• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY-LED szalagos világítás

5 métert a sugeres felé nem is mernék rakni :) ha a képet megnézed volt még felette 2835bol kétszer annyi, de kiiktattam a halucik miatt ... Mondhatni nem volt természetközeli :)



Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
Hát nálam valami nem az igazi, messze elmarad a fénye a fénycsövekétől. Esetleg nem tudod mennyi ampert vesz fel a te szalagod? Csak a szalagra gyanakszom, mert akárhogyan kötöm be nem változik a fényerő, bár amit láttam bemutató teremben az se tűnt erősebbnek.
 
Hát nálam valami nem az igazi, messze elmarad a fénye a fénycsövekétől. Esetleg nem tudod mennyi ampert vesz fel a te szalagod? Csak a szalagra gyanakszom, mert akárhogyan kötöm be nem változik a fényerő, bár amit láttam bemutató teremben az se tűnt erősebbnek.
El is fog maradni. Viszont a növények tudják hasznosítani.
 
Hmm hol is van LED mint izzó említve ? Mert egyik linkben sem találom :)
El olvastam a tanulmányt és hááát...valamit magára adó publicistának tudnia kellene, hogy LED izzó nincs. Így én ennél a meg fogalmazásnál abba hagytam. Ez olyan, mint a cukettő, már ha emlékeztek ki mondta.


Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
 
Holnap mérek neked egyet :)
Hát nálam valami nem az igazi, messze elmarad a fénye a fénycsövekétől. Esetleg nem tudod mennyi ampert vesz fel a te szalagod? Csak a szalagra gyanakszom, mert akárhogyan kötöm be nem változik a fényerő, bár amit láttam bemutató teremben az se tűnt erősebbnek.


Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
 
A ledeknek nem vonalas a színképe. A fénycsövek közül a 3 és az 5 sávos csöveknek vonalas, a hagyományos csöveké folytonos, de mégis ezeknek a legrosszab a színvisszaadása.
Az izzóknak folytonos a színképe és lehet jó a színvisszaadásuk, de nagyon rossz a hatásfokuk.
Különböző színhőmérsékletű ledek keverésével egész jó színvisszaadást lehet elérni.
A vöröset nem a látvány miatt, hanem a növények miatt használják, bár nem vagyok meggyőződve róla, hogy pont az a hullámhossz kell a növényeknek.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
Gyorsan átfutottam Molnár tanár úr jegyzeteit, s azt kell mondjam, tévedsz, hibás a megállapítás. Ha eljutsz egyszer a Kandóra, ezt ne is hangoztasd. :) Szegény ledek, sajnos híján vannak a vörös tartománynak, csak a speciális fajta tudja ezt, az meg nem tud más spektrumot. Így nem folytonos. Viszont a legjobban megközelíti a napfény sektrumát. Viszont velük vissza tér egy kellemetlen jeleség, a villogás. Forgó gépeknél már regisztáltak problémát.
A fénycsövekre tett megjegyzés szintén hibás. Minden kisüléses sugárzónak vonalas a színképe, viszont gazdaságosak.
 
Ha kicserelnem a gyengebb ledet erosebbre, akkor 1260 Lumen jutna a 20 literre. Ez 63 Lumen/liter. Ez mar inkabb a high tech fele tendal? Mert CO2 beoldas az nem lesz, es nem tudom ekkora fenynel mennyit szamit ez.
 
Utoljára módosított:
Joooo bakker :) összességében nézd kérlek a leírást ... Te is , mint az aki írta az említett tanulmányt ember. Ember = hiba. Ha ki akarom forgatni a dolgot akkor a Föld nevű bolygón egy hiba van: az ember :)... "Viccet" félretéve, ha végig olvasod téged igazolt volna :)
??? 4. ábra.


Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
 
Gyorsan átfutottam Molnár tanár úr jegyzeteit, s azt kell mondjam, tévedsz, hibás a megállapítás. Ha eljutsz egyszer a Kandóra, ezt ne is hangoztasd. :) Szegény ledek, sajnos híján vannak a vörös tartománynak, csak a speciális fajta tudja ezt, az meg nem tud más spektrumot. Így nem folytonos. Viszont a legjobban megközelíti a napfény sektrumát. Viszont velük vissza tér egy kellemetlen jeleség, a villogás. Forgó gépeknél már regisztáltak problémát.
A fénycsövekre tett megjegyzés szintén hibás. Minden kisüléses sugárzónak vonalas a színképe, viszont gazdaságosak.
Nem értem azokat aki feltétlenül tudnak hinni valakiben vagy valamiben anélkül, hogy igazolnák azt valamilyen módon.
Attól, hogy valaki tanít valamit vagy leírja, mondja, még nem biztos, hogy igaz. Megnézted már a saját szemeddel ezeket a fényforrásokat egy spektroszkóppal? Akár házilag is készíthető egy ilyen eszköz.
Én megnéztem és a saját tapasztalatomat osztottam meg itt, nem más állításaival vagyok nagyon okos.
Nem ismerem Molnár tanárurat, de ha nekem valaki azt akarja megtanítani hogy vonalas, pedig a saját szememmel látom, hogy folytonos, az elöttem örökre elásta magát és soha semmit nem hiszek el neki. Számomra egy senki lesz, kivéve ha beismeri, hogy tévedett, mert tévedni emberi dolog.
Szóval, én mindent fenntartásokkal kezelek és amit nem tudok saját magam igazolni, arról több különböző forrásból is utána járok.
Egyébként igaz, hogy a fehér led fénye kevés vöröset tartalmaz, de ez nem azt jelenti, hogy vonalas a színképe.
Különböző ledek keverésével a hiányosságok jól kompenzálhatók.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Az idezetemben azok a milliók azok meg mik ? :)
Igazad van, de az ilyen dolgoktól lesz slampos az egész. Szakszerűtlenség. De nincs ingazad. Ha elüt egy betűt gépelés során, az a hiba. Ez slendriánság. Én ott felyeztem be az olvasását. Ha ennyire figyelmetlen a részletekben, hogyan vehető komolyan a többi.
Egy elírás, egy hibás számítás, s lezuhan a repülő, vagy milliókat bukik a cég egy szerződés miatt. Én egy ilyen apróság miatt kiszelektálom a pályázatokat, árajánlatokat. Bukot az illető cég pár millát, többet, kevesebbet. Ábrázolástan proffom szerint az ötös és az elégtelen rajz között öt percnyi időeltérés van. És igaza volt.
Az egyik Mars szonda is csak egy szerény mértékegység elírás miatt csapódott a bolygóba, s a British Airways egyik amerikába ingázó gépe a betonba, mert 800 láb magasan voltak, nem 800 méteren. Apróság, szakszerűtlenség, de sokan meghaltak.

Bocsi, szakmai ártalom. :)


Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
 
Nem értem azokat aki feltétlenül tudnak hinni valakiben vagy valamiben anélkül, hogy igazolnák azt valamilyen módon.
Attól, hogy valaki tanít valamit vagy leírja, mondja, még nem biztos, hogy igaz. Megnézted már a saját szemeddel ezeket a fényforrásokat egy spektroszkóppal? Akár házilag is készíthető egy ilyen eszköz.
Én megnéztem és a saját tapasztalatomat osztottam meg itt, nem más állításaival vagyok nagyon okos.
Nem ismerem Molnár tanárurat, de ha nekem valaki azt akarja megtanítani hogy vonalas, pedig a saját szememmel látom, hogy folytonos, az elöttem örökre elásta magát és soha semmit nem hiszek el neki. Számomra egy senki lesz, kivéve ha beismeri, hogy tévedett, mert tévedni emberi dolog.
Szóval, én mindent fenntartásokkal kezelek és amit nem tudok saját magam igazolni, arról több különböző forrásból is utána járok.
Egyébként igaz, hogy a fehér led fénye kevés vöröset tartalmaz, de ez nem azt jelenti, hogy vonalas a színképe.
Különböző ledek keverésével a hiányosságok jól kompenzálhatók.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
Upsz, igen néztem már. Hiteles, eszközzel, nem a spejzban összerakott cuccal. A Kandóra, akarom mondani az Óbudai egyetemen ebben szakmberek, világítástechnika, radiológia/fotometria szak. Csak megmaradjon a lelki nyugalmad. :)
 
Upsz, igen néztem már. Hiteles, eszközzel, nem a spejzban összerakott cuccal. A Kandóra, akarom mondani az Óbudai egyetemen ebben szakmberek, világítástechnika, radiológia/fotometria szak. Csak megmaradjon a lelki nyugalmad. :)
Ja, akkor biztos úgy is van.
Én meg biztosan rosszul láttam vagy csak álmodtam az egészet.
Csak egy apróság: Az általunk használt fénycsövekben a gázkisülés fénye által gerjesztett fénypor világít, így a színképének nem sok köze van a gázkisüléshez. Inkább a fénypor összetételétől függ. A ledeknél szintúgy.
Persze ez nem neked szól @mintor, hiszen a Kandó templomba járók hite erősebb mindennél. Inkább azoknak szól, akik szeretnek elgondolkodni, és nem vakon hisznek.
Én tényleg csak a tapasztalatomat osztottam meg, hiszen ez a fórum erről szól, ettől működik. Szerintem itt szinte mindenkit az érdekel, hogy ha valaki kipróbál valamit, és megosztja az eredményeit. Azért érdekes hogy a sikeres akvaristák mindegyike a saját és mások megosztott tapasztalatai alapján értek el jó eredményeket és nem iskolában vagy könyvekből tanulták.
Szóval minket itt nem a tanárúr tanai érdekelnek, hanem egymás és a saját kísérleteink, eredményeink.
Ha saját tapasztalatodat írod le az érdekel, de ha mások tanait hirdeted, az nem.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Nyugalom Urak :) , ne offoljuk szanaszét a topikot. @mintor , Te is beláthatod hogy igazad is van meg nem is. Drága Einstein is hibázott mikor statikusnak vélte az univerzumot :D
Az hogy le van írva valakik által , akár egy tanulmány formájában nem jelenti azt hogy igaz is, vagy éppen fordítva. Számtalan dolgot véltek igaznak, aztán cáfolták meg... aztán ismét bizonyították... stb. stb. És ne pedálozzunk már a Kandóval/Óbudai Egyetemmel... Onnan is szállingózott hozzám nem egy olyan magát "informatikusnak" nevező diplomás személy aki egy nyomorult route add parancsot nem ismert , és volt fordítva is jött olyan onnan aki megszégyenített a tudásával :D, és a PaloAlto tűzfalunkat úgy röttyintette össze előttem ,hogy szánalmasnak éreztem magamat :)... pedig az nem könnyű hidd el (y). Szóval nem az számít ki mit mond, hanem ahogy @H. Gábor is mondta, tapasztalatokat kívánunk megosztani egymással, amiből lehetőleg mindenki a legtöbbet tudja kamatoztatni.

ON
 
Utoljára módosított:
Na akkor egy tapasztalat:
Előkerestem egy korábbi fotót.
A ledes lámpám színképe:
8f70867d7243ae95917e8385de80398c.jpg

Egy sokunk által használt típusú 5 sávos fénycső színképe:
00aa488b8409fce8eff1b5bc65eec4da.jpg

Sajnos a mobilos fotók elmosódottak, de azért így is látszik a különbség.
Szerintem egyértelmű, hogy melyik vonalas és melyik folytonos.

Ez egy hagyományos hidegfehér fénycső színképe:
ac567cbc56fb00456f2d3decb0e4e2e5.jpg
Látszik, hogy folytonos a színátmenet, de azért vannak benne vonalak is. Ezt valószínűleg a gázkisülés fénye okozza, de az is lehet, hogy a fénypor ilyen. A lényeg, hogy hiába folytonos nagyjából a színátmenet, akkor is nagyon rossz a színvisszaadása.

Nekem ebből az következik, hogy a led lehet számunkra a legjobb fényforrás mindenféle szempontból.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Holnap mérek neked egyet :)



Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
Sikerült megnézned, vagy nem volt érkezésed?
Ilyen a ledszalagom.
795IMG_20170104_173958.jpg
Lehet ha itt boltban vennék egy drágábbat a kínai helyett jó lenne a fényerő? Csak a szalaggal lehet szerintem valami. Másnak annyira erős nekem meg semmi.
 
Sziasztok . Tervbe vettem egy új aki indítását , ami ha minden jól megy , 100-110x50x50 lesz . Nagy valószínűség szerint a sügerek fignak dominálni benne , de lesz más összeférhető lény is benne. Plusz nem üres , hanem növényes meg hátterezve is lesz. . Nem tudom még milyen növény lesz , de a világítást magam oldanám meg ledszalaggal . Milyen és mennyi szalagot javasoltok hozzá. Tudom a hűtésről gondoskodni kell, erre 3-4 sávos függönysínre gondoltam kb 35-40cm szélességben és 1m-en
 
Sziasztok . Tervbe vettem egy új aki indítását , ami ha minden jól megy , 100-110x50x50 lesz . Nagy valószínűség szerint a sügerek fignak dominálni benne , de lesz más összeférhető lény is benne. Plusz nem üres , hanem növényes meg hátterezve is lesz. . Nem tudom még milyen növény lesz , de a világítást magam oldanám meg ledszalaggal . Milyen és mennyi szalagot javasoltok hozzá. Tudom a hűtésről gondoskodni kell, erre 3-4 sávos függönysínre gondoltam kb 35-40cm szélességben és 1m-en
Elsokorben a 30-35 lument ne lepd tul. A sugerek es a keseru novenyek miatt.a tobbi rajtad mulik hany meternel elegszel meg a bevilagitott fennyel. Minnel tobb lumenes szalagot hasznalsz annal kevesebb kell belole.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Elsokorben a 30-35 lument ne lepd tul. A sugerek es a keseru novenyek miatt.a tobbi rajtad mulik hany meternel elegszel meg a bevilagitott fennyel. Minnel tobb lumenes szalagot hasznalsz annal kevesebb kell belole.

Szabó Henrik 70/883-4940

Elsősorban milyen növényeket javasolsz? Nem afrikai sügerek lesznek nagy valószínűség szerint
 
Back
Oldal tetejére