• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY-LED szalagos világítás

Nem véletlen, hogy olyan vastag, amilyen. Ha lehetne, akkor kispórolnák belőle az anyagot, abban biztos lehetsz.
Itt egy link, amivel a törpefeszültségű vezetékeket szoktam méretezi.
Méretezés
Van, aki szerint "addig lehet csökkenteni a vezeték keresztmetszetét, amíg nem érzed a kezeddel, hogy jó meleg". Hát... ez is egy vélemény. :unsure:
Nem a réz vastagsága a problémám, hanem hogy egymás mellett vannak a szálak, egy síkban. Valószínűleg szalagok összekötéséhez van, ott jól jön hogy lapos.
Az adat kábel amit találtam 24awg-s volt szálanként, a kalkulátor szerint elég lehet arra amire használni akarom.
Köszi a segítséget!
 
Sziasztok. Olyan kérdésem lenne, hogy van nekem egy 99x65x50 akvám, ami jelenleg nevelőként üzemel, de majd dél-amerikai lesz. Kinéztem egy led szalagot, szerintetek, ez mennyire elegendő a későbbi kialakításhoz?

https://www.webshop link moderálva/...earchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Az meleg fehér az 2700-3500k, a hideg az pedig 6500-700k. Arra gondoltam, egyet-egyet alkalmaznék, egy Tc420-szal
 
Udv akvakerteszek

Atolvasgatva a forumot, a kovetkezo osszeallitast gondoltam magamnak.

65X35X45 os akvariumhoz low tech vilagitast keszulok hazilag heggeszteni. A terv a kovetkezo:
1X 6500K Hideg fehér CRI 95 os szalag
1X 4500K Természetes fehér CRI 95 os szalag
Mind a ket szalag 3000 Lumen, ani a matek szerint 60% on 38-40 Lumen/Litert adna nekem.

Tudom, eleg sokan jonnek hasonlo kerdesekkel de szerintetek ebben a formaban ez mukodo kepes set up?
Az elozo velemenyek alapjan ehhez nem is kell pirosat adni, mivel a CRI 95 adja a kello skalat a novenyeknek?
Koszonom a segitseget elore is
 
Udv akvakerteszek

Atolvasgatva a forumot, a kovetkezo osszeallitast gondoltam magamnak.

65X35X45 os akvariumhoz low tech vilagitast keszulok hazilag heggeszteni. A terv a kovetkezo:
1X 6500K Hideg fehér CRI 95 os szalag
1X 4500K Természetes fehér CRI 95 os szalag
Mind a ket szalag 3000 Lumen, ani a matek szerint 60% on 38-40 Lumen/Litert adna nekem.

Tudom, eleg sokan jonnek hasonlo kerdesekkel de szerintetek ebben a formaban ez mukodo kepes set up?
Az elozo velemenyek alapjan ehhez nem is kell pirosat adni, mivel a CRI 95 adja a kello skalat a novenyeknek?
Koszonom a segitseget elore is
Szia!
Szerintem nincs ember, aki megtudja mondani, hogy neked mi fog tetszeni? Azt sem tudjuk, milyen növények lennének az akváriumban és milyen egyéb technika? A gyári lámpáknál is, ahány típus, annyiféle. Mindegyik gyártója megtudja indokolni, hogy miért az ő lámpája a legmegfelelőbb a T. Vásárló számára.
Ha túl gyengére sikerül a fénye, akkor azt mondják, hogy "a kevésbé gyakorlott akvaristának se fog bealgásodni így az akváriuma a túl erős világítástól". Ha túl erősre sikerül a lámpa fénye, akkor azt mondják, "ez növényes profiknak készült, akik tudják kezelni az alga problémát". A színhőmérsékletre is van ugyan ilyen marketing szöveg.
Azt javaslom, csináld meg amit elképzeltél, aztán lehet utólag finomítani, mint színhőmérsékletben, mint fényerőben. A LED szalagok olyan olcsók, hogyha melléfogsz, és cserélni akarod, akkor is töredékéből kijössz, mintha egy gyári lámpát vennél, ami aztán csalódást okoz valamiért. Ne hallgass senkire! Csináld meg, és meglátod, hogy ezt akartad-e?
 
Udv akvakerteszek

Atolvasgatva a forumot, a kovetkezo osszeallitast gondoltam magamnak.

65X35X45 os akvariumhoz low tech vilagitast keszulok hazilag heggeszteni. A terv a kovetkezo:
1X 6500K Hideg fehér CRI 95 os szalag
1X 4500K Természetes fehér CRI 95 os szalag
Mind a ket szalag 3000 Lumen, ani a matek szerint 60% on 38-40 Lumen/Litert adna nekem.

Tudom, eleg sokan jonnek hasonlo kerdesekkel de szerintetek ebben a formaban ez mukodo kepes set up?
Az elozo velemenyek alapjan ehhez nem is kell pirosat adni, mivel a CRI 95 adja a kello skalat a novenyeknek?
Koszonom a segitseget elore is
Szia! Az Anro oldalán, a saját mérésük alapján, a szalag csak 2555 lument tud. Szerintem kalkulálj azzal!
 
Sziasztok, esetleg tud valaki olyan helyet mondani itt Budapesten, ahova besétálok, es meg tudom nezni a profilokat, azaz elhozni egy méteres darabot?

Reklámtábla profilt keresek, legalább 120mm széleset a szalagoknak, de nem igazán találok boltokat a neten, csak webshoppokat.
 
Sziasztok. Szereztem egy aquamorf LD2-es 2m lámpát, brutál fénye van. Azt tudja esetleg valaki, milyen szalagot használnak?
 
Sziasztok!
120x40x40 cm-es akváriumhoz szeretnék DIY ledszalagos (5730 CRI 95, hideg fehér) világítást csinálni. Kérdésem az lenne, hogy elég lehet-e az 1 méteres lámpatest, benne a 6 sor ledszalaggal, kb 15 cm-re az akva felé függesztve, vagy 120 cm kell belőle.
(Gondolok itt a sugárzási szögekre, amely ennél a ledszalagnál 120fok, elvileg :) )
 
Sziasztok!
120x40x40 cm-es akváriumhoz szeretnék DIY ledszalagos (5730 CRI 95, hideg fehér) világítást csinálni. Kérdésem az lenne, hogy elég lehet-e az 1 méteres lámpatest, benne a 6 sor ledszalaggal, kb 15 cm-re az akva felé függesztve, vagy 120 cm kell belőle.
(Gondolok itt a sugárzási szögekre, amely ennél a ledszalagnál 120fok, elvileg :) )
Nekem is 120cm akvárium van, méteres szalagokkal, ha elég magasan van akkor nem lehet gond a széleken sem.
 
Üdv!
Van valakinek 120*50*50es vagy hasonlo meretu akvaja V-TAC szalagokkal? 100*20-as a jelenlegi lampam amiben 7m 8520-as es 6m piros led van. Gondolkodom hogy lecserelem a szalagokat, csak az aranyokba nem vagyok biztos hogy mennyi hideg, termeszetes es meleg fenyu legyen, vagy hogy kell-e mind a 3 szinhomerseklet. Meg valoszinu nem is kapna 13m szalagot mert az mar a 20A-es tapnak se keves.
 
Üdv!
Van valakinek 120*50*50es vagy hasonlo meretu akvaja V-TAC szalagokkal? 100*20-as a jelenlegi lampam amiben 7m 8520-as es 6m piros led van. Gondolkodom hogy lecserelem a szalagokat, csak az aranyokba nem vagyok biztos hogy mennyi hideg, termeszetes es meleg fenyu legyen, vagy hogy kell-e mind a 3 szinhomerseklet. Meg valoszinu nem is kapna 13m szalagot mert az mar a 20A-es tapnak se keves.
Mennyi lument tud így a lámpa?
 
Üdv!
Van valakinek 120*50*50es vagy hasonlo meretu akvaja V-TAC szalagokkal? 100*20-as a jelenlegi lampam amiben 7m 8520-as es 6m piros led van. Gondolkodom hogy lecserelem a szalagokat, csak az aranyokba nem vagyok biztos hogy mennyi hideg, termeszetes es meleg fenyu legyen, vagy hogy kell-e mind a 3 szinhomerseklet. Meg valoszinu nem is kapna 13m szalagot mert az mar a 20A-es tapnak se keves.
Az aranyra meg kb 100x le lett irva, hogy a cri95-os szalagoknal tok mindegy, egyeni preferencia kerdese. Minden szalagban van minden szin es azt senki nem fogja vallalni, hogy betippeli neked mi tetszik.
 
Back
Oldal tetejére