mérettel van rossz tapasztalatod. ... vagy még a többinél is rosszabb...
... és valóban, sajnos LED esetében kizárólag a szerencsén múlik, hogy mit kapsz a pénzedért. Szerintem ezt a méretet is több száz gyár készíti Kínában. Nincs ember, aki követni tudná, hogy mi, honnét kerül ki? A fehér LED-del, a kezdetek kezdetén is a színhőmérséklet egyenetlensége volt az egyik legnagyobb probléma. Azt várta mindenki, hogy a folyamatos fejlesztés során, kinövi ezt a betegségét. Hát nem. Sőt... Ráadásul a színhőmérséklete folyamatosan változik az élettartama alatt. Megjósolhatatlan, hogy hidegebb vagy melegebb lesz az idő előre haladtával. Kénytelenek vagyunk belátni, hogy a helyzet nem lesz jobb, bármilyen új szériát fognak kihozni. Ugyan ez vonatkozik az élettartamra: emlékszel, amikor a LED-eket 100ezer üzemórával hirdették? Na ja... Ma kinek tudnák ezt beadni?
A félvezető ipar már csak ilyen. A tranzisztorokat is nagy szériában gyártják már vagy 60-70 éve, és még mindig az a gyártás alapja, hogy készítenek egy szériát, és a végén, mérések alapján döntik el, hogy az vajon milyen típus lesz?

Talán érdemes lenne kipróbálni a TV-k javításához gyártott chipket is. Színhőmérsékletre meglehetősen egyenletesnek kell lennie (a specifikációhoz képest), úgy gondolom. Én a 2835 méretből vettem egy maréknyit: FYLS-2835UWC-4500K. Ez 60mA-es típus, de van 150mA-es is.
 
Utoljára módosított:
Kellett egy ideiglenes növénytározó a nano növényeimnek, míg a 30 literes nano akvárium nincs kész. Nem volt lámpám.

Egy ilyet találtam ki:
20180614_194747.jpg 20180614_194940.jpg
(nem a víz koszos, a műanyag fakult ki, kb. 15 évig lakott benne a madárpókom)

USB-ről megy, kábé 3W LED. Szerintetek elég ennyi fény 1-2 hétre? Szűrő nincs, de napi 1 liter vizet veszek ki belőle (20%), amit akváriumvízzel pótlok.
 
Kellett egy ideiglenes növénytározó a nano növényeimnek, míg a 30 literes nano akvárium nincs kész. Nem volt lámpám.

Egy ilyet találtam ki:
View attachment 57375 View attachment 57376
(nem a víz koszos, a műanyag fakult ki, kb. 15 évig lakott benne a madárpókom)

USB-ről megy, kábé 3W LED. Szerintetek elég ennyi fény 1-2 hétre? Szűrő nincs, de napi 1 liter vizet veszek ki belőle (20%), amit akváriumvízzel pótlok.
1-2 hétig biztosan jó lesz, utána van rá esély, hogy a LED-ek feladják. Hűtőfelület nélkül nem bírják sokáig a LED csíkok sem.
 
Sziasztok!
Új vagyok itt a fórumon, elolvastam jópár oldalt itt, mert szeretném én is egy kicsit feldobni az akit. Jelenleg csak algákat (tegnap 3 marékkal szedtem ki) nevelek benne a halakon és a gömbmohákon kívül, és szeretnék egy kicsit több élő növényt bele. A világításom jelenleg egy sima szobai 18w-os neon ami a tetőbe van építve, úgyhogy szerintem ezzel kellene kezdenem. 5730 vagy 8520as ledsorban gondolkodom 50 centis csíkokra 4-5metert egy tc420-al vezérelve. Ahogy számoltam kb. 50%-on hajtva elég lenne nekem. Az elképzelés megvan, csak pár kérdésem lenne a részletekben.
1. Ha esetleg elborulna az agyam és olyan igényűek lennének a növényeknek hogy 70 80%on kellene hajtanom, elég lenne ha egy 2mm vastag alu lemezre ragasztom, vagy kell a hűtőborda? (10mm vastagban gondolkodtam)
2. Jó ha a szalagot beszorítom az alu és egy üveglap közé, vagy kell lennie légrésnek?
3. Mindenki plexit emleget a szalag és a víz között, mivel jobb mint az üveg?
4. Mekkora távolságban kellene lennie a lámpa, és a vízfelszín között?
Amúgy az akvárium 60x30x40-es
 
Sziasztok!
Új vagyok itt a fórumon, elolvastam jópár oldalt itt, mert szeretném én is egy kicsit feldobni az akit. Jelenleg csak algákat (tegnap 3 marékkal szedtem ki) nevelek benne a halakon és a gömbmohákon kívül, és szeretnék egy kicsit több élő növényt bele. A világításom jelenleg egy sima szobai 18w-os neon ami a tetőbe van építve, úgyhogy szerintem ezzel kellene kezdenem. 5730 vagy 8520as ledsorban gondolkodom 50 centis csíkokra 4-5metert egy tc420-al vezérelve. Ahogy számoltam kb. 50%-on hajtva elég lenne nekem. Az elképzelés megvan, csak pár kérdésem lenne a részletekben.
1. Ha esetleg elborulna az agyam és olyan igényűek lennének a növényeknek hogy 70 80%on kellene hajtanom, elég lenne ha egy 2mm vastag alu lemezre ragasztom, vagy kell a hűtőborda? (10mm vastagban gondolkodtam)
2. Jó ha a szalagot beszorítom az alu és egy üveglap közé, vagy kell lennie légrésnek?
3. Mindenki plexit emleget a szalag és a víz között, mivel jobb mint az üveg?
4. Mekkora távolságban kellene lennie a lámpa, és a vízfelszín között?
Amúgy az akvárium 60x30x40-es

Ha nem akarod magad szivatni, akkor 2 db 24 W-os T5 fénycsövet raksz fölé akármilyen reflektorral (gyári vagy akár webshop link moderálva-es tüköfóliat, alu ragasztószalad, stb). A két LED szalag fehér, hiányozni fog a piros hullámhossz, és máris hendikeppel indulsz.. 4 db foglalat, 2 cső, 1 vezérlés, némi vezeték,ennyire van szükséged mindössze.
 
Back
Oldal tetejére