• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY-LED szalagos világítás

Valahol Budapesten tudtok olyan helyet, ahol lehet venni CRI95-ös 12V-os led szalagot?
Elvileg minden olyan villanyszerelesi boltban hozza lehet jutni, ahol forgalmaznak v-tac termeket. Max nincs keszleten, de meg tudjak rendelni.
En nem szaladgalnek utana, a 2.194-es bejegyzesemben lathato, ahol meg tudod rendelni meterre. Nem szukseges megvenni egy tekercset, azaz 5m-t. Ha 1-1m-re van szukseged, akkor annyit rendelsz, es fizetsz ki..
 
Helló! Milyen piros ledet raktál hozzá és milyen arányban? A melegfehér nem feltétlen szükséges a növények szempontjából? Vagy pont a hiánya miatt van benne a piros? Köszönöm!
Pont a hetvegen volt alkalmam osszehasonlitani a regi lampat a cri95-tel. Karbantartas idejere vissza raktam a regi pilacsot. Mint irtam, fajt a latvany, a 80% szinhusegu feny alatt halott volt minden szin.
Mivel nekem mar van viszonyitasi alapom, tuti cserelnem az osszes gyengebb szinhusegu szalagot cri95-re. Azt, hogy milyen aranyban, izles kerdese.. en felesbe raktam, 4000k+ 6500k, hozza egy kis pirossal.. semmi kivannivalot nem hagy maga utan a latvany, vagy eredmeny.. ha teszel elejuk egy tc420 vezerlot, fokozatmentesen tudod dimmelni egymashoz kepest oket.. View attachment 77922View attachment 77923View attachment 77924
 
Helló! Milyen piros ledet raktál hozzá és milyen arányban? A melegfehér nem feltétlen szükséges a növények szempontjából? Vagy pont a hiánya miatt van benne a piros? Köszönöm!
En ilyen pirosat tettem. Itt is tudsz cri95 szalagot venni. Nalam 2 csik 4000k, 2 csik 6500k, 3 csik piros szalag es 2db kek led modul van a pilacsban. A 4000 es 6500k 45%-on, a piros 65%-on megy. A kek csak az ejszakai feny miatt lett beepitve, ez is 65%-on megy.
Keveres nelkul csak a 6500k nagyon hideg, kekes szinu alatta minden. A 4000k meg nagyon sarga, nyuzza a szineket.. felesben meg szerintem pont jo, szep elenkek a szinek, semmi termeszetellenes nincs a latvanyban. A plusz piros szalag jobban kiemeli a piros, vagy voros novenyek szinet. Sokan nem tesznek pirosat, ott is nonek a novenyek..
Sztem probald ugy keverni, hogy 5000kelvin korul legyen a szinhomerseklet.
Egy tc420 vezerlovel meg ugy finomitgatod, ahogy szeretned... napfelkelte, naplemente, telihold...
779397794077941
 
Köszönöm az infót! Akkor a pirosat valószínűleg benne hagyom, úgy legalább nem 13m kell, hanem csak 9 :D
En ilyen pirosat tettem. Itt is tudsz cri95 szalagot venni. Nalam 2 csik 4000k, 2 csik 6500k, 3 csik piros szalag es 2db kek led modul van a pilacsban. A 4000 es 6500k 45%-on, a piros 65%-on megy. A kek csak az ejszakai feny miatt lett beepitve, ez is 65%-on megy.
Keveres nelkul csak a 6500k nagyon hideg, kekes szinu alatta minden. A 4000k meg nagyon sarga, nyuzza a szineket.. felesben meg szerintem pont jo, szep elenkek a szinek, semmi termeszetellenes nincs a latvanyban. A plusz piros szalag jobban kiemeli a piros, vagy voros novenyek szinet. Sokan nem tesznek pirosat, ott is nonek a novenyek..
Sztem probald ugy keverni, hogy 5000kelvin korul legyen a szinhomerseklet.
Egy tc420 vezerlovel meg ugy finomitgatod, ahogy szeretned... napfelkelte, naplemente, telihold...
View attachment 77939View attachment 77940View attachment 77941
 
Köszönöm az infót! Akkor a pirosat valószínűleg benne hagyom, úgy legalább nem 13m kell, hanem csak 9 :D
En a pirosat nem szamolta bele a teljesitmenybe. Azert sem, mert papiron a cri led 3000lument tud meterenkent, teszt alapjan meg csak 2500korul.. sztem ezzel szamolj te is.
 
En a pirosat nem szamolta bele a teljesitmenybe. Azert sem, mert papiron a cri led 3000lument tud meterenkent, teszt alapjan meg csak 2500korul.. sztem ezzel szamolj te is.
Nem számolgattam teljesítményt, túl van méretezve bőven, aztán úgy hajtom hogy bubizzon minden és figyemelem hogy jön-e az alga. Most is majd nagyjából beallítom aztán jön a finomhangolás, szerencsére a LED-eknél lehet nem úgy mint a fénycsöveknél.
 

Attachments

  • IMG_20180306_185206.jpg
    IMG_20180306_185206.jpg
    154.7 KB · Megtekintések: 99
  • IMG_20180306_193516.jpg
    IMG_20180306_193516.jpg
    254.5 KB · Megtekintések: 107
  • IMG_20180306_194804.jpg
    IMG_20180306_194804.jpg
    163.9 KB · Megtekintések: 100
Èn is kèsz lettem a TC421essel vezèrelt led világítással. Èszrevettem hogy a halak rühellik a hidegfehèr fènyt ha eröss, ilyenkor a növènyek árnyèkába illetve sötètebb helyekre, szürö mögè bujnak. Tisztelt Kellaz60 tablázata alapján állitottam be a szalagokat százalèk arányosan. A 5/1 piros kèk 5050 42% on megy max ès a. 5630 a hideg fehèr 32% on melyek 4,6/4,6mèter vizàlló szalagok. Lumines Solis profilba utánrendelt PVC átettszö burával 3/3/3/3sor szalag fèrt bele. Kèt 4cm-es ventivel támogatva melyek a règi Neon gyujtàsvezèrlö helyère kerültek. Ventik nèlkül kellemes melegek az aluprofilok, zàrt tetös müanyag fedèlben. A ventiket kondival kellet ellátnom a PWR megszakitó vezèrlö miatt, igy a fènyerövel parhuzamosan növekvö illetve csökkenö a fordulatszámuk. Egy a szinesre egy a fehèr szállra kötve. Mivel a szalagok hossza nem èri el az 1 mètert igy sorba kötve hatèkonyabb az energiahatékonyságuk ès kevesbè melegednek a csökkentett ellenàlàs miatt..
Kèszitek majd aktuális kèpeket is.

A meglèvök kèpek ès müködö led viladitású kèpek az èpítès külömbözö fàzisaiban kèszültekamikor az elsön6 illetve hàtso 6 sor ledet teszteltem.
A kèpek:

Az eredmèny. Max 24 W/óra dèlben "MAX 42/32% os " fènyerövel vezèrlö figyasztàssal együtt vs 18W/h*2 T5 ös neonnal szemben...
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Tudom buta kérdés, de nem vagyok a legnagyobb villamos szaki. A V-Tac cri 95-ös hideg fehér szalagból hány méter vezérelhető egy körön tc-421-ről? 5A lehet max egy körön, de nem jövök rá az mennyi a szalagból.
Előre is köszi a választ!
D
 
Egy plusz info, nem tudom néztétek-e, de a gyárilag reklámozott 3000lm/meter helyett a valós érték 2550lm/m körül van :)
A helyzet talán ennél is súlyosabb. Erre a V-TAC egyik "konkurenciája" hívta fel a figyelmemet. Ezek után felhívtam a V-TAC magyarországi forgalmazóját, hogy igaz-e?
Történetesen, az a "probléma", ha a V-TAC (több, hasonló minőségű gyártóval együtt) a chip-ek fényhasznosítását adja meg, nem a lámpa, a szalag vagy a beépítés helyén mérhető értéket.
Tehát nagyjából igazad lehet ezzel az értékkel, de ez is csak akkor igaz, ha elfogadjuk a.... de így sem stimmel a dolog. :(
 
Sziasztok!
Tudom buta kérdés, de nem vagyok a legnagyobb villamos szaki. A V-Tac cri 95-ös hideg fehér szalagból hány méter vezérelhető egy körön tc-421-ről? 5A lehet max egy körön, de nem jövök rá az mennyi a szalagból.
Előre is köszi a választ!
D
18W/ mèter, ami 1,5A re jon ki mèterenkènt.. azaz 5A/1,5A..caz 3,333333... Mèter
 
Sziasztok!
Tudom buta kérdés, de nem vagyok a legnagyobb villamos szaki. A V-Tac cri 95-ös hideg fehér szalagból hány méter vezérelhető egy körön tc-421-ről? 5A lehet max egy körön, de nem jövök rá az mennyi a szalagból.
Előre is köszi a választ!
D
Szia!
Láttam már a segítő hozzászólásokat, de azért pontosítanod kellene. A megadott paraméter még nem elég a számításhoz, mert az általad emelített tulajdonsággal van pl. 24V-os, és 30W-os V-TAC LED szalag. ...és ha te erre gondoltál, akkor borulhatnak a számítások. Ez esetben a tápegység sem 12V-os, viszont cserébe kétszer annyi teljesítményfelvételű LED szalagot köthetsz egy csatornára.
A másik probléma, hogy pl. a V-TAC magyarország honlapján, az adatlapon ilyen olvasható: "Teljesítmény: 30W" Mekkora darabnak ennyi a teljesítménye??? 1 méternek? 5 méternek? (...mert 5 méteres darabokban lehet ezt az adott típust kapni)
... és még sorolhatnék egy pár dolgot, ami műszakilag nem korrekt az oldalukon. Lásd: a LED-nek van "Teljesítmény"-e. ... de ez nem egy szakmai fórum, nem terhelnélek vele.

Még egy adalék a V-TAC-ról: tegnapelőtt felhívtam őket, hogy az egyik termékükről nem találom az *.ldt fájlt. Öt percig magyaráztam a szakképzett eladójuknak, hogy mit szeretnék megtalálni. Nem sikerült. Azt se tudta miről van szó. Ilyet tőle még senki nem kért! Végső elkeseredésemben, kértem, hogy adja a főnökét. A hölgy két mondat után küldte a kért info-t.
Egyet tudok tanácsolni: V-TAC-tól őrizkedj! Lehet, hogy a Rodope-n a birkalegeltetés megy nekik, de a lámpagyártás nem az ő világuk. Még akkor sem, ha Samsung chipeket használnak...
 
Szia!
Láttam már a segítő hozzászólásokat, de azért pontosítanod kellene. A megadott paraméter még nem elég a számításhoz, mert az általad emelített tulajdonsággal van pl. 24V-os, és 30W-os V-TAC LED szalag. ...és ha te erre gondoltál, akkor borulhatnak a számítások. Ez esetben a tápegység sem 12V-os, viszont cserébe kétszer annyi teljesítményfelvételű LED szalagot köthetsz egy csatornára.
A másik probléma, hogy pl. a V-TAC magyarország honlapján, az adatlapon ilyen olvasható: "Teljesítmény: 30W" Mekkora darabnak ennyi a teljesítménye??? 1 méternek? 5 méternek? (...mert 5 méteres darabokban lehet ezt az adott típust kapni)
... és még sorolhatnék egy pár dolgot, ami műszakilag nem korrekt az oldalukon. Lásd: a LED-nek van "Teljesítmény"-e. ... de ez nem egy szakmai fórum, nem terhelnélek vele.

Még egy adalék a V-TAC-ról: tegnapelőtt felhívtam őket, hogy az egyik termékükről nem találom az *.ldt fájlt. Öt percig magyaráztam a szakképzett eladójuknak, hogy mit szeretnék megtalálni. Nem sikerült. Azt se tudta miről van szó. Ilyet tőle még senki nem kért! Végső elkeseredésemben, kértem, hogy adja a főnökét. A hölgy két mondat után küldte a kért info-t.
Egyet tudok tanácsolni: V-TAC-tól őrizkedj! Lehet, hogy a Rodope-n a birkalegeltetés megy nekik, de a lámpagyártás nem az ő világuk. Még akkor sem, ha Samsung chipeket használnak...
Jogos! Erre a szalagra gondoltam. Ebből van itthon.
Ha nem V-Tac, akkor mi az ajánlás?
Köszönöm!
D1905fae5ae86d7fcf70f08b3c6fa9604.jpg
 
Back
Oldal tetejére