• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY-LED szalagos világítás

Igen ertheto. Neked a lencse kulon van fel teve nincsen benne a tarto foncsor. Nekem a chip egesze nem is latszik csak onmagaba a sarga kocka. A tubbit letakarja. Nem refibe van hanem zartszelvenyre csavarozva igy a lencset csak a gyari felfogatasaval tudom ratenni ami maga a foncsor.
Este fényképezek (bár ez már nem a LED szalagról szól, csak a fényforrás fókuszálásának értelméről / értelmetlenségéről).
 
A rajzod szerint tényleg kitakarja, de szerintem inkább vissza kellene vernie, a helyes irányba (lefelé). Az ábrádból és foncsor szóból, arra következtetek, hogy a most nem lencséről beszélsz, hanem tükörről. LED-nél nem sok értelme van a tükörnek.

Olvasom a beszélgetéseteket, és elmondom, hogy visszatereltetek a power LED irányába :) Egyrészt nem találok színes LED szalagot, ami nem 5050-es, másrészt a nagy gyártók sem szöszölnek szalaggal.

Na de... arra reagálva, amit írtál, miért nem opció, hogy egy 5-10 cm széles x fokban (pl. 45°) döntött tükröt tegyünk annak a fénynek az útjába, ami az akva helyett a falat világítja meg?

@Szabó Henrik a kérdést Neked is szánom, mert ha már barkácsolunk, akkor egy tükörcsík rögzítése semeddig sem tart. Nem?!
 

Attachments

  • tükör_LED.jpg
    tükör_LED.jpg
    23.9 KB · Megtekintések: 5
Olvasom a beszélgetéseteket, és elmondom, hogy visszatereltetek a power LED irányába :) Egyrészt nem találok színes LED szalagot, ami nem 5050-es, másrészt a nagy gyártók sem szöszölnek szalaggal.

Na de... arra reagálva, amit írtál, miért nem opció, hogy egy 5-10 cm széles x fokban (pl. 45°) döntött tükröt tegyünk annak a fénynek az útjába, ami az akva helyett a falat világítja meg?

@Szabó Henrik a kérdést Neked is szánom, mert ha már barkácsolunk, akkor egy tükörcsík rögzítése semeddig sem tart. Nem?!
Azóta Henrikkel magánban folytattuk, hogy ne offoljuk a szalagos világítás topic-ot. Az ő tükre egészen másképp helyezkedik el, mint ahogy te elhelyeznéd, e miatt nem szerencsés az alkalmazása szerintem. Amikor ezt az ominózus mondatot leírtam, akkor még nem volt előttem világos, hogy Henrik pontosan milyen foncsorról is beszél? A te elrendezésed szerintem minden képpen jó, és hasznos a fényhasznosítás szempontjából. Két dologra érdemes odafigyelni:
- a tükör valóban tükör fényes legyen. Ez hagyományos üveg tükörrel, vagy fémgőzölt alumínium-műanyag tükörrel érhető el. Esetleg a nikkelezett-krómozott fémlemez is jó lehet, mint az ATI fénycsöves lámpáiban. Nem tudom, neked melyik lehet szimpatikus?
- a tükröt meg kell védeni a portól, és vízpárától, mert jelentősen csökken a hatásfoka szennyeződés esetén. A legegyszerűbb az üveg tükröt karban tartani, de vigyázz, hogy az ezüstözött hátoldalát minden képpen óvd meg a nedvességtől, mert rövid időn belül "megvakul". A műanyag és különösen fém tükrök nagyon könnyen karcolódnak, tehát valami üveg védelem kellene elé.
A fentieket azért mertem ide írni, mert LED szalagra is igaz lehet mindez!
 

Azon a két RGB-n mi az a fényterelő/árnyékoló? Más lámpákon meg nem látok (a képeken)....
https://www.greenaqua.hu/hu/ada-shade-for-solar-rgb.html
Olvasom a beszélgetéseteket, és elmondom, hogy visszatereltetek a power LED irányába :) Egyrészt nem találok színes LED szalagot, ami nem 5050-es, másrészt a nagy gyártók sem szöszölnek szalaggal.

Na de... arra reagálva, amit írtál, miért nem opció, hogy egy 5-10 cm széles x fokban (pl. 45°) döntött tükröt tegyünk annak a fénynek az útjába, ami az akva helyett a falat világítja meg?

@Szabó Henrik a kérdést Neked is szánom, mert ha már barkácsolunk, akkor egy tükörcsík rögzítése semeddig sem tart. Nem?!
Már nem tudom szerkeszteni az előző hozzászólásomat, de a fenti szösszenet, a G.A. 2018-as megnyitója topicban van.
 
Sziasztok!

visszaolvastam 20oldalt de annyiféle szalagról volt szó hogy megkavarodtam mire is lenne szükségem...
ujraindul az aki,de költözés miatt uj lámpát kell csinálnom helytakarékossági (tetőtér 45fokos fal) problémák miatt ledekben gondolkozom
Hogy tovább bonyolitsam íves aki..nem szerettem az elején mert torzit de megszerettem igy ez maradt.
a méretei:60x~30x30
Előtte 4x18W T8as cső pilácsolt,felette tükörrel mint reflektor és egész szépen fejlődött alatta minden
Most CO2 is lesz illetve szeretetcsomag.

ebben szeretnék kis segitséget mit is kéne beszereznem.
A tető zárt lesz,igy valamennyivel több fény fog hasznosulni.
Napfelkelte-lementem szimulációt egyenlőre nem tervezek de nem vészes az ára a controllernek ahogy elnéztem még ez sincs kizárva.
(növény csak kétféle lesz MC és Parvula )
Inkátt több csíkot tennék mint kevesebbet de erősebbet.5050es szalagot néztem RGBW-t 36W-al..jófele járok?
Köszönöm :)
 
Sziasztok!

visszaolvastam 20oldalt de annyiféle szalagról volt szó hogy megkavarodtam mire is lenne szükségem...
ujraindul az aki,de költözés miatt uj lámpát kell csinálnom helytakarékossági (tetőtér 45fokos fal) problémák miatt ledekben gondolkozom
Hogy tovább bonyolitsam íves aki..nem szerettem az elején mert torzit de megszerettem igy ez maradt.
a méretei:60x~30x30
Előtte 4x18W T8as cső pilácsolt,felette tükörrel mint reflektor és egész szépen fejlődött alatta minden
Most CO2 is lesz illetve szeretetcsomag.

ebben szeretnék kis segitséget mit is kéne beszereznem.
A tető zárt lesz,igy valamennyivel több fény fog hasznosulni.
Napfelkelte-lementem szimulációt egyenlőre nem tervezek de nem vészes az ára a controllernek ahogy elnéztem még ez sincs kizárva.
(növény csak kétféle lesz MC és Parvula )
Inkátt több csíkot tennék mint kevesebbet de erősebbet.5050es szalagot néztem RGBW-t 36W-al..jófele járok?
Köszönöm :)

Én a helyedben kompakt fénycsövet tennék, 1 db 36 W-osat, de ha a tető fix, akkor lehet h kettő kisebb kellene. Ez mellé tennék 5050 plant grow led szalagot.
 
Sziasztok!

visszaolvastam 20oldalt de annyiféle szalagról volt szó hogy megkavarodtam mire is lenne szükségem...
ujraindul az aki,de költözés miatt uj lámpát kell csinálnom helytakarékossági (tetőtér 45fokos fal) problémák miatt ledekben gondolkozom
Hogy tovább bonyolitsam íves aki..nem szerettem az elején mert torzit de megszerettem igy ez maradt.
a méretei:60x~30x30
Előtte 4x18W T8as cső pilácsolt,felette tükörrel mint reflektor és egész szépen fejlődött alatta minden
Most CO2 is lesz illetve szeretetcsomag.

ebben szeretnék kis segitséget mit is kéne beszereznem.
A tető zárt lesz,igy valamennyivel több fény fog hasznosulni.
Napfelkelte-lementem szimulációt egyenlőre nem tervezek de nem vészes az ára a controllernek ahogy elnéztem még ez sincs kizárva.
(növény csak kétféle lesz MC és Parvula )
Inkátt több csíkot tennék mint kevesebbet de erősebbet.5050es szalagot néztem RGBW-t 36W-al..jófele járok?
Köszönöm :)
Az 5050 rgbw-t felejtsd el. Vagy ha ragzkodsz hozza, tegyel fole vagy 9-10metert.
 
Fénycsoveket cserelnem le csak ledre :) a kerdes az hogy mukodik e magaban vagy fenycso is kellene(jolenne ha nem)

Milyen szalagot ajanlanatok?csak feheret?(egyenlore)?abbol melyik tipust?

Mas:volt par oldallal visszafele a led reflektorok alkalmazasarol.
Ezek mukodokepes megoldasok vagy felejtos?

Koszi!
 
Fénycsoveket cserelnem le csak ledre :) a kerdes az hogy mukodik e magaban vagy fenycso is kellene(jolenne ha nem)

Milyen szalagot ajanlanatok?csak feheret?(egyenlore)?abbol melyik tipust?

Mas:volt par oldallal visszafele a led reflektorok alkalmazasarol.
Ezek mukodokepes megoldasok vagy felejtos?

Koszi!

Én fehér párti vagyok: SMD 8520 vagy 5730, 50-60%-ra dimmelve szerintem nem rossz döntés. Ha hidegnek érzed, tegyél melléjük egy 3000-4000K-es szalagot is.
 
5630,5730 eleg jo. 2835 is eleg jo, 8520 szerintem tulon tul kekesbe megy, 10000 kelvin korul.
30 cm magassagban a felsoroltak megfelelnek. Ha szereted a szineket, tennek fel meg pirosat es zoldet. A kek nem az en vilagom, mert a voros novenyeket lilaba tolja. Ez igeny szerint ugye kinek mi a jo. Meretezd tul, a fenyt, hogy visszadimmelhess, igy a melegedes is elkerul.
 
8520 felere vissza dimmelve. MC nek es Pravulanak tok felesleg hidegfeheren kivul mast adni.
Erre irtam az egyeni igenyeket. Azert nem mindegy, hogy van egy pasztel sotetzold gyeped, vagy egy elet szinu vilagoszold gyeped.
Elso kep, 8520. Nezd a gyepet. Screenshot_2018-05-30-14-17-32-402_com.miui.gallery.png

Masodik kep 6000 kelvin, plusz ful spectrum.
Screenshot_2018-05-30-14-17-39-961_com.miui.gallery.png
Kinek mi jon be. Nekem a masodik de elfogadom, hogy van akinek az elso.
 
Erre irtam az egyeni igenyeket. Azert nem mindegy, hogy van egy pasztel sotetzold gyeped, vagy egy elet szinu vilagoszold gyeped.
Elso kep, 8520. Nezd a gyepet. View attachment 56421

Masodik kep 6000 kelvin, plusz ful spectrum.
View attachment 56422
Kinek mi jon be. Nekem a masodik de elfogadom, hogy van akinek az elso.
Henrik az anti8520 ember :ROFLMAO:
Nálam néhány órát megy a 8520 amikor nem is vagyok otthon, a növények szeretik és így nem is kell nézni ha nem akarja az ember.
De én továbbra is azt mondom hogy nem egyforma a kelvin a különböző 8520as szalagoknál.
 
Back
Oldal tetejére