• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY-LED szalagos világítás

Annál azért több. 120 led/m 28w -duplasoros szalagot tervezek. az papíron 3000 lu,men felett van, de a reális mért úgy tudom, hogy 2200 lumen körül.
15x2200lumen = 33000 lumen => 60%-on kb 20000 lumen. Ennyi a tervezett használati fényerő.

Jah, hogy ja.(y)
 
120x45x45 - 240 l High tech
20 000 lument céloznék meg, erősen túlméretezve, hogy a melegedés ne okozzon gondot és egy kis tartalék is legyen.
Kitaláltam egy új ( legalábbis én még nem láttam ) alu vázat is, komoly, de mégis esztétikus hűtőbordákkal. Majd dokumentálom, de még csak a tervezés fázisában van. Ja, előbb az üveget is meg kellene venni, de most végzem a legnehezebb munkát az egész projekt során, puhítom az asszonyt :D Nem érti, hogy miért kell a 450l-es low-tech akit 240-re cserélni???? Hiszen ez visszalépés, kisebb lesz mint eddig:banghead:
Én nagyon kíváncsi vagyok milyen lesz, majd kérek képeket, esetleg lépésről-lépésre nagyo jó lenne. Én jelenleg 25x25-ös alu U profilra szereltem power ledeket. Sajnos nem lett túl esztétikus, csináltam is hozzá dobozt, de szívesen leváltanám valami jó és esztétikus változatra. Nameg ha olcsón kihozható lenne, az lenne csak az igazi.
 
Én nagyon kíváncsi vagyok milyen lesz, majd kérek képeket, esetleg lépésről-lépésre nagyo jó lenne. Én jelenleg 25x25-ös alu U profilra szereltem power ledeket. Sajnos nem lett túl esztétikus, csináltam is hozzá dobozt, de szívesen leváltanám valami jó és esztétikus változatra. Nameg ha olcsón kihozható lenne, az lenne csak az igazi.
Hát, az olcsóság azért necces. 120cmx30cm-es külső méreteket tervezek az 3 db 6m-es szál 30x30x2-es aluminium L profilból jön ki. 4000,- darabja.
 
Az vajon segít a színspektrum problémákon, ha a gyakorlattal ellentétben nem led szalaggal egészítem ki a fénycsöves világítást, hanem fénycsővel a led szalagost?
Ha beleépítek mondjuk egy növényes csövet a hideg fényű led lámpa közepébe az elég lehet, vagy maradjunk a 2-3 sor piros led szalagnál?
A led 15 m lenne (420 w felére dimmelve ) az nagyon óvatosan számolva is minimum 15 x 1500 lumen = 22500 lumen + ehhez egy Sylvania Grolux T5 fénycső - 54 W (1149 mm) ???
Szerintem ez nem enyhen tul van meretezve, vagy nem erre a celra valo szalagot neztel ki. 45cm magassag nem annyira komoly, hogy ennyi kellene belole.
Milyen szalagot terveztel bele?
 
Ezzel az a baj, hogy a plusz esztétikai tető pont megakadályozza a hőleadást. Mennyire melegszik a tető alatt?
A középső profil, amin a plussz led csík darabok vannak és amúgy is nehezebben tud hűlni, az is csak langyos kézzel tapintva. A szélsők szinte hidegek. 3W-os ledek vannak 1W-on hajtva. Lumenekről nem tudok nyilatkozni.
 
Szerintem ez nem enyhen tul van meretezve, vagy nem erre a celra valo szalagot neztel ki. 45cm magassag nem annyira komoly, hogy ennyi kellene belole.
Milyen szalagot terveztel bele?
Az igazság az, hogy a szalag a legolcsóbb elem az egészben, ezért szinte mindegy, hogy 10 vagy 15 métert rakok bele. Így biztosan nem kell túl hajtani és lehet, hogy 40-50 százalékon is elég lesz üzemeltetni, ami viszont az élettartam szempontjából előnyös.
Egyébként ilyet: 120db 8520led/méter, merev alumínium sínen. 3500 pénz/ 5 méter
s-l500.jpg
 
Utoljára módosított:
A középső profil, amin a plussz led csík darabok vannak és amúgy is nehezebben tud hűlni, az is csak langyos kézzel tapintva. A szélsők szinte hidegek. 3W-os ledek vannak 1W-on hajtva. Lumenekről nem tudok nyilatkozni.
A te akid low-tech a képek alapjàn. Az egyszerűbb eset a világítás szempontjából legalábbis...
 
Az igazság az, hogy a szalag a legolcsóbb elem az egészben, ezért szinte mindegy, hogy 10 vagy 15 métert rakok bele. Így biztosan nem kell túl hajtani és lehet, hogy 40-50 százalékon is elég lesz üzemeltetni, ami viszont az élettartam szempontjából előnyös.
Egyébként ilyet: 120db 8520led/méter, merev alumínium sínen. 3500 pénz/ 5 méter
View attachment 53877
Ertem. Hat Te tudod. Probaltad mar akvarium folott ezt a fajta ledet?
 
Ertem. Hat Te tudod. Probaltad mar akvarium folott ezt a fajta ledet?
nálam most utoljára került 8520as ledből, igaz sima szalagból (dupla sűrű led-es) és nagyon beindultak a növények alatta (persze csak lowtech, de látványos a változás).
Henrik neked már asszem mutattam a képet, meg mondtam hogy melegszik rendesen.
41324994481_f5c341afdf_c.jpgP1410145 by Zsolt, on Flickr
5050-es a halovány sor, a fényesek a 8520asok.
 
nálam most utoljára került 8520as ledből, igaz sima szalagból (dupla sűrű led-es) és nagyon beindultak a növények alatta (persze csak lowtech, de látványos a változás).
Henrik neked már asszem mutattam a képet, meg mondtam hogy melegszik rendesen.
View attachment 53878P1410145 by Zsolt, on Flickr
5050-es a halovány sor, a fényesek a 8520asok.

Tudnál esetleg pár képet csinálni kikapcsolt állapotban a lámpáról?
 
nálam most utoljára került 8520as ledből, igaz sima szalagból (dupla sűrű led-es) és nagyon beindultak a növények alatta (persze csak lowtech, de látványos a változás).
Henrik neked már asszem mutattam a képet, meg mondtam hogy melegszik rendesen.
View attachment 53878P1410145 by Zsolt, on Flickr
5050-es a halovány sor, a fényesek a 8520asok.
Igen persze. Nekem is ez duborog felette par eve de valami iszonyat ronda szint ad le... Ki kellett potolnom 2db 54 wattos novenyes fenycsovel, hogy elviselhetobb legyen, de igy is rettento rossz. Az erejevel nincs baj, sot a melegedest is nagyon birja, de ennek a lednek nem a melegedeseben latom a problemat hanem a 10-12k kelvin szinhomersekleteben. 6m van fent vegyitve zoldel es pirossal.
Utoljara hasznaltam ilyet.
 
Igen persze. Nekem is ez duborog felette par eve de valami iszonyat ronda szint ad le... Ki kellett potolnom 2db 54 wattos novenyes fenycsovel, hogy elviselhetobb legyen, de igy is rettento rossz. Az erejevel nincs baj, sot a melegedest is nagyon birja, de ennek a lednek nem a melegedeseben latom a problemat hanem a 10-12k kelvin szinhomersekleteben. 6m van fent vegyitve zoldel es pirossal.
Utoljara hasznaltam ilyet.
szerintem nincs egyforma színhőmérsékletű ledszalag kínából :)
Az enyém szerintem nem 10-12k kelvines. Mutattam neked a betta feletti ledszalagom... na az brutál kékes pedig 6500k-nak vettem.
Nálam meg a vízhatlan réteg miatt úgyis sárgul kicsit a színe.
 
szerintem nincs egyforma színhőmérsékletű ledszalag kínából :)
Az enyém szerintem nem 10-12k kelvines. Mutattam neked a betta feletti ledszalagom... na az brutál kékes pedig 6500k-nak vettem.
Nálam meg a vízhatlan réteg miatt úgyis sárgul kicsit a színe.
Hat igen.
Viszont az enyem nem kinabol van rendelve hanem magyar uzletbol. Bar ettol meg kinai [emoji16] viszont figyelmeztettek a szinhomersekletre, hogy 10k felett van, csak akkor meg elvakult voltam es csak a lumen erdekelt.
 
Akkor asszem csak 5 métert rendelek tesztelésre, aztán meglátom. Jó, hogy felhívta a figyelmem...
Ha bejon a szine, (szerintem kicsi az eselye) akkor eleg lesz 5m is. Ugy is kell melle piros boven vagy 2m,es ha szereted a szineket melyiteni, akkor tennek meg 2m zoldet is. Ez igy mar 9m szalag, vagy inkabb palca. A szinesek is dobnak a lumenre, es ha az egeszet vissza dimmeled akar 70%-ra akkor a melegedes is csokken.
A szinesek ne 5050-esek legyenek.
Amugy csak ugy megjegyzem ha nem is dimmeled, a melegedes ellenere nem egy romlekony tipus. Nekem tuz forron uzemel lassan 2 eve. Aluminium 10x60-as zartszelvenyre van ragasztva.
 
Igen persze. Nekem is ez duborog felette par eve de valami iszonyat ronda szint ad le... Ki kellett potolnom 2db 54 wattos novenyes fenycsovel, hogy elviselhetobb legyen, de igy is rettento rossz. Az erejevel nincs baj, sot a melegedest is nagyon birja, de ennek a lednek nem a melegedeseben latom a problemat hanem a 10-12k kelvin szinhomersekleteben. 6m van fent vegyitve zoldel es pirossal.
Utoljara hasznaltam ilyet.

Nekem van felteve 8520 es annyira nem gaz a szine magaban, mondjuk nalam ugye van meg voros es melegfeher.

btw, az uj diy ledemmel kezd szepen jonni a novenyek szine. Majd teszel fel kepeket.
 
Back
Oldal tetejére